Chemofït bij FysioXpert Midzomemachtconcert met picknick Plus Wandel4Daagse Alkmaar in Heiloo Open Tuinen Weekend H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Redactionele aandacht voor uw bedri^3Wat kost datQ 175 excl. 250 excl. voor 250 woorden of 150 woorden met foto voor 250 woorden met foto. Mail uw tekst en foto naar redactie@uitkijkpost.nl Muziek in het huis en daarna genieten van de zonsondergang in het Heilooër Bos Midzomernachtloop op Nijenburg STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zomerlunch Gezelschapsbank Zondagmiddag Café Wekelijkse fietstochtjes Boottocht Zaanse Schans Taichi Qigong in de buitenlucht Rondleiding Brandweer Heiloo Koffieklets Heiloo Zomerstop Darten De gouden engel Nieuwe wandelgroep Internetcafé stopt UITKIJKPOST 19 JUNI 2013 HEILOO - Mensen die gericht blijven trainen tijdens de chemotherapie gaan aanzienlijk minder snel achteruit qua conditie en kracht dan als zij dit niet zouden doen is uit onderzoek gebleken. FysioXpert geeft sinds maart trainingen aan oncologische patiënten tijdens chemotherapie. De begelei ding is in handen van een speciaal opgeleide fysiotherapeute. Ieder krijgt een oefenprogramma op maat. Er wordt rekening gehouden met mogelijke problemen zoals bewegingsbeperkingen en lymfoedeem. De eerste deelne mers hebben veel positief effect van de trainingen. Het op een constructieve manier bezig zijn met hun lichaam, gedurende de zware chemotherapie, hebben zij als zeer prettig ervaren. Deelname aan de oncologische oefengroepen vindt plaats na verwijzing van een huisarts of specialist. De trainingen worden geheel of gedeeltelijk vergoed door de zorgverzekeraar. Neem voor meer informatie over de trai ningen, vergoeding of voor eventueel andere behandelmogelijkheden in onze fysiotherapiepraktijk contact met ons op. FysioXpert Bergeonstraat 32 1851KB Heiloo 072-5333271 www.fysioxpert.nlinfo@fysioxpert.nl. HEILOO - Winkelhof 't Loo zorgt wederom voor een warm wel kom voor de wandelaars van de Plus Wandel4Daagse die Heiloo aan doen. Vrijdag 21 jimi, de derde dag van de Plus wandel4daag- se Alkmaar wordt in de volksmond al 'de dag van Heiloo' genoemd. De ondernemers van Winkelhof 't Loo hebben er alles aan gedaan om er voor de wandelaars een mooi en onvergetelijk feest van te maken. Vanaf 11.00 uur 's morgens worden de eerste lopers verwacht op 't Looplein. Zij worden welkom geheten door zanger Ben Karsten die bovenop een enorme welkomstboog staat en de deelnemers toezingt. Op 't Looplein zorgt het team van Restaurant de Loocatie er voor dat de wandelaars niets tekort hoeft te komen. De 'dag van Heiloo' wordt ook in 2013 de gezelligste wan deldag van de Alkmaarse4Daagse! HEILOO - Op 21 juni, de lang ste dag van het jaar, houden Natuurmonumenten en vereni ging Hendrick de Keyser een prachtig klassiek concert in het huis met aansluitend een pick nick in de zichtas van landgoed Nijenburg. Door een bijzondere samen werking met het Nationaal Muziekinstrumenten Fonds zullen Harpiste Milou de Rooij en sopraan Martha Bosch prachtige werken van onder andere Claude Debussy en HEILOO - Natuurmonumenten houdt in de nacht van 21 op 22 juni diverse wandelroutes in schitterende natuurgebieden verspreid over heel Nederland en ook op Landgoed Nijenburg. De routes hebben een afstand van minimaal vijf kilometer. Deze nachtlopen zijn een imieke erva ring voor iedereen die van natuur houdt. Ontdek wat er 's nachts leeft, hoor de stilte en ervaar de natuur op een bijzondere manier. De Midzomernachtloop is een loop die op meerdere loca ties plaatsvindt. Hiermee is de Midzomernachtloop imiek. De routes zijn zorgvuldig geselec teerd door Natuurmonumenten in haar natuurgebieden verspreid door Nederland. Doordat u in de duisternis loopt en het zicht beperkt is, gebruikt u andere zintuigen veel sterker. Bij de start krijgt u informatie over wat er te horen, zien en ruiken is tijdens de wandeling. U zult merken dat u zich steeds bewuster wordt van al uw zintuigen. Tijdens de Midzomernachtloop beleeft u de natuur op een heel nieuwe wijze. Het inschrijfgeld bedraagt voor volwassen 14,50 en voor kinde ren tot en met 12 jaar 7,50. De opbrengst van het inschrijfgeld en de het sponsorgeld wordt besteed aan behoud, herstel en ontwikke ling van Nederlandse natuurge bieden. Door mee te doen aan de Midzomernachtloop steimt u dus direct de natuur. Op www.midzo- mernacht2013.nl staan alle routes vermeld en kunnen mensen zich inschrijven. Gabriel Fauré ten gehore brengen in de zaal van het huis. Na het concert staat er voor alle gasten een goed gevulde picknicktas (mét kleedje, een flesje wijn, quiche, kaasjes en een wrap!) klaar en wordt iedereen uitgenodigd om gezamenlijk van de zonsondergang te genieten. De zichtas van Nijenburg is zo ontwor pen dat daar op 21 jimi exact de zonsondergang te zien is. Het is de eerste keer dat de eige naren van landgoed Nijenburg, vereniging Hendrick de Keyser en Natuurmonumenten, het initiatief hebben genomen