Evean thuiszorg terug op de Holleweg Speltbrood bij bakkerij Putter: supergezond! Wereldwinkel op Millenniummarlct Heiloo Drukbezochte dorpsdialoog over de toekomst van Heiloo ■Br 'K* Taart voor geslaagde leerlingen H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Mooi Heiloo en vliegtuiglawaai Gekraakte brievenbus Irritant geluid Start kaartverkoop Timmerdorp op 29 juni UITKIJKPOST i MEI 2013 HEILOO - Woensdag 24 april is het pand van Evean op de Holleweg 94 officieel heropend. Mijnheer en mevrouw Zonneveld, cliënten van Evean vonden het een enorme eer om het lint te mogen doorknippen. Erg blij zijn ze met al 'hun meiden'. Wethouder Jacob Ouderkerken benadrukt nog eens hoe belangrijk het is voor de inwoners van Heiloo om zo lang mogelijk veilig en gezond, met hulp van de thuiszorg maar ook met mantelzorgei's en vrijwil ligers thuis te kimnen blijven wonen. Leidinggevende Ninette van Voskuilen: „Verpleging is een vak, verzorging ook, die kennis willen wij graag delen met alle mensen die rond het bed staan. Wij willen zorgen met mensen voor mensen." Evean is gespecialiseerd in persoonlijke verzorging en verpleging, uiteenlopend van hulp bij wassen en aankleden tot hoog complexe zorg aan en om het bed. De medewerkers zijn een graag geziene gast bij de cliënten: omdat er in kleine teams wordt gewerkt, zien de cliënten vaker dezelfde gezichten en dat vindt men prettig. Evean wijkverpleging is voor al uw wa gen bereikbaar, uw zorgwaag kan dezelfde dag ingezet worden. U kunt uw vraag mailen naar zorgteamheiloocw@evean.nl of bel met 06-23909934. Voor verdere informatie kijk op www.evean.nl. REGIO - In de loop der jaren is de consument kritischer geworden, juist op het gebied van voedingsmiddelen. Veelal wordt daarom gezocht naar een biologisch product. Met dit gegeven verkoopt Bakkerij Putter het Speltbrood. Dit brood, wat dagelijks vers gebakken wordt, is vrij van gewas beschermingsmiddelen en kunstmest. Spelt vond zo'n 9000 jaar terug zijn oorsprong in Mesopotamie, vandaar ook wel de benaming 'oergraan'. Net als taiwe en rijst is spelt een graansoort, maar het onderscheidt zich van andere granen doordat het kaf niet met de korrel vergroeid is. Daarbij kenmerkt het zich door 'n zeer hoog eiwitgehalte en zit boordevol vezels, alsmede lijnzaad en zonnebloempitten. Tel daarbij een groot aantal hoogwaardige onverza digde vetzuren, en u kimt verzekerd zijn van 'n supergezonde broodsoort Spelt is ook een uitstekende bron van vitamine B2, en wordt veelwildig door artsen en specialisten aanbevolen bij onder andere gewrichtsklachten en overgewicht. De hele korrel wordt steeds optimaal voor weersinvloeden van buitenaf beschermd, waarna ze niet gedorst, doch gepeld worden op eenn speciale manier. Het beste laat spelt zich malen door een molensteen, vandaar dat Meelmolen d'Oude Knegt in Akersloot, dit geheel ambachtelijk doet. Het supergezonde speltbrood is deze week bij Bakkerij Putter voor een speciale prijs verkrijgbaar, zie de advetentie elders in deze krant! HEILOO - Op zaterdag 11 mei vindt de internationale World Fair Trade Day plaats. Overal ter wereld besteden winkels en consumenten extra aan dacht aan fairtrade. Zij doen dit om te benadrukken dat fairtrade een bewus te keuze is die wereldwijd navolging verdient, zodat boeren en ambachts lieden een eerlijke prijs krijgen, werknemers goed worden behandeld en kinderen naar school kimnen. Op deze bijzondere dag is er in Heiloo de Milleniummarkt georganiseerd op het plein bij winkelcentrum 't Loo. Op deze markt, die van 10.00 tot 16.00 uur wordt