Slotfestijn jaren 30' tijdens het Hoeverdorpsfeest ELKE ZONDAG Muziek in de Sint Jozefschool Avondvierdaagse Akersloot weer van start Van 10.00 tot 20.00 u Overige dagen 8.00 tot 21.00 uur open Hoeverdorpsfeest op nostalgische toer NIEUWS UIT DE REGIO Jazz Warriors Big Band in het Rode Hert Alle groepen sluiten cultureel jaar muzikaal af "JWL EGMOND - Op zaterdag 8 juni worden de bezoekers van het Hoeverdorpsfeest door Historisch Egmond mee terug genomen naar de jaren '30 van de vorige eeuw. Vanaf de opening door burge meester Hafkamp om 12.00 uur, bent u getuige van het moment waarop de provincie aan het publiek de opgegraven en herstelde funda menten van het Slot op den Hoef presenteert. Het werk zit er op, het moment is aangebroken om te laten zien waar tussen 1933 en 1937 zo hard aan gewerkt is. Na het storm achtige maar succesvolle Slotfestijn 2012 (met als thema: Egmond in de Middeleeuwen), gaat Historisch Egmond dit keer opnieuw probe ren een leuk gevarieerd programma voor u neer te zetten met als speer punten: Exposities, muziek en edu catie. Op meer dan vijf locaties in de Slotweg zullen exposities worden gehouden van voorwerpen, oude films en imieke foto's. Hoogtepunt is de expositie in de Slotkapel, waar originele schetsen en aantekenin gen uit de archieven van het PWN na 80 jaar weer zullen worden her enigd met originele opgegraven stukken uit de slotgracht. Vertellers en gidsen van Historisch Egmond staan de hele middag klaar om tekst en uitleg te geven en om eventuele EGMOND - Afrikaanse djembé workshops van Drum 4 Fun voor alle leerlingen van de Sint Jozefschool in Egmond aan den Hoef en een ritmische presen tatie. Dat was een mooie afslui ting van het culturele jaar van de school, boordevol muziek. vragen te beantwoorden. Het plein tje tegenover de slotfundamenten is het middelpunt van het Slotfestijn, waar kinderactiviteiten, live muziek en een gezellig terras de dag hope lijk weer tot een groot succes zul len maken, 's Avonds wordt het De leraren hebben het afgelopen jaar in alle klassen extra aandacht aan muzieklessen gegeven, waarbij de school zelfs drie muziekeoaehes had aangetrokken. Verder heeft de school een nieuwe muziekkar met instrumenten in gebruik genomen. De leerlingen maakten zelf actief Slotfestijn Jaren 30 in stijl afgeslo ten met een optreden van de 18-man sterke Big Band 'Jazz Warriors', in het Rode Hert. Weer of geen weer, het Slotfestijn gaat altijd door. Kijk voor het complete programma op www.historischegmond.nl. muziek en luisterden naar verschil lende muziekstijlen. Ze leerden over verschillende soorten instrumenten en ze dansten op muziek. De school kreeg meerdere gasten over de vloer. Bijzonder was bij voorbeeld een optreden van muziek groep Samba Salad die aandacht besteedde aan solozang, percussie en dans. Dansdoeente Sara Damen leerde de kinderen dansstijlen uit diverse delen van de wereld en docerend musicus Myrtle Treurniet vormde de klas om tot een pop en musicalkoor. Leerlingen uit de groepen 3 tot en met 5 bezochten in Theater De Vest het muzikale sprookje van Idomeneo, uitgevoerd door Frank Groothof. De kleuters volgden dansworkshops en de leer lingen van groep 4 danste samen met een 55-plus volksdansgroep 'de sterren van de hemel'. Groep 5 heeft een Sinterklaas-musical opgevoerd. De Sint Jozefschool besloot donderdag dit muzikale jaar met Afrikaanse Djembé workshops van Dmm4Fun. Hierbij hoorde ook een presentatie van de groep, uitgevoerd in Dorpshuis Hanswijk. Muziek is ook de komende weken niet weg te denken uit de Egmondse school. De groepen 8 treffen nu al voorbe reidingen voor de eindmusieal. Dat belooft ook iets moois te worden. AKERSLOOT - Scouting Akersloot houdt van 4 tot en met 7 juni alweer haar twaalfde avondvierdaagse. De wandeling voert u iedere avond door en om Akersloot en de omringende pol ders. Ook dit jaar is het mogelijk om afstanden van 5, 7,5 en 10 kilome ter te wandelen. Starten kan tussen 18.15 en 18.45 uur. Iedereen kan zich inschrijven, kinderen tot 10 jaar mogen alleen meelopen onder bege leiding van een volwassen (18+), deze dient zich apart in te schrijven. De voorinschrijving is dit jaar vrij dag 31 mei bij het seoutinggebouw van 19.00 tot 20.00 uur. Vrijdag 7 jimi vindt vanaf 19.30 uur weer de feestelijke intocht van lopers plaats, en daarna een gezellig samenzijn op het terrein. Deelnemers worden verzocht om zoveel mogelijk lopend of met de fiets naar de scouting te komen. EGMOND - Op zaterdag 8 juni wordt het Egmondse Slotfestijn Jaren '30 swingend afgesloten met een optreden van de 18-koppige big band Jazz Warriors uit Amsterdam. De ervaren band onder leiding van bandleider Simon Lutz speelt voor namelijk swingmuziek uit de jaren '30 tot '60. Het Rode Hert, aan de Slotweg in Egmond aan den Hoef, gaat om 20.00 uur open en het optreden begint rond 20.30 uur, www.historischegmond.nl. De Sint Jozefschool besloot donderdag dit muzikale jaar met Afrikaanse Djembé workshops van Drum4Fun. Aangeleverde foto ADVERTENTIE ch (5) Li m men Uniek fotomateriaal is te zien tijdens het Slotfestijn Jaren '30, zoals deze uit 1943 van Egmondse werklozen. Aangeleverde foto De wandeling voert u iedere avond door en om Akersloot en de omringende polders. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15