om midzomer nacht te vieren, maar het plan is om het een jaarlijks terugkerend evene ment te laten worden. Het concert inclusief picknick tas kost 25,-. Aanwezig 20.15 uur, aanvang concert 20.30 uur. Het concert duurt ongeveer een uur. De zonsondergang zal omstreeks 22.10 uur plaatsvinden. Er zijn slechts 45 plaatsen beschikbaar. U kunt zich inschrijven via www. natuurmonumenten.nl of tijdens kantooruren via de ledenservice van Natuurmonumenten: 035-6559955. HEILOO - Groei Bloei is een landelijke turnvereniging met lokale afdelingen. Afdeling Midden- Kennemerland neemt jaarlijks deel aan het landelijk Open Tuinen Weekend. Dit jaar valt het weekend op zaterdag 22 en zondag 23 juni. Tuineigenaren uit Alkmaar tot en met Beveiwijk en van Egmond tot en met Akersloot stellen met ple zier hun tuin open. Om anderen te laten delen in hun passie, de tuin. Mooie, grote, kleine, gezellige, rus tige, strakke tuinen. Wat ook uw smaak is er is vast een tuin die u mooi vindt. Veel is later in bloei dan andere jaren, dus ook tuinen die u al eens gezien hebt bieden een andere aanblik. Er zijn ook tuinen bij die dit jaar voor het eerst meedoen. De tuineigenaren vertellen u misschien over het ontstaan van de tuin, een bijzondere plant of een mooie herin nering. U kimt tips krijgen, ideeën opdoen of genieten. In een tuin valt altijd iets te genieten als je daarvoor openstaat. Maar in deze tuinen kunt u slecht dit weekend als bezoeker terecht, dus kom en geniet! Op www.midden-kennemerland. groei.nl vindt u de lijst met adres sen van de deelnemende tuinen. Let goed op welke dag de tuin open is! Tuineigenaren uit Alkmaar tot en met Beverwijk en van Egmond tot en met Akersloot stellen hun tuin open. Aangeleverde foto Donderdag 27 jimi gaat de Gezelschapsbank genieten van een geweldig limchbuffet bij het Van der Valk Hotel in Akersloot. Aanvang 12.00 uur, fletsere ver trekken om 11.30 uur vanaf het Trefpunt. Compleet buffet voor 15,- inclusief diverse broodjes, beleg, salades, warme gerechten en koffie, thee, melk, vruchtensappen, heerlijke desserts. Aanmelden via tel. 072-5331297. Op 30 juni is het zondagmiddag café in het Trefpunt weer geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Entree zoals gebruikelijk 2,-, (houders van een seivicepas 1,-). U kimt zich nog aansluiten bij een van de fietsgroepen van de Gezelschapsbank voor een weke lijks tripje. U kimt zelf de weekdag, snelheid en afstand kiezen; overleg even met coördinator Claudia Spit, tel. 072-5331297. Ook heren zijn zeer welkom. U kunt alvast boeken voor de boottocht op zondag 28 juli van 't Horntje, Akersloot naar de Zaanse Schans vice versa. Een prachtige tocht en prima verzorgd. Vertrek per touringcar vanaf Trefpunt om 13.00 uur, ook opstapmogelijkheid Egmond aan Zee. Terug in Heiloo om 18.00 uur. Prijs: 28,50 inclusief twee keer koffie/thee en gebak. Tot en met 28 augustus elke woensdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur Taichi Qigong in de bui tenlucht. Verzamelen bij de par keerplaats van Zwembad Loos. Deelname kost 5,50 per les. U hoeft zich niet van te voren op te geven. Taichi Qigong verhoogt het concentratievermogen, geeft men tale en fysieke rust en balans. Interessante rondleiding door de brandweerkazerne op donderdag 4 juli met een presentatie over brand veiligheid en preventie. Kunt u vei lig en snel uw woning verlaten als er brand uitbreekt? Als u minder mobiel bent zijn veiligheidsmaat regelen extra belangrijk. Aanvang 10.00 uur, kosten 2,50. Opgeven viatel. 072-5331297. Het volgende open café met de Gezelschapsbank is op vrijdag 21 jimi vanaf 15.00 uur bij Cafetaria De Eethoek, Hoekstuk 16. Met een gezellig kopje koffie, thee en daarna een glaasje. Na de zomerstop begint het dar ten in het Trefpunt weer op zondag 6 oktober. Rondleiding op donderdag 22 augustus door de monumentale stellingmolen Gouden Engel aan de Kanaaldijk 236, Koedijk. Deze meelmolen werkt op windkracht en produceert meel dat zoals andere biologische producten in de molen winkel wordt verkocht. De rondlei ding begint om 10.30 uur en kost 10,- incl. koffie met iets lekkere. Bij mooi weer vertrekken we om 09.30 op de flets vanaf het Trefpunt. Opgeven en informatie via tel. 072- 5331297. De nieuwe wandelgroep van de Gezelschapsbank verzamelt op vrijdag 5 juli weer om 13.00 uur bij de koffieshop van bakker Kerssens in het winkelcentrum van Egmond aan den Hoef. En dan een wande ling van circa 6 kilometer in de dui nen van Egmond, onder leiding van Nick Klaver. U kunt er spontaan heengaan maar meldt u zich voor de eerste keer even aan bij Claudia Spit. Vanaf 1 juli staan er geen compu ters voor algemeen gebruik meer in de ontmoetingsruimte van het Trefpunt. Wij vinden dit heel spijtig, maar de computers zijn verouderd en er is op dit moment geen budget beschikbaar voor nieuw materiaal. Overigens is er op loopafstand een mooie voorziening; in de biblio theek, gratis voor leden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7