't Komt van de bakker Jan Buter wil twee engeltjes bedanken Zes Koninklijke onderscheidingen Zo!...nu eerst een frisse duik in De Beeck. H E I L O O BEDRIJF BELICHT GESLOTEN 5 ^Zwembad Hippo's De Beeck volg ons @Hipposdebeeck donderdag 8 mei 8 vrijdag 9 mei Hemelvaartsdag UITKIJKPOST i MEI 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst: 't Schrijverspalet, foto: Carolien Breed Monica Dekker, Broodkraam Biologische Markt, 't Looplein 06-20878750 of 072-5128494, info@tkomtvandebakker.nl HEILOO - De biologische markt van donderdagmiddag op 't Looplein, waar Kees Nel van Assem met groente en fruit staan, is sinds 21 maart twee kramen rijker. Een brood- en een kaaskraam. Eigenaresse van de broodkraam Monica Dekker (49) verkoopt het brood van Bakkerij Raat, gevestigd in Medemblik en Hoom, en sinds begin oktober ook in Alkmaar. „Ik stapte bij deze nieuwe bakker binnen dankzij z'n opvallende 'uithang bord': een foto van bakker Hein met de tekst: 'Hier te koop! Het beste stokbrood van Alkmaar.' Mijn hele werkende leven zit ik in de commu nicatie, dus hoe bedrijven zich presenteren, heeft mijn belangstelling. Ik was meteen verkocht: ambachtelijk, biologisch brood, gebakken waar je bij staat, een keur aan speltbrood en -bolletjes, een plaatje van een win kel met blikvangers van broodkasten, leuke bediening, kortom, Bakkerij Raat had er geen klant bij, maar een fan. En ik bleek niet de enige. Van diverse klanten hoorde ik dat ze aan familie, vrienden en kennissen vertel len dat ze bij Raat moeten zijn vanwege het smakelijke brood, mime keus en dieetproducten." In die tijd zocht Monica een parttime baan, bij voorkeur als receptionis te of gastvrouw, voor naast haar werk als zelfstandig copywriter. „Op de eerste plaats om financiële redenen - door omstandigheden was ik in een uitkeringssituatie geraakt, waar ik inmiddels bijna uit ben - maar ook als welkome afwisseling van mijn werk als copywriter, waardoor ik noodge dwongen vaak achter de pc zit. Maar als je bijna vijftig wordt en uitzend bureaus en werkgevers steeds 'nee' verkopen, lijkt het vinden van pas send, leuk werk erbij onmogelijk. Ook Hein was één van de ondernemers die ik vroeg naar een baan. Maar hij had genoeg personeel. Wel wilde hij me inzetten als copywriter en vroeg hij me voor de promotie van zijn zaak in Alkmaar. In dat kader viel al snel het woord 'markt'. En voordat het goed en wel tot me doordrong, had ik werk gevonden: marktkoopvrouw. Ik ben nu 'gastvrouw' in mijn eigen openluchtwinkel. Ik koop Heins brood in en verkoop het via twee standplaatsen: biologische markt Alkmaar (zaterdag Kerkplein) en Heiloo (donderdag vanaf 11.30 uur 't Looplein). Ik kom met zoveel mogelijk broodsoorten, waaronder drie speciaal voor de markt: Speltbol Desem, Walnoot Desem en Vruchtennotenbrood Desem. Drie spelttoppers! Ik geloof in Heins brood, dat daar letterlijk een markt voor is, en daarom durfde ik mijn eenmanszaak uit te breiden met 'ambu lant handelaar in brood en banket'. En inderdaad ben ik niet de enige die zijn vakmanschap waardeert. In Heiloo kreeg ik een warm onthaal; klan ten zijn heel blij met de uitbreiding van de biologische markt, waaronder mijn kraam met het kwaliteitsbrood van Hein." Benieuwd hoe Raats ambachtelijk gebakken brood, zonder conser veringsmiddelen en broodvreemde ingrediënten geurt en smaakt? Kom langs! HEILOO - Hij gelooft niet zozeer in wonderen, maar wat Jan Buter (82) onlangs over kwam sterkt zijn overtuiging dat er gelukkig nog wel engelen bestaan. Op zaterdag 20 maart, op de terugweg naar huis van de voet balwedstrijd AZ-PSV, begaf zijn elektrische fiets het. „Het was het begin van mijn terugreis, nog voor de rotonde Kooimeer. Het wiel zat los, de versnelling bleef hangen. Kortom: er zat niets andere voor me op dan huiswaarts te lopen. Met een zware fiets aan de arm was dat nog een flink eindje lopen; op mijn leeftijd voel je dat! Halverwege, bij de Nijenburgerweg, werd ik inge haald door twee meisjes op de fiets. Ze zagen dat ik het moeilijk had en boden aan me te helpen. Waarop ik antwoordde dat dit niet zo gemak kelijk was, want mijn fiets moest tenslotte ook mee. Maar de meiden wilden me niet het hele stuk laten lopen. Ik mocht op de fiets van het ene meisje, het andere meisje liep in een