Expositie Ineke Taylor-Zwaan Jazz op Castricum 105 Breakdance in de Timinerdorpweek in Akersloot Karavaan bracht De Vlucht naar Vliegveld Bergen REGIO 10 Zaalnêelden treden op bij de KNRM 2 4 JULI 2013 UITKIJKPOST EGMOND - In het mooie en intieme Protestantse kerkje te Egmond-Binnen is het werk van Ineke Taylor-Zwaan iedere zaterdag en zondag te bewonde- Ineke Taylor (1958) is autodidact. Ze vond tekenen altijd leuk, haar schoolschriften stonden vol met haar 'kunstwerkjes'. Na de middelba re school volgde ze een opleiding tot graveur bij de MTS te Schoonhoven. Begin jaren negentig begon ze met aquarelleren bij de Stichting Andere Actieven onder leiding van Andrez. In 1995 nam zij de lessen over en bege leidde de groepen tot 2004. Nu geeft ze leiding aan haar eigen groep. De natuur is haar grootste inspi ratiebron. Haai' werk hangt bij parti culieren in Nederland en Duitsland, zelfs in de Verenigde Staten. De kerk is iedere zaterdag en zondag open van 13.00 tot en met 17.00 uur. De exposi tie duurt tot 1 september. REGIO - Donderdag 25 juli is het iets na 19.00 uur weer tijd voor het programma Just Jazz op Castricuml05. De presenta toren Jan van Weelden en Fred Timmer zullen een aantal klei nere combo's presenteren. Dit keer met nogal wat orkesten uit Noord-Holland, die allemaal hun sporen dik verdiend hebben in de jazz scene. Het zal verrassend en afwisselend zijn, en natuurlijk wordt er ook een uitstapje gemaakt naar Amerika, de bakermat. Als Hella Peteree begint met Mood Indigo om iets na zevenen, dan weet u dat u goed zit voor weer een uurtje stevige, swingende jazz. Het programma op Castricuml05 is te beluisteren via FM 105.0 tot ver in de regio, FM 104.5 op de kabel in Bakkum en Castricum en FM 98.0 op de kabel in Akersloot, Limmen en op De Woude. Ook via de livestream op de computer, www.castricuml05.nl, over de hele wereld. REGIO - Sinds vorige week heeft PWN in de duinen bij Bakkum een levensgrote fotolijst op een mooi uitkijkpunt in de duinen geplaatst. Zo kunnen wandelaars him eigen (vakantie) foto in het Noordhollands Duinreservaat maken. De foto- lijst zal circa twee maanden blij ven staan. Na deze periode kun nen degenen die hun originele foto opsturen naar PWN kans maken op een excursie van een boswachter. De fotolijst staat aan de Van Oldenborghweg iets voorbij de Grote Veldweg richting Egmond- Binnen. Om inwoners en toeristen van Noord-Holland optimaal te laten blijven genieten van onze mooie duinen, is het voor PWN noodzake lijk dat bezoekers voor him bezoek aan de duinen een duinkaart hebben gekocht, om zo bij te dragen aan het beheer. PWN is voor het beheer van de duinen afhankelijk van deze opbrengsten omdat ze geen subsidie REGIO - Van donderdag 18 tot en met zaterdag 20 juli was vliegveld Bergen het decor voor de voorstelling De Vlucht van theatergroep Prins te Paard: een liefdesverhaal in Dieseldampen. Het verhaal: Het helse gebrul van een brandende bommenwerper breekt de hemel open. Negen witte parachutes zweven op zwarte ther miek. De laatste man, Lt. Roman I. Delta, ziet de aarde op hem af razen. Niets rest. Status: vermist. En zeventig jaren vervliegen. De Vlucht vertelt het verhaal van een oorlogsvlieger die tot op de dag van vandaag vermist is. 70 jaar lang is het luchtruim boven de duinen zijn thuis. Als na al die jaren zijn neerge storte vliegtuig wordt opgegraven op militair vliegveld Bergen, keert hij terug op de erashplaats en vindt daar een dierbaar voorwerp. Hij vertelt over zijn laatste vlucht; een reconstructie van de laatste missie van een geallieerde bommenwer perpiloot. Een liefdesverhaal in dieseldampen. Het decor voor de voorstelling, De Vlucht van theatergroep Prins te Paard. Foto: Kees Hageman Wandelaars in de duinen kunnen hun eigen (vakantie)foto in het Noordhollands Duinreservaat maken. Aangeleverde foto ontvangt van de overheid hiervoor. U koopt al een duinjaarkaart voor 11,- (via www.pwn.nl/duinkaart). Ter informatie: een boete voor het niet in bezit zijn van een geldige duinkaart is een veelvoud daarvan (conform besluit van Ministerie van Veiligheid en Justitie). AKERSLOOT - Op woens dag 14 augustus wordt in de Story Club in Akersloot een activiteit Breakdance georga niseerd als onderdeel van de Vakantiecocktail. Jongens en meisjes in de leef tijd van 4 tot en met 8 jaar die nog niet gaan timmeren, kimnen de basismoves van het spectacu laire breakdance komen oefenen. De activiteit wordt begeleid door Breakdaneedoeent Jeffrey de Hoop. De activiteit is van 10.30 tot 12.00 uur. De kosten bedragen 4,-. Aanmelden kan bij de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 in Castricum. Tel. 0251-656562 op werkdagen in de ochtenduren van 09.00 tot 12.30 uur en maandag en woensdagmid dag van 13.30 tot 15.30 uur. Voor meer vakantieactiviteiten kan de site van de stichting bekeken wor den: www.welzijncastricum.nl. Jongens en meisjes in de leeftijd van 4 tot en met 8 jaar kunnen de basismoves van het spectaculaire breakdance komen oefenen in de Storeyclub. Aangeleverde foto EGMOND - Shantykoor de Zaalnêelden treedt op vrijdag 26 juli op in het botenhuis van de KNRM in Egmond aan Zee. Het reper toire van het koor bestaat uit shanty"s (werkliederen die ze vroeger op de schepen zongen) en zeemansliedjes in verschillen de talen. Het optreden begint om 19.30 uur. De toegang is gratis en iedereen is welkoms. Aangeleverde foto De natuur is de grootste inspiratiebron voor kunstenares Ineke Taylor-Zwaan. Aangeleverd foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 10