De Papaver Counseling Coaching Kustrally 2013, succes voor deelnemers en organisatie IXEy 22.000 Lotte Brink voor Home of Hope naar Sri Lanka H E I L O O BEDRIJF BELICHT a-z; VADERDAG TIP Wat ga jij doen op midzomernacht? Ik wil wel naar de Summer Pool Party in De Beeck! 5 A-Z Barbecue Menu per persoon: c 11 50 Zwembad Hippo's De Beeck volg ons @Hipposdebeeck UITKIJKPOST 12 JUNI 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Ineke Hogenkamp, Kerkelaan 15, 1851 HC Heiloo, tel. 06 - 17984475, www.depapaver.eu, e-mail: info@depapaver.eu. HEILOO - Het komt voor bij jong en oud; je anders voelen dan anderen, vermoeidheid of met het gevoel rondlopen dat je je aanstelt. Counselor Ineke Hogenkamp van De Papaver verleent professionele hulp aan mensen die in het dagelijks leven vastlopen of iets ingrijpends hebben meegemaakt dat hen belemmert om verder te gaan. Haar spe cialisaties zijn 'hooggevoeligheid' en 'rouw- en verliesverwerking'. Tot dit laatste kunnen, behalve het verlies van een dierbare, ook het verlies van een baan of andere ingrijpende veranderingen worden gerekend. Counseling is laagdrempelig, resultaatgericht en een kortdurende vorm van emotionele hulpverlening. Ineke heeft 22 jaar onderwijservaring op een middelbare school. Als mentor biedt ze ook ondersteuning en begeleiding aan jongeren en hun oudere. Altijd openstaand voor signalen uit haar omgeving, kwam ze vaak bekaf thuis van haar werk. Na veel erover te lezen, ontdekte ze dat ze hooggevoelig is. Een training leerde haar hiermee om te gaan. Verrast door het resultaat en uit pure interesse heeft ze daarna de tweejarige opleiding aan de Academie voor Counseling en Coaching gevolgd. Hier wilde ze meer mee doen! ,,Dit past helemaal bij mij!" Sinds kort heeft Ineke, naast haar baan in het onderwijs, haar eigen counselingpraktijk aan huis. Vele jaren onderwijservaring verschaffen haar enorme meer waarde. Ze richt zich met haar praktijk ook op (hooggevoelige) jongeren en/of hun ouders, die praktische hulp kunnen gebruiken. Hoewel het lijkt dat tegenwoordig steeds meer mensen hooggevoelig zijn, verklaart Ineke dat het iets van alle tijden is. „In de huidige maat schappij wordt een mens aan steeds meer prikkels blootgesteld, waar door mensen die hooggevoelig zijn eerder opvallen. Hooggevoeligheid vreet energie maar heeft ook positieve kanten; je voelt iets eerder aan en kan intens genieten van mooie dingen." Behalve het geven van de training 'Omgaan met hooggevoeligheid' biedt Ineke doelgerichte, praktische begeleiding waardoor mensen weer verder kunnen met hun leven. „De eerste stap is bewustwording; erach ter komen wat energie geeft en wat energie neemt." Aan de hand van op de individu gerichte ontspanningsoefeningen leert Ineke hoe je al die prikkels van buitenaf beter kunt hanteren of je ervoor kunt afschermen. Ook rouw is een proces dat niet bij iedereen goed verloopt. „Een rouwproces beslaat vier fasen, die iedereen op zijn eigen tempo door loopt: aanvaarding, de pijn doorvoelen, aanpassing aan de nieuwe situ atie en tot slot het verlies een plaats geven zodat iemand verder kan met zijn eigen leven. Het kan bij een groot verlies soms ook prettig zijn met iemand te praten die niet uit je eigen sociale omgeving komt. Iemand die niet oordeelt en goed kan luisteren!" De Papaver is aangesloten bij de Algemene Beroepsvereniging voor Counseling en consulten worden, afhankelijk van de zorgverzekeraar, (deels) vergoed vanuit het aanvul lende pakket. