Thomas Ouwejan tekent contract bij AZ Regen spelbreker bij Ronde van Limmen Lindeman's f] South Africa SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Alleen van 10.00 tot 12.00 uur Let op i 0P=0P per fles 0.751 Zond aas van 10.00 tot 20.00 uur. Overige cfagen 8.00 tot 21.00 uur open Nieuw honkbalveld DSH officieel geopend Eind goed, al goed MTB zege Henk Louwe OUl/l/Ejdfl/ 'Oude rotten' op het podium. Winnaar Hans Teeling, geflankeerd door Jos Liefting (1) en Jack Burgering, zijn in de bloemetjes gezet door rondemiss Xamira Pronk Aangeleverde foto WIELRENNEN LIMMEN - Het lijkt er wel bij te horen dit jaar; fietsen onder barre omstandigheden. Besloot de organisatie van de Ronde van Italië enkele ritten in te korten vanwege de sneeuw, zo werd de koers voor de elite -amateurs in Limmen op voorhand al door de jury ingekort vanwege de hevige regenval. Daar waar sponsors en vrijwilli gers elk jaar weer klaar staan om er een geslaagde avond van te maken, lieten de weergoden het danig afwe ten. De koersen waren echter niet minder interessant. De meest in het oog springende koers was die met de prominente rijders uit het verle den. Weggeschoten door Cees Kroone lieten de oudgedienden van de voor malige Kroone-Liefting ploeg zien (sommige nog op heuse 'stalen ros sen'), nog altijd te kunnen koersen. Al vanaf de eerste ronde waagde Peter Hollenberg een poging te ontsnappen uit het peloton. Dat hield hij twee ronden vol en daarna vier renners aan ontstond een kop groep die niet meer teruggepakt werd. Hans Teeling bleek de sterk ste benen te hebben in de sprint, gevolgd door Jos Liefting (Egmond) en Jack Burgering. Peter Hollenberg werd vierde en Cees Denneman werd exact dertig jaar na zijn over winning verdienstelijk vijfde. De koppelkoers (groot)ouder/ (klein)kind werd gewonnen door Piet Tijsse met zijn kleinzoon Tristan en die voor de volwassenen door Nico en Johan Zomerdijk.Daarvoor hadden de sportklasse-rijders en junioren him stuurmanskunsten al vertoond. Tom Schuit nam hier al snel een voorsprong. Het berekend rijdende peloton pakte hem echter weer tijdig terug. Toen vond Michael van Son het tijd om te laten zien hoe sterk zijn benen waren. Hij sprong weg om niet meer teruggepakt te worden. Schuit werd met een laat ste jump tweede en Burggraaf won de sprint van het peloton en werd derde. Jeroen Lute werd vierde. Binnen het peloton ontspon zich ook nog een strijd tussen de neven Maurice Rijs en Rene Groot, die uit eindelijk in het voordeel van Groot werd beslecht (14 om 17). Beste Limmer in deze koers werd Marcel Stuifbergen met een dertien de plek. Vermeldenswaardig is ook het optreden van Arjan de Zeeuw. De oud-voetballer is aan een nieuwe carrière begonnen en finishte uitein delijk als 24ste. De elite-amateurs gingen in de stromende regen van start. Door het veiwoestende optreden van Jelmer Asjes op het kletsnatte parcours, was het peloton al snel uiteengesla gen en vormde zich een kopgroep van zes man die al snel een ronde op de rest pakte. Asjes leek de sterk ste, probeerde nog een keer weg te springen, maar zag de groep onder leiding van Tino Haakman weer terugkomen. Daar bleek Haakman goed aan gedaan te hebben want in een zinderende eindsprint wist hij zijn wiel als eerste over de meet te drukken en zo de overwinningskus sen van rondemiss Xamira Pronk te verdienen. Tweede werd Rick van Breda en derde Roy Pieters. VOETBAL HEILOO- AZ heeft donderdag de Heiloose jeugdinternatio- nal Thomas Ouwejan (16) tot de zomer van 2016 vastgelegd. De linksbenige middenvelder speelt al sinds 2007 in de AZ Jeugdopleiding. Ouwejan maakt momenteel deel uit van AZ Onder 19 en is interna tional van Nederland Onder 17. Voor zijn komst naar AZ speelde