Heiloocontact Vernieuwde welstandsnota in raadscommissie Groepsaankoop zonnepanelen in de Beun rectificatie Uit&Zo Heiloo 2013 Eenakters Meer informatie? Bel! S gelezen worden 10 Evenementen In Bedrijf Belicht van 8 mei is per abuis een verkeerd websiteadres geplaatst. Er staat: www.frankdehaanguitars.nl en het moet zijn: www.dehaanguitars.nl 15 MEI 2013 UITKIJKPOST nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur Op woensdag 15 mei bespreken de leden van de raads commissie Openbare Ruimte de nieuwe editie van de welstandsnota. In deze nieuwe editie Is het experiment voor welstands-luw bouwen meegenomen. In de welstandsnota leggen we het gemeentelijke welstands- beleid vast, het is een toetsingsinstrument voor de commissie Ruimtelijke Kwaliteit (de voormalige Welstandscommissie) en het is een leidraad voor partijen die willen bouwen. De visie op de ruimtelijke omgeving en de bouwpraktijk ver andert. Wijzigende inzichten, ervaringen met het gebruik, bouwwensen, gebiedsontwikkelingen en veranderende lande lijke regelgeving maken het nodig dat de nota met regelmaat wordt aangepast. Welstandsluw bouwen Inhoudelijk is de belangrijkste toevoeging in de welstandsnota het experiment met welstands-luwe buurten. Dit experiment voor een periode van vijfjaar start na de vaststelling van de vernieuwde welstandsnota door de gemeenteraad. Het gaat om drie buurten: een deel van Plan Oost, van Zuid en van het Oosterbos. Met de bewoners van de buurten is dit besproken op de inloopavond op 24 januari 2012. Voor alle duidelijkheid: welstands-luw bouwen verandert niets aan de geldigheid van het bestemmingsplan of de verplichting om voor bouwactiviteiten een vergunning aan te vragen. Wel vervalt de toetsing door de commissie Ruimtelijke Kwaliteit bij aanvragen. Ook verandert er niets aan de landelijke regel geving voor vergunningsvrij bouwen; daar vond al geen wel standstoetsing plaats. Meer Informatie De welstandsnota editie 2013 vindt u op de gemeentesite www.heiloo.nl/gemeente onder Bekendmakingen. In deze versie zijn de aanvullingen rood gemaakt en zijn de geschrapte teksten doorgehaald. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Snieder, telefoonnummer 072 535 66 66. Evenementenvergunningen De burgemeester heeft vergunning verleend voor het organiseren van: - Een snuffelmarkt op zaterdag 25 mei van 9.00 tot 15.00 uur op de Nicolaas Beetsweg in Heiloo op basis van artikel 5:23 van de Algemene Plaatselijke Verordening Heiloo 2010 (verzending brief 6 mei) - circusvoorstellingen van Circus Herman Renz BV op 16 juli van 20.00 tot 22.30 uur, op 17 en 18 juli van 14.00 tot 21.30 uur en op 19 juli van 14.00 tot 16.30 uur op het eve nemententerrein aan De Omloop in Heiloo op basis van artikel 2:25 van de Algemene Plaatselijke Verordening Heiloo 2010. Tevens wordt er tijdens het evenement muziek ten gehore gebracht (verzen ding brief 6 mei). U kunt tegen deze besluiten bezwaar maken. Zie hiervoor de tekst 'Bezwaar maken'. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66. De gemeente Heiloo organiseert voor de tweede keer met iChoosr een grootschalige groepsaan koop voor zonnepanelen. De inschrijfperiode is verlengd. Aanmelden kan gratis en vrijblijvend tot en met 10 juni (was 20 mei). Met het project SamenZonneEnergie krijgen huiseigenaren en kleine ondernemers de gelegenheid om tegen een scherp tarief zonnepanelen aan te schaffen. Veiling op 11 juni Op 11 juni vindt de veiling plaats. Aan de veiling doen alleen geselecteerde leveranciers mee, die aan onze strikte kwaliteitseisen voldoen. Samen met de leveran cier regelt iChoosr voor u alle werkzaamheden omtrent levering en installatie