Heiloo contact Barbecue veilig Geef brand geen kans HEILOO GEMEENTE Openingstijden Mededelingen 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.45 uur 09.00 - 13.00 uur Bezwaar maken Bouwen en wonen Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 3 JULI 2013 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Op een warme zomeravond komt vaak de barbecue uit de schuur. De brandweer heeft tips om te genieten van een brandveilige barbecue. Een goede voorbereiding is het halve werk. Denk goed na over de plek waar u de barbecue wilt zetten: Zet de barbecue op een vlakke, stevige ondergrond. Let op de wind. Vooral in de buurt van (party)tenten kunnen vonken makkelijk brand veroorzaken. Scherm de barbecue daarom af met een (onbrandbaar) windscherm. Blaas nooit in het vuur, maar gebruik daan/oor een blaasbalg. Houtskool Gebruik alleen houtskool of briketten als brandstof. Dus géén (afval)hout, papier, karton en dergelijke. Bij het aanmaken van de barbecue gebruikt u speciale aanmaakblokjes of -vloeistof. Tegenwoordig zijn er ook speciale firestarters (ook wel briket starters) te koop. Hiermee kunt u uw barbecue simpel en veilig aansteken. Gebruik voor het aansteken nooit spiritus, petroleum en benzine, dit is levensgevaarlijk. Na afloop van de barbecue dekt u de gloeiende as af met zand en laat de barbecue even staan. Of besproei de barbe cue met water uit een plantensproeier (op deze manier maakt u het rooster ook makkelijker schoon). U kunt ook alle venti- latieroosters en gaten dicht zetten en er een deksel op doen. Ruim de as pas op als de barbecue helemaal afgekoeld is. Gasbarbecue Bij een gasbarbecue is het belangrijk om uw gasinstallatie te controleren. Zijn uw gasslang en drukregelaar nog veilig? Een oranje gasslang moet u tenminste om de vier jaar vervangen. Een drukregelaar om de vijfjaar. Een gasslang mag daar naast nooit langer dan twee meter zijn. Ga uiterst zorgvuldig te werk bij het installeren, aansluiten, wisselen en gebruiken van flessengas. Als u er niet uitkomt, schakel dan een vakman in. Bewaar uw gasfles op een goed geventileerde plaats en zorg dat de fles altijd rechtop staat. Ook tijdens het vervoer. Plaats een gasfles niet lang in direct zonlicht. Vul gasflessen nooit zelf, maar laat dit over aan een erkend vulstation. Brandwonden Heeft iemand een brandwond opgelopen? Koel de wond direct minimaal 15 minuten onder bij voorkeur zacht stromend leidingwater. Bij het ontbreken van schoon water is een sloot, regenton of plas ook goed. Algemene tips voor een veilige barbecue Houdt tijdens het barbecueën een emmer water, een blus- deken of zand bij de hand. Zet party-lights, gaslampen en tuinfakkels op afstand van planten, tentdoek en ander brandbaar materiaal. Houdt licht ontvlambare materialen als kleding en haren uit de buurt van de barbecue. Houdt kinderen en huisdieren goed in de gaten Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een mede werker van de brandweer, telefoonnummer 072 535 68 50. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Jaarmarkt woensdag 3 juli Burgemeester en Wethouders verlenen vergunning voor het houden van een jaarmarkt op woensdag 3 juli op de Heerenweg vanaf 't Looplein tot aan de rotonde Zeeweg. Vanaf 6.00 uur wordt de Heerenweg afgesloten voor ver keer. Deze afsluiting duurt tot uiterlijk 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer T. van der Meijs van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 06 226 029 47. Openingstijden di t/m vrij zaterdag Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief bin nen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en hand tekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: bur gemeester of burgemeester en wet houders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Alkmaar, sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Hiervoor betaalt u griffierecht. Ontvangen aanvragen omgevingsvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvraag om een omgevingsvergunning is ontvan gen. Maas Geesteranusweg 20, zaaknr. 13 06156 verbreden uitweg ontvangen: 26 juni 2013 Alle Hospervijver 12, zaaknr. 13 04850 vergroten woning (overkappen patio) verzonden 27 juni 2013 U kunt tegen deze besluiten bezwaar maken. Zie hiervoor de tekst 'Bezwaar maken'. Verleende omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende omgevingvergunningen verleend. Het Vierkant 22, zaaknr. 13 04372 uitbreiden orthopedisch dagcentrum De Vijfhoek, verzonden 24 juni 2013 Van Vladerackenlaan 21, zaaknr. 13 04057 vergroten woning verzonden 26 juni 2013

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11