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden voor een gratis maandelijkse ontspanningsoefening, verstuurd per e-mail. HEILOO - Zaterdag 1 juni wer den door de internationale ver tegenwoordiger van de 'Oude Vehikel Associatie', Mr Spoon en zijn twee lieftallige vriendin nen Maisy en Daisy de meer dan vijftig equipes voor de Kustrally gestart. Het stationsplein en de aangren zende straten waren volgeparkeerd met oude of bijzondere auto's en motoren. We zagen een Peugeot 402 uit 1939, een Ford amfibie wagen en een fraaie rood-bruine Bentley wiens eerste eigenaar in Heiloo woonde. Een open Rolls Royce waarin de reporter van BeatFM als bijrijder mee mocht (te beluisteren via uitzending gemist op www.beatfm.nl.). Uit Engeland was Les Blignaut, de vertegen woordiger van het goede doel, het Kanjanji Orphan Project, aanwezig. Hij mocht meerijden met een oude Volkswagen. Via Graft, Den lip, Broek in Waterland, Monnikendam en Midden Beemster ging de toer tocht van Stationcentrum Heiloo naar Brasserie In 't Groen. Voor de vestiging van sponsor van der Steen werd van iedere equipe een prachtige foto gemaakt die inge lijst en wel bij de finish was af te halen. Dankzij deelnemers en spon soren hebben de Rotaiy Clubs van Heiloo en Croydon 11.000 bijeen gebracht. Door het Engelse Rotary district is dat bedrag verdub beld en de verwachting is dat de Internationale Rotary Foundation (bekend van End Polio Now) het totale bedrag op ca 38.000 zal brengen. Daarmee kan een vlie gende start gemaakt worden met de bouw en voorzieningen van een weeshuis in Zambia. Kortom: een geslaagde fundraising actie van Rotaiy Heiloo! Volgend jaar weder om een Kustrally op 7 juni 2014, is de verwachting. Kanjanji Orphan Project Zamb i/an ae 9@»^KUSTRALLY Dolgelukkig nam Les Blignault (op de foto links) de symbolische check in ontvangst. Aangeleverde foto Lotte vertrekt binnenkort naar Sn Lanka. Foto: Judith Aken - van Duim HEILOO - De benodigde inen tingen heeft Lotte Brink net achter de rug. Op 25 augustus is het zover, dan vertrekt ze voor een buitenlandstage voor Home of Hope naar Sri Lanka. Aan de hogeschool Windesheim in Zwolle studeert Lotte psychomo torische therapie en bewegingsago- gie. Via de school leerde zij Home of Hope kennen. Een kinderte huis gelegen in het midden van Sri Lanka. Tien jaar geleden gestart als een klein tehuis voor vijf kinderen en inmiddels uitgegroeid tot een heus kinderdorp, waar meer dan honderd getraumatiseerde oorlogskinderen een veilig thuis vinden. De inwoner- tjes wonen met groepjes van maxi maal tien kinderen met begeleiding in een eigen huis. Ze fungeren als groep zo veel mogelijk als een nor maal gezin. Home of Hope zorgt naast onderdak ook voor opleiding en sport en spel. Home of Hope is er ook voor de omgeving. Op het ter rein is gezorgd voor een bibliotheek, een medische faciliteit en een com puter centrum. Gehandicapte kinde ren worden met busjes gebracht; zij wonen nog thuis. Via haar stage wil Lotte berei ken, dat de kinderen door sport en beweging weer plezier in him leven ervaren. Ook gaat ze therapie geven voor het verwerken van trauma's, waardoor ze hoopt dat de kinderen him leven weer op kimnen pak ken. „Je brengt mensen wat en het levert daadwerkelijk iets op. Dat is het mooie en interessante aan deze stage", aldus Lotte. Lotte neemt haar reis- en verblijfkosten en kos ten voor inentingen en visum voor eigen rekening. Voor de realisatie van het rolstoel toegankelijk maken van een weg naar het complex van Home of Hope, wil zij graag spon sorgeld meenemen. Ook wil zij sponsorgeld gebruiken voor onder steuning van haar sportproject. Het rekeningnummer: 3364.77.570. Lotte is vanaf 20 augustus tot 20 januari te volgen via haar blog: www.waarbenjij.nu. ADVERTENTIE Lekker makkelijk, alles inclusief, minimaal 5 personen Vlees Salades Sauzen Benodigdheden •Kipfilet •Komkommersalade Zigeunersaus Porseleinen borden Filetkarbonade «Witte koolsalade Cocktailsaus RVS bestek Kipsaté (2 stokjes) «Huzarensalade «Knoflooksaus Gasbarbecue •Mexicaanse Kartoffelsalade «Satésaus met gasfles barbecueworst Gemengde rauwkost Stokbrood met Tangen Grillburger Perzikschijfjes kruidenboter «Servetten jQP" Bel voor onze folder 077 - 46 77 200 of kijk op www.barbecue.nl BEZORGING DAGELIJKS GRATIS DOOR HEEL NEDERLAND ZELFS DE AFWAS NEMEN WE MEE! hippos-debeeck.nl - Molenweidtje 2 - 1862 BC Bergen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5