Dik verdiende overwinning voor De Foresters Trias atleten winnen klimduinrun in Schoorl Ippons scoren voor een judotegel sport 19 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Schoolmountainbiken in Limmen Jongens HSV lopen Dam- tot Damloop VOETBAL HEILOO - Zondag speelde De Foresters tegen Zeeburgia uit de Watergraafsmeer. Zeeburgia was het seizoen begonnen met drie keer een 3-3 gelijkspel, maar kwam er nu niet aan te pas. Het werd op de zonovergoten Egelshoek een leuke wedstrijd, die door het fris spelende Foresters dik verdiend werd gewonnen: 3-0. Zeeburgia speelde voor rust met de felle wind in de mg. Tégen de wind in is het combineren echter een stuk gemakkelijker en mede daar door kwamen de Egels op een 1-0 voorsprong, na een schitterende combinatie die begon bij Lennart Nobbe en via Boy an Blanehard ein digde bij Gio Kokoio Dingou. Nadat Niels Haring op de lat had gescho ten en een goal van Nick Kramer werd afgekeurd wegens buitenspel, kwam de rust. In de 48ste minuut scoorde Nick Kramer weer, nu met een mooie lob. Ook dit doelpunt werd afgekeurd, wegens hands. Het duurde nog een kwartier vóór Verdi Sambo een einde maakte aan de spanning door uit een kluts de Zeeburgia-doelman te verschalken: 2-0. Christepher Poulinho wist ver volgens na een solo de 3-0 te maken. Nick Kramer dacht nog even voor LIMMEN - Ter gelegenheid van de opening van de Kinderboekenweek wordt aan de sportverenigingen in Limmen de mogelijkheid geboden hun tak van sport te promoten. Zo zijn de groepen 5 van de Basisscholen Pax Christi en Sint Maarten op woensdag 2 oktober door de Stichting Kids and Parents Bikeschool (K.P.B) uitgenodigd voor een driemaal driekwartier durende mountainbike activiteit op het spannende parcours aan de Pagenlaan (ingang Eikepage). Tijdens deze clinics kan de jeugd kennismaken met deze uitdagende fietssport, waarbij fiets- beheersing een belangrijk onderdeel is, dat ook heel belangrijk is voor de dagelijkse deelname aan het steeds drukker wordende verkeer. Voor meer informatie: www.kpbiking.nl of voor vragen info@kpbiking.nl. Bellen mag ook Ton Kramer, tel. 06-50506087. de 4-0 te hebben gezorgd, direct uit een hard indraaiende hoekschop, maar de scheidsrechter annuleerde ook zijn derde treffer, omdat hij nog bezig was met de vervanging van Gio Kokoio Dingou door Barry Koppes. Ook Due Anh Vu kwam in het veld, voor Niels Haring, maar het bleef 3-0. Volgende week speelt De Foresters thuis tegen Pancratius, aftrap is om 14.00 uur. Het eerste doelpunt wordt al na circa tien minuten gemaakt, gestuurd door 'Gio', tweede van rechts. Foto: Wout Jager Zondag stonden ongeveer veertig judoka's bij Judoclub Groefsema in de starthouding om een nieu we 'judotegel' te winnen. Aangeleverde foto JUDO HEILOO - Zondag werd de eerste ronde van de Puntencompetitie van het judoseizoen gehouden. De Puntencompetitie is de interne judocompetitie van Judoclub Groefsema. Tijdens de Puntencompetitie kunnen kinderen wedstrijdervaring opdoen tegen jongens en meisjes van ongeveer gelijkwaardige leeftijd, gewicht en kleur band. Om 10.00 uur ston den ongeveer veertig judoka's in de starthouding om een nieuwe 'judotegel' te winnen. Voor meer dan de helft van de judoka's was die him eerste echte judowedstrijd, af en toe zag je dan ook nerveuze gezichten langs de kant van de judomat. De judoka's van Judoclub Groefsema kunnen een judote gel verdienen door zoveel moge lijk pimten te halen. De kinderen beginnen bij een witte tegel, refe rerend aan de kleur van de eerste judoband. De hoogste tegel die je kunt halen is de rode tegel, deze staat gelijk aan de tiende dan in het judo. Iedereen deed zijn uiterste best om een Ippon (Japans voor vol punt) te scoren. Dit probeerden ze met de woipen die ze hadden geleerd in de judoles, van beenwor pen tot schoudertechnieken. Judotrainers Wesley en Sander Groefsema kijken dan ook tevre den terug op deze eerste ronde. ATLETIEK HEILOO - Dit weekend hield atletiekvereniging Trias de klim duinrun. De wedstrijd in Schoorl wordt ook wel de belangrijkste onbelangrijke wedstrijd van het jaar genoemd. Bij de Junioren beklommen Zoe De Jong en Jesper Peterse de hoogste trede van het podium. Bij de pupillen was het Mike Wortel die keurig derde werd. Bij de man nen kwam nieuw Trias talent Sebastiaan Sehmit keurig in de halve fmale en miste op een frac tie de fmale. Aankomende zon dag staat het volgende evenement van Trias op het programma: de Clubkampioenschappen. Trias deed goede zaken op de klimduinrun in Schoorl. Op de foto: nummer 63 Jesper Peterse, nummer 150 Faas Wijn. Aangeleverde foto 2 OKTOBER 2013 ODISPORT

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 17