Feestelijke opening buurttuin 'De BY' Plein 14 van basisschool De Duif feestelijk geopend iï 11 H E I L O O \m 3 Uil I Sponsorloop voor Engelse boeken op de Zuidwester Nieuwe korte cursus bij Muziek- en Dansschool aÉMSesért/aari*.' UITKIJKPOST 2 OKTOBER 2013 HEILOO - Afgelopen schooljaar is er op basisschool de Zuidwester gestart met het geven van Engelse lessen in groep 1 tot en met 8. Helaas was er te weinig budget om een Engelse bibliotheek op te zetten. Reden voor de ouderraad om een sponsorloop te organise ren, die op woensdag 25 september door de leerlingen is gelopen. De ochtend begon voor iedere groep met een muzikale warming up waarna het parcours diverse malen gelopen werd. De uiteinde lijke opbrengst was overweldigend! Binnenkort kunnen de leer lingen genieten van leuke Engelse leesboeken. Aangeleverde foto HEILOO - Vanaf maandag 14 oktober gaan bij de Muziek- en Dansschool Heiloo nieuwe korte cursussen van start voor kinderen die erover nadenken om muzieklessen te nemen op het instrument van hun dromen. Maar eerst willen probe ren of het wel iets voor ze is. Dat kan door de nieuwe korte kennismakingscursussen Leer je ZO!!!' te volgen. Voor meer informatie: www.muziekendansschoolheiloo.nl of info@muziekendansschoolheiloo.nl. Aangeleverde foto Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tei. 072-5351071 of-maii: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.ni. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiioo, tei. 072-5330175. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis ineen oplage van 18.000 exemplaren in Heiioo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek HEILOO - Vrijdag 27 september is buurttuin Ypestein, ofwel 'De BY' feestelijk geopend. De ope ning werd verricht door raads vrouwe Martha Klein en Rob van der Wal, vicevoorzitter van Ondernemend Heiioo en buur man van het nabijgelegen bedrij venterrein De Oude Werf. Nico Adriehem verwelkomde namens Stichting De Buitenkans alle aanwezigen en was vol lof over initiatiefneemster Dorien Reiche, die samen met bewoners en de twee scholen uit de wijk Ypestein, leden van Groei Bloei en IVN en men sen van Stichting de Buitenkans het concept van de buurttuin heeft uit gewerkt. Hij wees op de pracht van de buurtuin, die in slechts een paar maanden tijd in een groene oase is uitgegroeid waar iedereen jaloers op wordt. Hij stelde voor om het idee in andere buurten te kopiëren zodat een carrousel van groen in Heiioo ontstaat waarnaar 'groen- safari's' worden georganiseerd. Rob van der Wal onthulde vervolgens het welkomstbord van de BY-tuin. Het bord geeft aan waar de buurttuin voor staat; ontmoeting, educatie en natuur. Rob refereerde aan onder zoeken die weldadigheid aangeven van een ommetje in de buitenlucht tijdens een werkpauze. De buurt tuin kan vanaf het bedrijventerrein gemakkelijk in 'een rondje om' wor den meegenomen. Samen met Martha Klein plantte hij twee geurende witte klimrozen; Guirlande d'Amour genaamd. De rozen symboliseren de groeiende verbondenheid door ontmoeting. Het oorspronkelijke idee voor een buurttuin kwam namelijk voort uit de behoefte om bewoners van Ypestein elkaar weer op een leuke en ontspannen manier te laten ontmoeten. Dorien Reiche: „De ervaring heeft geleerd dat groen verbindt, gezond maakt en men sen in beweging brengt; letterlijk en figuurlijk. Kinderen kimnen in de buurttuin spelenderwijs leren over de natuur. De planten en strui ken zijn interessant voor vlinders, insecten, maar ook voor vogels of egeltjes. Omdat ze bessen dragen, nestgelegenheid of een plekje om te schuilen bieden." Op het activiteitenprogramma van de buurttuin staan het zaaien en planten van groenten en bloemen, het maken van insectenhotels en egel huisjes en het houden van een vlin- derexcursie. Deze activiteiten worden deels georganiseerd met leerlingen van Meander, de Paulussehool en GGZ-NHN. Maar ook vrijwilligers die willen helpen in de tuin of bij de orga nisatie van activiteiten zijn welkom! Aan de volgende wens, een natuur- speelplaats tegenover de buurttuin, wordt gewerkt. De opening van de buurttuin werd verricht door raadsvrou we Martha Klein en Rob van der Wal, vicevoorzitter van Ondernemend Heiioo en buurman van het nabijgelegen bedrij venterrein De Oude Werf. Foto: Carolien Breed HEILOO - De vernieuwde speel plaatsen van basisschool De Duif zijn op maandagmorgen feestelijke geopend door burge meester Hans Romeyn. De hoofdspeelplaats aan de voor kant van de school heeft de naam 'Plein 14' gekregen, veiwijzend naar de 14 omgangsregels van de Johan Cmijff Foimdation die 'respect voor elkaar' uitdragen. De herinrichting van de school pleinen is mogelijke gemaakt door de tomeloze inzet van ouders (hier in heeft Yvette Dibbits van de werk groep Klus en Plein een belangrijke rol vervuld), leerlingen en leer krachten en met steun van de Johan Cruijff Foimdation. Dino Laloli was namens de stichting aanwezig bij de opening. Middels allerlei acties is geld ingezameld om de herinrichting te financieren, zoals een bloembol- len-verkoopaetie, een fancy fair en een benefietconcert. Het resultaat mag er zijn; een fleurig en aantrek kelijk ingericht Plein 14 waar samen spelen centraal staat. Voor de klein tjes van groep 1 en 2 is aan de zij kant een schitterend verkeersspeel- plein ingericht. De opening van de pleinen werd met het gezamenlijk gezongen lied 'Klaar voor de start' tevens aangegrepen als het begin van de Kinderboekenweek. Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Burgemeester Hans Romeyn en Annemiek van de Vliet, directeur van De Duif, nemen het nieuwe nieuwe schoolplein op gepaste wijze in gebruik. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3