i 1 BESTELBON Zomeravondconcerten in de Witte Kerk Stichting Cultuurbevordering Witte Kerk Heiloo, Heerenweg 42, Heiloo www.wittekerkheiloq.nl 11 Het programma Toegangsprijzen en reductie I I I I I I 1 3 4 5 J J J J I I I I I UITKIJKPOST 12 JUNI 2013 Zomeravondconcerten 2013 Ook dit jaar zijn op vrijdagavonden in de maanden juni, juli en augustus unieke zomeravondconcerten te beluisteren. Alleen het derde concert zal op een zaterdagavond plaatsvinden. De serie gaat van start op vrijdag 21 juni om 20.30 uur. 'Klassieke muziek heeft een elitair imago. Daar wil ik een einde aan maken.' Aldus Roel Stern, die verantwoordelijk is voor de program mering van zowel de Nieuwe Huys Concerten in Zaandam als van de Concertseries in de Witte Kerk van Heiloo. De bedoeling van deze zomerserie is om zowel ongeschoolde als ervaren luisteraars te laten genieten van het mooiste dat ruim drie eeuwen kamermuziek hebben gebracht. Prachtige, zelden uitgevoer de liederen van Alma Mahler, Alban Berg en Hugo Wolf, maar ook hartverscheurende muziek van Ligetti werden vorig jaar uitgevoerd. Deze zomer staan muziek van Poulenc, Skriabin, Escher, maar ook van Bach, Couperin en Debussy op het programma. Musici als Jan Willem van der Ham, Elisabeth Wiklander en Judith van Wanroij komen voor het eerst naar Heiloo, maar bekenden uit vorige seizoe nen zoals pianist Daniël Kramer, cellist Örs Köszeghy en hoornist Teunis van der Zwart komen graag weer terug. VRIJDAG 21 JUNI H aanvang 20.30 uur GOLDBERG J.S.Bach: Goldbergvariaties (arr.: Dmitry Sitkovetsky) Philip Dingenen viool, Suzanne Dijkstra altviool en Elisabeth Wiklander cello Sitkovetsky arrangeerde de Goldberg-variaties voor strijktrio. Baeh schreef deze voor een leer ling, de jonge klaveeinist Johann Goldberg. Naar verluidt moest die elke nacht voor zijn baas spelen, de slapeloze graaf Kaiserling. Of de dertig variaties op eenzelfde aria de graaf hielpen is niet bekend. Vermoedelijk zijn ze toch iets te opwindend. Een schitterende bewerking voor drie strijkers! De violist Philip Dingenen is eer ste violist van het Nederlands Kamerorkest en vormt met pianiste Sara Crombaeh een vast duo. Elisabeth Wiklander trad in ver scheidene Europese landen op in belangrijke concerten o.a. met het Koninklijk Concertgebouw Orkest en het Londens Philharmoniseh Orkest. Recent gaf zij een recital in Gothenburg als musicus van het jaar. Suzanne Dijkstra koos voor de viool en studeerde o.a. bij Jeannelotte Hertzberger. Na haar Tweede- Fasestudie viool ging zij altviool studeren bij Marjolein Dispa, bij wie zij in 2002 haar studie afsloot met onderscheiding. Zij werd opge nomen in de altvioolgroep van het Nederlands Philharmoniseh Orkest. Daarnaast wijdt zij zich het liefst aan de kamermuziek. werd voor hem toch het Sweelinek Conservatorium. Sindsdien is hij altijd met muziek bezig, als uitvoe rende, maar ook als docent, organi sator en tekstschrijver. Esther Probst studeerde aan het Koninklijk Conservatorium van Den Haag. Het Ives Ensemble is haar groep waarmee ze moderne muziek speelt. Zij speelde jarenlang eerste hobo in Holland Symfonia en houdt zich ook bezig met muziekeducatie. Céleste Zewald is een veelzijdig georiënteerd klarinettiste. Ze is 'met onderscheiding' afgestudeerd aan het Amsterdamse Sweelinek Conservatorium en op vele vlak ken in de muziekwereld actief. Zij werkt sinds 2002 als klarinettiste in Het Brabants Orkest. Zij doceert klarinet aan de conservatoria van Utrecht en Groningen. Jan Willem van der Ham speelt naast altsaxofoon ook fagot. Dat ver schaft hem een bijzondere positie in de Nederlandse scene. Hij speelt als saxofonist in een aantal belangrijke bands van o.a. Jan Cees Tans en gitariste Corrie van Binsbergen. Met de fagot maakt hij deel uit van het Ives Ensemble, waarmee hij heden daagse muziek speelt. Teunis van der Zwart, woonachtig in Heiloo, is