Veranderingen in het Heilooër Bos Na bijdrage Oranjefonds Buurttuin Ypestein van start H E I L O O '0-, 3 INGEZONDEN BRIEVEN Zendmasten Gelijkoversteken! k Gemeentelijk geklungel Interieur Witte Kerk te bezichtigen Cadeau van Jan Scholten voorde jarige Rolstoelbus KORTOM Presentatie oude foto's Stationsweg Bach met een broodje in Heiloo Game competitie in Bibliotheek Heiloo Vrouwenworkshop gratis in het Oosthonk Polyrama repetities met de Buitenkans UITKIJKPOST 12 JUNI 2013 In de Uitkijkpost van 29 mei heeft de heer Gomes van de NCPN (Nieuwe Communistische Partij Nederland) gesteld dat de WD Heiloo zich nu zou opweipen voor de gezondheid van de burgers inza ke zendmasten en de aangekondig de C2000 zendmast in Ypestein in het bijzonder teiwijl de WD Heiloo zich in het verleden niet tegen de komst van zendmasten voor mobie le telefonie heeft verzet. De NCPN suggereert dat we toen voor waren omdat de WD Heiloo toen geen gevaren zag in zendmasten en nu wel. Wij hebben inzake de masten voor mobiele telefoon en internet in het verleden alsmede nu met de C2000 zendmast ons gehouden aan het standpunt van de Nederlandse overheid. Dat standpunt is dat niet is aangetoond dat de straling met inachtneming van de geldende nor men schadelijk is. Daarmee kim je zendmasten dus niet tegenhouden en gaan we als gemeente Heiloo een discussie hierover sowieso niet winnen Wel kim je zorgen dat ze worden geplaatst op plekken met zo min mogelijk bebouwing. In de WD motie van 13 mei hebben we daarom alleen gesproken over het verplaatsen van de C2000 zendmast naar een voor de grote groep bewo ners uit Ypestein meer aanvaardba re locatie. Namens de fractie WD Heiloo Theo van Beek, raadslid Beste gemeente Heiloo, Een goed plan voor het plein had 'r lang al moeten zijn, dat kost zoveel niet, hoor; bezuinig lekker door! En dus bedacht ik zómaar: een zebra vóór de Vomar, hoewel t geen uitkomst biedt, misschien zo gek nog niet! Hóóguit een streep of vijf kost niks, da's buiten kijf en 't is zó aangebracht. Is dat niet goed bedacht? Piet Boomsma Heiloo De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- N»«>r'ii> vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. In deze krant van 5 juni las ik op de voorpagina 'Snelheidsremmende maatregelen verwijderd'. Zo'n twee maanden geleden heeft de gemeen te op negen kruisingen van De Dors, Ringweg en Ewisweg veel te hoge plateaus aangelegd. Vele verkeers deelnemers ergeren zich hieraan. En terecht. Kosten 65.790 exclusief BTW. De provincie Noord-Holland gaf een subsidie van 35.000. De firma Zoon heeft de werkzaamhe den uitgevoerd voor 97.415 exclu sief BTW. Op een enkeling na waren het al voorrangskruisingen! Het is nu al irritant, maar let op, straks in de herfst en de winter met gladheid worden die op- en afritten levens gevaarlijk. Tot overmaat van ramp kwam de gemeente met nog een lumineus idee. Vóór zeven kruisin gen van genoemde wegen werden lange stukken beton op het asfalt geplakt om een wegversmalling te maken. De automobilisten (zo staat in een gemeentelijk bericht) moesten zelf in deze situatie maar onderling uitmaken wie de versmal ling als eerste mocht passeren! Nou, dan staan de sehadebedrijven al te juichen. Op vrijdag 31 mei zijn deze obstakels weer verwijderd (persbe richt gemeente donderdag 30 mei, 13.44 uur). Diezelfde donderdag hebben twee medewerkers van de gemeente nog de kopse kanten van die betonnen banden wit geschil derd. Snapt u het? Ik niet. Ik heb opnieuw gevraagd naar de kosten. Dat moet ik nog horen. Over bezui nigingen gesproken! Willem Gomes Heiloo HEILOO - De Witte Kerk is elke woensdag open tussen 11.00 en 16.00 uur. Volgende week woens dag zal tussen 12.00 en 13.00 uur het orgel worden bespeeld door (19 jimi): Hans Stehouwer. Cl Os HEILOO - Op zaterdag 20 april vertrok Jan Scholten naar Santiago de Compostela. Op vrijdag 24 mei kwam hij, na een fietstocht van 2675 kilometer, aan in Spanje. Aan deze fietstocht had Jan ook een doel gekoppeld om de Stichting Rolstoelbus Heiloo een financiële bijdrage te kunnen geven. In het jaar dat de Stichting haar 30-jarig jubileum viert kon hij daar een mooi cadeau aan verbinden. Vrijdagavond heeft hij het bestuur een prachtige cheque overhandigd van 2900,-. Volgens Jan Scholten een welverdiend cadeau voor deze stichting die geheel uit vrij willigers bestaat. Op de foto v.l.n r. Rob van Tuin, Jan Scholten, Dick Beemster en Frans Beudeker. Aangeleverde foto HEILOO - Hoewel het bos er elk seizoen wat anders uitziet blijft er ook veel. Jaar in jaar uit ongeveer hetzelfde, maar toch verandert er ook wel het een en ander. Sommige bomen leggen het lood je, elders komt nieuwe