gehouden, staan bedrijven en organisaties die de milleniumdoelen ondersteunen, met respect voor mens en milieu. Dat zijn onder andere Wereldwinkel Heiloo, Gered Gereedschap, Stichting Veldwerk en Hart voor Polen. Voor de kinderen is er op deze markt een springkussen, spelletjes en je kan wordt geschminkt. Verder zijn er diverse muziekoptredens. In de maand mei zijn de Chileense wijn Sauvignon Blanc, de Zuid- Afrikaanse Rosé en Chenin Blanc in de aanbieding. In de Wereldwinkel zijn er voor moederdag, 12 mei, heerlijke nieuwe chocoladesmaken en diverse mooie theedozen. Prachtige sieraden, sjaals en andere cadeaus heeft de Wereldwinkel ook voor moeder. Wereldwinkel Heiloo, Stationsweg 105. HEILOO - „Ik denk aan de toekomst, want daar breng ik de rest van mijn leven door." Een quote van cineast Woody Allen, waar vorige week door Burgemeester Hans Romeyn nieuw leven in werd geblazen. Op de bijeenkomst van 23 april over de toekomstvisie 2030 kwamen inwoners, ondernemers, maatschap pelijke organisaties en de gemeente samen in de Ter Coulsterkerk om de dialoog aan te gaan over de toe komst van Heiloo. Burgemeester Romeyn opende de zogeheten Dorpsdialoog en legde uit dat er besloten is opnieuw naar de toekomst te kijken omdat er de laatste tien jaar zoveel veranderd is. Een kleine honderd aanwezigen onderstreepten de kem van de bij eenkomst: „De kracht van Heiloo zijn we met elkaar." In vier groepen gingen de aanwezigen het debat aan met elkaar en met de gemeente over vier uiteenlopende toekomstbeelden van Heiloo. De afgelopen periode is er overleg geweest met organisaties en inwoners, daaruit is vier maal een uitgesproken beeld ontstaan. Heiloo als 'Bruisende Wereldplek' waar iedereen zoekt naar een onge compliceerde balans tussen rationa liteit en spiritualiteit. In 'Energiek Buiten' biedt Heiloo de zilveren generatie een actief leven in een groene, moderne en energieneutrale omgeving. Het 'Gekoesterd Doip' laat een oase van rust en groen zien, ideaal de oude dag van velen. Het 'Veilig Eiland' is het forenzendorp Heiloo, een veilige omgeving voor kinderen. Projectleider van de toe komstvisie Heiloo is Tom Kemper. „Ik werk nauw samen met negen mensen. Samen geven wij vorm aan het project." Vrijwillige aanmeldin gen van inwoners en raadsleden maakten mede de avond mogelijk. „Zo wordt de toekomst nóg meer van ons allen." De avond werd opgeluisterd met een ware 'flashmob' van het Jeugdtheater. De Ter Coulsterkerk was aangekleed met kunstwer ken van de kinderen van de Radboudschool en van kinderop vang Kits Oonlie. Nu ligt de bal weer bij de gemeente. Uit alle vier de visies worden bepaalde goede en slechte aspecten gehaald. Medio juni moet er een concept van de toe komstvisie klaar zijn. Dan is er weer mogelijkheid voor in wonei's en organisaties om zich te buigen over de inhoud, want de boodschap die de gemeente ons meegeeft is: 'De toekomst maken we samen'. Op 19 jimi is er weer een inspire rende avond over de Toekomstvisie 2030. In vier groepen gingen de aanwezigen het debat aan met elkaar en met de gemeente. