Barber on Tour: Follow your dreams Millenniummarkt ondanks regen geslaagd Een bijzonder volk mm H E I L O O 3 Bollenvelden in bloei Als je echt iets wil berei ken in je leven, je het ook echt kunt krijgen INGEZONDEN BRIEVEN Houd Blockhovepark groen! Vliegtuiglawaai Leuk of laf? UITKIJKPOST 15 MEI 2013 HEILOO - Zaterdag 25 mei, vanaf 21.00 uur, zal de eerste officiële Barber on Tourshow van start gaan in Buk Buk. Twee jonge kappers uit Limmen wil len laten zien dat er uitwegen zijn voor jongeren die werkloos thuis zitten, onder het motto: follow your dreams. De broers Mahmoud en Idris Ahmed Djamil zullen him leven vanuit de kappersstoel (met veel muziek en korte theatrale overgan gen) in vogelvlucht aan het publiek laten zien. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.bukbuk.nl. Via online tic ketscript is de entree slechts 5,- en aan de deur betaal je 7,50. Zoals veel jongeren hingen zij op straat rond als probleemjongeren met een uitzichtloze toekomst. Via het jongerenwerk in Castrieum kwa men zij in aanraking met ambitieuze projecten in meerdere buurthuizen, waar zij als vrijwilliger aan mee gewerkt hebben. Binnen het buurt huis zijn zij met him eigen droom gestart, een eigen sociaal kappers project. Hun doel was om overlast gevende jongeren een knipbeurt te geven en onder het knippen te pra ten over de problemen waar de jon geren mee zitten. Zij hebben zo zelf verschillende ideeën gevonden om jongeren van de straat te houden, bijvoorbeeld door het bouwen van een studio, zodat de jongeren bezig kunnen zijn met muziek maken, him talent laten zien en hun gevoelens op muziek kimnen uiten. Barber on tour is ook een pro ject om jongeren van de straat te houden, om ze een leuke en vooral een leerzame avond te bezorgen. Het verhaal van Mahmoud en Idris is waar gebeurd en willen zij op het toneel laten zien. Him drijfveer is dat als je echt iets wil bereiken in je leven, je het ook echt kimt krijgen, zolang je er zelf maar in gelooft en De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. r 1 Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. hard werkt voor de dingen die je wilt bereiken. Niets is onmogelijk in het leven! Dont dream it, just BE it! Barber on Tour bestaat uit een afwisseling van sketches en aller lei muzikale optredens. Bekende namen als rapper Helder, Geoffy G (regga, daneehall, hiphop-music) en special guest N.I.N.O zijn de arties ten die zullen optreden. De show begint met een spetterend optreden van dansgroep The Incredible kids. Iedereen is welkom, jong en oud! De show start om 21.00 uur en duurt tot middernacht. Na mid dernacht uur is er een afterparty tot 02.00 uur met Dj Mister OX. Elke persoon die aanwezig is zal door Mahmoud en Idris vriendelijk bedankt worden voor hun komst, want deze avond betekent veel voor hen. Zij brengen een stuk verleden over him turbulente leven op het toneel, zodat iedereen hen beter zal leren kennen en zodat iedereen begrijpt waarom zij dit allemaal doen. Vrijdag 17 mei zal vaste Buk Buk Dj Wesley Reyes voor de laat ste keer draaien, voordat hij voor een tijdje naar Aruba op vakantie gaat. Iedereen kan dan gratis zijn skills ondergaan. HEILOO - 'Ze stonden er schitterend bij, dit Hemelvaarts-weekeind: de bollenvelden die menig lief hebber weten te trekken. Deze foto werd genomen aan de Zeeweg, min of meer kijkend richting de Noorderneg.' Foto: Wout Folmer HEILOO - Afgelopen zaterdag werd op het Looplein voor het derde achtereenvolgende jaar een Millenniummarkt gehou den. Nadat de kramen waren ingericht begon het onophou delijk te regenen. Wethouder Ouderkerken liet in zijn ope ningsspeech weten, dat het gemeentebestuur trots is op haar vrijwilligers. Hij onderstreepte het belang van de vrijwilligersorganisaties die zich al jaren via vaak kleinscha lige projecten de minderbedeel den een beter leven en een zicht op een hoopvolle toekomst willen verschaffen. Hij wenste alle deel nemers, ondanks het slechte weer, een succesvolle dag toe. Op het plein bleef het nat en mistroostig ondanks de livemuziek van rock band De Plattelandsjongens. Na de middag werd het droog en brak de zon door. Met de zon kwam ook de sfeer terug en konden bezoekers genieten van het Walter Mooij Jazz Quartet, het shanty- koor The Lake Singers en optre dens van de enthousiaste meisjes van dansgroep No Fear. De loterij mocht zich verheugen in een goede belangstelling en naarmate het dro ger en warmer werd vermaakte de jeugd zich prima op de stormbaan. Dit jaar gaat de opbrengst van de Millenniummarkt naar Stichting