Avondvierdaagse in Egmond aan den Hoef Uniek high tea evenement in tuin van Egmondse Slotkapel Wandelen met Groen Links Kamerlid Lezing Natural Horsemanship t Bloemendagen in Couleur LoCALe Luilak en meer bij Conquista DEFA foto expositie in Abdij Kaarsenmakerij REGIO 17 Op vrijdag 7 juni worden de wandelaars muzikaal ondersteund. UITKIJKPOST 15 MEI 2013 EGMOND - Op 3 juni start alweer de vierendertigste edi tie van de avondvierdaagse in Egmond aan den Hoef. De avondvierdaagse wordt, heel uniek op vijf avonden gehouden, zodat ook mensen die één avond verhinderd zijn vier avonden kunnen wandelen. De wande laars kunnen kiezen tussen vijf en tien kilometer. De 10 kilometer wandelaars ver trekken dagelijks tussen 18.30 uur en 18.45 uur. De 5 kilometer wan delaars vertrekken dagelijks tussen 18.45 uur en 19.15 uur. Het startpunt is Dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Na afloop van de laat ste avond op vrijdag 7 juni is daar vanaf circa 20.30 uur direct de uit reiking van de herinnering. De organisatie van deze sportieve wandeltocht voor jong en oud, door de mooie omgeving van Egmond berust bij Jeugdbelangen uit Egmond aan den Hoef, onderdeel van Stichting Welzijn Bergen. Jaarlijks maken honderden, jong en oud, zich op voor de Egmondse Avondvierdaagse. De deelnemers gaan de uitdaging met zichzelf aan om 5 of 10 kilometer te wandelen. Lekker in de buitenlucht wandelen waarbij niet gekeken wordt naar wat voor weer het wordt. Het ple zier van het wandelen, daar gaat het iedereen tenslotte om. Eenmaal op weg, treffen de deelnemers op ver schillende plaatsen, de vier goed herkenbare controleposten aan waar de stempelkaarten worden afgestempeld. Oversteekhulpen zor gen voor een veilige oversteek om verkeersonveilige situaties te voor komen. Verder krijgen de deelne mers ondeiweg een traktatie bij de snoeppost. Op vrijdag 7 jimi worden de wan delaars bij binnenkomst muzikaal ondersteund. Na inlevering van de volle stempelkaart ontvangen de deelnemers een fraaie herinnerings medaille. Voorinschrijving voor 4,- is mogelijk, op woensdag 29 mei tussen 19.00 uur en 20.00 uur en op zaterdag 1 juni tussen 14.00 uur en 15.00 uur, in het Dorpshuis te Egmond aan den Hoef. Inschrijving bij de start is mogelijk op 3 en 4 jimi voor 5,- vanaf 18.30 uur in het Dorpshuis te Egmond aan den Hoef. Informatie: Kees Bruin, tel. 06-46307100, www.egmondsea4d.nl. of stuur een e-mail: egmondsea4d@ hotmail.nl. EGMOND - Op Tweede Pinksterdag wordt, na het suc ces van vorig jaar, de prachtige tuin van de Slotkapel in Egmond aan den Hoef aan de Slotweg 19 opengesteld voor een bijzondere high tea. Van 14.00 tot 17.00 kan iedereen plaatsnemen op het gezellige ter ras. Huisgemaakte scones, clotted cream, lemon curd, sandwiches en hartige taarten. Deze gerechten en vele andere lekkere verrassingen zijn terug te vinden op deze eenma lige menukaart van De Slotkapel. De totale opbrengst komt ten goede aan De Slotkapel en wordt gebruikt voor het opknappen van de kroon luchters. De kosten zijn 15,- per persoon en is naar keuze uit te breiden. Ook kinderen zijn welkom. Bij slecht weer wordt het evenement in De Slotkapel gehouden. Om teleur stelling te voorkomen wordt ver zocht om te reserveren. De huidige Slotkapel staat er al sinds de 15de eeuw. Voor die tijd stond er sinds de 13de eeuw op dezelfde plek een kleinere kapel. In 1430 werd de huidige kapel gebouwd. Tijdens de EGMOND - Op zaterdag 18 mei houdt GroenLinks Bergen een wandeling in de duinen rond Egmond-Binnen. Speciale