Rijksmuseum actie bij Kaashuis Tromp Heiloo Open dag Paulusschool Kaartverkoop Beun kan nog beter Thuiszorg van AristoZorg: uw wens, onze zorg Actie zonnepanelen verlengd tot 30 juni Geo de Kruijk en de Kunst6daagse H E I L O O L INGEZONDEN MEDEDELING - Verhaaltjes maken met de iPad voor kleuters «■li III li UITKIJKPOST 12 JUNI 2013 HEILOO - Dat Kaashuis Tromp zijn klanten heerlijke Hollandse en bui tenlandse kazen, en ook verse noten, smaakvolle wijnen en speciale broden biedt, is bekend in Bourgondisch Heiloo. Maar, dat het Kaashuis in de maan den april en mei hier ook een snulje cultuur aan toegevoegd heeft, mag bij zonder genoemd worden. De klanten konden een entreekaartje winnen voor het Rijksmuseum in Amsterdam! Gewoon even het aantal bezoekers aan het Rijksmuseum in 2012 invullen. Een makkie dachten velen. Nul natuurlijk! De opening was pas op 13 april. Helaas, dit was niet het juiste antwoord. In 2012 is het Rijksmuseum een korte tijd voor bezichtiging geopend geweest en telde in die periode maar liefst 965.000 bezoekers. De prijswinnaars zijn de heer van der Geer en de heer Booij, beiden uit Heiloo en mevrouw Groot- Comelissen uit Alkmaar. Afgelopen zaterdag hebben zij hun prijs, vergezeld van een prachtige bos bloemen, in ontvangst genomen. Kaashuis Tromp wenst him uiteraard een hele gezellige dag toe! Gaat u ook naar een muse um deze zomer? Een tip van Kaashuis Tromp: sluit deze dag gezellig thuis af met kaas op de barbecue met de Barbeelette. Deze is speciaal gemaakt om kaas te smelten op de barbecue. Ideeën hiervoor vindt u in de folder 'Kaas op de Barbecue' van Kaashuis Tromp. Wilt u de Barbeelette op vakantie gebruiken? Geen probleem: u kunt de kaas bij het kaashuis laten vacume- ren. En voor het samenstellen van een kaasplankje met een zomers wijntje, kunt u altijd bij Kaashuis Tromp terecht! Kaashuis Tromp, winkelhof 't Loo 23, tel 072-5335483. HEILOO - Op woensdagochtend 19 jimi houdt de Paulusschool in de wijk Ypestein een open ochtend. Oudere die op zoek zijn naar een basisschool zijn, met hun kind, van harte welkom. Om 09.00 uur en om 10.30 uur is er een rondleiding door het gebouw, u kimt dan in de klassen kijken en de leer krachten en schoolleiding ontmoeten. Tenslotte is er na elke rondleiding een kopje koffie en gelegenheid tot het stellen van vragen. De Paulusschool is een school voor ontwikkelingsgericht onderwijs. Dat staat voor uitnodi gend en uitdagend onderwijs met oog voor de totale ontwikkeling van uw kind. Men werkt in thema's vanuit de belevingswereld van het kind en hier binnen leren de kinderen lezen, schrijven, rekenen, maar ook samenwerken, initiatieven nemen en zelfstandigheid worden geoefend. Bent u nieuwsgierig geworden, dan ziet men u graag op deze ochtend. Natuurlijk kunt u ook een afspraak maken voor een individuele rondleiding. Neemt u dan even contact op met de school, de heer P. Rokebrand of mevrouw H. Dol, tel. 072-5339815 of info@depaulusschool.nl. HEILOO - Het nieuwe theater programma van de Vrienden van de Beun ligt nu ruim een maand bij de mensen thuis en de kaart verkoop verloopt over het alge meen goed. „Met een gemiddelde zaalbezet ting van ongeveer 50% gaat het dit jaar beter dan vorig jaar rond deze tijd, maar minder goed dan we in het verdere verleden gewend waren," vertelt voorzitter Roelof Bos. „Echte muurbloempjes zijn er niet bij, wel een paar zorgenkindjes. Veldhuis Kemper en Sandifort Vrijdag zijn al bijna uitverkocht. Pieter Derks, De Passievrucht (toneelstuk met onder andere Victor Reinier) en ook Lavinia Meijer en Speelman Speelman gaan heel goed, maar bijvoorbeeld Spinvis, waaivan wij toch hoge ver wachtingen hadden, valt een beetje tegen. En ook Cesar Zuiderwij k, die als drummer van Golden Earring wereldfaam heeft verworven en die geweldig over zijn vak kan vertel len, verdient veel meer publiek. En voorafgaand aan zijn vooretelling geeft hij nog een workshop ook!", aldus Bos. Daarin geeft Zuiderwijk uitleg over ritmes en technieken en beantwoordt hij vragen. Gratis toe gang voor iedereen die een kaartje heeft voor de voorstelling zelf. Vrienden van de Beun ofwel donateurs hebben nog tot 1 juli voorrang bij het bestellen van kaar ten ('maar niet-Vrienden mogen natuurlijk ook al bestellen, en Vriend worden kan altijd!'). Maar voor sommige voorstellingen moe ten ze dus niet te lang meer wach ten. De theatergids staat ook online: www.vriendenvandebeun.nl. REGIO - Steeds meer mensen wonen tot op hoge leeftijd thuis. Vaak zelfstandig, maar soms is hulp nodig: hoogwaardige zorg, verpleging of persoonlijke bege leiding. AristoZorg