Zaterdag weer kermis in Akersloot IVN-wandeling op de Westert en de Bleek Ringsteken in Akersloot Kinderfeestjes in molen De Oude Knegt mm NIEUWS UIT DE REGIO Bridgen in Akersloot ook kinderfeestjes vieren bij molen De Oude Knegt Nu 31 JULI 2013 AKERSLOOT - Zaterdag 3 augus tus barst het kermisgeweld los in Akersloot. De Vriendschap viert dit jaar lijkse feest met de topband van dit moment, Bob en de Blue Band. Als een razende komeet omhoog geschoten, herkenbare muziek, nummers die iedereen kent, swin gende klanken en een groot enthou siasme, dat zijn de kenmerken van Bob en de Blue Band. Op zondag middag staat Duo Ongeremd op het terras. Gouwe ouwe- en ook veel hedendaagse nummers staan op him uitgebreide repertoire. Zondagavond is gereserveerd van de formatieband Ongeremd, een superband die op bijna alle NoordHollandse kermis sen optreden. Op maandag, tijdens het eerste deimtje zullen Henk Haanraads (The Chief) en Willem Schoone zorgen voor een heerlijke kennissfeer. De maandagavond staat borg voor sensatie, op deze avond treedt Liever Live in zijn nieu we samenstelling op en deze jongens weten als geen andere hoe je kermis moet vieren. Dinsdagmiddag, na het traditionele ringsteken voor aange spannen paarden, treedt de formatie The Wico's op in de Vriendschap, zij zullen voor een ongekend ker- missfeertje zorgen. De topforma- tie Paradise staat 's avonds weer op de planken in de Vriendschap. Misschien wel de beste kermisfor- matie van dit moment. Deze jongens weten door een uitgekiend reper toire van oude succesnummers en hits en ook het tegenwoordige Hollandstalige repertoire het publiek een geweldige avond voor te schote len. Speciale gast deze avond is nie mand minder dan Harry Slinger, de vroegere zanger van Drukwerk. Hij treedt live op met de band Paradise en dat is uniek. Paradise is de enige band in Nederland waar hij live mee optreedt en dat optreden loopt dan meestal uit naar een uur of nog meer. Kortom: een geweldig kermispro- gramma in de Vriendschap en een prettige bijkomstigheid is het dat de hele kermis entree vrij is! Zebrarups op Jacobskruiskruid of duinkruiskruid. Foto: René Blom EGMOND - Op 31 juli gaat IVN- gids Cocky van Engen van 19.00 tot 21.00 uur met u zwerven door het PWN-duingebied in Egmond-Binnen. De Bleek en de Westert behoren tot de oude duinen en zijn eeuwen lang bij de mens in gebruik geweest. Door juist beheer houdt PWN deze waardevolle restanten van de oude duinen in stand. De gids ver telt u van alles over de cultuurhis torie, landschap en beheer, flora en fauna. Er kimnen maximaal 12 mensen mee, die zelf voor een duin- kaart dienen te zorgen. Aanmelden is noodzakelijk via tel: 072-5334948. Er wordt een bijdrage gevraagd van 2,50. Door de aanwezigheid van teken wordt dicht schoeisel en bedekkende kleding aanbevolen. Vertrek: 19.00 uur, nieuwe parkeer terrein PWN, Oude Schulpweg, Egmond-Binnen (rechts van Gasterij Nieuw Westert). Van zaterdag 3 tot en met woensdag 7 augustus is het weer kermis in Akersloot. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Vrijwilligers van de molen De Oude Knegt in Akersloot gaan op de woensdag middagen verjaardagspartijtjes voor schoolkinderen organise ren. De kinderen krijgen limonade, gaan op onderzoek uit in de molen, mogen met een handsteen graan tot meel malen en bakken daarna in het molenhuisje met z'n allen zelf de pannenkoeken. Het beslag wordt uiteraard gemaakt met meel uit de molen. Het initiatief voor het edu catieve kinderarrangement komt van twee nieuwe molenaars Joop van Vliet uit Egmond aan den Hoef en Ella ter Heide uit Castricum. Ze hebben alle twee in 2012 hun mole naarsdiploma gehaald en zijn nu elke woensdag in De Oude Knegt te vinden. Af en toe komt er een klas met scholieren op excureie en de reacties zijn zo leuk, dat besloten werd iets bijzonders voor de jeugd te gaan organiseren. De kinderfeestjes zijn leuk en actief, maar bovendien erg leer zaam. Veel jeugd heeft geen idee hoe een korenmolen werkt. Dat wordt nu op een speelse manier uit gelegd. Het verband tussen graan, meel en brood is ook vaak onbe kend. Het wordt pas echt een feest als ze zelf met de handsteen graan gaan malen en van het meel pan nenkoeken mogen bakken. De kin derfeesten zijn bedoeld voor school jeugd van 6 tot 12 jaar. De prijs is 7,50 per kind. De opbrengst komt ten goede aan de molen. Verdere bijzonderheden en boeken kan via: www.oudeknegt.nl. AKERSLOOT - Vanaf september kunt u op de dinsdagavond gezel lig en ontspannen bridgen bij Bridgeclub Akersloot. Wanneer u zich alleen op geeft zal men alles in het werk stellen om een pas sende partner voor u te vinden. U heeft bij deze bridgeclub zelfs de mogelijkheid om één keer per week of een keer per twee weken te spelen, indien u dat beter uitkomt. Men speelt in de gemoe delijke bar 't Achterom aan de Kerklaan en begint om 19.45 uur. Het bridgeseizoen duurt tot eind april en kent gezellige kerst- en slotdrives. Bridgeclub Akersloot is aangesloten bij de Nederlandse Bridgebond en biedt u daardoor vele voordelen. Mocht u nog meer informatie wensen of zich willen opgeven, dan kunt bellen met secretaris Gerard Berghuis, tel. 0251-313750 of een e-mail sturen naar: gerardberghuis@tele2.nl. AKERSLOOT - Dinsdag 6 augus tus wordt het traditionele ring steken voor aangespannen paarden in Akersloot tijdens de kermis georganiseerd. Veel aanspanningen komen aan de start tijdens dit ringsteken. Zeventien combinaties hebben inge schreven voor dit jaarlijkse festijn. Een groot contigent Friese paarden maar natuurlijk ook KWP'ers. en andere rassen zullen te bewonde ren zijn op het parcours rondom de Kerklaan en Julianaweg. Zij zullen proberen om zoveel mogelijk ringen te steken om in het bezit te komen van de prachtige wisselbokaal. Er worden prijzen beschikbaar gesteld voor het ringsteken maar ook voor het 'schoonste geheel', bestgaande paard en bestgaande Friese paard. Prachtige combinaties zullen aan het publiek voorbij trekken en zij zullen worden beoordeeld door een deskundige jury. De aanvang van dit ringsteken is om 13.00 uur en zoals gebruikelijk is de toegang geheel gratis. Na afloop is er gezellige prijs uitreiking in café de Vriendschap onder muzikale klanken van The New Wico's. Op 6 augustus wordt het traditionele ringsteken voor aangespan nen paarden in Akersloot gehouden. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 6