gast bij deze wandeling is GroenLinks Tweedekamerlid Liesbeth van Tongeren. Deelnemers aan de wandeling worden rondgeleid door twee mede werkers van de PWN die alles ver tellen over het duinlandschap en de cultuurhistorische waarde daaivan. Het maximale aantal deelnemers is 25 personen en iedereen kan zich REGIO - De Dierenbescherming Noord-Holland Noord houdt op woensdag 22 mei 2013 een lezing over het natuurlijk beleren van paarden, ook wel Natural Horsemanship genoemd. De lezing zal gegeven worden door Kim Steutel van Equi-unity in gasterij het Ruiterhuys in Castricum. Deze is gelegen op het landgoed van paardenstal Surprise Stables, bekend van Henny Huisman. De Dierenbescherming NHN organiseert in het kader van voor lichting jaarlijks een aantal lezingen om positieve communicatie en een goede omgang tussen mens en dier te bevorderen. In het voorjaar van 2012 stond Natural Horsemanship centraal. Wegens groot succes komt Equi- Unity dit jaar met een vervolg. Een zweep, een bit en sporen. Op veel stallen worden paarden bereden met deze hulpmiddelen, maar het kan ook andere. Zonder dwang. Kim Steutel van Equi-unity vertelt en toont tijdens de lezing een andere manier van het trainen van paarden. Hierbij gaat het om een diervrien delijke omgang en wordt het paard niet gezien als gebruiksvoorwerp, maar als evenwaardige partner. De enige manier om dat voor elkaar te krijgen is door gebruik te maken van communicatie die voor een paard natuurlijk en te begrijpen is. Door de lichaamstaal en de reac ties van het paard te lezen, kan de trainer zich aanpassen aan verschil lende typen paarden. Geïnteresseerden zijn uitgeno digd om de lezing en demonstra tie van Equi-unity bij te wonen. Het Ruiterhuys is gelegen op de Heereweg 83 te Castricum. De aan vang is om 19.15 en om 19.30 uur start de lezing, die circa 2,5 uur duurt. Aanmelden kan tot maandag 20 mei via www.dierenbescher- mingnhn.nl 8M88Ë - Op 3 juni start alweer de vierendertigste editie van de avondvier daagse in Egmond aan den Hoef Aangeleverde foto belegering van het Spaanse leger in 1573 raakte de kapel zwaarbe- schadigd. Voor het herstel werden door diverse steden, edelen en com pagnieën uit die tijd schenkingen gedaan, waaronder de wereldbe roemde gebrandschilderde ramen in de kapel. Het is de nadrukke lijke wens van de Stichting Gebruik Slotkapel dat meer mensen gebruik gaan maken en kennismaken met de monumentale Slotkapel. U bent dan ook van harte uitgenodigd om te komen genieten in de thee tuin van De Slotkapel op maandag 20 mei van 14.00 tot 17.00. REGIO - In de nieuwe afleve ring van Couleur LoCALe staat presentator Peter van Raalte stil bij de Bloemendagen in Limmen, lokale duurzaamheid van Transition Town en bij de geschiedenis van Akersloot. De Bloemendagen zouden rond Koninginnedag plaatsvinden, maar dat kon niet doorgaan vanwege de lang aanhoudende kou. Dat betekent wel dat er nu, twee weken na de geplande datum, vrij veel mozaïeken met het thema troonswisseling zijn. Liesbeth Hendrix-Segerius van de organisa tie van de Bloemendagen vertelt alles over de organisatie en over de Bloemendagen zelf. Couleur LoCALe is vanaf deze week te zien om 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 21.00 en 23.00 uur op C-TV. C-TV is de televisiezender voor de gemeente Castricum en is in Castricum en Bakkum in het digitale pakket van Ziggo te zien op kanaal 41. In Limmen, Akersloot en De Woude kimt u digitaal naar C-TV kij ken via kanaal 46. Couleur LoCALe komt ook op