Zwembad samen met Castricum afgewezen Pieter Derks opent theaterseizoen 2013-2014 r I i H E I L O O 2) s fe a r 5 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 0*: Te optimistisch ingeschat Tussenvoorstel van college Nieuwe wethouder Fred Dellemijn Eindejaarsfeest van de Willibrordusschool Barbecue Gourmet Party Service A-Z Barbecue Menu per persoon: c 11 50 UITKIJKPOST 3 JULI 2013 De gemeenteraad van Heiloo heeft maandag avond 1 juli een samen met Castricum nieuw te bouwen zwembad met een nipte meerderheid, 8 tegen 7 stemmen, afgewezen. De raad nam met deze stem verhouding een amendement aan van oppositiepartij de WD, waarin werd oveiwogen dat 'het onderzoek van Drijver Partners een veel te rooskleurig c.q. onrealistisch beeld schetst aangaande de exploitatiemo gelijkheden van het te bouwen regionale zwembad, waardoor een veel grotere jaarlijkse bij drage dreigt te moeten worden opgebracht dan wordt geschetst' en waarin ook werd oveiwogen dat 'de gemeente Heiloo voor het realiseren van een regionaal zwembad een grote lening zal moeten afsluiten'. In het amende ment werd ook opgeroepen om zwembad Het Baalje 'op afstand te plaatsen c.q. te verzelfstandi gen' en rekening te houden met een exploitatietekort van 180.000 euro voor de jaren 2014 tot 2016 en 150.000 euro voor de jaren 2017 tot en met 2019. Het Baalje lijkt hiermee gered! Het WD-amendement werd toegelicht en verdedigd door Ellen Las van Bennekom. Zij hekelde het rapport van onder zoeksbureau Drijver Partners over een nieuw regionaal zwem bad met een binnenbad van 25x15 en een instmctiebad van 10x15 meter, een buitenbad van 25x15 en 200 vierkanten meter ligweide. De voorspelde 180.000 bezoekers per jaar voor een dergelijke zwemvoorziening konden er bij haar echt niet in, en zij vergeleek hierbij met de Hoomse Vaart in Alkmaar (die volgens haar per jaar 200.000 bezoekers heeft, maar wel met een veel groter aanbod). De door het onderzoeksbureau ver wachte jaarlijkse bijdrage van de gemeente Heiloo van 200.000 euro leek haar dan ook veel te optimistisch. Veel liever hield zij Het Baafje open en ze zei: „Doe het Baafje 's ochtends open van half negen tot tien uur voor de ochtendzwemmers en beslis dan per dag, afhankelijk van het weer. Bij mooi weer hou je het open, en andere gaat het die dag dicht. Zet dat besluit op de web site. Houd het simpel!' Eerder in de vergadering hield de voorzitter van de stichting Vrienden van het Baafje, Joke Bart, een soortgelijk betoog, in haar inspraak. Ook zij bepleit te verzelfstandiging van Het Baafje, dus: laat het niet langer een gemeentelijk bedrijf zijn, en dan zag zij dit zwembad graag onder de hoede komen van Sportfondsen Nederland, dat bij voorbeeld ook de Waterakkere in Heemskerk exploiteert. En zelfs zag Joke Bart mogelijkheden om Het Baafje te overkappen. Als je dat met een zogenaamde lucht- hal zou doen, hoefde dat volgens haar niet meer te kosten dan een investering van ongeveer 250.000 Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergaderi ng va n de gemeen teraad. De schrijver is freela nce redacteur en oud-wethouder van Heiloo. Het college van burgemeester wethouders van Heiloo was de discussie ingegaan met een tussenvoorstel. Op tafel lag zijn voorstel om ten eerste kennis te nemen van het raadsbesluit van de gemeente Castricum van 14 maart jongstleden, waarbij voorkeur werd uitgesproken voor een gezamenlijke zwem voorziening met Heiloo. Voor gezamenlijk vervolgonderzoek met Heiloo door bureau Drijver Partners werd een bedrag beschikbaar gesteld van 