Goud voor Iris Lemmen op Open European Cup Lissabon Babette Koole wint brons op NK turnen Geslaagden bij zwembad Loos Mees Knijnenberg Nederlands kampioen turnen resents Zusjes De Witte leveren uitstekende prestatie sport 18 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO StAha*\iS horeca verh^-v Op het NK turnen dat plaatsvond in Hoogwoud, won Babette Koole uit Heiloo een bronzen medaille. Aangeleverde foto TURNEN HEILOO - Op het NK turnen dat op 1 en 2 juni plaatsvond in Hoogwoud, heeft Babette Koole uit Heiloo een bronzen medail le gewonnen op de meerkamp. Babette turnt bij turnvereniging TOSS Heemskerk en komt uit in de eerste divisie jeugd, niveau 4. Zij begon de wedstrijd op de balk met een degelijke oefening, echter niet goed genoeg voor een hoge score. Daarna kwam de vloer, waarop ze ook een nagenoeg fout loze oefening liet zien, maar ook hier viel de score enigszins tegen. Na twee onderdelen leek de weg HEILOO - Zaterdag 1 juni werd er weer afgezwommen door de leerlingen van zwembad Loos. 37 leerlingen mochten het felbe geerde A, B of C diploma van de Nationale Raad Zwemdiploma's, en de daarbij behorende felicita ties in ontvangst nemen. Iedereen is blij met zijn/haar diploma naar huis gegaan. De geslaagden zijn: Diploma A: Iris van den Berg, Pien de Boer, Dana Boesten, Floor de Brouwer, Jackie Deijlen, Sibbe Ham, Stan Helmstrijd, Elisa naar het podium nog erg ver; ze stond rond de twintigste plaats van de in totaal 36 deelneemsters. Op naar de sprong; hier liet ze twee prachtige sprongen zien die wer den gewaardeerd met dito score en steeg ze ineens naar een vijfde plek in het tussenklassement. Het laat ste onderdeel, brug, werd daardoor erg spannend. Babette turnde onder deze druk een zeer goede oefening en werd uiteindelijk verrassend derde in het eindklassement. Het NK is voor TOSS zeer succesvol verlopen; er werden in totaal negen medailles in de wacht gesleept in de diverse meerkamp- en toestelfma- les. Huis, Mia-Jolie Jaspars, Elisa van Kleef, Lynn Laks, Sem Nienhuis, Jip Oostindie, Robin Römelingh, Julia Vissers, Vinee Weening, Timo Wolven. Diploma B: Rijk van den Berg, Didi Boersen, Iris Brink, Mees Comelissen, Rover Glass, Ruben Groot, Jasper Heemskerk, Teije Hes, Mia Hoebe, Liz van den Kommer, Pelle Koster, Jurre Ligthart, Tobias Reurings Boonstra, Sophianne Tervoort, Sara van Uitert, Treasure Vermeulen. Diploma C: Milan van Genne, Hristo Kranenburg, Isa Mol, Eline Tervoort. JUDO HEILOO - Tijdens de World Cup wedstrijd in Lissabon heb ben maar liefst twee dames uit Heiloo het podium gehaald. Iris Lemmen wist na haar recen te succes in Londen ook in Lissabon het goud te verove ren. Na haar overwinningen op de Portugese Ramirez en de Britse Kinnane trof ze in de halve fina le club- en plaatsgenote Karen Stevenson. Karen was als enige junior door dames-bondsehoaeh Marjolein van Unen uitgenodigd om in Lissabon deel te nemen aan haar eerste Word Cup toernooi bij de senioren. Iris Lemmen versloeg in de eerste ronde de Portugese Ramirez met een armklem voor ippon. Daarna was de Engelse Kinane aan de beurt. Ook deze wed strijd werd gewonnen op ippon voor een verwurging. Door naar de halve finale. Karen Stevenson versloeg in de eerste ronde de Duitse Tilmans met een waza-ari. De tweede ronde werd gewonnen van de Russin Timonina, die tegen een straf opliep. Dus ook door naar de halve finale. Iris en Karen stonden nu tegenover elkaar. Iris wist de partij te winnen op straffen, zij mocht naar de finale en Karen mocht door naar de kleine TURNEN REGIO - Op zaterdag 1 juni wer den in Almere de Nederlandse Kampioenschappen Turnen Heren gehouden. Mees Knijnenberg had zich geplaatst voor deze finale in de categorie pupil 8, tweede divisie. Op zaterdag turnde Mees de meer kampfinale en op zondag de toe- stelfmales brug, vloer en ringen. In de halve finale had Mees zich als derde weten te plaatsen voor deze finale. Een foutloze wedstrijd zou een podiumplaats kunnen opleveren dus de spanning was groot. Mees turnde twee goede sprongen (17.20). Op brug haalde hij het hoogste cijfer 18.35 en zijn rek oefening ging, in tegenstelling tot de halve finale, veel beter. Een keurige vloeroefening, waar hij ook het hoogste cijfer haal de (17.35) bracht hem in het tussen klassement op een derde plaats. Na een keurige voltige oefening moest hij als laatste zijn favoriete toestel, de ringen, turnen. Op dit moment stond hij op een tweede plaats. Als Mees deze oefening goed zou tur nen, was de kans op een medaille zeer groot. De spanning op de tri bune steeg! Met 18.60, het tweede cijfer op dit toestel, was hij op dit laatste toestel zijn concurrenten voorbij en kwam op de eerste plaats. Nederlands kampioen in de pupillen 8, tweede divisie met een puntento- finale. Daar trof Karen de Spaanse Talam Compano, met een yuko wist ze het brons voor zich op te eisen. In de finale was Iris de Nederlands taal van 105.40. Een knappe presta tie. Op zondag bij de toestel finales behaalde Mees de nationale titel op de brug. Weer een gouden medaille! Op de vloer ging hij in de laatste serie in de fout wat hem de gouden medaille kostte. Wel leverde deze kampioen Guusje Steenhuis de baas. Met een ippon schreef Iris het toernooi op haar naam en verdiende ze een welverdiende gouden plak. oefening toch een bronzen medaille op. Op het toestel ringen probeerde hij zijn titel van vorig jaar te pro longeren. Maar, Wessel Loman uit Twello nam risico met een moeilij kere oefening, die goed uitpakte. Hij won goud, het zilver ging naar Mees. De 10-jarige Mees uit Limmen werd vorige week Nederlands kam pioen turnen. Aangeleverde foto Tijdens de World Cup wedstrijd in Lissabon hebben maar liefst twee dames uit Heiloo het podium gehaald. Iris Lemmen (tweede van links) en Karen Stevenson (tweede van rechts) gingen beide met een medaille naar huis. Aangeleverde foto 12 JUNI 2013 HP

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 17