Dinsdag start de Kunstzesdaagse Heiloo Diamanten bruidspaar van Sluis- Krikken Puntjes op de i voor toekomst Heiloo G H E I L O O 3 ierenbescherming OUD PAPIER DOKTERS DIENSTEN Praktijk Dokter de Haan KORTOM Interieur Witte Kerk te bezichtigen Instructie mobiele telefoon of tablet Keer op Keer opsteker Zomerconcert Muziekschool in bibliotheek Kunst6daagse op Beat FM UITKIJKPOST 19 JUNI 2013 Dinsdag 11 juni was de zestigjarige trouwdag van het echtpaar Van Sluis- Krikken. Foto: Judith Aken - van Duijn Vervolg van voorpagina En voor de basisschoolkinderen is er ook iets leuks. Zij kimnen op woensdagmiddag bij kinderboerde rij het Beestenboetje meedoen met de schilderactiviteit 'schilder je lief ste dier'. In het weekend worden hun schilderijen op een mooie plek tentoongesteld. Buk Buk heeft vorig jaar geweldig uitgepakt en zal ook dit jaar weer verrassen met werk van jonge kunstenaars. In het week end wordt een groepsexpositie geor ganiseerd met zeer gevarieerd werk, waar bijna twintig kunstenaars aan meedoen. Ook veel kunstenaars zijn betrokken bij het uitgebreide programma in de Kapel, de Trog en Buitenka(n)s. Op het GGZ-terrein zelf is er de expositie van genomi neerde foto's, en op zondagmiddag het minikorenfestival. In het week end is er ook weer kunstmarkt in het Trefpunt, met dit keer een bijzonde re invulling. Ingezet wordt op kunst vormen die zijn voortgekomen uit diverse ambachten. Beeldend kun stenaars die een specifiek ambacht of techniek beheersen tonen him werk, dat uiteraard ook kan worden gekocht. Niet minder dan 14 kun stenaars zijn aanwezig, zij vertellen graag over him werk zoals draad- en weefkunst, handbeschilderde zijde, gedichten gegraveerd op glas, en veel meer. Tijdens de kunstmarkt is er bovendien een kunstmarktplaats waar bezoekers kimnen bieden op een aantal objecten die door kun stenaars ter beschikking zijn gesteld Ook worden er kunstboeken en gedoneerde kunstwerken te koop aangeboden. De opbrengst van deze Kunst-marktplaats komt ten goede aan de Kunst6daagse. Projectcoördinator Conny Riemers- Lahnstein: „Met heel veel plezier hebben we dit mooie pro gramma voorbereid, en ik wens iedereen veel genot bij het bekij ken, beluisteren en beleven van de Kunst6daagse 2013". Zie alle infor matie op www.kunst6daagse.nl HEILOO - Dinsdag 11 juni was de zestigjarige trouwdag van het echtpaar Van Sluis- Krikken. Burgemeester Hans Romeijn feliciteerde hen op deze dag. Arie van Sluis uit Amsterdam, ontmoette Diny Klikken uit Assen, voor het eerst voor Bioscoop Apollo in Assen. Het was liefde op het eer ste gezicht! Alle was sergeant in het Leger en werkte als sport instruc teur op vliegveld Gilze Rijen. Diny woonde in Assen. Door de grote afstand ontstond een enorme brief wisseling. De brieven heeft Diny nog steeds in haar bezit! Uiteindelijk koos Diny voor de liefde en ver trok met Alle naar Amsterdam. Het stel trouwde op 11 juni 1953. In Amsterdam namen zij een Café biljart over. Him drie kinderen zijn hier geboren. Na elf jaar hard wer ken, werd de zaak verkocht. Op advies van een klant die makelaar was, ging de familie in Heiloo kij ken. Vanuit Amsterdam op de brom mer, waren Arie en Diny eerder in Heiloo geweest. „De Stationsweg was in die tijd nog een zandpad", vertelt Diny. Ze kwamen te wonen aan de Arklaan. De rust die zij von den in Heiloo was zeer welkom. Arie kwam als vertegenwoordiger bij Heineken te werken. Diny werd als verkoopster bij Hanraads Schoenen een bekend gezicht in Heiloo. Maar ook als vrijwilliger deden zij goed werk; Diny bij de ANBO en Arie als voetbalscheidsrechter bij de KNVB. Zondag 16 juli vierden Arie en Diny samen met kinderen en kleinkinde ren, him diamanten huwelijk met een gezellig diner. Het geheim van him huwelijk wilden zij, tot slot, wel prijsgeven: wederzijds vertrouwen! Ook op bijzondere locaties zoals de Witte Kerk, BukBuk, Trefpunt de Willibrordkapel, galerie de Trog en Tintoretto zijn kunstwerken te bewonderen. Archieffoto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- 1 Prinling. N.rtiii.ilh vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. -5114861, fax -5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00- 17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, www.dierentehuisalkmaar.nl Vermist Grijscyperse kater, witte bef, rechter voorfloot paar witte teentjes, Snoepy, 9 jr, Vredenoord Malevoort Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverzamel- plaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeer plaats bij school.. is i.v.m. vakantie gesloten van 5 juli tot 27 juli 2013. Voor waarneming dokter Poelakker Tel: 072 5330077 HEILOO - Op woensdag 19 juni om 19.30 uur is de tweede en tevens laatste Dorpsdialoog in Heiloo over de toekomstvisie 2030. Met opnieuw een interac tief en aansprekend programma nodigt de gemeente de inwoners uit om in de Witte Kerk met elkaar de puntjes op de