Trainer Judoclub Groefsema wint goud op European Open Turnster Raquel Schouten zet keurige prestatie neer De Foresters promoveert Tannes 'in Italia' open j eugdtennistoemooi Foresters MB1 toemooiwinnaar Geen promotie voor HSV, eerste Jan Patat meidentoemooi maar strijdend ten onder SPORT 19 CAC tata steel UITKIJKPOST 12 JUNI 2013 Afgelopen zaterdag heeft Mikos Salminen (tweede van links), judotrainer bij Judoclub Groefsema, in Tallinn zijn eerste gou den medaille op een European Open behaald. Aangeleverde foto Feesttemming na de overwinning op Soest 1 met 2- 0. En omdat promotie naar de eerste Klasse West 1 is behaald. Foto: Wout Jager JUDO HEILOO - Afgelopen zaterdag heeft Mikos Salminen, judotrai ner bij Judoclub Groefsema, in Tallinn zijn eerste gouden medaille op een European Open behaald. Mikos, die tweevoudig Nederlands kampioen tot zestig kilogram is, behaalde vorig jaar al een bronzen medaille in Liverpool, maar goud won hij nog nooit op dit niveau. In de fmale stond hij tegenover de Zwitser Michael Iten, welke hij met Ippon, vol pimt, versloeg. Mikos wist trou wens ook al zijn andere partijen met Ippon te winnen. Zelf zegt hij erover: „Mijn eerste gouden plak op een European Open. Wat een heer lijk gevoel, dit smaakt naar meer!" Aankomende vrijdag staat de kers verse kampioen gewoon weer op de judomat in Castrieum om de talen ten van Judoclub Groefsema les te geven. Uiteraard zal hij zijn medaille meenemen om deze vervolgens aan al zijn pupillen te laten zien. TURNEN HEILOO - Zaterdag 8 juni kwam GTH turnster Raquel Schouten in actie op de rayonteamwed strijd van de vierde divisie. In deze wedstrijd turnen alle rayons tegen elkaar, Raquel ver tegenwoordigde samen met vier turnsters van andere verenigin gen het juniorenteam van rayon Kennemerland. Van de vijf turnsters mogen er vier turnsters turnen en de beste drie tellen mee in het klasse ment, Raquel turnde daarom geen sprong. De eerste ronde op sprong werd goed uitgevoerd, in de twee de ronde kwam Raquel in actie aan de brug. Raquel turnde een sterke oefening waar zij een 10.45 voor kreeg, ook de andere turnsters lieten een prima oefening zien. De wedstrijd ging verder op balk, Raquel was hier stabiel en turnde een zeer mooie oefening; 10.20! Als laatste onderdeel hadden de mei den de vloer, een sterke ronde voor alle vier de turnsters. Raquel turnde hier een keurige oefening, wat haar een 11.70 opleverde! Raquel heeft zichzelf weer verbeterd en kan terugkijken op een prima wedstrijd waar al haar cijfers mee geteld zijn in het teamklassement. Met slechts 0,1 verschil kwamen zij net naast het podium. VOETBAL HEILOO - Zondagmiddag speel de De Foresters 1 de belangrijk ste wedstrijd van het seizoen. In een rechtstreeks duel tegen SO Soest (op het terrein van SV Hoofddorp) kon promotie naar de eerste klasse afgedwongen worden. Na scorekansen voor de tegen partij (die eerder in de naeompetitie won van IJW en verloor van SDO) en gele kaarten voor Nick Kramer en Chris Poulino, wist superspits Bert Inecia de wedstrijd te kante len door in de 29ste minuut en in de blessuretijd van de eerste helft het net te treffen. De eerste keer kwam hij vrij voor de keeper na een han dige voetbeweging, de tweede keer door een pass van Jeffrey Klijbroek. Bij de rust stond het dus 2-0 en waren harde klappen uitgedeeld aan HEILOO - Tennisvereniging Het Vennewater in Heiloo houdt dit jaar van 8 tot en met 13 juli alweer voor de 18de keer Tannes Jeugd! Tannes Jeugd is een open jeugd- toernooi voor ongeveer 140 jon gens en meisjes van 8 tot en met 16 jaar. Tijdens de themaweek, met als thema Italië, staat onder andere SO Soest. In de tweede helft kregen de Egels een aantal mooie kansen en was het een klein wonder dat de 3-0 niet viel. SO Soest was nu dui delijk de mindere, maar kreeg toch nog een paar kansen op de aanslui tingstreffer. Bij het laatste