Restaurantweek tijdens Kunst6daagse Concert Heilooër Kamerorkest met bandoneon en tangodansers Buitenkans en Kunst6daagse Heiloo Zomeravondconcert Witte Kerk Heiloo U I T P A G I N A 9 INGEZONDEN MEDEDELING Arie-Jan Vennik exposeert in de Hema Willem Gomes in Opera Armide UITKIJKPOST 19 JUNI 2013 HEILOO - Van vrijdag 21 tot en met zondag 30 jimi start Heiloo Culinair met de restaurantweek, tijdens de negende editie van de Kunst6daagse Heiloo. Culinair Heiloo viert dit evenement op geheel eigen wijze. Smaakvol genieten van een heerlijk diner en intussen de kimst om u heen bewonderen? Diverse kunstexposities bezoeken en daarna koffie met iets lekkere? Klinkt dit als muziek in uw oren, dan is de restaurantweek tijdens de Kunst6daagse een aanrader! Acht restaurants in Heiloo hebben zich ver enigd in 'Culinair Heiloo'. Door samen te werken willen zij Heiloo op de culi naire kaart zetten. De restaurants geven ieder op geheel eigen wijze invul ling aan het menu; van driegangendiner tot koffie met een 'Heilooënaartje'. Zo'n 18 jaar geleden was in Heiloo nog niet veel te vinden op culinair gebied. Uit eten ging men in Alkmaar, Egmond of Bergen. In de loop der jaren zijn hier diverse restaurants bijgekomen. „Nu willen we het omdraai en", aldus een van de uitbaters. „Inwoners van omliggende plaatsen juist laten zien wat wij in Heiloo te bieden hebben." De flyers voor Heiloo Culinair zijn dan ook niet alleen in Heiloo, maar tevens in de omliggende plaatsen verspreid. Heiloo Culinair heeft voor de toekomst nog meer plan nen voor gezamenlijke activiteiten. Met de restaurantweek wordt hiermee alvast een goede start gemaakt. De deelnemende restaurants: Silhouet La Loeanda, Wildschut, Brasserie Veldt, Tumi, Loocatie, II Corso, Brasserie In 't Groen en Athene. Voor informatie en/of reservering: zie de website van de restaurants. Welke kunstenaars u aantreft in welk restaurant, vindt u terug op de website van de Kunst6daagse. Op de foto links naar rechts: Hans Broekman (Tumi), Hubert Tervoort (In 't Groen), Hans Kok (Loocatie en In 't Groen), Leneke Wildschut (Wildschut), Nico, de Bruin (kok van Wildschut) en Frans Verhage (Loocatie). Niet op de foto: Yassine Hanyn (Silhouet La Loeanda), Mark Veldt (Veldt), Giorgio Gatti (II Corso) en Panos Dimitriou (Athene). HEILOO - Vanaf vrijdag 21 juni exposeert Arie-Jan Vennik met zijn pentekeningen in de Hema. Hij laat uitsluitend Heilooër dorpsgezichten zien, die gedurende de wintermaanden worden gemaakt. Merkwaardig genoeg hebben de pentekeningen van Vennik een sfeer, die met de meest professionele camera niet te verwezenlijken valt. De tekenpen kan datgene verdoezelen of weglaten wat de compositie niet nodig heeft. Hij vindt het niet nodig geheimzinnig te doen als het gaat om zijn technische vaar digheden. Vennik is autodidact en is twintig jaar geleden met tekenen begonnen. De laatste jaren weer wat intensiever. De tekeningen zijn te zien tot 21 september. Aangeleverde foto HEILOO - Na een buitenge woon succesvol optreden tijdens Music Meeting Heiloo, maakt het Heilooër Kamerorkest zich onder leiding van dirigent Teunis van der Zwart op voor opnieuw een bijzonder concert. Op 22 jimi speelt het orkest het programma 'Een Tango voor Brahms' in Cultureel Centrum De Strandwal, op het terrein van de GGZ aan de Kennemerstraatweg. In dit concert staan tango's van Astor Piazzolla en Hongaarse Dansen van Johannes Brahms centraal. Piazzolla, de grootmeester van de Argentijnse tango, is in Nederland vooral bekend geworden dankzij de traan van Maxima, die over haar wang rolde toen Carel Kraayenhof het gevoelige 'Adios Nonino' speelde op zijn bandoneon. Voor dit concert heeft ook het Heilooër Kamerorkest een Bandoneonist in zijn gelederen opgenomen; Jankoen de Haan zal het concert opluisteren met enkele solostukken. Andere tango-speci alisten die op 22 juni met het HKO optreden zijn de dansers Danielle en Maarten de Gooijer; zij vormen het topdanspaar van Tangostudio Alkmaar, en specialiseren zich al jaren in de geïmproviseerde tango. Ook Johannes Brahms was gefas cineerd door exotische muziek. Hij trad op met diverse zigeunerviolis ten en interesseerde zich zijn leven lang voor de muziek van de Balkan. Dat resulteerde onder andere in de reeks Hongaarse Dansen; meesle pender wordt Brahms zelden. Het Heilooër Kamerorkest speelt drie van deze beroemde muziekstukken in bewerkingen van dirigent Teunis van der Zwart. Het programma wordt aangevuld met dansbare Menuetten van Mozart en Walsen van Straufi en Shostakoviteh. Kaarten: 10.- Voorverkoop bij de Schrijverij en leden van het Orkest. 