Twan (The Opposites) keert terug naar de BSG Zeer geslaagde Roefeldag van Conquista Prachtige verhalen van de drie Egmonden AANBED NG voor uw bedrijf of vereniging! Prachtige verhalen in de nieuwe Geestgronden NIEUWS UIT DE REGIO Natuurgidsencursus bij Natuur Instituut Broodnodige actie Pink Ribbon bij Putter Pianorecital Regina Albrinkin Limmen 135 grams Houtvrij MC j/fl Spannende momenten voor luchtballon in Akersloot 2 OKTOBER 2013 J HEILOO - Vorige week dinsdag keerde Twan van Steenhoven, van The Opposites, terug naar zijn oude middelbare school, de Berger Scholengemeenschap. Twan bezocht de BSG om een interview te filmen voor Kids Rights, de kinderrechtenorganisatie waar hij zich aan verbonden heeft. "Ik zet mij hiervoor in omdat ik het belang rijk vind dat kinderen naar school kunnen en wat is er dan mooier om dit interview te geven op de plaats waar ik zelf zoveel aan te danken LIMMEN - Onder een lekkere temperatuur crosste er woens dag 25 september weer heel wat kinderen door Limmen op de Conquista Roefeldag. Tijdens de rit nam de school jeugd een kijkje in de keuken bij een aantal bedrijven in Limmen. heb?" Tijdens een vragensessie voor leerlingen vertelde Twan dat hij destijds voor de BSG had geko zen omdat het de enige school was waar zo'n groot aanbod van crea tieve vakken was. Een leerling vatte de middag samen: „Ik ben blij dat ik hem heb mogen ontmoeten, want je merkt dat hij zichzelf is gebleven ondanks de roem, en dat maakt hem een echte artiest." Nieuwsgierig gewor den naar het onderwijs op de BSG? Kijk op www.berger-sg.nl voor meer informatie. Dit om te ontdekken wat er alle maal te doen is als je een bepaald beroep uitoefent. Handig, voor als je nog niet weet wat je wilt worden. En daarvoor is de Roefeldag nou precies bedoeld. Van architect naar therapeut en van boer naar caravan dealer, heel wat beroepsgroepen werden bezocht. Regio - Op woensdag 30 oktober start het Natuur Instituut weer met de succesvolle opleiding tot natuurgids, die na ruim een jaar wordt afgesloten met het officieel erkende diploma voor Natuurgids. De theorie wordt in Alkmaar gegeven en de prak tij kbij eenkomsten vinden veelal op zaterdag plaats in de natuur. De lessen worden verzorgd door hoogleraren, biologen en bos wachters, met een enorme schat aan ervaring op hun vakgebied. Voor inlichtingen kimt u bellen met het secretariaat, tel. 072- 5201885. Op woensdagavond 16 oktober om 19.30 uur is er een gratis vrijblijvende introductie avond. Aanmelden hiervoor kan via www.natuurinstituut.nl. REGIO - Bakkerij Putter, met zaken in Uitgeest, Limmen en Krommenie, vraagt aan het begin van deze okto bermaand uw extra aandacht voor het goede werk van de Pink Ribbon organisatie, middels een broodno dige actie. Jaarlijks krijgen 15.000 mensen de diagnose Borstkanker en er overlijden ruim 3.200 mensen per jaar aan borstkanker. Dat zijn er negen per dag en negen teveel. Pink Ribbon financiert onderzoe ken en projecten op het gebied van behandeling, nazorg en lange termijn effecten van borstkanker. Met als doel een beter en langer leven voor de borstkankerpatient. Door uw aankoop van het speciale meergranenbrood voor deze actie, steunt u direct dit prachtige doel. De opbrengst gaat namelijk recht streeks naar het onderzoeksteam van Pink Ribbon, waarbij u zelf kimt bepalen via www.pinkribbon. nl naar welk onderzoek uw donatie mag gaan. EGMOND - In de Geestgronden van Historisch Egmond staan twee artikelen over Egmond- Binnen. De redactie heeft veel wetenswaardigheden over en foto's van de Vennewatersweg naar boven gehaald. Jesse van Dijl vond in het Regionaal Archief korte sfeervolle beschrijvingen van Egmond-Binnen, opgetekend door bezoekers aan de Adelbertusput in de 19de eeuw. Vanuit Egmond aan den Hoef zorgt Jos Hof voor een imponerend verhaal over Maria Stuart, konin gin van Schotland en Louise van Lotharingen, koningin-gemalin van Hendrik III van Frankrijk. Beiden afstammelingen van Jan II, heer van Egmont (net als onze eigen koning!). In het Egmondse boek- LIMMEN - De befaamde pianiste Regina Albrink, die jaarlijks op Tweede Kerstdag een recital geeft in de Kleine Zaal van het Concertgebouw van Amsterdam, opent het seizoen van Limmen Cultuur met een prachtig concert in het kerkje van Limmen. Regina Albrink, afkomstig uit Limmen, behaalde haar solistendiploma in Amsterdam bij Danièle Dechenne en studeerde daarna aan de beroemde FTanz Liszt Academie in Budapest bij Pal Kadosa. Ze heeft inmiddels vele concerten gegeven in binnen- en buitenland en de recensies waren zeer lovend. Zij is ook te beluisteren op diverse cd's. Sinds mei 2011 mag zij zich Steinway Altist noemen. Voor de pauze speelt ze werken van Scarlatti, Schubert en Beethoven. Na de pauze een drietal composities van Chopin en tenslotte Rhapsody in Blue van Gershwin. Aanvang: zondag 13 oktober om 15.00 uur, Protestantse Kerk van Limmen, vanaf 14.30 uur. Reservering en informatie via tel. 072-5052235 en/of www.limmencultuur.nl. je staat een leuk stukje van Aad Baltus over de rondvaartboot de MarieJanne en haar voorgangers. Carla Kager ging op bezoek bij oude Derpers en vertelt over het bewo gen leven van o.a. Jacob Groen (de Stok), de gebroeders Krab, Jannetje de Groot en Antje Wijker die rond 1930 prachtig zijn afgebeeld op schilderijen van Roeland Koning. Ook verhaalt ze over de zoektocht naar die schilderijen waarbij veel onbekend werk tevoorschijn kwam. Twee werken van de schilder zijn nog tot eind oktober te zien in het Museum van Egmond. De nieuwste Geestgronden is tijdelijk te koop bij boekhandel Dekker in Egmond aan Zee en bij Apeldoorn Electro in Egmond-Binnen voor 6,80. Bel Carla Kager, tel. 072-5065692 of zie www.historischegmond.nl. Woensdag 25 september raceten weer heel wat kinderen door Limmen heen op de Conquista Roefeldag. Aangeleverde foto ADVERTENTIE [Aanbieding is geldig tot 31 oktober 2013) Oud-Heilooër Twan van Steenhoven van The Opposites, keerde terug naar zijn oude middelbare school. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Ter hoogte van het pontveer Akersloot landde afgelopen donderdag 26 september een luchtballon nog net op tijd. Even later zou hij op de snelweg of in het kanaal terecht zijn gekomen. Foto: Inge Kerssens

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15