Gered Gereedschap Kennemerland, die hiermee de transportkosten voor een zending gereedschap naar Tanzania wil financieren. Ook Stichting Stedenband Heiloo-Swietoehlowiee ontvangt een gedeelte van de opbrengst, dat aan een voorlichtingsprogramma ter voorkoming van zwanger schappen bij teenagers in Polen wordt besteed. Voorzitter Cees van Wensen bedankte bij het sluiten van de markt de deelne mende organisaties, aangesloten bij Platform Heiloo Wereldwijd voor hun bijdrage en inzet van de vrijwilligere. Hij kon uiteindelijk toch nog tevreden terugkijken op een geslaagde dag. Dit platform presenteerde zich zaterdag met een kraam met informatie over Stichting Wereldwinkel, Resource Link Foundation Netherlands, Hope for African Child, Werkgroep ZWO, Kerk en Samenleving van St. Willibrorduskerk, Stichting Een Hart voor Polen Heiloo, Stichting Stedenband Heiloo-Swietoehlowiee, Stichting Veldwerk, Stichting GeredGereedsehap en Stichting Karibu Tanzania. Het besluit van overheid en gemeenten om de burger meer vrij heid te geven in het bouwen van erfafseheidingen, aan- en bijgebou wen is op het eerste gezicht meer dan toe te juichen. Echter er zit wel een dikke adder onder het gras, namelijk dat dit besluit uiteindelijk de aanblik van wijken en straten gaat veranderen. Het volgende doet zich voor op de Westerweg, waar de woningen onder het bestemmings plan Blockhovepark vallen. Van oudsher hebben erfafseheidingen hier een groen karakter en bepalen daarmee het aanzicht van de wijk. Eerder genoemd besluit brengt het groene aanzicht van de wijk echter in gevaar, want daar waar de ene bewoner zijn stinkende best doet om het groene karakter van de wijk te bewaren, kan de buurman datzelfde karakter om zeep helpen door het plaatsen van de voorde ligste bouwmarktschutting. Helaas wonen wij naast zo'n bewoner die van zijn recht gebruikmaakt om de groene erfafseheiding te vervangen door een smakeloze schutting, opgebouwd uit een ratjetoe van panelen. Hierdoor zie ik de waarde van mijn woning verminderen, wat uiteindelijke weer gevolgen heeft voor de WOZ-inkomsten van de gemeente Heiloo. Hierbij roepen wij de gemeente op om de slogan 'Heiloo, mooi wonen in het groen' recht te doen! Frank de Waard, Heiloo Zelf was ik te lui om te reageren op het gezeur over 'vliegtuigla waai', maar gelukkig verwoordde mevrouw Koekelkoren mijn idee. Dank u wel. Inderdaad: Wat een zeurpieten! Neemt u als klager eens een stopwatch bij het horen van een vliegtuig en tel de seconden dat u ze hoort per dag eens bij elkaar op. Tot hoeveel komt u dan? Uw ergernis duurt vele malen langer! Zelf denk ik als ik er een hoor of zie "waar zouden die mensen naar toe gaan?" J.J. Verhoeff, Heiloo Met water gevulde ballonnen gooien is heel leuk als je ze naar elkaar gooit. Als je zo'n ballon naar een oma gooit met de bedoeling haar te raken of in haar woning te laten ontploffen en dan haar vervol gens de troep op te laten mimen, terwijl jij hard lachend wegrent. Is dood gewoon LAF. Afgezien van het feit dat het mij een hartaanval van schrik had kimnen bezorgen. Lieve oudere wilt uw uw kroost het verschil tussen LEUK en LAF uitleggen. Dank u wel. Oma De Bruijn, Heiloo www. .nl Elke week de Uitkijkpost Na de middag werd het droog en brak de zon door. De aan de Milleniummarkt deelnemende organisaties konden uiteindelijk toch nog tevreden terug kijken op een mooie dag. Foto: Caroiien Breed HEILOO - De Culturele Commissie van de Vrouwen van Nu Noord-Holland orga niseert voor 22 mei een inte ressante middag met Wiljo Oosterom. Zij woont en werkt sinds 1990 acht maanden per jaar in Afrika. Ze richtte de Stichting Silent Work op, die kleinschalige lokale initi atieven in Senegal, Mauritanië en Rwanda ondersteunt. Deze stichting richt zich met name op een betere toekomst voor de dove en/of ver standelijk gehandicapte kinderen. In 2005 kwam haar eerste roman uit: 'Kleur bekennen', die ons dich terbij het leven in Afrika brengt. Zij richt zich vooral op de Peul, het grootste nomadenvolk van West- Affika. In haar tweede boek: 'Een sluier van zand' ontmoet ze een Afrikaanse man met wie ze trouwt. De presentatie wordt ondermeer opgeluisterd met een aantal passen de schilderijen, gemaakt door leden van de Commissie Vrouwenstreken van de V.v.Nu. U kimt zich voor deze lezing opgeven bij Cony Groot, tel. 5333319. Datum: 22 mei, plaats: Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 in Heiloo, aanvang 13.30 uur. Kosten 10,- voor leden, 11,50 voor niet-leden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3