van de zonnepanelen. De instal laties vinden plaats vóór 21 december. De gemeente neemt samen met andere gemeenten in Noord-Holland deel aan het grootschalige inkooppro ject SamenZonneEnergie. Met dit gezamenlijke project onderstrepen we het belang dat de gemeente Heiloo hecht aan duurzaamheid. Het helpt in het streven naar een klimaatneutrale gemeente. iChoosr heeft informa tieavonden georganiseerd in verschillende gemeenten en de gemeente Heiloo heeft huiseigenaren een brief toegestuurd. Deze groepsaankoop zonnepanelen is voor inwoners uit Noord-Holland, die eigenaar zijn van een dak, of huurders die expliciete toestemming heb ben van de eigenaar. De woningbouwverenigingen Eigen Haard en Woonwaard steunen dit initiatief en verlenen huurders van eengezinswoningen toestem ming als zij voldoen aan de voorwaarden. Meer Informatie Meer informatie over de zonnepanelenactie leest u op www.SamenZonneEnergie.nl www.helloo.nl HEILOO - Het Sherrytheater een theatergroepuitHeerhugowaard, dat zich al jaren op producties met kleine bezettingen heeft gespecialiseerd speelt twee een akters: Innerlijke Chaos en Een Schreeuw. Beide eenakters worden opge voerd op vrijdag 24 mei in thea ter De Beun te Heiloo. Aanvang: 20:15 uur en de toegang bedraagt: 10,-. Innerlijke Chaos is geschre ven door Carl Slotboom. Het wordt gespeeld door drie vrouwen. Een jonge vrouw die op elfjarige leeftijd door een auto-ongeluk beide ouders heeft verloren kan, ondanks profes sionele hulp, haar leven niet leven. Ze raakt, na het verbreken van haar relatie, in een psychose. Het publiek mag een kijkje in haar hoofd nemen en beleeft de strijd met haar stemmen. Ontroerende, maar ook komische elementen. Een stuk, dat schuurt. Een Schreeuw is geschreven door Wim Burkunk. In een luxe flat, waar men langs elkaar heen leeft, wordt een schreeuw gehoord. Wat moet je doen, moet je wel wat doen en heb je wel gehoord, wat je denkt gehoord te hebben? Drie vrouwen reageren ieder op hun eigen manier. Eenzaamheid, onverschilligheid, voorzichtige toenadering zijn de ele menten van deze eenakter. Een een akter met een lichte 'bijt' en vleug humor. De regie is in handen van Pim de Smalen en de spelers zijn Miranda Botman, Anneke Keijsper en Marianne Rutgers. HEILOO - Uit&Zo Heiloo wordt dit jaar voor de 19de keer gehouden op zaterdag 7 sep tember van 11.00 tot 16.00 uur, rond Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. De organisa tie van Uit&Zo Heiloo is volle dig in handen van Bibliotheek Heiloo. Deelnemers kunnen zich inschrijven tot 1 juni. Uit&Zo Heiloo geeft culturele, educatieve en sportieve verenigin gen en organisaties de mogelijkheid zich te presenteren. Naast algemene informatie ligt het accent op de activiteiten die in het komende sei zoen worden ontplooid. Bezoekers kimnen zich veelal direct daarvoor opgeven. Naast de vele informatie stands worden er ook dit jaar weer een groot aantal optredens uitge voerd. U kunt niet alleen muziek, dans en toneel verwachten maar ook demonstraties van sportvereni gingen. Ook voor de kinderen zijn er weer volop activiteiten gepland. Daarnaast is er de gebruikelijke verkoop van afgeschreven materi alen van de bibliotheek, de bij de organisatie bekende organisaties en verenigingen zijn uitgenodigd om (weer) aan dit evenement deel te nemen. Heeft u geen uitnodiging gehad, maar wilt u meer informatie en/of deelnemen dan kimt u contact opnemen met Bibliotheek Heiloo, de heer R. de Graaf, Westerweg 250, tel. 072-5330670). Op www.biblio- theekheiloo.nl vindt u het aanmeld formulier en de begeleidende brief met informatie over deze editie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 10