M Zomeravondconcert met Francis Poulenc Jan van Rijckenborghschool speelt Arthurverhaal in De Beun f 32 duizend euro voor Mundindischool J 7 H E I L O O 9 Djembé-optreden voorde hulpouders op de Zuidwester OUD PAPI ER Musical Elckerlyc in bomvolle Beun UITKIJKPOST 3 JULI 2013 HEILOO - De leerlingen van groep 3 en 4 van basisschool de Zuidwester hebben woensdag 26 juni een Djembé-workshop gehad van de organisatie Drum 4 Fun. Er werd goed gekeken naar de afzonderlijke muzikale talenten van de kinderen, waar de uitdagingen op afgestemd werden. Al vrij snel speelden de kinderen een traditioneel West-Afrikaans Djembé ritme. Naast het plezier van muziek maken was het doel om de hulpouders te verrassen met een spetterend optreden, om ze te bedanken voor hun veelvuldige inzet het afgelopen schooljaar. Aangeleverde foto Het speciaal voor dit programma samengestelde ensemble spelen op 5 juli in de Witte Kerk. Aangeleverde foto HEILOO - Het tweede concert in de zomeravondserie van de Witte Kerk is onder het motto '50 Années plus tard' in zijn geheel gewijd aan werken van Francis Poulenc. Toch zal het de luisteraar op vrijdagavond 5 juli niet aan variatie ontbreken. Poulenc, telg uit een vermogende industriële familie, staat te boek als een kleurrijk figuur, die als com ponist nagenoeg autodidact was en zijn eigen weg bewandelde. Hij componeerde nieuwe melodieën in een tijd dat men dacht dat er weinig nieuws meer onder de zon viel te ontdekken. Hij voegde klas sieke en moderne invloeden samen op een directe, speelse en gees tige manier waarin ernst en humor elkaar afwisselen. De aanstekelij ke, geestige maar ook ontroerende muziek klinkt in Poulene's 50ste sterfjaar alsof ze net is gecompo neerd. Zijn eigenlijke plan om voor ieder blaasinstrument een sonate te schrijven kon hij niet voltooien, Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neerzet ten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-HetZevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamel- plaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. HEILOO - Hoe Merlijn op het idee kwam van de Ronde Tafel. Dat klinkt als een koning Arthurverhaal. Samen met zijn vrouw Guinevere zat Koning Arthur op de troon op het podium van het theater De Beun. Kinderen zaten om hen heen en luisterden graag naar een nieuw verhaal, niet eentje dat ze al ken den. Het moest een spannend avon tuur zijn, over ridders en zo. Hierop vertelde Arthur het verhaal over Merlijn en Petplex en de twaalf rid ders die op ridderavontuur gingen om een geschenk voor de koning te zoeken. Alle leerlingen van de Jan van Rijckenborghschool hebben de afgelopen vijf weken aan dit toneel stuk geoefend. Er werd gezongen en gedanst, decorstukken geschil derd en attributen gemaakt. Als afsluiting werd het jaarlijkse slotto- neel in theater De Beun opgevoerd, op vrijdag 28 jimi. De hoofdrollen werden gespeeld door groep 8. De ridders (groep 7) kwamen na him zoektocht langs het meer met visjes en waterlelies (groep 1 en 2), dra ken en eenhoorns (groep 3 en 4) en sterren feeën, magiërs en vallende sterren (groep 5 en 6) weer terug met lege handen, maar hadden ware riddereigenschappen verworven. Daar werd een ontroerend eindlied op gezongen door de hele school. Een schouwspel met prachtige zelf gemaakte decors, zelfgetimmerde tronen en heel veel mooie kleding genaaid door (groot)ouders. Het schooltoneel dat ooit klein begon in de speelzaal van de kleuters is na 25 jaar uitgegroeid tot een uitverkochte zaal in De Beun. Ieder jaar weer een hoogtepimt voor de leerkrachten, de leerlingen en him ouders. Het jaarlijkse slottoneel van de Jan Rijckenborghschool werd vrijdag in theater De Beun opgevoerd. Foto: Marion Ovenneer maar wat hij afkreeg geeft een mooi beeld van zijn compositorisch genie. In dit concert komen allerlei combinaties aan de orde: van een gezamenlijk (zeskoppig) optreden tot sonates voor fluit en piano, kla rinet en piano, een trio voor hobo, fagot en piano en een elegie voor hoorn en piano. Het speciaal voor dit programma samengestelde ensemble bestaat uit: Esther Probst hobo, Céleste Zewald klarinet, Jan Willem van der Ham fagot, Roel Stem fluit, Teunis van der Zwart hoom en Daniël Kramer piano. De drie eerst genoemde musici komen voor het eerst naar de Witte Kerk; Roel Stem, Heilooënaar Teunis van der Zwart en Daniël Kramer zijn beken den uit vorige seizoenen. Het concert begint om 20.30 uur. De kerk is om 20.00 uur open. Kaarten: 13,-per concert, jongeren onder 25 jaar€ 11,-. Reserveren: 06-45184525 of per e-mail: info@wittekerkheiloo.nl dan wel via www.wittekerkheiloo.nl. HEILOO - Op woensdag 26 juni ontving de vertegenwoordi ger van de Mundindischool in Tanzania uit handen van Ton Heijnen, voorzitter van het col lege van bestuur van het PCC, een cheque ter waarde van 32.720,46, ofwel ruim 65 mil joen Tanzaniaanse shillings. Dit enorme bedrag hebben de leerlingen van het PCC verdiend tijdens de Actiedag eerder dit jaar. Trots vertelde een groepje brug klasleerlingen van vwo-Xtra op PCC Het Lyceum over him betrokken heid bij de Actiedag. Tico Keijser (13, Heiloo), Sterre de Lange (12, Bergen), Sophie Gelissen (13, Schoorl) en Bas Komen (12, Noord- Seharwoude) riepen daarbij op om 'wereldburger' te worden, met behulp van een flyer die ze hadden gemaakt. Vervolgens deden Sarn de Muijnek (17, Heiloo) en Romy Vlaar (17, Alkmaar), twee leerlingen van 5Havo, uitgebreid verslag van him deelname aan de 39ste editie van de traditionele Volleybalmarathon op PCC Het Lyceum. Aansluitend overhandigde Ton Heijnen, voorzitter van het college van bestuur van onze school, offici eel de cheque ter waarde van ruim 32 duizend euro, aan Ton Teimissen, de vertegenwoordiger van de Mimdindischool in Nederland. Teimissen bedankte de leerlingen van het PCC uitvoerig voor hun inspanningen en bracht het laatste nieuws ten aanzien van de bouw werkzaamheden in Mimdindi: inmiddels zijn vier grote slaapge- bouwen gerealiseerd, die onderdak bieden aan zo'n 200 leerlingen. De leerlingen van de vijf PCC- vestigingen verdienden het geld met sponsorlopen, voetbaltoernooien, het organiseren van een fancy fair, 'heitje voor een kaïweitje' en allerlei andere activiteiten. HEILOO - Donderdag speelde groep 8 van OBS Elckerlyc twee voorstellingen van de musical 'Emoticon' in een bomvolle Beun. De Musical werd geregisseerd door professional Maarten Blom en had als thema Hyves, Facebook, gamen en 'echte' vriendschappen. De online communicatie tussen de kids onderling werd gesaboteerd door een slimme overgrootmoeder die zelf een virus had ontwik keld. Foto: Wout Folmer

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9