i te zet ten. Een bekende Heilooër zal als een heuse standwerker het Heiloo van 2030 op ludieke wijze aan de man brengen. De concepttoekomstvisie wordt gepresenteerd en inwoners gaan met elkaar in gesprek over verschillende thema's. De gemeente heeft het afgelopen halfjaar honder den reacties verzameld van inwoners en maatschappelijke instellingen in Heiloo. Het uitgangspunt is immers: 'De toekomst, die maken we samen'. Via kaartjes, social media en bijeen komsten hebben mensen inbreng geleverd voor de Toekomstvisie. Dit resulteerde in vier mogelijke toe komstbeelden voor Heiloo die op de eerste Dorpsdialoog op 23 april met ongeveer 150 inwoners bespro ken werden. Ook werd er 'gestemd met de voeten'. Inwoners gaven aan welk scenario zij het meest waar schijnlijk of onwaarschijnlijk von den, en welke het meest wenselijk of onwenselijk. Met alle reacties op die avond en de uitkomsten van het 'stemmen met de voeten' is de gemeente aan de slag gegaan. Nu is er een concept toekomstvisie. Burgemeester Hans Rorneyn: „Ik vind het fantastisch te zien hoe inwoners van Heiloo zich betrokken voelen met het doip. Er is op constructieve wijze mee gedacht over de Toekomstvisie. Die is nu voor 80% klaar. De reste rende 20% willen we met elkaar op woensdag 19 jtmi bespreken. Het gaat om zaken als: moet Heiloo nog groeien de komende tijd of niet? En hoe gaan we om met minder regels door de overheid? En hoe groen is Heiloo nog in 2030? En winkelen we nog wel in een winkelcentrum of doen we alles online?" De gemeen teraad besluit uiteindelijk over de Toekomstvisie. Als alles volgens planning verloopt, dan komt de toe komstvisie in oktober op de agenda van de gemeenteraadsvergadering. Jong en oud denkt na over de toekomst in Heiloo. Kinderen van basisscholen en de naschoolse opvang maakten kunstwerken over Heiloo in 2030. Volgens de kinde ren gaat bijvoorbeeld dan al het verkeer dan door de lucht, zodat er veel speelruimte op de grond is. De kunstwerken zijn op de eerste Dorpsdialoog tentoongesteld. De gemeente wilde de kinderen bedan ken voor htm inzet. Op de vraag wat ze nu het liefste zouden willen, waren ze het al snel eens: op bezoek bij burgemeester Rorneyn en wet houder Ouderkerken en dan vooral bij de oude gevangeniscel onder het gemeentehuis. Dat is geregeld. Op woensdagochtend 19 juni, van 10.00 tot 11.30 uur nemen zij een kijkje en kunnen ze griezelen. En misschien zit er nog wel iemand op water en brood opgesloten? HEILOO - De Witte Kerk is elke woensdag open tussen 11.00 en 16.00 uur. Volgende week woens dag zal tussen 12.00 en 13.00 uur het orgel worden bespeeld door (26 jimi): Wirn Boerstoel. HEILOO - Speciaal voor senioren organiseert SenZ, de ledenservice van ViVa! Zorggroep op woensdag 26 juni een instructiedag over het omgaan met de mobiele telefoon en/of tablet. U krijgt 45 minuten één-op-één instructie van een stu dent over bijvoorbeeld berichten verzenden en ontvangen, con tactgegevens invoeren, gebruik camera, Apps installeren, account aanmaken Facebook, Twitter en verder natuurlijk alles waar u behoefte aan heeft. De instructies worden gegeven op uw eigen tele foon of tablet. Locatie: Restaurant Klein Vamebroek, Heiloo. Kosten: 35,-; SenZleden krijgen 5,- kor ting. Aanmelden kan telefonisch op 088-9958822. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt halverwege de maand een Opsteker aan vereniging en/of stichting die zich belangeloos inzet voor de medemens. Om in aanmerking te komen voor deze opsteker van 200,- kimt u een verzoek indienen. De formulieren zijn verkrijgbaar bij de kassa waar ook de opstekerbus hangt. De opsteker van de maand juni gaat naar Lotte Brink uit Heiloo. Zij gaat vrijwilligerswerk doen in een Kindertehuis Home of Hope in Sri Lanka. U kimt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - Op woensdag 26 jimi houden leerlingen van de Muziek- en Dansschool Heiloo een (sei- zoens) afsluitend miniconcert in Bibliotheek Heiloo. Van 15.00 tot circa 15.30 uur laten de leer lingen horen wat ze dit seizoen hebben geleerd. En dat doen zij op diverse instrumenten zoals piano, blokfluit, klarinet, gitaar en dwarsfluit. Dit miniconcert is leuk voor iedereen! En natuurlijk is de entree dit keer ook vrij. HEILOO - Op 19 jimi is een impressie van de Kunstödaagse te horen op Beat FM, waar ver slaggeefster Linda Christen bij aanwezig is. De uitzending is te ontvangen bij Beat FM via de ether op 106.3 FM, in de ochtend tussen 07.00 en 08.00 uur en in de avond tussen 19.00 en 20.00 uur. Voor degenen die de uitzending moeten missen, u kimt de uitzen ding terugluisteren op Beat FM.nl en klikken op uitzending gemist. Woensdag 19 juni is Beat FM ook aanwezig bij de tweede en laatste dorpsdialoog over de toekomst visie van Heiloo. Op donderdag avond 20 jimi kimt u dit verslag beluisteren, tussen 19.00 en 20.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3