opslag te voor schijn. Maar er zijn ook men selijke invloeden, zoals die van het herstelplan dat Natuurmonumenten de afgelopen jaren heeft uitgevoerd. Tijdens de maandelijkse natuurwan deling van het IVN, richt men zon dagmorgen 16 jimi de aandacht eens op die veranderingen. De wandeling start om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en duurt ongeveer twee uur. Een donatie (richtlijn 2,50) wordt op prijs gesteld. Opgave vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtingen kimt u mailen naar IVN-Heiloo@ hccnet.nl of bellen: 072-5325110, www.ivnnkl.net. HEILOO - Door de hulp van bedrijven, Stichting de Buitenkans en de prachtige bij drage van het Oranjefonds kon een start gemaakt worden met de aanleg van buurttuin Ypestein op het GGZ-terrein (tegenover de brandweer). Vrijwilligere hebben samen met Stichting de Buitenkans schelpen paden aangelegd volgens het ont werp van Kees Dekker, ecologisch hovenier. Daarvoor had Jan Hes de grond bewerkt en geëgaliseerd. In ruim anderhalve dag zijn betonran- den en worteldoek aangebracht en ongeveer 3000 kilo schelpen wegge- kruit en ingetrild voor de schelpen paden. De paden zijn zo aangelegd dat er ook rolstoelen en rollatore over heen kunnen rijden. Het resul taat is prachtig! Diezelfde week nog heeft GP Groot de buurttuin ook nog compost gebracht en een paar grote (klim)boomstammen. En dan nu de planten! Kinderen van basis school Meander en de Paulus gaan de derde week van jimi de eerste planten in de tuin zetten. Dit zijn bijvoorbeeld zonnebloemen die op 1 mei al zijn voorgezaaid op de zaai-en stekdag bij kwekerij de Buitenkans. Naast de zonnebloe men komt er onder andere een krui dentuin, een pluktuin en is er ruimte voor groente en fruit. Heel divers dus! De bedoeling is om vaste tuin dagen te organiseren waarin belang stellende elkaar kimnen ontmoeten in theesehenkerij de Trog. Er komt een eigen website voor de tuin, (by- tuin.nl) maar u kimt de activiteiten nu ook volgen op de website van stichting de Buitenkans: www.de- buitenkans.org. Door de hulp van bedrijven, Stichting de Buitenkans en de prach tige bijdrage van het Oranjefonds kon een start gemaakt worden met de aanleg van buurttuin Ypestein. Aangeleverde foto HEILOO - Hans Ruiter pre senteert oude foto's van de Stationsweg Heiloo en vertelt over het wonen en werken aan de Stationsweg in vroeger tijden. Locatie: Oudheidkamer Heiloo, Bergeonstraat 30. Tijdstip: zater dag 15 jimi, 15.00 uur. HEILOO - Op maandag 24 tot en met woensdag 26 juni klinkt Bach op het prachtige orgel van de Ter Coulsterkerk, Holle weg 111 in Heiloo. De concerten zijn van 12.30 tot 13.30 uur. De jeugdige organisten uit Europa, Japan en Zuid-Korea zijn deelnemers aan het tiende internationale Sehnitger Orgeleoneoure, dat in het kader van het Orgelfestival Holland 2013 in Alkmaar wordt gehouden. De toegang is (bijna gratis): 3,- Voor meer informatie zie www.alkrnaarorgelstad.nl. HEILOO - Woensdag 19 jimi houdt Bibliotheek Heiloo van 14.00 tot 17.00 uur weer een echte Game competitie op de Wii voor kinderen van 8 tot 12 jaar, met de allernieuwste spel len. Kom en ontdek samen met je vrienden je eigen Ganie-talent in de bibliotheek! Opgave vooraf (aantal deelnemers is beperkt). Deelname is gratis. HEILOO - Zou u eens per maand samen met een vaste groep vrouwen nieuwe dingen willen ontdekken? Leuke dingen, die inspireren, uitdagen, verbazen, bezinnen en waardoor je jezelf beter leert kennen. Women! is een maandelijkse workshop vol vrouwenenergie. Een keer per maand stil staan bij jezelf en groeien samen met andere vrouwen. Vrijdag 14 jimi kunt u gratis en vrijblijvend kennisma ken, van 09.30 tot tot 12.00 in het Oosthonk aan de Oostkanter 12a. Graag aanmelden bij Saskia Bos, tel. 06-50263274. HEILOO - Kunstenaars van Caseoland werken al enige tijd op het landgoed Willibrordus. Kern van het project is herstel en com municatie. In het weekend van de kunstödaagse presenteren zij het eerste eindproduct. Op 29 en 30 jimi wordt Polyrama gezongen. Een lied speciaal gecomponeerd door Cas Himmelreieh. De tekst van het lied is samengesteld uit een reisverslag geschreven door Cascolandkimstenaar Linda Pijnaeker tijdens gesprekken met cliënten. De komende drie donderdagen wordt van 10.30 tot 11.45 uur in het aetiviteiten- centrum GGZ-NHN gerepeteerd. Kent u cliënten die met u aan de repetities willen deelnemen of wilt u zelf deelnemen, kom dan gerust naar de repetitie. Deelname is kosteloos. Op www.de-buitenkans.org staat de tekst en partituur van het lied Polyrama. Het aetiviteiteneen- trum staat tegen over de brand weer kazerne.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3