Kunst6Daagse Heiloo Echtpaar Molenaar zestig jaar getrouwd Volgende week weer kermis in Heiloo H E I L O 0 3 INGEZONDEN BRIEF Bankmannetje gezocht Interieur Witte Kerk te bezichtigen Springschans maakt kennis metDrum alive' U ITKIJ KPOST 3 JULI 2013 In BukBuk was werk te zien van de aanstormende jongere gene ratie kunstenaars. Foto: Carolien Breed Vervolg van voorpagina Op het terrein waren de ateliers van daar gevestigde kunstenaars geopend voor publiek. Van de magi strale ruimte van de grote kapel stapte je zo in de intieme sfeer van de kleine kapel; alsof je een gehei me schatkamer betrad, met het werk van Peter Sluijter en Bernhard van Loon als kimstschat. Op het Looplein bracht de interna tionale groep Cascoland, samen met cliënten van GGZ-NHN, de voor stelling 'In den Ether' ten tonele. Mensen uit het winkelend publiek werden uitgenodigd voor een ver rassend diner-dansant in het mobie le restaurant; een ingenieus harmo nicabouwsel dat op zichzelf al een kunstwerk is. Prachtig opgemaakte amuzes werden in stijl opgediend op een bedje van Zuid-Amerikaanse tango. Ook de sfeervolle Witte Kerk ademde één en al kunst; klank en beeld gingen vloeiend in elkaar over. Beelden van de stoepkrijt- wedstrijd en de Kunstmarkt in het Trefpunt hebben zelfs de regionale televisie gehaald! De aanstormende generatie kunstenaars toonde ver rassend werk in jongerencentrum BukBuk. Zo waren prachtige gothic baljurken van Inge Kracht met recht 'Queen in Black' waardig. Dit alles is nog maar een kleine greep uit het enorme gevarieerde kunstaanbod van de Kunst6Daagse. Want ook in veel Heilooër winkels, restaurants, de bibliotheek, bij Tintoretto, het Beestenboetje, langs de kunst route et cetera, werden bezoekers getrakteerd op allerlei inspirerende kunstuitingen. De afsluiting van de negende Heilooër Kunst6Daagse vond plaats in Bibliotheek Heiloo. In een tijd waarin flink bezuinigd wordt op kimst en cultuur bewijst Kunst6Daagse Heiloo dat wel dege lijk kunst leeft! De overheid kan 17 miljard per jaar besparen. Gecorrigeerd voor inflatie zijn de overheidsuitga ven de afgelopen 11 jaar met 62% gestegen teiwijl de productiviteit is gedaald. Heiloo kan er ook wat van. Heiloo investeerde ruim 40 mil joen in grond. Voor woningen in de Zandzoom, Zuiderloo en Klein Varne en bedrijven in de Boekelermeer. Er blijkt nauwelijks belangstelling voor woningen en veel bedrijfsruimte staat leeg. Dan de extra afslag van de A9 voor ruim 10 miljoen. Niet nodig als de oude Boekelermeerweg verbreed wordt volgens velen. En het nieuwe zwembad voor mini maal 8 miljoen. Evenmin nodig als het Baafje slimmer wordt geëxploi teerd. Plus de verkeersbelemmeren- de maatregelen op plaatsen waar gewone voorrangsregels voldoen. Plus het onnodige groenbeheer waar natuurorganisaties met vrijwil ligere beter en goedkoper kunnen beheren. Ambtenaren verspillen ons belastinggeld. Het college zit erbij en kijkt ernaar en weet niet wat ambtenaren uitspoken, wat het kost en wat het oplevert. De hoop op verbetering is met de komst van F. Dellemijn, nieuwe wethouder met bovengenoemde in portefeuille, de grond ingeboord. Hij voldoet op vrijwel geen enkel pimt aan de eisen voor dit wethouderschap. Het is een ex-bankmedewerker (Fortis) met ervaring op gebied van communi catie en PR. Net als H. Veger (ING). Met nog een ex-bankmannetje (ABN AMRO?) is het trio compleet. En is het college van Heiloo compleet gespeend van de expertise en erva ring die nodig is voor de enorme bezuinigingen die aan de orde zijn. W. de Bruijn Heiloo HEILOO - De Witte Kerk is elke woensdag open tussen 11.00 en 16.00 uur. Volgende week woens dag zal tussen 12.00 en 13.00 uur het orgel worden bespeeld door (10 juli): Peter Rijs met medewer king van fluittiste Alice Ploeg. HEILOO - Op vrydag 28 juni waren Jan en Corrie Molenaar van der Maat 60 jaar getrouwd. Ze zijn op die datum in 1953 voor de wet getrouwd. De inzegening van hun kerkelijk huwelijk werd een jaar uitgesteld, omdat Jan in datzelfde jaar op herhaling moest voor militaire dienst. Ze hebben elkaar leren kennen op een Sinterklaasavond voor de ingang van een fietsenstalling in Alkmaar. Corrie was