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Op 24 april kregen de sus hadden voltooid, hun VSLM- 35 kinderen van groep 6 van de diploma of TypeWorldcertificaat Radboudschool, die de typecur- overhandigd. Taart voor de geslaagden! r V Aangeleverde foto De brieven van S. Dronkers en L. Kruijver van 24 april zijn mij uit het hart gegrepen. Ook ik vind dat wij in een mooi en groen doip wonen. Helaas wordt het woonge not geregeld ernstig aangetast door soms gierende vliegtuigen. Neem donderdag 25 april: praktisch de gehele dag kwamen er met veel kabaal continue vliegtuigen over de kern van Heiloo. Hoewel de macht beperkt zal zijn ben ik het ermee eens dat het hoog tijd wordt dat het gemeentebestuur hier actie tegen onderneemt. Maar als gewone burgei's hebben we ook zelf een verantwoordelijkheid. We kunnen bijvoorbeeld massaal onze klach ten melden via www.bas.nl en bij verkiezingen partijen hierop selec teren. Nog effectiever is het als wij korte vliegreizen naar bijvoorbeeld Londen of Istanbul aan ons voorbij laten gaan. C. Hoffer Heiloo De huisbrievenbus aan de Kennemerstraatweg 155 is ook dit jaar weer gekraakt door een Pimpelmees. Het bovenste gedeel te van de gleuf is afgedekt met een wit geplastificeerde kaart met de tekst: Deze bus is gekraakt door een Pimpelmees Post reclame in de deur bus A.U.B. De pimpel is momenteel driftig aan het bouwen aan z'n nest en wil en mag niet gestoord wor den. Wat schetst mijn verbazing, is de bezorger van de Uitkijkpost slechtziende of een alfabeet, mis schien wel een buitenlander maar gisteren werd de Uitkijkpost in de gekraakte bus gestopt. Het nest was hierdoor opgeschoven, geluk kig waren er nog geen eitjes, en ging de pimpel vanmorgen weer door met het bouwen. C.Th. Verschure s.r. Heiloo Mist u iets de afgelopen dagen? Niet meer uit uw bed getoeterd in de vroege uurtjes? Dat klopt! Op de ingezonden brief van 28 maart blijk ik niet de enige in het dorp te zijn, die onvrijwillig voor een ochten- concert zorgt. Gaat om dezelfde CV ketel van hetzelfde merk. Via de redactie van de Uitkijkpost is de- engel-met-de-manometer komen opdagen, die geheel belangenloos zijn diensten heeft aangeboden. Dat heeft geleid tot de oplossing. Niet aleen de gas/luchtverhouding was het probleem, maar haar scheurtjes in het keramische bran- derbed bleek het geluid te veroor zaken. Het branderbed is inmiddels veivangen. Met zijn instemming geef ik, ook namens de buurt, Paul Dekker van Frost Klimaattechniek een bijzonder warme douche. Ir. Ad Popper Heiloo Als extra beloning trakteer de Anne Simon van Uitgeverij Instruct de kinderen op een heuse TypeWorldtaart. TypeWorld is het programma waarmee de kinderen hebben leren typen. Tarnar Bakker, Maaike Bakker, Nick de Boer, Silke Dekker, Lucas ten Elzen, Jette Hartman, Klaas de Jager, Fedor Klopper, Berend de Kooning, Mats Kroon, Pieter de Lint, Tessa Oostenrijk, Veerle Serrarens, Hu An Tan, Zeb Teimissen, Inge van Velzen, Marit van Velzen, Noa Blokdijk, Sara Borst, Jesse de Brouwer, Max Erich, Stef Hogeling, Lucas van der Horst, Sabine IJpelaan, Vito Jak, Annabel Jonkhart, Sofie Klaver, Kars Kroon, Tij men de Langen, Luuk van Steenoven, Dirk Swart, Emma van der Veeke, Maarten van der Veeke, Noortje van der Werf en Joost van Wijk: gefeliciteerd met dit resultaat! HEILOO - Zaterdag 29 juni wor den er weer Timmerdorpkaarten verkocht. Net als andere jaren valt het Timmerdorp weer in de laatste week van de lagere school vakantie, namelijk van 13 tot en met 16 augustus. Er is plaats voor 650 kinderen, en met dit aantal is het Timmerdorp weer gegroeid. Dit jaar is wel nieuw, dat er per persoon twee kaar ten worden verkocht. De prijs van de kaarten blijft 10,-. De verkoop begint om 10.00 uur en vindt plaats in de Ypsalon aan de Hucht 4 in Ypestein. Tip voor de oudei's, gooi de winterschoenen niet weg, maar bewaar ze voor Timmerdorp, of ga tijdig op zoek naar schoenen met dikke/stevige zool! De schoencontrole is streng. Kijk voor meer informatie op www.timmerdoipheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7