22 jimi, aanvang 20.00 uur. Cultureel Centrum de Strandwal. Het Heilooër Kamerorkest onder leiding van dirigent Teunis van der Zwart. Aangeleverde foto HEILOO - Op landgoed Willi- brordus en in haar monumentale gebouwen is in de week van de Kunst6daagse veel te zien, te horen, te bewegen, te proeven en te bewonderen. In het hoofdgebouw en de binnen tuin presenteren kunstenaars hun werk, ondernemers van Willibrordus Business Centrum him bedrijf en er kan de tango gedanst worden. In de grote en kleine kapel is een fraaie selectie werk te bewonderen en wordt muziek gemaakt. Aan de achterzijde van het landgoed, tegen over de brandweerkazerne, heeft in de Trog galerie de Buitenkans een expositie ingericht en bieden de medewerkers van de theesehen- kerij u een gastvrije ontvangst. Om en nabij de Trog willen de vlinders geteld worden en kan de net aange legde buurttuin Ypestein betreden en bezocht worden. Deze tuin ligt naast de moestuinen van de basisschool. Kinderen kunnen zich in het dieren- knuffelverblijf vermaken. De deuren van plantenkas kwekerij Buitenkans zijn geopend voor de verkoop van perkgoed. Daar hangen ook de door leerlingen van het Clusiuseollege gemaakte eindexamenontwerpen voor de heraanleg van de binnen tuin. De plantenkas is zondagmiddag ook de plek waar een drietal koren him repertoire ten gehore brengt. Over het hele landgoed kimt u foto's bewonderen die te maken hebben met 'betovering'. Mogelijk ontmoe ten de bezoekers in de loop van het weekend ook acteurs van de 'thea- terbeweging' die openbare repetities houden voor het stuk ZOT. De foto expositie 'betovering' start bij de ingang Kennemerstraatweg, open vanaf 24 jimi van zonsop- tot zonson dergang, met 15 foto's door een jury geselecteerd uit 220 foto's die door zeventig deelnemers zijn ingezon den. Alle foto's worden in de Trog non stop geprojecteerd. Formulieren voor de publieksprijs zijn verkrijg baar in de Trog. Prijsuitreiking is zondag 15.30 uur. In de Trog heeft galerie de Buitenkans een expo sitie ingericht met werk van Iris Femee, Marjolijn de Bruin en Karei Puhl. Zondag om 14.00 uur start het minikorenfestival in de plantenkas. De koren Blair, het Mannuhkoor en BVGGZ brengen him repertoire ten gehore. De Theesehenkerij in de Trog is donderdag tot en met zondag open van 10.00 tot 17.00 uur. Bijzonder zal de kunstuiting zijn van de groep Caseoland op zaterdag tussen 14.00 en 15.30 uur op het plein van winkel centrum het Loo. Daar zal in ieder geval voor het eerst de compositie Polyjorama te horen zijn en kan het mobiele pop-up restaurant worden bezocht van waaruit de ether wordt bewerkt. Meer informatie in de bro chure van de Kimst6daagse of kijk op www.de-buitenkans.org. HEILOO - Ook dit jaar zijn op vrijdagavonden in juni, juli en augustus vijf unieke zomer avondconcerten te beluisteren. Alleen het derde concert vindt op zaterdagavond 3 augustus plaats. „Klassieke muziek heeft een eli tair imago. Daar wil ik een einde aan maken", aldus Roel Stem, die verantwoordelijk is voor de pro grammering van deze concertse rie in de Witte Kerk van Heiloo. De reeks gaat van start op vrijdag 21 juni om 20.30 uur. Dan wor den de Goldbergvariaties van Johann Sebastian Bach ten gehore gebracht in een fraaie bewerking voor strijktrio. Dmitry Sitkovetsky arrangeerde deze variaties voor strijktrio. Bach schreef ze voor een klavecimbel-leerling, Johann Goldberg. Deze moest elke nacht voor zijn baas spelen, de slapeloze graaf Kaiserling. Philip Dingenen is eerste violist van het Nederlands Kamerorkest en vormt met pia niste Sara Crombaeh een vast duo. Elisabeth Wiklander studeerde aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Recent gaf zij een reci tal in Gothenburg als musicus van het jaar. Suzanne Dijkstra groeide op in een muzikale familie. Zij koos voor de vioolstudie. Na haar Tweede-Fasestudie ging zij altviool studeren. In 2002 sloot ze deze stu die 'met onderscheiding' af en werd opgenomen in de altvioolgroep van het Nederlands Philharmoniseh Orkest. De prijs voor vijf concer ten bedraagt 50,-. Losse kaarten: 13; jongeren onder 25 jaar beta len 11,-. In de prijzen, die dankzij (sponsor) bij dragen laag zijn, is een consumptie begrepen. Reservering aanbevolen: telefoon 06-45184525 of per e-mail: info@wittekerkheiloo.nl dan wel via www.wittekerkheiloo.nl waar u alle verdere gegevens vindt. De kerk is om 20.00 uur open. HEILOO - Het NCPN Heilooer raadslid Willem Gomes werkt al sinds 1982 bij de Nederlandse Opera in Amsterdam. In die mini dertig jaar heeft hij tientallen rollen vervuld. Zo heeft hij in het verleden grote rollen vervuld in o.rn. Pelléas et Mélisande van Claude Debussy en de Materie van Louis Andriessen daartoe gevraagd door wereldberoemde regisseurs als Robert Wilson en Peter Sellare. Nu is Willem Gomes opnieuw gecontracteerd voor een rol in de opera Armide van Christoph Willibald Gluek. De repetities voor deze barokopera zijn vanaf 20 augustus waarna er in oktober acht vooretellingen van deze opera met z'n schitteren de muziek in het Muziektheater in Amsterdam zullen plaatsvinden. BlueBUoö

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9