K Baanbrekende lezing in de Strandwal Vredesmaaltijd in de week van de vrede Feestdag ter ere van het dier van Buitenkans en gemeente Heiloo H E I L O O 11 Overzichtstentoonstelling Diny Reijnders bij De Loet Gezondheid met andere ogen' door Leen Taal OUD PAPIER Werken met fietsbinnenbanden: een tasje en ketting UITKIJKPOST 2 OKTOBER 2013 HEILOO - De Heerhugowaardse kunstschilder Diny Reijnders exposeert momenteel een deel van haar werk bij zorgcentrum De Loet, Omloop 22 in Heiloo. Diny schildert hoofdzakelijk met acrylverf. Haar kleurrijke doeken zijn expressionistisch, zowel figuratief als abstract. Ze vindt het een uitdaging om steeds de juiste balans en de juiste compositie te zoeken van vormen en kleuren. De expositie is te zien tussen 10.30 en 16.00 uur bij de Omloop 22C in Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Rond de 150 Heilooërs hebben vrijdag 27 september genoten van een bijzondere maaltijd. De maaltijd werd gehouden in de 'Week van de Vrede', die dit jaar als kernge dachte heeft: 'Act for peace'. Dit thema kreeg in Heiloo de betekenis van de letterlijke verta ling: 'Vredesactivisme door res pectvol met elkaar om te gaan'. Een enthousiast gezelschap, bestaande uit burgemeester Hans Romeyn met zijn vrouw, directeur Tineke Parson van Vluchtelingenwerk NWHolland, wethouder Jacob Ouderkerken, wethouder Fred Dellemijn, taaleoa- ches, taaldocenten van het Trefpunt, begeleiders, vertegenwoordigers van de kerken, en vele anderen genoten van de gezellige avond. Nieuwkomers uit onder andere Afghanistan, Somalië, Tsjetsjenië, Irak en Iran en Heilooërs hebben gezamenlijk de maaltijd verzorgd met een keur van traditionele, kleur rijke en heerlijke gerechten. De bur gemeester van Heiloo verwelkomde alle aanwezigen, ook in zijn functie voorzitter van Vluchtelingenwerk NoordWestHolland en benadrukte het belang van deze unieke maal tijd. Dankzij de gastvrijheid van Het Willibrordushuis die voor Vluchtelingenwerk Heiloo en haar gasten hun ruimte beschikbaar stelde was het mogelijk dit grote, kleurrijke gezelschap te ontvangen. Vluchtelingenwerk Heiloo is eivan overtuigd dat dit soort laagdrempe lige activiteiten een stevige bodem vormen voor vrede, respect en inte gratie in de samenleving. Mocht u interesse hebben in dit werk, neem dan contact op met Aziz Azizi (06- 22754890) of met Thea Piët (06- 13207395). HEILOO - Heeft u gezondheids klachten, maar kan men niets vinden? Heeft u startpijnen en/ of andere pijnen wat u aan uw leeftijd wijdt? Heeft u een kind met cognitieve (aan autisme gerelateerde) problemen? Gezondheid is een balans tus sen lichaam en geest. Soms heel tastbaar en soms minder tastbaar. Tegenwoordig stellen we ons steeds afhankelijker op van medicijnen. We zijn bijna vergeten dat onze eigen systemen van nature veel van onze klachten en ziekten kunnen elimine ren. Mits we onze systemen zo nu en dan, net als onze computer, resetten waar ze vervuild zijn. Als natuurwe tenschapper met biochemische ach tergrond koppelt de grondlegger van NovelCure, Leen Taal, al zijn leven lang wetenschappelijke kennis en ervaring aan welzijn en gezondheid. Hij heeft bestaande bevindingen op nieuwe mogelijkheden getoetst, en waar het kon aan elkaar gekoppeld met als resultaat: Complexe bloed onderzoeken (meten is weten), uit gebreide interpretatie van de onder- Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. zoeksresultaten en bijbehorende therapieën. Tijdens de presentatie 'gezond heid met andere ogen' deelt