de YouTube-portal van Omroep Castricum te staan, surf daarvoor naar www.youtube.com/ omroepcastricum. aanmelden. Het verzamelpunt is bij Gasterij Nieuw Westert (voor heen Anno Nu) om 14.00 uur. Adres Oude Schulpweg 18 in Egmond Binnen. Om 14.15 uur gaat de wan deling van ongeveer vijf kwartier van start. Na de wandeling is er tot 16.00 uur de gelegenheid om wat na te praten in de Gasterij. Deelname is gratis en een duinkaart is niet vereist. Belangstellenden moeten zich in verband met het maximale aantal deelnemers wel aanmelden. Dit kan bij Ineke Braak-van Kasteel, Fractievoorzitter GroenLinks Bergen. E-mail: ineke.braak@gmail. com of mobiel: 06-22546602. LIMMEN - Op zaterdag 18 mei om 04.00 uur begint Conquista de luilak-ochtend met een dansje. Met een ware optocht gaat het jongerencentrum in de hele vroege uurtjes de hard ste sounds door de straten van Limmen blazen. Stap ook op de fiets en rij mee, iedereen wordt wakker gemaakt. Alles waar je flink veel herrie mee kan maken mag je meenemen, blik ken, pannen, deksels, toeters en bellen. Als iedereen wakker is en de luilakvierdere weer terug zijn in Conquista rond 07.00 uur, gaat men samen genieten van een welver diend ontbijt. O Op zaterdagochtend 18 mei kun nen de kids vanaf 4 jaar een vro lijke vlieger maken van een stevige plastic tas. Vereier de vlieger met slierten zodat hij straks heel sierlijk door de lucht vliegt. Ga samen naar buiten en met een goede windvlaag, gooi je de vlieger in de lucht en dan.., vliegeren maar! Op zaterdagavond 18 mei is er bij Club - Xtra een filmavond. Vinden jullie het ook zo leuk om naar de bios te gaan? En om dan tijdens de film lekker in een bak popcorn of chips te graaien? Een film kijken met een grote groep is natuurlijk veel leuker dan in je uppie. Deze avond tove ren we Conquista om tot een ware bioscoop, veel goedkoper en dich terbij! Volg ons via Facebook http://www.facebook.com/#!/con- quista. limmen. Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de kerk- weg 50 te Limmen, kijk voor meer informatie en alle komende activi teiten op www.conquista.nl EGMOND - In een rij van vele locaties binnen de gemeente Bergen is de Abdij Kaarsenmakerij in Egmond- Binnen, de laatste dit jaar waar het fotowerk van DEFA hangt tot en met 31 mei, in het kader van het 50-jarig jubileum van deze fotoclub. Het bestuur van de -vorig jaar op zo'n indrukwekkende wijze- ver bouwde galerie geeft DEFA de gelegenheid het fotowerk nog een maal tentoon te stellen voordat het werk naar de leden retour gaat. Getoond worden 32, in houten lijs ten geplaatste foto's op groot for maat (60x80 centimer); de profes sioneel verzorgde presentatie komt prachtig uit op de wanden van deze unieke galerie. De tentoonstelling is opgebouwd rondom verschillende thema's zoals mensen, dieren,abstract, architec tuur, landschap en vele anderen. De gefotografeerde invalshoeken van de oveiwegend amateur-fotografen zijn divers en verrassend. Voor deze speciale gelegenheid heeft Jan Ranzijn, Hoofd-coördinator van de Abdij/Kaarsenmakerij toe stemming gegeven voor een spe ciale Openstelling op Tweede Pinksterdag (maandag 20 mei) van 11.00 tot 16.00 uur. Openingstijden Abdij Kaarsenmakerij: maan dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Meer informatie: www.abdijvanegmond.nl/museum- galerie/contact-openingstij den. De site van DEFA geeft u alle informatie over de vele activiteiten die deze club onderneemt: www. fotoclubegmond.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 17