draftempo met mijn fiets aan de arm achter ons aan. Ondeiweg wisselden ze elkaar af. Aangezien zij in Heiloo West woonden, wilde ik hen op de Stationsweg bedanken voor alle moeite. Het was al laat; dat laatste kleine stukje naar huis zou ik wel gaan lopen. Maar niets daarvan; 'We brengen u helemaal thuis!' Wonderbaarlijk! Twee engel tjes! Dat me in deze tijd nog zoiets moois is overkomen. Zo kimnen jongelui ook zijn! Ik werd er emoti oneel van en heb voor mijn gevoel de meisjes bij het afscheid niet voldoende bedankt." Toen Jan het vooival later aan zijn biljartmaten vertelde, waren zij vol bewondering voor de meisjes. „Aangezien ik niet weet wie zij zijn of waar zij wonen raadden zij mij aan een oproep in de Uitkijkpost te zetten." Dus: lees je dit en denk je: dat waren wij of wij kennen deze meis jes, neem dan contact op met Jan Buter, tel. 072-5334568. Want hij wil zijn reddende engelen dolgraag voor him goede daad bedanken! Hij gelooft niet zozeer in wonderen, maar wat Jan Buter (82) onlangs overkwam sterkt zijn overtuiging dat er gelukkig nog wel engelen bestaan. Foto: Carolien Breed Vervolg van voorpagina Na haar 90-ste verjaardag bracht zij nog, met haar rollator, het vereni gingsblad rond in Heiloo. Als wedu we met zes kinderen onder de zes heeft zij het in haar leven beslist niet gemakkelijk gehad. Toch heeft zij altijd oog voor anderen gehad in haar omgeving. Maria de Wildt-Tesselaar is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Bijzonder feit is dat zij dit jaar de oudste gedecoreerde van Nederland is! Frank Knegt (1961) is al vanaf de oprichting van basketballver eniging Flashing Heiloo de spil van de vereniging. Hij was oprichter, bestuurslid, erelid, trainer en coach bij deze sportclub. Daarnaast is hij bestuurslid geweest bij de Nationale Basketballbond. Ook nu hij sinds vorig jaar geen bestuurslid meer is, zet hij zich enthousiast in als trai ner en coach, en als 'regelaar' voor de website, de papiereontainers, de aanvraag van dispensaties en het wedstrijdsecretariaat. Frank Knegt is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Nicolaas Beers (1938) is al vanaf de jaren '70 een actieve vrijwilliger. Zo begon hij in 1972 bij de vrijwillige brandweer bij wat toen nog Stichting de Willibrord heette. Gedurende 25 jaar bekleedde hij daar verschil lende functies. Vanaf 2000 zet Beers zich in voor de Ijsbaan Heiloo. Hij bezorgt nog steeds de ijsbaankaar- ten aan huis, en veegt het ijs met de veegmaehine of, als dat nodig is, met de hand. Daarnaast heeft Beers zich jarenlang ingezet voor Groei en bloei in Heiloo en bij sporteve nementen van Le Champion. Beers is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Henk Smit (1945) is al tientallen jaren actief op diverse maatschap pelijke terreinen. Als een echte ondernemer (hij is sinds 2002 niet meer werkzaam bij zijn bedrijf in de metaaltechniek) is hij altijd bezig met het ontwikkelen van nieuwe activiteiten en het enthousiasmeren van andere mensen. Hij is lid van de kennisgroep Alkmaar, een groep mensen die de gemeente Alkmaar adviseert, en was voorzitter van de AZ businessclub. Als voorzitter van bedrijvenvereniging Beverkoog ijver de hij voor een revitalisatie van het bedrijventerrein Beverkoog. Henk Smit is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Jacob Ouderkerken (1948) is sinds 2006 wethouder bij de gemeente Heiloo. Wat weinig mensen weten is dat Ouderkerken zijn rechtenstudie heeft afgerond toen hij al werkte, en dat hij zich in heel wat gevallen belangeloos inzette voor mensen die juridische bijstand nodig had den. Zo werkte hij in de jaren '80 bij de rechtswinkel in Heerhugowaard. Hij was van 1980 tot 1996 voorzit ter van bestuur bij de middelbare school De Sluijs in Alkmaar en ver vulde tussen 1982 en 2006 verschil lende bestuurlijke functies bij de CNV Publieke Zaak. Maar de lijst van bestuurlijke functies is bijna einde loos. Ouderkerken zet zich al tien tallen jaren op verschillende manie ren in voor de samenleving. Jacob Ouderkerken is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. In Heiloo werden zes mensen gedecoreerd. Foto: Ricardo Marcker ADVERTENTIE hippos-debeeck.nl - Molenweidtje 2-1 862 BC Bergen ADVERTENTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5