'Dit is de druppel' winnaar Bloemendagen Ummen 'In de sporen van George Hitchcock' te zien tot eind juni in Hoeve Overslot ELKEJZ0NDAG Beide pinksterdagen open I maar van 10.00 tot 20.00 uur ah-limmen.nl Overige dagen 8.00 tot 21.00 uur open Avondvierdaagse in Egmond aan den Hoef regio 17 NIEUWS UIT DE REGIO We weten inmiddels waarom Hitchcock naar Egmond kwam van 10.00 tot 20.00 uur 15 MEI 2013 LIMMEN - Afgelopen week beleefde Limmen haar traditio nele Bloemendagen. En dat bete kent prachtig versierde straten, een historische fototentoon stelling in de Burgerij van de Limmer Bloemenkoninginnen, een oldtimershow, demonstra ties van oude ambachten aan de Vuurbaak en langs de route kunst in de etalages. Ook kon men de Hortus Bulborum bezoeken tegen een gereduceerd tarief en uiteraard tal van schitterende mozaïeken bewonderen. Het waren er mis schien wat minder dan voorgaande edities, maar zeker niet minder indrukwekkend. Zondag brachten de bloemenmeisjes een bezoek aan zorgcentrum De Cameren en werden de bewoners met bloe men verrast. Daarna maakten zij onder begeleiding van dweilorkest de Kinkeluters een rondrit langs de prijswinnaars van de Zilveren Tulp (mozaïek 'Dit is de druppel'), de Bronzen Hyacint (mozaïek Bob de Bouwer 'Crisis in de bouw') en de Bronzen Narcis (mozaïek 'Trix bedankt!'). Afgelopen weekend zijn deze drie prijswinnaars gehuldigd en werd hen de wisseltrofee overhandigd. De bloemenmeisjes en het dweil orkest de Kinkeluters hebben ze daarbij mooi in het zonnetje gezet. Op www.bloemendagenlimmen.nl staan foto's van alle mozaïeken. De Limmer Bloemendagen duren nog tot en met donderdag 16 mei. EGMOND - Niet alleen de prach tige Billboards aan voor- en zij kant van Egmonds oudste pand uit 1585, laten zien dat George Hitchcock terug is. De schilde rijen die erop staan afgebeeld tonen de plaatsen waar de schil ders rond 1890 stonden toen ze de werken maakten. Pension Bult. De tuin van Gari Melchers aan de Schoolstraat en de zo beroem de velden met tulpen die George Hitchcock op meesterlijke wijze wist te treffen en waarmee hij de naam The painter of sunlight kreeg. Terecht vormen deze schilderijen en die van zijn leerlingen de inspi ratiebron voor de groep internatio nale schilders die deelneemt aan de tentoonstelling 'In de sporen van George Hitchcock'. Zaterdag 11 mei opende de Burgemeester van Bergen, Hetty Hafkamp deze tentoonstelling in Hoeve Overslot. Twijfelde men ooit aan het bestaan van een Egmondse School, aldus Hetty Hafkamp. Met de boeken die daarover door Peter van den Berg zijn geschreven en de film die hij daarover maakte met medewerking van Jeroen Krabbé, heeft De Egmondse School (1890- 1905) zijn terechte plaats gekregen in de Nederlandse kunsthistorie. De belangstelling was groot. In een sfeeivol Overslot werden de gasten ontvangen met prach tige zang van het Russisch koor Niet alleen de prachtige Billboards aan voor- en zijkant van Egmonds oudste pand uit 1585, laten zien dat George Hitchcock terug is. Aangeleverde foto Bjerjozka onder leiding van Sergej Latychev. Daarna introduceerde Hans Peter Corbee met een korte humoristische conference mevrouw Hafkamp. „We weten inmiddels waarom George Hitchcock naar Egmond kwam, aldus Hans Peter. Niet voor de tulpen en ook niet voor de zee. Welnee, volgens Corbee. „Voor de prachtige Hollandse vrou wen!" Met het tonen van een portret van een mooie dame in klederdracht als bewijs, gaf hij vervolgens het woord aan burgemeester Hetty Hafkamp. In Hoeve Overslot hangen werken van uitzonderlijke kwaliteit, uit stekend ingericht door Hans van den Berg, de 'hangman' van deze expositie die loopt tot 29 jimi. Het internationale karakter van deze tentoonstelling, weerspiegelt het internationale karakter van The Art Summer School van George Hitchcock. De locatie doet de rest. In Hoeve Overslot hangen niet alleen de schilderijen van de kunste naars anno 2013. In de bibliotheek is ook een permanente overzichtsten toonstelling te zien van de locaties en schilders van The Art Summer School (1890-1905) en in de 'gele kamer', ooit nog geschilderd door een leerling van George Hitchcock, Florence K. Upton, in het achterste deel van het pand is permanent een schelpen-kabinet, ingericht door Jan van Trigt. Een must voor iedere liefhebber van zee en schelpen. Drie goede redenen om eens een bezoek te brengen aan deze unieke locatie in Egmond aan den Hoef, aan de Slotweg 42, tegenover de restan ten van het slot. Hoeve Overslot is het hele zomerseizoen geopend op zaterdag en zondag van 14.00 tot 18.00 uur. 'Uitgeperst' bij Vredeburg 'Majesties of Holland aan de Dusseldorperweg ADVERTENTIE 'Het kan nog erger' aan de Kerkweg Japanse tempel aan de Rijksweg Ere voorzitter Kees Kroone overhandigde de zilveren tulp aan de Hyapinten, makers van 'Dit is de druppel', samen met de bloemenmeisjes en dweilorkest de Kinkeluters. Foto: Liesbeth Hendrix-Segerius ren1 Limmen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15