biedt die zorg, al decennia lang. Veilig, comfortabel en 24/7. AristoZorg (AWBZ erken de Thuiszorg organisatie en lid Branehebelang Thuiszorg Nederland) heeft geen wachtlijsten en werkt met een vast en professi oneel team. „Onze cliënten hebben een eigen aanspreekpunt. Ze weten wie er voor ze zorgt. Bekende handen, vertrouwde gezichten", zegt Petra Okker-Klooster, direc teur AristoZorg. „Dus korte lijnen, zowel met cliënten als huisartsen en verwijzere. We zijn gespeciali seerd in zorgverlening aan mensen met Dementie, persoonlijke ver zorging, verpleging, begeleiding en ondersteuning voor zowel PGB, Particulier als AWBZ. Uniek zijn de zorgarrangementen: maatwerk, afge stemd op de behoefte van de indivi duele cliënt. Petra: „Stel, iemand wil zijn geïndiceerde uren op een ande re manier inzetten. Bijvoorbeeld in plaats van elke dag persoonlijke zorg, wat de norm is, naar twee keer per week. De overige tijd wordt dan ingezet om een activiteit te doen, zoals samen koken of wandelen. We hebben zeven zorgarrangementen opgezet. Het werkt in de praktijk erg goed. In het zorgplan leggen we vast hoe de activiteiten worden weerge geven." AristoZorg. Thuiszorg op maat in Noord-Holland. Specialist in advies en begeleiding. Vertrouwd, veilig en comfortabel, dag in dag uit. Geen wachtlijst - Oplossingsgericht - Kleine teams - Veel ervaring - Wegwijs in de wereld van de zorg. Meer weten? Bel 072-5320909 of kijk op www.aristozorg.nl of mail naar: info@aristozorg.nl. „Bekende handen, vertrouwde gezichten", zegt Petra Okker- Klooster, directeur AristoZorg (tweede van links). Aangeleverde foto HEILOO - Heiloo Energie (burgerinitiatief) werkgroep Zonnepanelen heeft de moge lijkheid om in te schrijven voor zonnepanelen verlengd. Heiloo Energie heeft een over eenkomst met de drie partners gemaakt. Omdat zij allen konden garanderen dat de bestellingen die nu gedaan worden al snel geplaatst kimnen worden en zonder de aangekondigde 'importheffmg', heeft Heiloo Energie besloten de inschrijftermijn te verlengen tot en met 30 juni. Al 46 inschrijvingen gingen u voor om Heiloo wat duur zamer te maken. De werkgroepen van Heiloo Energie gaan verder met een nieuwe projecten, bezoek hier voor de website regelmatig. Bent u geïnteresseerd en wilt u meedenken in een werkgroep, neem contact op www.heilooenergie.nl. HEILOO - Op vrijdag 21 jimi van 10.00 tot 12.00 uur mogen peutere en kleuters in Bibliotheek Heiloo zelf een verhaaltje maken en opnemen met de iPad. Daarna wordt het filmpje op het speciale Boek-O-matie kanaal op You Tube gepubliceerd. Het boekje gaat mee naar huis om thuis ein deloos mee voor te lezen. Al zo jong een boek en een film maken: dat kan alleen maar met de biblio theek! Deelname is gratis. HEILOO - Voor de derde achter eenvolgende keer doet potten bakker Geo de Kruijk eind juni mee aan de Kunst6daagse. Op zaterdag en zondag is iedereen welkom op de buitententoon stelling van zijn gebruikskera- miek. Geo de Kruijk kwam in de ban van het pottenbakken bij een demonstratie op de lagere school door een pottenbakker. Dat wilde hij ook, dat werken met klei en die draaischijf waar je handen de mooi ste dingen mee kunnen maken. Het bleef sluimeren totdat Geo nu zo'n twintig jaar geleden bij de KLM werd gepensioneerd als wide- body gezagvoerder. Hij had toen de keus uit een hele reeks interes ses om zich verder in te verdiepen, zoals moderne kunst, pomologie of schaatsles. Uiteindelijk heeft het pottenbakken het pleit gewon nen als het gaat om verdiepte inte resse. Geo de Kruijk 'De kunst is een geweldig verrijkende toevoe ging aan m'n leven. Denk je eens in dat 't allemaal niet bestond. In de keramiek heb je zoveel richtingen. Alleen al naar baktemperatuur of stookmethode van de oven. Ik doe het hele proces zelf, geen glazuur uit een potje. Ik maak voornamelijk gebruiksgoed: schalen, vazen, mok ken, borden. Het wordt tot 1260 graden oxiderend gestookt in een elektrische oven. Ik werk ook afwis selend met verschillende decoratie technieken, waaronder 'majolica', een oud Italiaans procédé. Vaak ben ik bezig met de schoonheid en kracht in schalen. Ik probeer van gebmikskeramiek iets moois te maken wat tegen kimst aanhangt. 'lil lat Het is een compliment als iemand een product van mijn draaischijf als solitair neerzet." Geo de Kruijk kijkt uit naar de Kunstödaagse. „Hier aan de Belieslaan is het wel iets buiten de hoofdroutes, maar bij redelijk weer weet men me best te vin den. En dat geeft gezellige uurtjes. Welkom iedereen!" Geo de Kruijk op de kunstmarkt in Bergen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7