hij zijn kennis en inzichten over gezond heid, klachten, aandoeningen en ernstige ziekten met u. Wat levert deze avond u op? U krijgt inzicht in het functioneren van lichaam en geest. U leert over onze unieke lichaamseigen genezende systemen, hoe en waardoor onze systemen zo onder druk staan, en hoe dit leidt tot het voorproees wat zich in het lichaam afspeelt (en wat inzichtelijk gemaakt wordt in een bloedonder zoek) voordat ziekten en klachten van allerlei aard uitbreken. En ex- patiënten delen him ervaringen met u. Toegangsprijs 7,50. Meer infor matie; www.novelcurehumaan.nl De lezing wordt gegeven op maan dag 14 oktober in cultureel centrum de Strandwal, De Olvendijk 2a in Heiloo landgoed Willibrordus). Vanaf 19.00 uur is er koffie. De lezing start om 19.30 uur. Heeft u interesse de lezing bij te wonen? Meldt u zich dan aan via info® novelcure.nl. HEILOO - U neemt een fietsbinnenband en voila u maakt een leuk tasje of een mooie halsketting. Dit leert u als u deelneemt aan de workshop van Nivon Heiloo op twee dinsdagmiddagen 8 en 15 oktober van 13.30 tot 15.30 uur. Het tasje wordt op les één gemaakt en de tweede les maakt u een mooie ketting. U wordt begeleid door docente Ria Geerlings. Voor fietsbinnen banden wordt gezorgd. Deze workshop wordt gehouden in ons Nivonlokaal in de Hofdijk, Mariënstein 178A in Heiloo. U kunt zich opgeven bij het Nivon: tel. 072-5333127 of info@nivonheiloo. nl, WWW.nivonheiloo.nl. Aangeleverde foto Rond de 150 Heilooërs hebben vrijdag genoten van een bijzon dere maaltijd van Vluchtelingenwerk Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 6 oktober van 10.00 tot 15.00 uur organi seren Stichting de Buitenkans en de gemeente Heiloo voor de derde maal een feestdag rondom dierendag. Op deze dag is er van alles te doen rondom het dier. Een deel van de activiteiten wordt aangeboden in de kinderboerderij van de Gemeente Heiloo, ook wel bekend als het 'Beesten Boetje'. Het andere deel zal gehouden worden op het terrein van GGZ NHN. Bezoekers kimnen gratis tussen deze twee plekken pendelen door middel van een heuse paarden tram. Het programma staat garant voor een ontzettend leuke dag voor de kinderen van Heiloo en omge ving. In Het Beestenboetje kimnen bezoekers knuffelen met konijnen en is er een poppen- en berendokter aanwezig. Ook komt er een pastoor langs om dieren te zegenen. Op het terrein van GGZ-NHN, landgoed Willibrordus, is ook van alles te doen. In kwekerij de Buitenkans kunnen kinderen zelf een vogel huisje timmeren. Op het veld naast de kwekerij is een schapenherder aanwezig. Theesehenkerij de Trog is ook geopend, hier kimnen kinde ren cupcakes bakken. De stichting Sighet is aanwezig met een markt kraam waarvan de opbrengst hele maal ten goede komt aan het goede doel. In de dierenweide is van alles te doen en laat het grootste paard ter wereld zich graag bewonderen. Er zijn kleurplaten die als ze klaar zijn een mooie plekje op het land goed krijgen. Kinderen die in actie willen komen kimnen zich opgeven voor het ringsteken dat plaatsvindt op de Overtoom naast de dierenwei de. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de blije bluegrass van het trio the Tall, the Fat the Ugly. Bezoekers kimnen de auto par keren op de parkeerplaatsen bij 'de Trog', tegenover de brandweerka zerne. De looproute wordt daar aan gegeven. The Tall, The Fat and The Ugly zorgen zondag voor de muzikale omlijsting van het dierendagfeest. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11