Thomas voor De Foresters. „Je zou me kunnen omschrijven als een slimme voetballer met spelinzicht", besprak Ouwejan zijn capaciteiten. „Ik heb een goede trapteehniek en probeer zoveel mogelijk op te val len met afstandsschoten. In Michael Buskermolen had ik de laatste tijd HEILOO - Op 29 jimi verklaart Double Stars Heiloo haar nieuwe honkbalveld officieel voor geopend. De opening zal om 14.00 uur plaatsvinden. Voor die tijd, vanaf 10.00 uur, zijn er al diverse jeugdactiviteiten gestart en spelen de pupillen en het jonge Nighthawks team him wedstrij den. Om 11.00 uur begint de open dag voor honkballers. Vanaf 14.30 uur wordt het nieuwe veld seri eus ingewijd want dan speelt het honkbal 1 de eerste échte thuis wedstrijd van dit seizoen. Ook zondag 30 jimi bent u vanaf 11.00 uur welkom. Najaren wachten en tot twee keer toe een nul op het rekest vanuit de gemeente kreeg Double Stars Heiloo vorig jaar dan ein delijk groen licht voor een nieuw honkbalveld. Na een jaar van hard werken met de inzet van veel vrij willigers is het gelukt om met een bescheiden budget op duurzame wijze een honkbalveld van for maat te realiseren. Ook kan het publiek nu vanaf het terras bij de DSH-kantine de verrichtingen van de teams gadeslaan. de ideale trainer. Hij was zelf ook middenvelder. Ik heb hartstikke veel van hem geleerd: het openge draaid staan, vrij komen tussen de linies en positie kiezen." „Ik weet nog goed dat ik hier als verlegen jongetje binnenkwam", zei Ouwejan na het tekenen van zijn eerste profcontract bij de club uit zijn geboortestad. „Het was mijn droom om door te breken bij AZ, de club zo dicht bij mijn woonplaats. De afgelopen jaren is het eigenlijk heel erg snel gegaan. Nu zit ik hier met mijn gedroomde contact op zak. Dat zullen de mensen in Heiloo wel heel leuk vinden, want ze spre ken me vaak aan omdat ik bij AZ speel. Ook voor hen probeer ik zo snel mogelijk van het jeugdcomplex richting het stadion te komen." LIMMEN - Alkmaarder Henk Louwe heeft donderdagavond op verrassende wijze de winst gepakt in de tweede race om de KPB (Kids and Parents Bikeschool) mountainbike cup in Limmen. Op het aangepaste parcours aan de Pagenlaan in verband met het opweipen van enkele spannende heuvels, ging de groep van start met als uitgesproken favoriet Milosj van Renesse uit Alkmaar. Ook nu weer bleek, dat reputatie soms niet garant staat voor suc ces. Dat je op de fiets moet blijven zitten om over de streep te komen is sowieso noodzakelijk. Na zelfs twee valpartijen zag het er nog steeds naar uit, dat Van Renesse de winst zou gaan pakken. Maar het derde foutje, in dit geval zou men in de tennissport spreken van een onnodige fout, werd hem fataal en eindigde in een specta culaire salto. Hierbij kwam zijn ketting vast te zitten en waren al zijn aspiraties als sneeuw voor de zon verdwenen. Lachend konden Henk Louwe en de met hangen en wurgen aanklampende Hoever Chris Kemp de leiding in de koers overnemen. Even daarvoor moest Chris van Boxtel uit Alkmaar, op dat moment nog rijdend op de tweede plaats, het strijdtoneel door een lekke band voortijdig verlaten. Vervolgens was het voor Henk Louwe een peulenschil om de naar adem snakkende Chris Kemp de ribben uit zijn lijf te rijden, hem van zich in de laatste ronde te ont doen en lachend en voldaan over de streep te rijden. Uitslag: 1. Henk Louwe Alkmaar 2. Chris Kemp Egmond aan de Hoef 3. Willem Koster Alkmaar 4. Rob Kramer Heiloo 5. Kees Pronk Limmen „Thomas Ouwejan is een zeer groot talent, dat al jaren deel uitmaakt van onze eigen opleiding", reageerde AZ directeur Voetbalzaken Earnest Stewart na de contractondertekening. ADVERTENTIE Limmen Rosé nelson]

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 23