Bruggenbouwers van het Rode Kruis ZORG WELZIJN Online actie mantelzorgers Waar drinkt u koffie uit? UITKIJKPOST 26 JUNI 2013I In Den Haag gaan steeds meer stemmen op om mantelzorgers te verplichten om voor een ander te zorgen. Verplichten, zo stelt de landelijke vereniging voor mantelzorgers Mezzo, is niet de juiste manier. Mantelzorgers en zorgvrijwilli- gers verlichten wel.Tot 5 juli kunnen mantelzorgers online in actie komen door hun oplossing te delen. De staatssecretaris geeft aan dat mantelzorg niet verplicht kan worden. Maar, haal de huishoudelijke hulp weg en het huis vervuilt. Mantelzorgers zijn mis schien niet verplicht ook het huis schoon te maken. Maar ze zullen hun naaste niet laten vervuilen. Hoe vrijwillig is deze mantelzorg dan nog? De staatssecretaris heeft beloofd zijn visie en actiepunten over de informele zorg voor de zomervakantie bekend te maken. In de aanloop hiernaar toe wil Mezzo graag aandacht geven aan de verhalen en oplossingen voor het verlich ten van mantelzorgers en zorgvrijwilligers. Op www.mezzo.nl/actie kunnen mantelzorgers vertellen wat zij nodig hebben om goed te kunnen zorgen voor hun naaste. Deze actie loopt tot 5 juli. Geleidelijk aan ontstaat een landkaart vol verhalen en oplossingen. Meer over deze actie is te vinden op www.mantelzorgcentrum.nl. Het Mantel zorgcentrum is bereikbaar via tel. 072-5627618 of info@mantelzorgcentrum.nl. Met dit gevoel hebben Alzheimerpatiënten dagelijks te kampen. Help Alzheimer overwinnen. Dan hoeft niemand zichzelf te verliezen. I op de 5 mensen krijst dementie, waarvan Alzheimer de meest voorkomende vorm is. alzheimer www.alzheimer-nederland.nl nederland HEILOO - Het Nederlandse Rode Kruis gaat zich meer focussen op de kernta ken noodhulp, eerste hulp, het bevor deren van zelfredzaamheid en fondsen werving. Daarnaast wordt de organisatie slag vaardiger gemaakt door het terug brengen van het aantal districten, in lijn met de veiligheidsregio's. Een van de nieuwe districten in Noord-Holland is Noord-Holland Noord. Erik Smits, bestuursvoorzitter van de afdeling Heiloo, is nauw betrokken bij de sa menvoeging naar dit nieuwe district. „Ik zie de samenvoeging van districten als een positieve ontwikkeling. Een voordeel van het samenvoegen is dat het aantal bestuurders wordt terug gebracht. Dit maakt het besturen veel efficiënter. Met tachtig man vergaderen is gewoonweg niet te doen. Ik verwacht ook dat de commmunicatie met het verenigingskantoor straks makkelij ker zal verlopen." Het nieuwe district Noord-Holland Noord moet op 1 januari 2014 gevormd zijn, waarna het verder vorm zal krijgen. Om de samenvoeging succesvol tot stand te brengen is een kwartiermakersgroep ingericht. Vanuit elk district zijn twee mensen verte genwoordigd in deze groep en samen trekken ze de kar. Erik Smits is een van hen. Een van de taken van de groep is het vinden van een geschikt bestuur. „Voor het nieuwe bestuur zoeken we ervaren bruggenbouwers, die goed zijn in het initiëren, coördineren en enthousiasmeren. Natuurlijk moet erop worden toegezien dat het landelijk beleid uitgevoerd wordt en moeten er lijnen uitgezet worden. Maar de kracht van het nieuwe district zit hem wat mij betreft in het binden, het samenwer ken, het leren van eikaars specialismes. Het nieuwe bestuur is de olie tussen de afdelingen", aldus Smits. Onder het nieuwe districtsbestuur vallen straks behoorlijk wat afdelingen. „De uitda ging van het nieuwe bestuur is binding te houden met de afdelingen, zodat de afstand klein blijft. Want ik zie het nieuwe bestuur ook als belangenbehar tiger van de afdelingen, als intermediair tussen het verenigingskantoor en de afdelingen." Dit alles vraagt om een bestuur met voldoende capabele leden. Leden met ieder een eigen specialisme, aansluitend op de kerntaken van het Nederlandse Rode Kruis. Een groep die energie krijgt van het op poten zetten van een nieuw district en hier zijn tan den (en tijd) in wil zetten. „Uiteindelijk gaat het erom dat de afdelingen met al haar vrijwilligers, wat mij betreft het fundament van het Rode Kruis, kunnen doen waar ze heel goed in zijn: hulp bieden aan mensen in nood of in een kwetsbare situatie. Of ik een functie als bestuurslid van het nieuwe district zie zitten? Het lijkt me een enorme uitda ging, dat zeker. Maar op dit moment heb ik nog te veel plezier in mijn hui dige bestuursfunctie en is er nog zoveel te doen. Maar wie weet in de toekomst zou het zomaar anders kunnen zijn..." Interesse in een functie binnen een nieuw districtsbestuur? Vraag de func tieprofielen op bij Afke van Raalten, avanraalten@redcross.nl en neem vrijblijvend contact op met één van de kwartiermakers, die te vinden zijn in het functieprofiel. Het Rode Kruis in Nederland In Nederland zijn ruim 30.000 vrijwil ligers verbonden aan het Rode Kruis. Zij hebben onder meer de taak om hulpdiensten te assisteren bij rampen, conflicten en grootschalige incidenten. Naast de noodhulp zetten de hulpver leners zich in om kwetsbare groepen in Nederland bij te staan. Het Rode Kruis gaat zich bij deze hulpverlening voort aan meer richten op het versterken van deze groep, zodat ze zichzelf in geval van nood beter kunnen redden. Daar naast moeten zoveel mogelijk Neder landers weten hoe ze kunnen helpen in noodsituaties. Kruis 100 Nitrite medical examination gloves BLUE CCZlïïtt» In Nederland lijn ruim 30.000 vrijwilligers verbonden aan het Rode Kruis, voor een grote diversiteit aan werkzaamheden. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 19