Praktijk Chiropractie Roosenberg Julia van Kappel ontsluit nalatenschap van haar vader tijdens Kunst6daagse Lentemarkt op GGZ terrein H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Zaterdag Luilak! Pyjamazwemmen in De Beeck tijdens de zwemlessen. KORTOM Keer op Keer 'opsteker' Music Meeting Heiloo op Beat FM A-Z Barbecue Gourmet Party Service A-Z Barbecue Menu per persoon: c 11 50 IOSsV l! ^Zwembad Hippo's De Beeck volg ons @Hipposdebeeck UITKIJKPOST 15 MEI 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Kennemerstraatweg 69, 1851 BB Heiloo, tel. 072 - 5339963, www.roosenberg.nl,info@roosenberg.nl. HEILOO - Dat chiropractie helpt om mensen beter, soepeler en met minder pijn te laten bewegen, is bij veel mensen nog onbekend. Toch ervaren steeds meer mensen de positieve resultaten. Martin Roosenberg vestigde zich twintig jaar geleden met Praktijk Chiropractie Roosenberg aan de Kennemerstraatweg. De praktijk met zes behandelkamers telt inmiddels drie chiropractoren; naast Martin Roosenberg werken hier ook Annemarie Roosenberg-de Zoete en Marc-Jan Fransens. Allen hebben een vijljarige universitaire voltijd-studie in het buitenland (Engeland) gevolgd, omdat de opleiding in Nederland nog niet bestaat. Martin kwam tijdens zijn eerdere opleiding aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding in aanraking met chiropractie. „In alle Engelssprekende landen en Scandinavië, maar ook dichterbij in België maakt chiropractie onderdeel uit van de reguliere geneeskunde. Ook in de topsport is chiropractie wereldwijd ingeburgerd en zijn chiropracto ren vaak opgenomen in sportbegeleidingsteams. In Nederland is chiro practie nog vrij onbekend en omdat de beroepsgroep in ons land klein is (Nederland telt circa 150 praktijken), wordt chiropractie soms nog onder 'alternatieve' geneeskimde ingedeeld. Maar het is net zo grondig onder bouwd als 'reguliere' geneeskimde." Annemarie: „De studie richt zich naast het reguliere medische gedeelte vooral op vele uren praktijk en alle relevante onderzoeksmethoden zoals het beoordelen van röntgenfoto's en MRI scans." Chiropractie behandelt mensen van alle leeftijden (letterlijk van baby tot hoogbejaard) met allerlei stoornissen die het functioneren van het bewegingsapparaat belemmeren. Chiropractie gaat uit van de mens als een harmonieus geheel. Veel aandacht gaat naar de wervelkolom en zenuwbanen. Wordt ergens door een blokkade een zenuw geïrriteerd, dan kan dat (pijn)klachten veroorzaken in andere delen van het lichaam. Een uitgebreid intakegesprek is nodig om, behalve het vaststellen van een diagnose, een compleet beeld van de patiënt te krijgen. Klachten als hoofdpijn, heupproblemen, nek-, schouder- en rugklachten kunnen ook veroorzaakt worden door een verkeerde levensstijl of oude blessures, stress, een verkeerde (werk)houding en dergelijke. Door toepassing van diverse technieken, die per patiënt op de specifieke klacht worden aan gepast, worden blokkades opgeheven, zodat het lichaam weer optimaal kan functioneren. Het biedt ook verlichting bij chronische pijnklachten en kan worden toegepast om een bepaald bewegingsniveau te onderhouden. De chiropractische behandeltafel heeft verstelbare onderdelen, die naar lichaamsvorm (ook tijdens de zwangerschap) en klacht kimnen worden afgesteld, zodat de patiënt zich kan ontspannen. Marc-Jan legt uit dat een belangrijk deel van de behandeling bestaat uit het verstrekken van gericht advies; de patiënt wordt uitgelegd wat hij/zij zelf kan doen of beter kan laten. Praktijk Chiropractie Roosenberg is geregistreerd bij de beroepsorgani satie Nederlandse Chiropractoren Associatie (NCA) en kwaliteitsregister Stichting Chiropractie Nederland (SCN). Deze organisaties stellen strenge eisen aan hun leden waardoor de kwaliteit van de geboden zorg gewaar borgd is. Voor een bezoek aan de chiropractor is geen verwijzing nodig en de behandeling wordt vergoed vanuit het aanvullend zorgverzekerings pakket en valt buiten het eigen risico. HEILOO - Julia van Kappel is getogen in Heiloo en is sinds enkele maanden weer hier woonachtig. Daardoor is ze nu in de gelegenheid om met de Kunst6daagse de nalaten schap van haar vader André van Kappel voor een breder publiek te ontsluiten. dag van de Kunstödaagse klassiek repertoire met pianobegeleiding. Zij is zich aan het specialiseren als uitvaartzangeres; in onze rubriek Bedrijf Belicht heeft ze zich onlangs gepresenteerd. Evenals vader André is ook Julia hoog sensitief. Bij haar uit de crea tieve drang zich vooral via de zang kunst. André is heel ver gekomen in het schilderen, maar had ook zijn