Geraniummarkt Kwekerij De Buitenkans Smit Partners lanceert salarisapp 'Wat gebeurt er, wat gebeurt er? Hier wist ik niks van.' H E I L O 0 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 11 INGEZONDEN MEDEDELING ierenbescherming KORTOM Straatmarkt Keldercroftlaan Rommelmarkt Werkendelslaan U ITKIJ KPOST 15 MEI 2013 HEILOO - Tot en met 18 mei wordt bij Kwekerij de Buitenkans een gerani ummarkt gehouden met tal van leuke aanbiedingen. In en buiten de plan tenkas op het GGZ terrein is het weer één groot bloemenfestijn. Met een keur aan soorten en maten geraniums, bloeiend perkgoed, vaste planten en heesters. Het door cliënten met liefde en zorg opgekweekte perkgoed hunkert naar een zonnig plekje in iemands tuin of balkon. Ook zijn diver se soorten bloeiende hangplanten in superhandige hangpotten verkrijg baar. Wateropvang reservoirs onderin de hangpotten voorkomen dat de planten verpieteren als u een keer vergeten bent om ze water te geven. Bij Kwekerij de Buitenkans kunt u ook plantenbakken laten vullen en opmaken met gezellige zomerbloeiers. Kwekerij de Buitenkans, De Bullaan 2 Heiloo (ingang tegenover de brandweerkazerne). Foto: Carolien Breed HEILOO - Loonstroken, jaaropgaven, loonaangiften, kopie identiteitsbe wijzen, arbeidscontracten en andere salarisgegevens: accountantskantoor Smit Partners bundelt salarisgegevens in een app. Zo is de salarisadmi nistratie voor werkgevers heel overzichtelijk binnen handbereik en heb ben medewerkers altijd hun loonstrook bij de hand. Ook medewerkers die een Iphone of over de nieuwste versie Android beschikken, kunnen de Smit Partners salarisapp in de Appstore downloaden. Via de app kunnen medewerkers loonstroken en jaaropgaven oproepen, deze e-mailen en him archief beheren. Handig voor hen, maar ook voor de werkgever. Want loon stroken verstrekken is door de app verleden tijd. Op elk gewenst moment loonaangiften, loonjoumaalposten en betaalbestanden raadplegen, dat is nu aan de orde. En dan ook nog eens heel overzichtelijk. Handig toch? Dit is niet de eerste digitale oplossing van accountantskantoor Smit Partners uit Heiloo. Het accountantskantoor staat bekend om hun vooruitstrevende karakter en trendsettende lijn. Online Loonstrook, Visie op Cijfers en het online boekhoudprogramma Samenboeken zijn tools die het accountants kantoor eerder aan him lijst met efficiënte oplossingen toevoegde. Want, zoals ze zelf zeggen: 'Oplossingen die ons tijd besparen, besparen de onder nemer geld. Een wisselwerking. Want vooruitkijken meedenken effi ciency'. Nieuwsgierig naar de salarisapp of de andere slimme tools van Smit Partners? Kijk op www.smitenpartners.nl. VERMIST: Witte kater, zwarte oren en wangen, zwart puntje onder neus, zwarte vlekken op rug, zwarte staart met wit puntje, gee., gechipt, 1 jaar, Vlekkie, Ewislaan Heiloo. Grijscyperse poes, wit vlekje links van- neus, witte buik, 3 witte sokjes, links achter witte kniekous, klein, 2,5 jr, Layla, Obriglaan Ewisweg. GEVONDEN: geen HEILOO - Op zondag 19 mei, Eerste Pinksterdag, wordt in de Keldercroftlaan van 11.00 tot 15.00 uur een straatmarkt gehou den. Bewoners zullen dan op een gezellige manier him overtollige spulletjes uitstallen en proberen van de hand te doen. Na afloop zal een gezamenlijke barbecue deze buurtaetiviteit besluiten. Wie weet is dit een aanzet tot een jaar lijkse traditie. HEILOO - Zondag 16 juni is er weer de jaarlijkse rommelmarkt in de Werkendelslaan in Heiloo, tussen de huisnummers 31 en 61. Voor de kinderen is er een spring kussen. Ook hebben we een buurtbistro, een popeornkraam en is er levende muziek. De markt is van 10.00 tot 15.00 uur. Voor info: rommelmarktwerkendel- slaan@hotmail.com Het was vooral de vraag hoeveel aanwe zigen er zouden zijn op de vergadering van de gemeenteraad van afgelopen maandag 13 mei. Reden was de motie van de WD over de bouw van een zendmast voor het communicatiesysteem C2000 nabij Ypestein. Op diverse (sociale) media zongen berichten rond die heel Ypestein, of ten minste een deel daarvan, uitnodigden aanwezig te zijn in de raadszaal van het gemeentehuis. Vele belanghebbenden bleken gehoor te geven aan de oproep en nestelden zich grotendeels staande in de raadszaal. De vergadering begon met maarliefst zeven insprekers. Drie daaivan spraken in over de zojuist genoemde zendmast, vier sprekers hadden belang bij het amende ment over het vaststellen van het 'bestem mingsplan Bloekhovepark', waarover later meer. C2000 De actiegroep 'C2000 ja, maar niet hier' drongen middels een brief bij het college en de raad al aan op inzage in de motiva ties en belangenafwegingen die ten grond slag hebben gelegen voor het plaatsen van de C2000 zendmast op de locatie aan de Ypesteinerlaan. Deze brief werd mid dels de drie insprekers kracht bijgezet. De betogen richtten zich op de risico's die de zendmast met zich mee brengt. Gezondheidsrisico's voor opgroeiende kinderen en het uitzicht op de 44 meter hoge mast worden als zorgwekkend erva ren. Namens de actiegroep werden oplos singen naar voren gebracht als richtan- tennes en repeaters (versterkers van het signaal) en was er nagedacht over andere locaties zoals bij het pontje Akersloot en jachthaven Laamens. Hier staat de zend mast immers toch bijna niemand in de weg? 