een van de toonaange vende hoornisten van zijn generatie. Hij maakte talloze opnamen en con certreizen met het Orkest van de Achttiende Eeuw en het Freiburger Baroek Orehester. Sinds enkele jaren is hij vooral actief als kamer muziekspeler, solist en dirigent. Daniël Kramer studeerde bij Ton Hartsuiker en vervolgens aan het Conservatorium van Amsterdam en in Parijs. Hij won in 1994 tijdens het Prinses Christina Concours lande lijk de eerste prijs. «VS VRIJDAG 5 JULI aanvang 20.30 uur 50 ANNÉESPLUS TARD Roel Stem fluit, Esther Probst hobo, Céleste Zewald klarinet, Jan Willem van der Ham fagot, Teimis van der Zwart hoom, Daniël Kramer piano Poulenc schreef veel voor piano, maar hield ook erg van het geluid van blazers. Zijn aanstekelijke, gees tige maar ook ontroerende muziek klinkt in zijn 50ste sterfjaar alsof ze net gecomponeerd is. Fluitist Roel Stern studeerde aan vankelijk psychologie, maar het ZATERDAG 3 AUGUSTUS aanvang: 20.30 uur bh LA CHAMBRE ROYALE H Werken van o.m. Charpentier, Lully, Montéelair en Couperin "Oeehio di Falcone": Judith van Wanroij sopraan, Bert Honig blok fluiten, Daniel Lanthier barokhobo, Susanne Braumann pardessus en basse de viole, Johan Hofmann orgel en klavecimbel Een koninklijk programma met schitterende Franse barokmuziek, zoals die klonk aan het hof van Lodewijk de XIV in Versailles. En gespeeld op de instrumenten zoals ze in die tijd gebruikt werden. Judith van Wanroij, sopraan, begon na een rechtenstudie haar zang studie aan het Conservatorium van Amsterdam. De Tweede- Faseopleiding aan De Nieuwe Opera Academie sloot zij in 2004 'met onderscheiding' af. Zij treedt op in binnen- en buitenland. Tijdens het Amsterdams Grachtenfestival in 2010 won Van Wanroij de Grachtenfestival-Prij s. Bert Honig studeerde blokfluit aan het Sweelinek Conservatorium in Amsterdam. Sinds 1986 is hij lid van het Brisk Recorder Quartet Amsterdam, dat over de hele wereld toerde. Hij geeft over de hele wereld lessen blokfluit, workshops en mas- terelasses. Daniel Lanthier studeerde af aan het Conservatorium van Amsterdam bij Alfredo Bernardini. Geboren en getogen in Canada, ontving hij in 2008 een "Prix avec Grande Distinction" van het conservatorium van Montréal. Hij gaf concerten in Noord- en Zuid-Amerika, Europa en Israël. Susanne Braumann begon haar gambastudie aan de Folkwang Hoehsehule in Essen, studeerde vervolgens aan de Schola Cantorum Basiliensis en aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag bij Wieland Kuijken. Zij gaf concerten in Europa, Cuba en Amerika. Zij is medeoprichter van The Locke Consort. "De muziek en het instrument voor zichzelf laten spreken". Dat is het devies van Johan Hofmann. Hij gaf concerten in Europa en de Verenigde Staten. In 2008 bracht hij als dirigent de succesvolle produc tie van Henry Pureell's "Dido and Aeneas". Aan het conservatorium van Groningen leidt hij een interna tionale klavecimbelklas en doceert in Amsterdam klavecimbel en bas- so-eontinuo. VRIJDAG 16 AUGUSTUS aanvang: 20.30 uur LOW SOUNDS, HIGH SPIRITS Werken van Brahms, Debussy, Esseher en Slothouwer Örs Köszeghy cello, Daniël Kramer piano De sonates van Brahms en Debussy horen tot het beroemdste, dat voor de combinatie cello-piano geschreven is. De donkere tonen van Brahms en de zonovergoten Spaanse klanken van Debussy zijn beide voortgekomen uit een diepe weerzin tegen de muziek van him allesbepalende tijdgenoot Richard Wagner. Zowel de cellist als de pianist zijn geen onbekenden in Heiloo. Zij brengen elk een solowerk van eigen Een uniek zomeravondconcert! U kunt uw uitgaansavond extra feestelijk m aken. Ook dit jaar hebben wij een afspraak met het uitstekende restaurant de Loocatie' (tegenover de Witte Kerk). U kunt, vooraf gaand aan het concert, op de betreffende avond genieten van een heerlijk culinair drie- gangenmenu met hoofdgerecht naar keuze