In de liefde kent leeftijd geen grenzen Bijzondere première in Bukbuk H E I L O O ÊMW\|\L 3 Dag van de Hond bij KCWF Heiloo Eerste Heiloo Olympics op Beat FM W--J üMAnIAV Barbers on Tourspoort jongeren aan hun dromen waar te maken KORTOM Inschrijven voor Avondvierdaagse Heilooër gepromoveerd Gezellige rommelmarkt in het Trefpunt Open les tekenen Boekenmarkt Trefpunt UITKIJKPOST 22 MEI 2013 HEILOO - Zondag 26 mei houdt hondenvereniging KCWF in Heiloo een open dag in het kader van de landelijke Dag van de Hond. Dit jaar staat de landelijke dag in het teken van Hond en Ras. Doel van deze dag is de bezoeker te informeren over het hebben en houden van honden en de verschillende rassen. Ook bij de verenigingen in Heerhugowaard, Schagen, Hoom en Den Helder zijn de Open Dagen. Informatie op www.kcwf.nl. Tijdens deze open dag worden allerlei boeiende activiteiten geor ganiseerd voor iedereen, jong en oud, die geïnteresseerd is in hon den. Er worden demonstraties en workshops gehouden. Zo is er een hondenparade en zijn er behendig heidsdemonstraties met workshops waar bezoekers met him honden aan kunnen meedoen. De specia listen van de vereniging beoorde len in hoeverre de hond voor een bepaalde sport talent heeft (en de baas natuurlijk ook). Er zijn ook speciale sport- en spelactiviteiten voor kinderen en honden. Bij de KCWF worden ook lessen gegeven in gedrag en gehoorzaamheid van de hond. De bezoeker kan verder zijn of haar hond laten keuren door de specialisten van KCWF. Verder zijn er stands waar informatie over de hond ingewonnen kan worden en zijn er leveranciers van honden artikelen. De Dag van de Hond is van 11.00 tot 15.00 uur. Het adres is KCWF, Boekei 22a in Heiloo, de toegang is gratis. HEILOO - Tijdens het evenement Heiloo Olympics op zaterdag 18 mei was ook Beat FM aanwezig voor het maken van interviews met deelne mers aan diverse activiteiten zowel op sportgebied als niet aan sport gerelateerde activiteiten. Een uitge breide reportage kimt u volgen via de ether op 106.3 FM op donder dagavond 23 mei vanaf 20.00 uur. U kunt de uitzending ook later beluis teren op Beat FM.nl en klikken op uitzending gemist. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- SrFuming. vxumiK vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. Het was een bijzonder unicum toen op maandag 13 mei de 'partnerschap registratie' werd voltrokken van Leo Verhagen (93) en Els Schutte (73). De getuigen waren de heer en mevrouw Linnekamp (bei den geboren in 1917), al 70 jaar getrouwd. Bij elkaar 356 jaar levenservaring. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Het komt wel vaker voor dat twee mensen op gevor derde leeftijd hun liefde in het gemeentehuis formeel bezege len. Maar in de carrière van Frits Calf, buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand, was het een bijzonder unicum toen hij op maan dag 13 mei de 'partnerschap regi stratie' voltrok van Leo Verhagen (93) en Els Schutte (73). Als getui gen waren de heer en mevrouw Linnekamp (beiden geboren in 1917) aanwezig, die al zeventig jaar met elkaar getrouwd zijn. Vier per sonen, bij elkaar 356 jaar levenser varing, lieten in het gemeentehuis de liefde van zijn mooiste kant zien. Leo Verhagen en Els Schutte zijn al 18 jaar samen en delen lief en leed met elkaar. Ze hebben elkaar leren kennen in het Open Huis, waar Els een expositie van haar werk hield en waar Leo teken- en schildercursussen verzorgde voor het Nivon. Beiden verkeren in een opmerkelijke goede conditie en genieten samen van wat het leven te bieden heeft. Omdat Els het niet leuk vond dat in sommige situaties haar man als 'meneer Schutte' werd aangesproken, iets waar Leo zich overigens totaal niet aan stoorde, heeft ze Leo aan zijn laatste haren naar het gemeentehuis getrokken. En Leo, die nu eenmaal zijn hart aan Els heeft verpand, kon aan dit prachtige aanzoek geen weerstand bieden. Him beste vrienden konden als getuigen bij deze heugelijke gebeur tenis natuurlijk niet ontbreken! HEILOO - Ze brengen een bij zonder verhaal dat jong en oud zal inspireren om je talenten te ontplooien en je dromen te vol gen. De broers Mahmoud (21) en Idris Djamil (19) uit Limmen, bei den kapper bij het toonaangevende Hollywood Dreams in Zaandam, zijn al benaderd door de wereld wijde organisatie Masteipeace. org vanwege hun unieke project 'Barbers on Tour' dat zaterdag 25 mei in Bukbuk de première beleeft. De door henzelf opgebouwde show, waaraan bekende artiesten (onder anderen N.I.N.O, rapper Helder en Geoffy G) meewerken, is tevens him debuut op het podium. Voor Mahmoud en Idris een droom die uitkomt, waaivan het einde nog