'Zijn er andere opties onderzocht? En is de gemeente betrokken geweest bij de planvorming?' waren ook vragen die aan de portefeuillehouder werden voor gelegd. Groot vraagteken stond er bij de Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. men en het college gaf aan zich te kun nen vinden in de motie. informatievoorziening bij de omwonen den. „Wat gebeurt er, wat gebeurt er. Hier wist ik niks van", begon de heer Alleman zijn betoog. Middels een motie riepen de fracties van de WD en Heiloo 2000 (met ondersteu ning van D66/GroenLinks) het college op krachtig aan te dringen bij het Meldkamer Diensten Centrum (MDC) om een infor matieavond te organiseren. De verant woordelijkheid van de (radio)teehnisehe bepaling van de locaties en het (techni sche) beheer van de zendmasten ligt bij de Minister van Veiligheid en Justitie en daarbinnen via de nationale politie bij het MDC. Ook werd het college opgeroepen om aan de bewoners heldere en begrijpe lijke criteria aan te geven welke gelden bij het bepalen van locaties en tevens aan te geven welke ander locaties in aanmerking komen. Hiernaast werd gevraagd het MDC op te roepen de activiteiten betreffende de uitvoering stil te leggen, totdat de infor matieverstrekking aan en raadpleging van bewoners heeft plaatsgevonden, inclusief de afronding van de zoektocht naar alter natieve locaties. Ko Hemminga van PvdA verweet het college slechte communicatie wat betreft dit communicatienetwerk. Volgens de PvdA fractie moeten de veiligheidsrisico's volstrekt duidelijk zijn. Wethouder Sehmalsehlager toonde namens het college begrip voor de onrust, maar kon de meute niet gerust stellen. Het enige wat de gemeente volgens de wet houder kan doen is géén medewerking verlenen. De gemeente heeft geen rol of verantwoordelijkheid in het besluitvor mingsproces, maar verzet zich tegen alle mogelijke locaties van de C2000 zendmast binnen het zoekgebied. Elly Beens van het CDA riep op tot ongehoorzaamheid van het college. Sehmalsehlager betreurde het ontbreken van een informatieavond. De wethouder gaf aan meerdere malen bij het MDC te hebben aangedrongen op zo'n bijeenkomst. Tot op heden hebben zij daar geen gehoor aan gegeven. De motie werd unaniem aangeno- Perceel 7477 Ook perceel 7477 (bestemmingsplan Bloekhovepark) kwam afgelopen maandag uit voerig ter sprake tijdens de vergadering. Een amendement, ingediend door Heiloo 2000, WD, D66/GroenLinks, CDA en NCPN, ging in tegen het raadsvoorstel van het college d.d. 16 april. Daarin werd aan de raad voorgesteld om aan het perceel grond tussen de achtererven van de woningen Westerweg 31 t/m 35 en het spoor de bestemming 'Groen-Groene ruimte' toe te kennen. De zojuist genoemde bestemming leek het college het beste compromis. Helaas, zei wethouder Ouderkerken, kon niet iedereen zich hierin vinden. Dus moest het college constateren dat het ingediende amendement teruggaat naar de oorspron kelijke bestemming 'Tuin', ook een verant woordelijke keuze volgens de portefeuil lehouder. Vier insprekers kregen aan het begin van de vergadering de ruimte om him ver haal te houden. De heer Drontmann liet de gemeente weten dat, wanneer er voor 'Tuin' zou worden gekozen, er planscha declaims zullen volgen tussen de 1 en 1,2 miljoen euro (30% van de huidige woning- waarde). Volgens Drontmann wordt de rustieke uitstraling van het perceel bedreigd. Optie 4, een variant op Groen-groene ruimte, zou volgens de omwonenden tot plansehade tussen de 175.000 en 350.000 euro leiden. Volgens de gemeente is de plansehade minimaal. Ondanks de insprekers, drie van de vier sprekers waren omwonenden en pleit ten voor de optie 'Groen-groene ruimte', stemde de raad unaniem in met het amen dement. Hoofd- en bijzaak Een motie van D66/GroenLinks was het laatste punt van de vergadering. Ook deze motie kon op volledige steun van de raad rekenen. Martha Klein van voorgenoemde partij legde met een knipoog de link naar het vorige onderwerp door te zeggen af te sluiten met iets wat we juist wél in de ach tertuin willen hebben. Constaterende dat er de afgelopen jaren sprake is van een ver ontrustende bijensterfte riep de raad het college op het convenant 'Bijvriendelijk handelen' te ondertekenen. Daarbij werd het college gevraagd braakliggende terrei nen in te laten zaaien met een bijenvrien- delijk bloemenmengsel en particuliere grondeigenaren te stimuleren dit ook te doen. Wethouder Sehmalsehlager zei de motie te ondersteunen en graag het conve nant te tekenen. Verder vermeld ik nog: Dat door actiegroep "C2000 ja, maar niet hier" een petitie met 340 handteke ningen werd aangeboden aan en aangeno men door wethouder Sehmalsehlager. Dat burgemeester/voorzitter Hans Rorneyn het onderwerp over de zendmast vooraan op de agenda zette en dat na een korte schor sing de raadszaal bijna weer leeg was. Dat Gré Ris en Cees Rootjes afwezig waren. Het verslag van de vergadering van de gemeenteraad is van Dirk-Jan Kaan. Hij is afgestudeerd journalist en freelance tekst schrijver.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11