Laatste Koninginnedag Heiloo met veel muzikaal talent Koninklijke onderscheiding voor Peter Kleef drukwin kel.nl 10.00 uur rib open! Limmen NU ELKE ZONDAG GESLOTEN A PE L L A tot 20.00 uur b BfiviiraSOB Géén 12.00 uur maar Tineke' s Atelier geopend tijdens bloemendagen Nieuws uit Heiloo 3-9 Nieuws uit de regio 15-16 Sport in de regio 17-21 Familieberichten 22-23 De Haan Guitars deze week in Bedrijf Belicht Heiloo 5 donderdag 8 mei 8 vrijdag 9 mei Hemelvaartsdag erdri e it kan k niet men, wel de ■zorg er om heen Uitkijkpost ah-limmen.nl Terriërs dames 1 sluit seizoen af Hemelvaartsdag open van 12.00 tot 20.00 uur 8 MEI 2013 Voor jong muzikaal talent was de vrijmarkt bij 4t Loo een uitgelezen gelegenheid om zich te laten horen. Foto: Carolien Breed HEILOO - De laatste echte Koninginnedag was er één met zon en volop muziek! De vrijmarkt op en rondom het Looplein was niet alleen druk bezet maar werd tevens drukbe zocht. Ondanks de abdicatie op de tele visie van Koningin Beatrix waarbij zij de troon afstond aan Koning Willem-Alexander en Koningin Maxima hetgeen ongetwijfeld veel mensen thuis aan de buis gekluis terd hield. Jong en oud had zijn koopwaar feestelijk uitgestald om menig bezoeker te verleiden tot een goede deal. De creatieve, oer-Hollandse handelsgeest vierde hoogtij. Bij kooplui, vrolijk uitgedost in uitbun dig oranje of verkleed als koningin, koning of prinsesje, wisselden twee dehands speelgoed, kleding, boeken et cetera van eigenaar. Je kunt het zo gek niet bedenken of het was op de vrijmarkt verkrijgbaar. Een ande re look? Ook dat was mogelijk op Koninginnedag. Tegen betaling van slechts een paar eurocenten kreeg je een prachtige oranje haardos aangemeten of kon je geschminkt worden. Voor jong muzikaal talent was het een uitgelezen gelegenheid om zich te laten horen. Van alle aanwezige muzikanten bij elkaar, die hun kunsten op gitaar, viool, saxofoon, keyboard, trompet, trom mels en drumstel vertoonden, zou een flink orkest kunnen worden samengesteld waar André Rieu jaloers op zou zijn. Daarnaast kon den bezoekers zich verschansen aan allerlei zelfgebakken lekker nijen en creatief bedachte spelle tjes. Wie van de festiviteiten geen genoeg kreeg, kon door naar Heiloo West en in één vloeiende beweging verder feesten in Plan Oost, waar ook van alles te doen en te bele ven viel. Want ook daar werden volop oud-Hollandse spelletjes en Koninginnedagactiviteiten gehou den. Om vervolgens neer te strijken op het Oranjebal in Ypestein; voor nog meer muziek, een 'walsje en een pilsje'! HEILOO - Op 1 mei reikte bur gemeester Hans Romeyn een Koninklijke onderscheiding uit aan de heer P. J. Kleef. Peter Kleef ontvangt een Koninklijke Onderscheiding omdat hij in 2012 voor de laatste keer mee is geweest als vrijwilliger naar Lourdes. Hij heeft dit 35 jaar lang gedaan. Deze maand zal hij voor het eerst in jaren niet meer mee naar Lourdes gaan, omdat het op zijn leeftijd fysiek niet meer haalbaar is. Kleef bleef tot op hoge leeftijd vrijwilliger om andere mensen de kans te geven Lourdes te zien. De zieke, gehandicapte en oude men sen konden blindelings vertrouwen op zijn zorg. Met pijn in zijn hart zal hij vanaf dit jaar de mensen niet meer kunnen begeleiden. Maar Kleef deed meer. Zo was hij vrijwil liger bij de Willibrordusparochie, bestuurslid bij vogelvereniging Kleurenpracht, en vrijwilliger bij het comité Ziekentriduüm Heiloo. Daar begeleidt hij zieke en oudere men sen. De aanvrager schreef het vol gende in zijn motivatie. „De belang rijkste woorden die ik over Peter heb horen zeggen zijn die rond gaan in de Lourdesgroep. Ik wil ook graag afsluiten met die woorden. Als er engelen bestaan, dan is Peter er één." Peter Kleef is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Peter Kleef ontving een Koninklijke Onderscheiding, uit handen van de burge meester. Foto: Ricardo Marcker advertentie I lenny Stoop j uitvaartverzorging Heiloo e.o. E.J. Potgieterweg 27 Heiloo telefoon: 072 532 0345 c briefpapier folders flyers brochures magazines boeken kalenders frouwkaarten rouwkaarten wenskaarten geboorte- kaarten visitekaartjes enveloppen doordruksets kranten menukaarten stickers De Hoefsmid 5, 1851 PZ Heiloo T 072-5330175 mfo@uitkijkpost.nl 0 NTVAN G EN? BEL DONDERDAG TOT I5.OO UUR: 022Ó 33 10 20 (rODI VERSPREIDING Bv) KIJK 00K OP WW WU IT KIJ K PO STN L JAARGANG 78 NUMMER 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 1