fluitsig naal barstte het rood-witte feest los. De mooie winst betekent dat De Foresters volgend jaar eerste klasse speelt, voor het eerst in de geschie denis van de club. De overwinning en de promotie werden uitbundig gevierd door de meegereisde sup porters. Bij terugkomst in Heiloo werd het feest op de Egelshoek nog eens dimnetjes overgedaan en waren er mooie woorden van voorzitter Rolf Ouwejan en burge meester Hans Romeyn, die beide onderstreepten dat De Foresters dit seizoen vaak zeer verzorgd voetbal op de mat legde en met promotie een dik verdiende beloning krijgt. het volgende op het programma: een discoavond met Dj, een water glijbaan, tennis-clinics, zwemmen, BBQ, heerlijk Italiaans ijs, mooi weer en nog veel meer! Ben je tus sen de 8 en 16 jaar en heb je zin om dit jaar (weer) mee te doen aan Tannes Jeugd? Inschrijven is moge lijk tot 24 juni op www.toemooi. nl. Voor meer informatie, mail naar tannesjeugd@gmail.com. Raquel Schouten (tweede van links) samen met haar team op de rayonteamwedstrijd. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - Op zondag 9 juni was De Foresters MB1 deelne mer aan het eerste Jan Patat meidentoemooi bij RKAV Volendam. Volendamse muziek van de local heroes, sportieve tegenstanders en een goede organisatie; een perfecte mix voor een geslaagd toernooi. De Foresters MB1, met maar liefst zes nieuwe speelsters in de gelederen, heeft laten zien wat de sleutel is voor de maximale prestatie. Gezelligheid, spelplezier met ambitie. De 'oudere' meiden namen de jongere groeibril janten op sleeptouw, een lust voor het oog. De openingswedstrijd tegen gastvrouw RKAV Volendam ein digde ondanks een oveiwicht van De Foresters in de brilstand (0-0). Daarna werden buur H.S.V. (4-0) en SCH'44 uit Harmeien (2-0) aan de zegekar gebonden. De laatste pou lewedstrijd tegen Reiger Boys ein dige wederom, ondanks twee 100% kansen voor De Foresters in 0-0. Op doelsaldo eindigde De Foresters met één doelpunt boven RKAV Volendam, wat de rangschikking van de poule wel eer aandeed. De Foresters MB1 (zon) kreeg de beker welverdiend mee naar huis. VOETBAL HEILOO - Vorige week speelde HSV tegen Hercules/Zaandam voor een finaleplaats. Omdat er zeven man ontbraken vanwege vakantie en/of schorsin gen waren de veiwachtingen niet al te hoog. De vervangers hebben samen met een deel van de 'vaste kern' gevochten als leeuwen. De Zaandammers kregen meer moge lijkheden maar zij wisten dit niet in doelpunten om te zetten. Reeds in de negende minuut kreeg HSV de eerste kans die raak was, maar helaas vanuit buitenspelpositie van Bram Kareis. Tien minuten later kwam een goede steekpass op Tom Hafkamp, maar de keeper kwam tijdig uit en redde. In de 28ste minuut werd een goede combinatie opgezet tussen Sven de Zeeuw en Mare Baars, waarna Sven goed doorliep tot in de 16 en de 0 - 1 op het score bord zette. Twee minuten later werd slecht verdedigen afgestraft, waardoor de stand weer gelijk was. Tot de rust hield HSV goed stand en direct na de thee kwam Sven slalommend door de verdediging van Hercules, maar de bal sprong op tegen zijn arm. Weg kans! Een dieptepass van Here./Z. kwam op de rand van de 16 meter waar de opspringende rechterspits net voor de vuisten van Thomas de bal raakte met het hoofd en zo de 2 - 1 scoorde. Een goede combinatie tussen Sven en Ruben Bugter werd jammer genoeg iets te hard door Ruben doorgepasst, waardoor de bal achter ging. Een corner in de 86ste minuut werd niet goed verwerkt en de rechterspits scoorde met een mooie omhaal, 3-1. Mare wist de pijn nog iets te verzachten door een fraaie 3 - 2 te scoren, maar toen was de pijp leeg en de scheidsrechter floot voor het einde. De Foresters MB1 heeft laten zien wat de sleutel is voor succes, (op de foto ontbreken Lauren, Edmé en Demy). Aangeleverde foto HH»—SECURITY

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 19