Brons voor judoka Gaby de By op EK onder 18 in Tallinn Milenka Hoorn en Patrick Warmer beide derde op NK trampolinespringen Nieuws van de visclub Limmen Foresters-selectieteams spelen grandioos Heerenveen-toemooi mnnn 25 Jeugdkamp van HSV UITKIJKPOST 26 JUNI 2013 HEILOO - Ook HSV had dit jaar een spetterend jeugdkamp, een weekend vol met spelactiviteiten, waterfun, speurtochten en natuurlijk veel voetbal. Ruim 200 kinderen, jongens en meiden tussen de 5 en 15 jaar, hebben genoten en hebben laten zien dat ze geweldig kunnen samenwerken en op een leuke sportie ve manier bezig kunnen zijn. Naar aanleiding van de uitkomst van de speurtocht, is op een ludieke wijze vormgegeven door de verschillende teams aan de stelling: Zonder Respect, Geen Voetbal. Er is overnacht in zes grote legertenten, onder bege leiding van diverse nachtwakers. Het spektakel werd afgesloten met een zinderende penalty bokaal finale, met als winnaar Roel Bakker. Daarnaast waren er prachtige prijzenpakketten voor de drie beste teams en ook het beste meidenteam werd in het zon netje gezet. De jeugdkamp commissie bedankt alle kinderen en vrijwilligers die dit coole jeugdkamp mogelijk hebben gemaakt. Aangeleverde foto HEILOO - Gaby de By heeft voor de tweede keer op rij een bronzen medaille op het EK judo onder de 18 jaar gewon nen. In Talinn (Estland) gooide Gaby in de eerste wedstrijd in de klasse tot 57 kilogram alle schroom van zich af. Had ze nog wel eens wat opstart problemen in de eerste ronde, dit keer moest de Moldavisehe Mustea er binnen 15 seconden aan geloven. Met een O uehi gari (beenwoip) scoorde Gaby de ippon. De tweede tegenstandster is de Israëlische Bezalel die fanatiek uit de startblok ken komt. Ook deze tegenstander wordt binnen 15 seconden met een ippon aan de kant gezet. Dan volgt een zeer spannende wedstrijd tegen de regerend Europees kampioene, de Roemeense Dobre. Ze is een erva ren en geduchte tegenstandster (ze wordt later ook opnieuw Europees Kampioen) die aan een klein foutje voldoende heeft om Gaby door te sturen. Wazari achter dus. Dobre loopt nog wel enkele strafjes op, maar Gaby weet de stand niet meer recht te trekken. Deze verliespartij betekent dat alleen het brons nog haalbaar is maar dat kan alleen als de volgende twee wedstrijden gewonnen worden. De eerste is Balazs uit Hongarije. Ze is momen teel derde in Europese ranking en samen met Gaby is ze derde op het EK van vorig jaar, met andere woorden ook een tegenstander van formaat. Lang gaat de partij gelijk op. Balasz loopt wel tegen twee straffen op maar punten voor goed uitgevoerde technieken worden niet gescoord. Uiteindelijk, laat in de partij, weet Gaby te scoren met O Soto Gari. Deze voorsprong houdt ze vast tot het einde. De partij om het brons gaat tegen de Tsjechische Szarzeeova. In de eerste helft van de partij loopt Gaby twee straffen op en Szarzeeova één. De By herpakt zich van de ogenschijnlijke achterstand en weipt de Tsjechische met haar favoriete woip, de O Uehi Gari. Net als in 2012 is brons voor het duo Gaby de By en Sander Groefsema binnen. SPORTVISSEN LIMMEN - Komende twee weken zijn er verschillende activiteiten van de hengelsport vereniging Limmen. Zowel voor de jeugd als de volwassenen zijn er activiteiten. Jeugdvisclub Samen Beet heeft zaterdag 29 juni haar jaarlijkse waterdag. Op en om het terrein van zwembad Dampegeest in Limmen is er van alles te doen en te zien. Hier kunnen kinderen (ook niet-leden zijn welkom) kennis maken met de wereld aan, op en onder water. Er kan met vlooiennetjes worden gevist. De vangst kan daarna met velschillende zoekkaarten op naam worden gebracht. Velschillende bootjes varen met de kinderen naar het Overdie, waar vogels en water planten te zien zijn, en bij windstil weer zie je ook vaak de brasems en karpers zwemmen. Ook worden er diveise visdemonstraties gehouden. Wellicht kun je zelf ook een hengel uitwerpen? De waterdag is van 09.30 tot ongeveer 12.00 uur, de toegang is gratis