hart verpand aan instrumentale muziek en het als pomoloog terug- kweken van oude appelrassen. Julia hoopt dat eind juni veel mensen belangstelling tonen en dat bijvoor beeld ook oud-leerlingen van de Vondelschool en hun oudere komen kijken. André van Kappel heeft een uniek eerbetoon zeker verdiend! Het gaat om de collectie olieverf schilderijen die André naliet bij zijn overlijden in maart 2010. Hij was een onconventionele en zelfbewus te persoonlijkheid die zich aan zijn sluimerende hobby schilderen is gaan wijden toen hij midden jaren "80 afscheid nam van het ondeiwijs. André was geruime tijd meester geweest op de Vondelschool, waar hij ook regelmatig in de weer was met saxofoon en klarinet. Zoals steeds bleek hij ook als kunstschilder de ware autodi dact. Julia: „Mijn deelname aan de Kunst6daagse is een eerbetoon aan de kunstzinnige kwaliteiten van mijn vader." Ik wil mijn bewonde ring voor zijn levenswerk delen met anderen. Op 28, 29 en 30 jimi is het hier aan de Heerenweg 181 open huis. Een selectie van omstreeks veertig schilderijen wordt dan geëx poseerd, merendeels in de royale tuin. Recht zal worden gedaan aan zijn brede onderwerpkeuze. Voor de familie ia het een dierbare her innering dat hij zijn zonnebloemen een verbeterde versie vond van die van Vincent van Gogh. Als extra- tje zingt Julia op de zaterdagmid- HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt halverwege de maand een Opsteker aan vereniging en/of stichting die zich inzet voor de medemens. Om in aanmerking te komen voor deze opsteker kunt u een verzoek indienen. De formu lieren zijn verkrijgbaar bij de kassa waar ook de opstekerbus hangt. Elke maand wordt een ingediend verzoek door Keer op Keer gekozen en verblijd met een opsteker van 200,-. De opste ker van de maand mei gaat naar Woonzorgcentrum De Santmark in Castricum voor de aankleding (planten) van het vernieuwde restaurant. U kunt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Van 17 tot en met 24 mei wordt een kort interview uitgezonden met dirigent Teim van der Zwart, artistiek leider van de muziekwerkgroep Heiloo. In het interview wordt aandacht besteed aan de eerste gezamen lijke muziekmanifestatie Music Meeting Heiloo op het terrein van de GGZ in Heiloo. Tevens zal het Heilooër Volkslied worden uitgevoerd, gecomponeerd en gepresenteerd door Teun van der Zwart. De uitzending is te ontvan gen bij Beat FM via de ether op 106.3 FM in de ochtend tussen 07.00 en 08.00 uur en in de avond tussen 19.00 en 20.00 uur. Julia van Kappel bij haar portret dat vader André destijds schilderde Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 26 mei houdt de stichting Vrienden van Sighet de vijfde Lentemarkt op het evenemententerrein van de GGZ. De stichting Vrienden van Sighet zet zich in voor een aantal projecten in het plaatsje Sighetu-Marmatiei. Sighet ligt in de streek Maramures in het noorden van Roemenie tegen de Oekraine aan. „In het eerste jaar dat wij afreisde naar Sighet hadden wij een busje met aanhangwagen vol hulpgoede ren. Ook een ambulance ging mee. Toen wij zagen wat daar nodig was, besloten wij onze acties voort te zet ten", aldus de weldoeners. Inmiddels zijn alle kramen ver huurd met een grote diversiteit. In totaal zijn er 180 kramen en enkele grondplaatsen. Er is een loterij met leuke prijzen en voor de kinderen is er ponyrijden, schminken, spring kussen en een zweefmolen. De band Ouwe Jongens Krentebrood is ook weer van de partij. De markt is gra tis toegankelijk van 11.00 tot 17.00 uur op het grasveld bij de GGZ aan de Kennemerstraatweg 464. Deze is goed bereikbaar per fiets via de poorten van het Hoofdgebouw of via de Kanaalweg. Wie met de auto komt, kan parkeren op het voormalige Campina-terrein. De brandweer is ook aanwezig. Er is een stand met als doel de bezoekers te informeren over brandveilig leven en het wer ven van vrijwilligere. Ook is een tankautospuit aan wezig met de materialen die de brandweer gebruikt bij een inzet. A n V K K T K N T T K Lekker makkelijk, alles inclusief, minimaal 5 personen Vlees Kipfilet Filetkarbonade Kipsaté (2 stokjes) Mexicaanse barbecueworst Grillburger Salades Komkommersalade Witte koolsalade Huzarensalade Kartoffelsalade Gemengde rauwkost Perzikschijfjes Sauzen Zigeunersaus Cocktailsaus Knoflooksaus Satésaus Stokbrood met kruidenboter Bel voor onze folder 077 - 46 77 200 of kijk op www.barbecue.nl Benodigdheden Porseleinen borden RVS bestek Gasbarbecue met gasfles •Tangen [W1 [Ï1 Servetten I—I fl I1 hippos-debeeck.nl - Molenweidtje 2-1 862 BC Bergen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5