17.500 euro, waarbij ook van Heiloo een bijdrage van 17.500 euro werd gevraagd. Een gezamenlijk bad is voor de gemeente Castricum een alternatief voor het huidige binnenbad De Witte Brug en het buitenbad Dampegheest. De Witte Brug komt na 2015 voor hoge onderhoudskosten te staan en de Dampegheest wordt geslo ten. Ten tweede had het college van Heiloo voorgesteld om in te stemmen met het vervolgon derzoek. Aan de hand van de resultaten van dat onderzoek zou tenslotte pas definitief wor den beslist om al dan niet dat nieuwe zwembad samen met Castricum te gaan bouwen. En ten derde stelde ook het college verzelfstandiging van Het Baafje voor. Een tussenstap dus. Maar zelfs deze tussenstap ging de raad van Heiloo maan dagavond te ver. Ook de weten schap dat het nieuwe bad naar alle waarschijnlijkheid aan de zuidkant van Heiloo zou komen, misschien zelfs op Heilooër grondgebied (een ideale 'locatie 9' was door Drijver Partners al gedefinieerd), woog onvoldoen de. Na uitgebreide discussie en schorsing met koortsachtig over leg kreeg oppositiepartij de WD bij de stemming Heiloo-2000, de NCPN/Gomes en de eenvrouws- fractie Gré Ris mee: 8 stemmen. Voor het collegestandpunt waren D66/GroenLinks, het CDA en de PvdA: 7 stemmen. Wel waren 4 raadsleden afwezig, maar dat maakte voor deze stemming niet uit, want de afwezigen waren 2 tegen 2 over de beide kampen verdeeld. Ook was deze avond wethouder Hero Veger (CDA) afwezig, wegens ziekte. Dat was extra jammer omdat hij steeds het zwembaddossier in zijn por tefeuille had. Wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) nam deze avond voor hem waar. De derde wethouder in ons college van 1 burgemeester en •3 wethouders werd deze avond nieuw benoemd. Het is Fred Dellemijn van Heiloo-2000, als opvolger van Désirée Schmalschlager, die in Zuid- Limburg burgemeester is gewor den. De fractievoorzitter van Heiloo-2000, Dick Bergmans, betitelde Dellemijn deze avond als 'zeer zakelijk, overwogen en bondig', als een man met 'inte grator-eigenschappen', die in partij kring ook al 'relativerende Fred' was genoemd. Hij noemde hem ook een 'integere kandi daat' met 'gevoel voor humor', die graag aan de slag ging in 'zijn geliefde Heiloo'. We hebben inderdaad nu geen wethouder van buiten meer. Dellemijn mocht zichzelf ook presenteren en hij zei dat hij aandrang voelde om al deze lof te temperen, maar hij had zich laten adviseren om aan die aandrang niet toe te geven. Hij memoreerde zijn start als actief burger, en dat was het maken van een buurtkrant aan het eind van zijn lagere school, erg leuk, maar er moest ook voor betaald worden. En hij hield de '3 w's van Dellemijn' voor: wikken, wegen, waarmaken. En daarmee bedoelde hij vooral ook knopen doorhakken, zei hij. Over zijn benoeming werd geheim gestemd. De uitslag van de stemming was: 14 stemmen voor hem, 1 blanco. Voor een volle raadzaal, waarbij ieder een was gaan staan, legde Fred Dellemijn de eed af. Hierna schorste de burgemeester voor felicitaties. En vervolgens nam de nieuwe wethouder plaats achter de collegetafel. Tenslotte vermeld ik nog: dat er in de raadzaal een intocht was in hun witte sport- kleding van judoka's van de ver eniging Dojo 't Loo. Zij kwamen him voorzitter Menno Lesterhuis ondersteunen, die insprak bij een initiatiefvoorstel van de PvdA, dat deze avond werd toe gelicht en verdedigd door Ko Hemminga. Dojo is een bloei ende vereniging die hard toe is aan uitbreiding van haar accom modatie aan de Bergeonstraat. Daarvoor wil ze een stuk achter tuin bebouwen, eigendom van de