*JBL Conquista Avondvierdaagse in juni Egmondse verhalen met een oranje tintje Natuuractiviteiten De Wielenmaker met basisschool De Windhoek ELKE ZONDAG Van 10.00 tot 20.00 2 Feestelijk klassiek met ode aan de baryton Overige dagen 8.00 tot 21.00 uur open w regio 14 NIEUWS UIT DE REGIO YJP wl Internationale tentoonstelling Overslot 22 MEI 2013 LIMMEN - Na het recordaantal deelnemers vorig jaar verheugt Jeugdcentrum Conquista zich op een succesvolle editie 2013 van de Avondvierdaagse. Gedragen door het vaak mooie weer is dit een prachtige manier om de verborgen pareltjes van plekken te ontdekken in Limmen. Vanwege de groeiende belangstelling verdient het aanbeveling om op tijd in te schrijven. Dat kan op de zaterdag ochtenden van 25 mei en 1 jimi tus sen 11.00 en 12.30 uur. Deelnemen kan al vanaf 4 jaar. De inschrijf formulieren worden via de scholen in Limmen verspreid. Een andere mogelijkheid is om via www.eon- quista.nl een formulier te downloa den. Daar vindt u ook meer informa tie over de 4daagse en Conquista. EGMOND - De nieuwste uit gave van Geestgronden heeft een oranje tintje. De schilder Roeland Koning tekende en schilderde in de jaren twintig en dertig met passie het doorleefde uiterlijk van Egmonder vissers en hun vrouwen. Hij won er prijzen mee en koningin Wilhelmina kocht er minstens drie. Carla Kager ging op onderzoek naar de verhalen en vond ook enkele nog onbekende schilderijen, waaivan de mooiste op de middenpagina's in kleur is afgedrukt. Het Museum van Egmond, dat per 1 jimi weer open gaat, heeft sinds kort twee grote schilderijen van Roeland Koning (andere dan afgebeeld). Jos Hof schrijft een serie over de vor stelijke nakomelingen in Europa van Jan II van Egmont, ofwel 'Jan met de bellen' Zelfs onze nieuwe koning behoort daar toe. Maria van Egmont, kleindochter van Jan II werd in 1449 koningin van Schotland. De rubriek straatnamen is geweid aan de stiaten met prinsessennnamen en foto's uit de jaren zeventig. Met onder ander het verslag van Martijn Mulder over een echte 'crime passio- nel' in 1918 is dit weer een gevarieerd boekje dat met veel zorg is samen gesteld door vrijwilligers van St. Historisch Egmond. Meer mooie ver halen zijn al in voorbereiding, rede nen genoeg om er niet één te hoeven missen. Voor meer informatie zie www.historischegmond.nl. Heemtuin De Wielenmaker heeft in samenwerking met De Windhoek een natuureducatieprogramma opgezet. Aangeleverde foto Antje de Groot-Wijker en Aris Krab in de kerk. Deze tekening van Roeland Koning werd in 1932 aangekocht door H.M. konin gin Wilhelmina en hing in de eetkamer van paleis Noordeinde. EGMOND - Heemtuin De Wielenmaker heeft in samen werking met basisschool De Windhoek een natuureducatie programma opgezet voor groep 5 en 6. Deze week gingen de kinderen waterdiertjes vangen in de poel om ze vervolgens met zoekkaarten en hulp van natuurgids Karin op naam EGMOND - Pension Bult, De tuin van Gari Melehers aan de Schoolstraat en de zo beroemde velden met tulpen die George Hitchcock op meesterlijke wijze wist te treffen en waarmee hij de naam The painter of sunlight kreeg. Terecht vormen deze schilderijen en die van zijn leerlingen de inspiratiebron voor de groep internationale schilders die deelneemt aan de tentoonstelling 'In de sporen van George Hitchcock'. Zaterdag 11 mei opende burgemeester Hetty Hafkamp deze tentoonstelling in Hoeve Overslot. In Hoeve Overslot hangen niet alleen de schilderijen van de kunstenaars anno 2013. In de bibliotheek is ook een permanente overzichts tentoonstelling te zien van de locaties en schilders van The Art Summer School (1890-1905) en in de 'gele kamer', ooit nog geschilderd door een leerling van George Hitchcock, Florence K. Upton. Hoeve Overslot, Slotweg 42, is het hele zomerseizoen geopend op zaterdag en zondag van 14.00 tot 18.00 uur. te brengen. Watersehorpioenen, kikkeivisjes, paddesnoeren, libel- lelarven enz. De vangst was groot. Gejuicht werd er toen er een heuse salamander werd gevangen. Na het op naam brengen werd de vangst weer netjes door de kinderen in de poel teruggezet. In jimi zijn de vogels en vlinders aan de beurt en in september de bloemen en de kringloop. In oktober volgt dan nog een stukje landschap en cultuurhis torie. Wilt u zelf eens komen kijken in de heemtuin? Dat kan tijdens de open dagen op 8 en 9 juni van 12.00 tot 16.00 uur. U wordt dan rondge leid door de natuurgidsen van de Wielenmaker die u alles vertellen over de inheemse flora en faima, de aanleg en het beheer. De toegang is gratis, men stelt een donatie wel op prijs. ADVERTENTIE oh (£j)Limmen openli 'y

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 13