niet in zicht is! Mahmoud en Idris hebben al een turbulent leven achter zich. Him gezin is veertien jaar geleden uit Noord-Irak gevlucht toen zij nog kind waren. Na omzwervingen langs een aantal asielzoekerscentra belandde de familie Djamil uiteinde lijk in Limmen om daar een nieuw leven op te bouwen. Idris raakte in de pubertijd in de problemen. Hij maakte deel uit van een groep hangjongeren, die in de gemeente Castricum voor overlast zorgde. Mahmoud, die een compleet andere weg was ingeslagen en een bijbaan tje in een kapperszaak op de Zwarte Markt had gevonden, zag het met lede ogen aan. De ommekeer bij Idris kwam toen jongerenwerker Wynzer Pauzenga van Stichting Welzijn Castricum contact zocht met de groep hang jongeren en het uiteindelijk voor elkaar kreeg dat er in Castricum een buurthuis kwam waar jongeren zelf activiteiten konden ontplooien. Idris: „Wynzer probeerde de groep in goede banen te leiden maar dat werd niet door alle jongeren op waarde geschat. De discipline, maar ook de motivatie ontbrak. Ik heb enorm veel respect voor Wynzer dat hij ondanks alles niet heeft opgege ven!" Mahmoud, die zich van 'kappers hulpje' heeft opgewerkt tot gedi plomeerd kapper en ook bekende artiesten knipt, zag mogelijkheden om zijn broer te helpen. Behalve dat Mahmoud een opnamestudio in het buurthuis heeft ingericht waar jon geren him muzikale talenten kun nen ontwikkelen, heeft hij samen met Idris de wc omgebouwd tot een kapsalonnetje, waar Idris en hij jon geren onder het knippen ook een boodschap meegeven om vooral iets te maken van je leven. Een halfjaar geleden kwam Frans Langedijk van Stichting Welzijn Jeugd en Jongeren Heiloo hen tegen en hoorde hun bijzondere verhaal aan. Waarop Mahmoud het idee opperde om met 'Barbere on Tour' door de regio te trekken om zo jongeren aan te spo ren him dromen waar te maken. „Don't dream it, just BE it!" Frans was meteen enthousiast: „Helemaal in een tijd als deze, met een hoge jeugdwerkeloosheid, is het belang rijk dat jongeren niet bij de pak ken neer gaan zitten!" De aftrap van Barbere on Tour is zaterdag 25 mei in Bukbuk, aanvang 21.00 uur. Kaarten zijn online verkrijgbaar via www.bukbuk.nl of aan de deur. Mahmoud en Idris Djamil willen met de show Barbers on Tour jongeren inspireren om hun dromen te volgen. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Op 11 tot en met 14 juni wordt weer de Avondvierdaagse in Heiloo gehouden. Inschrijfavonden zijn 27, 28 en 29 mei van 19.00 tot 20.00 uur in de Radboudschool (ingang schoolplein Breedelaan). Inschrijving is ook mogelijk via www.avondvierdaagseheiloo.nl (tot en met 5 juni). Dit grote eve nement is alleen mogelijk door de inzet van veel vrijwilligere. Kunt u een avondje missen en wilt u zich ook inzetten voor dit prachtige evenement? Neem dan contact op met het secretariaat op tel. 072-5337150 of e-mail naar a4daagseheiloo@hotmail. com. LEIDEN - Mark M. Ewing (26 jaar), oud-leerling van OSG Willem Blaeucollege, promoveert op 23 mei aan de Universiteit van Leiden tot doctor in de geneeskunde. Zijn proefschrift heeft betrekking op cardiologie. Mark onderzocht de rol van het immuunsysteem in een proces dat verantwoordelijk is voor het optreden van vaat- wandveranderingen. HEILOO - Zaterdag 1 juni van 10.00 tot 12.00 uur is er weer een gezellige rommelmarkt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U vindt hier van alles en nog wat! De toegang is gratis. Er zijn nog enkele tafels beschik baar. De afmeting van de tafel is 80 x 160 en kost 7,-. Slechts één tafel per persoon en op is op (geen handelaren). Opgave, tel. 072-5331297. HEILOO - Aan het eind van dit seizoen wil het Nivon in Heiloo voor de cursus Tekenen onder leiding van docente Annemarie Kuster belangstellenden een Open Les aanbieden. Bent u geïnteresseerd in verschillende tekentechnieken, dan is deze kennismakingsochtend op woensdagmorgen 29 mei, van 09.30 tot 11.30 uur, misschien iets voor u. Deze cursus die volgend jaar weer zal starten, is geschikt voor iedereen en vindt plaats in de Hofdijk, Mariënstein 178A te Heiloo. Wilt u meer weten over deze tekencursus, kom dan langs of bel Reina op tel. 072-5333127 of Riatel. 072- 5333217. Meer weten: www. nivonheiloo.nl. HEILOO - Op zaterdag 25 mei van 10.00 tot 13.00 uur is er weer de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst van deze, door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo, georganiseerde boekenmarkt, is bestemd voor sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo bren gen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297 en er wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3