29ste editie van de Amaldoop gelopen Nieuwe kledinglijn voor HZV het Vennewater Hardloopcursus voor alle soorten lopers Brantjes dicht bij historische schaakzege SPORT 19 André van der Ark aan kop bij Oppositie Meteoor dames 1 - Meervogels dames 1 Redactionele aandacht uw bedrij^^/at kost dat? Jongens HSV lopen Dam tot Damloop Aspiranten Double Stars kampioen UITKIJKPOST 2 OKTOBER 2013 HEILOO - Zaalvoetbalvereniging HZV het Vennewater heeft, eigenlijk noodgedwongen, moeten kiezen voor een nieuwe kledinglijn omdat de gerenommeerde leveranciers niet meer het originele 'Celtic' shirt konden leveren. Het bestuur wilde persé de vereniging in deze originele outfit laten laten spelen, aangezien HZV de grootste, op zichzelf staande, zaalvoet balvereniging van Nederland is, met momenteel 35 teams. De oplossing werd gevonden via Mare Niesten, sporthuis Johan Jansen en leverancier Hummel. Door 'Respect' op de mouw aan te brengen, wil ook deze vereni ging op him manier kenbaar maken dat zij met 'Sporten zonder geweld' en 'groeien naar een veiliger sport- en leefklimaat' een maatschappelijk belang nastreeft. Afgelopen vrijdagavond, ondertussen bekend staande als dé HZV- avond, werd de vijljarige overeenkomst officieel door Frans Endel, HZV het Vennewater en Mare Niesten van Sporthuis Johan Jansen, ondertekend. De selectieteams, gestoken in de nieuwe tenues, weer gesponsord door Zaam-aeeountants adviseurs en Tromp- financiële dienstverlening, WDB- Trading Computers en JamiePro bv-interaetieve displays, waren getuige van deze ondertekening. REGIO - AV Trias, Dorssports, Oosterbaan Al kilometeraar en Ria Penders slaan de handen ineen om beginnende lopers optimaal te begeleiden. Vanaf woensdag 9 oktober start een drie maanden (14 weken) durende cursus, die deelnemers van beginnende tot gevorderde lopers klaar gaat stomen voor de halve of de kwart marathon. Ook lopers die gewoon willen beginnen met hardlopen en dit graag onder begeleiding doen, is deze cursus erg geschikt. Waar Trias trainster Astrid de lopers specifiek ondersteunt op het gebied van hardloopschema's en de wekelijkse training, is Dorssports verantwoor delijk voor de sportspecifieke krachttrainingen. Het stopt echter niet met de kracht- en looptrainingen. Met zijn jarenlange ervaring doet Oosterbaan Al kilometeraar mee voor schoen- en loopadvies. En voor het uitgebalanceerde voedingsadvies is Ria Penders de aangewezen persoon. Donderdag 3 okto ber om 19.30 uur is de kick-off van de cursus en krijgen de deelnemers de eerste informatie tot zich. Wil je meedoen? Ga dan naar www.dorssports.nl of neem contact op met tel. 072-5330403. SCHAKEN DIMMEN - Op vrydag 27 sep tember speelde SV Vredeburg de tweede ronde van de interne competitie. De computer had voor een indeling met enkele op voorhand spannende partijen gezorgd. De generatiestrijd tussen vader Dick en zoon Remi Aafjes eindigde onbeslist. Remi had weliswaar een pionnetje meer, maar berustte, met ogen op het sterke centraal geposteerde paard van zijn vader, in remise. Robin Rommel en Bert van Diermen toverden een spec taculaire partij, met tegengestelde rokades, op het bord. Rommel wist alle dreigingen te pareren en trok in het eindspel aan het langste eind. Jan Brantjes was dicht bij een his torische zege op de sterke Gertjan Hafkamp. Met mooi spel wist hij een pion op de zevende rij te diri geren en dreef hij de zwarte koning in de hoek. Maar vervolgens miste Brantjes een sleutelzet naar de winst, en verloor in het pionneneind- spel alsnog van zijn ervaren oppo nent. Nog tragischer was de neder laag van Sandra Hollander tegen Hidde Ebels: met zorgvuldig spel veroverde Sandra een paard, maar gebruikte daarvoor wel veel tijd. Te veel tijd, want kort voor het uitvoe ren van de 36ste zet viel haar vlag. Het topduel tussen Jos Admiraal en Bert Hollander eindigde in remise. In een Spaanse partij drong Admiraal wel aan, maar Hollandei's verdediging was net afdoende voor een halfje. Harold Ebels won vlotjes van Harry Levering die verzuimde te rokeren en met de centrale koning een mooi mikpunt voor zijn tegen stander creëerde. De lopers van Bob Stolp waren sterker dan de paarden van Hans de Goede. Langzaam maar zeker werd de koning van De Goede ingesnoerd, tot opgeven de enige optie was. De jonge Jort Houben had pech: hij lootte 'oneven' en kon zich niet meten. HARDLOPEN AKERSLOOT - Het was zondag met aardig wat wind geen mak kelijke opgave, maar dankzij een aangename herfstzon was de alweer 29ste editie van de Amakloop een groot succes met bijna 200 enthousiaste en goed gemotiveerde deelnemers. Om 10.00 uur werd begonnen met de jeugd, die onder aanmoedi ging