gemeente, maar na een peri ode van periode van zo'n vier jaren is er nog steeds geen over eenstemming met de gemeente over de vergoeding (retributie voor recht van opstal) die de vereniging hiervoor zou moeten betalen. De PvdA wilde deze avond een doorbraak forceren. Het resultaat was dat het college voor 1 oktober met een oplos sing moet komen; en dat afwezig waren de raads leden Theo van Beek (WD), Jan Valkering (Heiloo-2000), Cees Rootjes (PvdA) en Elly Meriwani (D66/GroenLinks). En ook was dus afwezig wethouder Hero Veger (CDA). HEILOO - Zondag 15 septem ber opent Pieter Derks met zijn theatershow 'Van Nature' het theaterseizoen van de Stichting Vrienden van de Beun. In het TV-programma De Wereld Draait Door sluit Pieter regelmatig de week af op vrijdag. Momenteel is hij door het hele land te zien met zijn nieuwe theatershow. Scherp met een glimlach, razend actueel en met prachtig geboetseerde liedjes. Zo zou Pieter Derks zijn theater programma 'Van Nature' omschrij ven - ware het niet dat hij ook nog eens bescheiden is. In 'Van Nature' gaat hij met rake blik en troostende woorden op zoek naar het natuur lijke in een gemaakte wereld. Wat is echt en wat hebben wij erbij ver zonnen? Met die vraag in het ach terhoofd gaat het vooral over al het nieuws dat Pieter te pakken kan krij gen. Elke avond dus andere grappen en weer nieuwe verhalen. Cabaret voor de hereenen én het hart. Hij wordt omschreven als 'een verade ming: verzorgd, actueel, venijnig en literair'. Precies de ingrediënten voor een avondje klassiek cabaret in een lekker fris jasje. Op 1 juli start de lossekaartver- koop van de vooretellingen gepre senteerd door De Vrienden van de Beim. Naast cabaret, toneel muziek en kindervoorstellingen, kimt u genieten van poëzie met Kitty Courbois, een show van Golden Earringlegende Cesar Zuiderwijk en - voor het eerst in lange tijd - een dansvoorstelling. Kaarten en informatie verkrijg baarbij: De Schrijverij, het Trefpunt, de bibliotheek, Theater De Beim en via www.vriendenvandebeun.nl. Pieter Derks opent in sep tember het theaterseizoen in de Beun. Aangeleverde foto HEILOO - Vrijdag 28 juni was het weer tijd voor het jaarlijkse eindejaarsfeest van de Willibrordschool. Heel veel ouders helpen bij het voorbereiden van deze dag. Naast ouders, opa's en oma's et cetera waren deze editie ook de buren uitgenodigd. Dit jaar was het thema: het Willibrord Zomer Circus. De weken ervoor hebben alle groepen zich kunnen voorbereiden op hun 'act' in het circus. Zo waren er wilde dieren en een leeuwentemmer, werden er slangen bezworen, werd er gegoocheld, waren er acrobaten, sterke mannen, muzikanten en natuurlijk ook clowns! Ook de leerkrachten van de Willibrordschool lieten zich niet onbetuigd en namen de slotact voor hun rekening met de ladderact. En omdat ook het weer nog meewerkte (het bleef droog) was weer een fantastische dag om nooit te vergeten. Aangeleverde foto ADVERTENTIE Lekker makkelijk, alles inclusief, minimaal 5 personen Vlees Salades Sauzen •Kipfilet •Komkommersalade Zigeunersaus Filetkarbonade Witte koolsalade Cocktailsaus Kipsaté (2 stokjes) «Huzarensalade «Knoflooksaus Mexicaanse Kartoffelsalade Satésaus barbecueworst Gemengde rauwkost Stokbrood met •Grillburger •Perzikschijfjes kruidenboter Benodigdheden Porseleinen borden RVS bestek Gasbarbecue met gasfles Tangen Servetten Bel voor onze folder 077 - 46 77 200 of kijk op www.barbecue.nl BEZORGING DAGELIJKS GRATIS DOOR HEEL NEDERLAND ZELFS DE AFWAS NEMEN WE MEE!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5