voor de geredu ceerde prijs van slechts 26 p.p. Wél tevoren (rechtstreeks) reserveren bij het restaurant (072-5333352) met vermel ding van 'concertdiner'! bodem mee: de Sonate voor cello van Rudolf Escher en delen uit een pianocyclus van Jan Slothouwer, die speciaal voor Daniël Kramer is geschreven. De Hongaarse cellist Örs Köszeghy was de tweede-prijswinnaar van de 7de Hongaarse Nationale Janos Starkereompetitie en ook finalist van de Internationale David Popper cellocompetitie. Als solist trad hij o.m. op in het Concertgebouw te Amsterdam. Hij heeft een passie voor kamermuziek en treedt op met topmusiei als Rick Stotijn en Liza Ferschtman. Daniël Kramer: voor informatie zie vrijdag 5 juli. De winterconcerten Het hele jaar door fantasti sche concerten, Coneerten op hoog ni vea u, wa arvan je zou verwachten die alleen in grote steden te kunnen vinden, Naast de serie zomeravond- coneerten is er ook een serie winterconcerten en worden er vrij regelmatig 'losse' coneerten georganiseerd. Daarnaast organiseert de Stichting Cultu urbevordering Witte Kerk Heiloo elk jaar het herdenkingsconcert op 4 m ei, alsm ede een kinderconcert. VRIJDAG 30 AUGUSTUS mm HOLLANDS TROTS BI Werken van Bach, Skriabin, Ravel, Zuidam, Verbey, De Vries "The Stolz Quartet": Marieke Schut hobo, Peter Brunt viool, Liesbeth Steffens altviool, Doris Hochscheid cello Als slotstuk van de zomerse rie klinken nog eens bewerkin gen van beroemde klavierwer ken als "Tombeau de Couperin" van Ravel, Preludes van Skriabin en Koraalpreludes van Bach. De bewerkers, Rob Zuidam en Theo Verbey, schreven zelf ook muziek voor het Stolz Quartet; van Zuidam hoort u een sneak preview van een nieuw muziektheaterstuk, van Verbey ook een nieuw werk, en ten slotte "Haiku's" van Klaas de Vries, de componist die als hoogste ideaal heeft om nieuwe muziek te laten klinken als iets dat al lang bekend was. Alle werken op dit programma zijn speciaal voor het Stolz Quartet geschreven. Marieke Schut is de hoboïste en grote initiator van The Stolz. Zij heeft nog andere grote liefdes in haar werk: het ASKOISehönberg, waar ze werkt met componisten als György Ligeti en Karlheinz Stoekhausen. Marieke speelde De prijs voor 5 concerten bedraagt50,00 Losse kaarten kosten13,00 Jongeren onder 25 jaar betalen11,00 onder grote dirigenten als Claudio Abbado en Leonard Bernstein. Haar leermeesters waren Heinz Friessen en Heinz Holliger. Violist Peter Brunt heeft een zeer afwisselende carrière: van aanvoer der tweede violen in het Koninklijk Concertgebouworkest tot improvisa tor met elektrische gitaar; van solist in Vivaldi's De Vier Jaargetijden tot violist in kindervoorstellingen. Hij behoort tot de topviolisten van Nederland en was winnaar van het Oscar Back vioolconcours. Peter geeft les aan de conservatoria van Den Haag en Amsterdam. De veelzijdige altvioliste Liesbeth Steffens is mede-oprichtster van The Stolz Quartet. Zij stond aan de wieg van het fameuze kamer orkest Amsterdam Sinfoniëtta en speelde bij het Koninklijk Concertgebouworkest en in tal loze kamermuziekformaties. Zij is sinds 1985 altvioliste in het ASKOISehönberg en geeft les aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Doris heeft een grote passie voor Nederlandse eellomu- ziek en heeft samen met haar vaste pianist Frans van Ruth de Stichting Cellosonate Nederland opgericht. In de prijzen, die dankzij (sponsor)bijdragen laag zijn, is een consumptie begrepen. Opsturen aan Stichting CWKH p/a Keldercroftlaan 31,1851VH Heiloo. Kaarten reserveren: telefoon 06-45184525 of per e-mail: info@wittekerkheiloo.nl dan wel via www.wittekerkheiloo.nl I waar u alle verdere gegevens vindt. T Naam: Straatnaam: Plaatsnaam: Zo mogelijk uw e-mailadres: WIL GRAAG DE NAVOLGENDE KAARTEN RESERVEREN: CONCERT Vol tarief Jongeren onder 25 jaar: L j

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11