van familie, buren en vrienden enthousiast van start ging. Aan de finish kreeg iedereen een mooie medaille en waren er voor de win naars nog bekers te verdelen. Uitslagen jeugd: Halve mijl jongens: 1. Rowan Dekker, 2. Tigo Verdonk, 3. Mathieu Huguenin. Halve mijl meisjes: 1. Manouk van de Lee, 2. Lenneke Pettinga, 3. Julia Bruins. Hele mijl jongens: 1. Martijn Bakker, 2. Owen Deylen, 3. Wouter Konijn. Hele mijl meisjes: 1. Lise Lemson, 2. Femke Drijfhout, 3. Amy Groot. Om 11.00 uur was het vervol gende beurt aan de volwassen om HEILOO - In de derde speelronde heeft André van der Ark in een rechtstreeks duel de koppositie van Cor van Etten overgenomen. André sloeg een gedekt paard met zijn toren. Zou Cor terugnemen dan liep hij in enkele zetten mat. Einde oefe ning voor Cor dus. Nieuwkomer Peter Buis debuteerde met wit tegen Richard Sauer en behaalde een 'plusremise'. Albert Bouma had in het middenspel zoveel drei gingen gecreëerd dat Fred Smith het hopeloze van verder spelen inzag en de klok stilzette. Na een zinderend From-gambiet zag Jan Jonkheer een bataljon boeren op zich afkomen en kon met de koning net de twee vrijpionnen van Aart van den Brink onderscheppen. Aart was toen machteloos tegen de oprukkende zwarte pionnen. De jeugd van Oppositie is ook van start gegaan. Ze schaken elke vrij dagavond van 19.30 tot 20.30 uur in Trefpunt. Er wordt dan eerst een half uur lesgegeven en daarna een competitiewedstrijd gespeeld. Nieuwe jeugdleden zijn welkom zodra zij kunnen lezen en schrijven. te starten op respectievelijk de 5, 10 of 15 kilometer. Ook hier waren er op de verschillende afstanden prijzen te verdelen voor de heren en dames, waar dan ook hard voor werd gestreden. Opvallend daarbij was het groot aantal dames op de 5 kilometer, waar ook twintig nieuwe vrouwelijke talenten van de Amak meededen. Zij waren de afgelopen twaalf weken onder de bevlogen begeleiding van Gerda Smit klaar gestoomd voor de loop en hebben allen ook de 5 kilometer volbracht. Uitslagen volwassenen: Heren 5 kilometer: 1. Michel Drijfhout (19:46), 2. Loek Zoon, 3. Pim Mul. Dames 5 kilometer: 1. Mirjam Kloosterman (26:18), 2. Ellen Metselaar, 3. Philis Rodenburg. Heren 10 kilometer: 1. Gerard van de Berg (35:54), 2. Remko van Hove, 3. Hennie Pimt. Dames 10 kilometer: 1. Sigrid Diemeer (46:56), 2. Marja Rozemeijer, 3. Eva Deen. Heren 15 kilometer: 1. Siem Meijne (56:32), 2. Richard Dijkhuizen, 3. Jean Luc Grogniet. Dames 15 kilometer: 1. Eline Lute (1:05:28), 2. Susanne van de Hooff, 3. Annelies van Bentum. AKERSLOOT - Vandaag de uit wedstrijd tegen de dames van Meteoor. Er stond een harde wind maar gelukkig scheen het zonne tje wel lekker. Monique, Gitta en Mirjam waren er om het wat klei nere groepje van vandaag te ver sterken. Na een drankje, praatje, de tocht naar het ietwat afgelegen handbalveld en de warming-up begon de wedstrijd. Daarbij begon Meervogels zwak en wist Meteoor kansen te benutten. Deze stonden daardoor al gauw voor. Een stand van 5-2 en zelfs 8-4 verscheen op het scorebord. Meervogels wist zich ech ter op dit moment te heipakken en creëerde een aantal mooie kansen, die ook goed afgemaakt werden. De stand werd daardoor 8-8, wat de wedstrijd weer een stuk spannender maakte. Na het gelijk opgaan van beide teams tot een stand van 10-10, nam Meervogels de overhand. Het fluitsignaal ging en de teams gingen de rust in met een stand van 10-12, waarbij Meteoor de kleedkamer in dook en Meervogels het praatje op het veld hield. Daarnaast werd er nog wat overgegooid om niet koud te worden. Tijdens de tweede helft van de wedstrijd gingen de teams gelijk op. Meervogels wist nog wat uit te lopen op de dames van Meteoor door een aantal goede acties en een mooi geschoten penal ty. Meteoor wist echter in de laatste tien minuten ook nog een paar keer te scoren. Het eindsignaal klonk en Meervogels ging met de punten naar huis met een eindstand van 16-17. Wel wat ontevreden met het ver loop van de wedstrijd, toch zeker blij met de overwinning. Volgende week, zondag 6 oktober, spelen we thuis tegen Westfriesland/SEW 1 om 13.00 uur. voor 250 woorden of 150 woorden met foto voor 250 woorden met foto. HEILOO - Zondag 22 september deden deze twaalf kanjers van HSV mee aan de vier engelse mijls loop van de Dam tot Dam loop 2013. Ongetraind liepen zij de loop uit, en zette een hele knappe tijd neer. Aangeleverde foto HEILOO - Afgelopen zaterdag zijn de aspiranten 1 van Double Stars Heiloo kampioen geworden. Ze versloegen in een span nende wedstrijd de aspiranten van Alcmaria Victrix met 5-6, en behaalden daarmee het kampioenschap. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 19