met haar vrien dinnen naar de bioscoop geweest en bespeurde Jan, toen ze haar fiets ging ophalen om weer huiswaarts te keren, tussen een groepje jongeren dat zich ophield voor de fietsen stalling. Jan had met zijn vrienden door de Langestraat 'geflaneerd'. Corrie was onder de indruk van die knappe jongeman. „Het gebeurde in één oogopslag!" Jan fietste een stuk met Corrie mee richting haar woonplaats Heiloo en heeft haar daarna niet meer uit het oog verlo ren. Na 4,5 jaar verkering stapten ze in het huwelijksbootje en woon den de eerste jaren in bij de oudere van Corrie. Hun oudste zoon en hun dochter zijn daar geboren, en na enkele jaren sparen kochten ze hun eigen stekje aan de Bayerehoffweg. De plek waar ze nog altijd naar volle tevredenheid wonen; al 54 jaar! „We zijn behoorlijk honkvast!", vertelt Corrie met een lach. Jan heeft als timmerman 38 jaar bij Willibrordusstiehting Heiloo gewerkt; een tijd waar hij met veel plezier op terugkijkt. Hij was daarnaast ook jaren bevelvoerder van de brandweerafdeling van de Willibrordusstiehting. Ook heeft hij in de jaren '60 samen met zijn zwa ger Wim van der Maat de hobbyfarm opgericht, een knutselplaats voor de Heilooër jeugd begonnen in plan Oost die later naar Het Zevenhuizen en Mariënstein verhuisde. Corrie houdt van accordeon en mondhar monica spelen, taarten bakken, kaarten maken en ze turnt al sinds haar jeugdjaren. En van zingen; ze is enthousiast lid van het koor The Fifty Singers. Van hun vier kinderen wonen er twee zonen met him gezin in Heiloo, de dochter en zoon zijn uitgevlogen naar verre continenten; Australië en Amerika. Jan en Corrie hopen dat zij en him kleinkinderen volgend jaar kunnen overkomen, om dan met de hele familie bij elkaar him kerkelijk huwelijksjubi leum te vieren. De burgemeester bracht een felicitatiebezoek aan Jan en Corrie Molenaar-van der Maat. Aangeleverde foto HEILOO - De kinderen van groep 5/6 van basisschool de Springschans locatie Oost in Heiloo hebben donderdagochtend een bijzondere sportactiviteit beoefend in Sporthal De Meent in Almaar. De klas was al enige tijd bezig met het thema 'Het Lichaam' en daarom had hun juf Marianne Zandbergen bedacht om de klas als afscheid maar ook vanwege haar verjaardag ken nis te laten maken met een geheel nieuwe tak van lichamelijke activiteit genaamd 'Drum alive'. Met behulp van een grote stevige plastic bal en twee drumstokken worden er - onder begeleiding van swingende muziek - allerlei lichamelijke bewegingen uitge voerd. De kinderen hebben geweldig genoten van deze originele manier van bewegen! Aangeleverde foto 16 jaar!), prettige muziek en goed gezelschap. Café Thuis Bij heeft diverse Dj's van internationale allure weten te boeken. Café de Wit heeft Ben Sproet en Paul Vlaar op de bühne staan. Op zondagmiddag buiten in de tent op de Heerenweg speelt de band Hard to Handle. Tijdens dit jaarlijkse evenement steunen de cafés weer een goed doel door middel van de verkoop van aanstekers. Men hoopt op mooi weer en dat het vier dagen lang een groot feest wordt! Donderdag 4 juli start op het eve nemententerrein aan de Omloop het feest voor de kleine kermisvierders van Heiloo. Zoals elk jaar staan er weer een keur van attracties opge steld voor alle leeftijden. Natuurlijk ontbreken ook de oliebollen, suiker spinnen, grijpkraantjes en kaneel stokken niet. De kleine kermisvier ders kunnen him hart weer ophalen bij de trampolines, kindermolen, baby flug en mini auto's. Voor de oudere jeugd staat er de disco train, city hopper, botsauto's, simulator, crazy safari, reuzenrad en nieuw dit jaar is de party, een vliegende bank. De kermis die tot en met zon dag 7 juli duurt begint donderdag en vrijdag om 15.00 uur en zater dag en zondag om 14.00 uur. Voor goedkoop kermisvieren kijkt u op kermiskorting.nl. HEILOO - De jaarlijkse kermis begint donderdag 4 juli aan staande tot en met zondag 7 juli. Vier dagen viert het dorp feest. Bij de cafés aan de Heerenweg bestaan de attracties voor oude ren vooral uit alcoholische versna peringen (geen alcohol onder de De trampoline staat ook weer aan de Omloop. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3