E Naar een sluitende begroting in Heiloo Opening Pannaveld op de Zuidwester H E I L O O 9 gelezen worden 0 u PAPIER Koningspelen op de Zuidwester 65e Artiekade groot succes Paulusschool kinderen actief op de Koningsspelen Willibrordusschool krijgt hoog bezoek UITKIJKPOST i MEI 2013 HEILOO - Ook de Willibrordschool in Heiloo heeft meegedaan aan de Koningsspelen op 26 april. De school heeft bezoek gehad van hun eigen koning Willem Alexander en prinses Maxima die samen deze dag feestelijk geopend hebben! Aangeleverde foto HEILOO - Op 26 april heeft de Zuidwester meegedaan aan de Koningsspelen. De leerlingen begonnen de dag met een heerlijk ontbijt. Na de officiële start door Willem-Alexander en Maxima gingen de leerlingen van groep 1 tot en met 4 buiten spelle tjes doen. De oudere leerlingen vertrokken naar de velden van Foresters om daar hun sportprestaties te tonen. Tot slot van de ochtend werd er een zumba les gegeven door Bianca, moeder van een van de leerlingen. De school kan terugkijken op een gezellige en vooral sportieve dag voor de leerlingen. Aangeleverde foto HEILOO - Heiloo staat net als andere gemeenten in Nederland voor een forse bezuinigings- opgave. De gemeenteraad van Heiloo heeft op maandagavond 22 april besloten langs welke lij nen deze bezuinigingen moeten plaatsvinden. De raad heeft de bezuinigingstaakstelling vastge steld op ruim 3,3 miljoen. De verwachting is dat daarmee op termijn de begroting weer sluitend wordt. De bezuinigingen zijn onont koombaar en zullen voor iedereen in Heiloo merkbaar zijn. De gemeente Heiloo moet, zoals alle gemeenten in Nederland, bezui nigen. Afgelopen jaren heeft de gemeenteraad van Heiloo al een aantal bezuinigingsmaatregelen genomen. Onder andere als gevolg van het regeerakkoord en tegen vallende resultaten uit de grondex ploitaties moet de gemeente extra besparen om de begroting sluitend te krijgen. De raad heeft er voor gekozen om het bezuinigingsvoorstel van het college niet te volgen, maar om een gewijzigd voorstel in te dienen. Het college had voorgesteld om drie keer 7 ton te bezuinigen op achter eenvolgens de ambtelijke organisa tie, de subsidies en de OZB te verho gen. Het alternatieve voorstel heeft de instemming van de fracties van D66-GroenLinks, CDA, Heiloo2000 en daarmee de meerderheid van stemmen. Het college heeft nu de opdracht van de raad om ruim 3,3 miljoen euro aan structurele bezuinigingen te vinden binnen de gemeentelijke organisatie, subsidieverlening en inkomstenverhoging. De ombuigingen moeten plaats vinden door onder andere gemeen telijke taken anders uit te voeren. HEILOO - Dit weekend vond de drukbezochte 65ste editie plaats van de Artiekade in Fletcher Hotel Heiloo. Er waren oude en hedendaagse schilderijen te bekijken, aquarellen, etsen, tenin- gen, sculpturen, bronzen, glas, zilver, kristal, keramiek, siera den, meubelen, klokken en andere kunst- en verzamelobjecten. Zo'n dertig hedendaagse en oude kunstgaleries en -handels, antiquairs en beeldende kunstenaars nemen deel aan de beurs. Zaterdag werden oude munten, waardepapieren, ansichtkaarten en postzegels gratis getaxeerd. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Op vrijdag 26 april was de opening van het panna veld op de Zuidwester. Dit veldje is tot stand gekomen door een bijdrage van Rabobank Noord Kennemerland en de OR van de school. Op vrijdag 26 april is deze feestelijk geopend door twee oud-leerlingen van de Zuidwester, Stan de Boer en Daan Boerlage, beiden spelend bij AZ jeugd. Zij hebben symbolisch het veldje vrij gegeven en hebben er het eerste wedstrijdje in gespeeld. Oud-leerlingen Stan de Boer en Daan Boerlage, beiden spelend bij AZ jeugd, openden het nieuwe pannaveld. Aangeleverde foto Het gaat dan om het afstoten en/of uitbesteden van taken, het verzelf standigen van gemeentelijke dien sten en regionale samenwerking. De raad is van mening dat een kleine, flexibele organisatie, die de samen werking zoekt met omliggende gemeenten als Castrieum en Bergen voordeel op kan leveren. De bezuinigingstaakstelling op de gemeentelijke organisatie loopt op tot 1,2 miljoen in 2016. Daarnaast wordt onder andere ook ingezet op een vermindering van subsidies, oplopend tot 550.000 in 2016 en een OZB-verhoging tot 10% in 2016. De uitwerking van dit besluit wordt verwerkt in de kaderbrief. De gemeenteraad behandelt de kader brief in de raadsvergadering van 4 juli. Uiteindelijk wordt op 4 novem ber de begroting voor 2014 vastge steld met daarin de maatregelen om op termijn tot een sluitende begro ting te komen. Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van Buk Buk, op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmer-verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereni- ging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. HSV, container op parkeerterrein sportpark, Het Maalwater 4. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar- Heiloo, container bij clubgebouw Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. cu tO OJ HEILOO - Na het Koningsontbijt hebben de kinderen op de Paulusschool, feestelijk gekleed in hun oranje t-shirts, samen gekeken naar de opening via de digiborden. De kinderen van de jongste twee groepen deden sportieve spelletjes op school en de oudere kinderen hadden hun sportieve activiteiten op het veld van HSV. Daar was ook een groot springkussen. Al met al een feestelijke viering rond de kroning. Aangeleverde foto de ZUIDWESTER

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9