en voor de kinderen is er een gratis consumptie. Aanmelden is niet nodig. Zaterdag 6 juli is de laatste jeugd wedstrijd voor de zomervakantie. Ook nu gaan ze weer vissen in het Stet. Als het weer een beetje goed blijft is in deze periode zowel veel kleine witvis als mooie brasem te vangen. Om 18.30 uur verzamelen op de haven aan het Stet. Zondag 30 juni wordt er door de senioren op witvis gevist in het Noord-Hollands kanaal te Akersloot. Om 07.00 uur verzamelen bij Albert Heijn. Aanvang van de wedstrijd is om 08.00 uur, er wordt drie uur gevist op gewicht en de inleg is als altijd 3,-. Vrijdag 5 juli wordt de derde boot jeswedstrijd gevist, op het Overdie vanuit de boot. Na afloop is er weer een gezellig samenzijn op het eiland. Koppels maar ook vissers zonder boot die een keer mee willen kun nen zich aanmelden bij Ron Droog, tel. 072-5054009. Voor meer infor matie: www.samenbeet.nl en www. hsvlimmen.nl. TRAMPOLINESPRINGEN HEILOO - Zaterdag 15 juni kwa men vier springers van GTH uit op het NK trampolinespringen in Ahoy. Individueel sprongen Silke, Nadja, Milenka (pupillen E) en Raquel (junior D). Silke sprong haar verplichte oefening goed uit maar miste stabiliteit, haar keuze daaren tegen was sterk. De volgende ronde sprong Milenka mooi, Nadja helaas wat onstabiel. Hierna sprong Nadja een prachtige keuze oefening, een 7.5 voor netheid en Milenka ging door naar de finale. Het was span nend, maar zij sprong strak en met 24.9 punten werd zij derde. Silke en Nadja zijn in het eindklassement allebei elfde geworden. Als laatste kwam Raquel in actie, met twee keurige oefeningen wist zij zich te plaatsen voor de finale! Zij sprong een prima oefening: 24.60, en werd achtste. Diezelfde dag spron gen GTH trainsters Liesbeth en Leontine, uitkomend voor Triffis, hun synehroondwedstrijd bij de dames C. Twee goede oefeningen leverden een finaleplaats op, met slechts 0,1 verschil misten zij het podium. Leontine deed indiviudeel ook mee en werd negende. Een dag later kwam GTH trampolinetrainer Patrick, uitkomend voor Triffis, in actie bij de heren B. Patrick plaats te zich met zijn goede verplichte en keuzeoefening voor de finale. Met een puntentotaal van 43.55 verdien de hij het brons. Diezelfde zaterdag was de Ahoyeup voor het onder deel groepsspringen, GTH deed mee met een seniorenteam uit in de B-lijn. De meiden zijn erin geslaagd om een goede prestatie neer te zet ten; zij werden veertiende. Patrick plaatste zich met zijn keuzeoefening voor de finale. Met een puntentotaal van 43.55 kreeg hij het brons. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - Op 15 en 16 juni speelden de zes teams van de Foresters F- en E-selectie het jaarlijkse internationale toer nooi bij W Nieuweschoot in Heerenveen. Het was weer een fantastische ervaring voor de jonge voetbal lertjes om de krachten te meten met teams uit andere provincies en andere landen. Alle spelers van de teams hebben laten zien dat zij zich goed ontwikkelen bij De Foresters. De uniforme speelwijze in de teams begint steeds meer zichtbaar te worden. De F1 en El wisten zich te plaatsen voor de grote finales op zondagmiddag. Rondom het veld staan alle andere clubteams waar door het voor deze jonge voetballer tjes een 'helemaal echt' ervaring is met heel veel publiek. De Foresters F1 speelde de finale tegen JVC F1 en wist deze wedstrijd met 1-0 te win nen. Een terechte uitslag want de jongens van de F1 speelden zowel individueel en als team beter. Daarna was het de beurt aan de Foresters El tegen Quiek'20 El uit Oldenzaal. Het werd een hele span nende fmale die met 1-0 verloren werd. Deze prestatie was uitstekend, gelet op het feit dat Quiek'20 beschikt over 21 E-teams en dit sei zoen kampioen geworden is in de Hoofdklasse. Het podium van de min 57 kilogram met uiterst rechts Gaby de By. Foto: Mare de By Vrijdag 5 juli wordt de derde bootjes wedstrijd gevist, op het Overdie vanuit de boot. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 25