Keer op Keer, doet het weer! De Schrijverij weer open Obese programma nu ook in deze regio Concentratieproblemen? Neurofeedback! neurofeedback Open dag op de Paulusschool Theatervoorstelling ZOT! op Willibrordusterrein angst ic ADHD H E I L O O 9 C Ëi 5 INGEZONDEN MEDEDELING concentratiestoornis^ eJ .autisme 0 O Eburn-out 45 PDD-NOS istoonisVèrmoeidheidB Netwerkbijeenkomst 'Samen sterk 4 werk' Henk Scholten bloembinderij verbouwt en vernieuwt UITKIJKPOST 2 OKTOBER 2013 HEILOO - Op zaterdag 28 september heeft De Schrijverij in het Stationseentmm haar deuren weer geopend. De winkel had als gevolg van brand in de airconditioner kast op woensdag 28 augustus enorme rook schade opgelopen. Ingrid: „Het was onwerkelijk! We hebben met z'n allen een maand lang gebuffeld om op tijd voor de Kinderboekenweek weer open te zijn. En dat is gelukt!" De winkel lijkt ruimer qua indeling, omdat twee etalageschotten niet zijn teruggeplaatst. Ook de winkelverlichting is geheel vernieuwd. Ingrid, Hans en het hele team zijn blij dat, ondanks dat er achter de schermen nog veel gebeuren moet, de winkel in het Stationseentmm weer open is! REGIO - In oktober start een uniek Obese programma. Gedurende twaalf weken worden deelnemers intensief begeleid op het gebied van bewegen en voeding, zowel individueel als in groepsverband. Doel is het kwijtraken van zoveel mogelijk overtollige kilo's en centime tere, het aanleren van een gezonde leefstijl en het verbeteren van de condi tie met als resultaat: meer energie, positiviteit en algehele vitaliteit. Het programma wordt uitgevoerd door gewichtsconsulent vitaliteits- coach Anouk Kroone in samenwerking met Fit41ady te Limmen. Daarnaast zijn er ook een fysiotherapeut en een bewegingseoaeh betrokken bij het pro gramma. Iedere deelnemer krijgt een persoonlijk begeleidingsprogramma aan de hand van de adviezen uit de uitgebreide intake. Thema's die tijdens de groepsbijeenkomsten worden besproken zijn onder andere; lekker in je vel, gezond over leven, leefstijladviezen en stress voeding. Door (bijna) dagelijks te bewegen en kennis op te doen over onder andere een gezond voedingspatroon kan een nieuwe leefstijl aangenomen worden die na het programma door de deelnemers zelf voortgezet kan worden. Voor deze te zware groep mensen is het beoefenen van bewegingsactiviteiten binnen een 'veilige' omgeving van groot belang. Fit41ady biedt deze veilige omgeving en staat voor deskimdigheid, persoonlijke aandacht en effectiviteit. Op zaterdag 12 oktober is er van 12.00 tot 14.00 uur een informatiebij eenkomst bij Flt41ady, De Drie Linden 3 te Limmen. Voor nadere informa tie of aanmelding kimt u ook contact opnemen met Anouk Kroone, tel. 06-52392039 of mailen naar info@gewichtsconsulentalkmaar.nl. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer heeft aan onderstaande goede doelen gedoneerd, sinds mei 2013: 2.000,- Hazel en April Meijer uit Heiloo - bijdrage voor dolfijnthe rapie in Curacao, 1.500,- Dolfmn Rocks, 1.000,- Stichting De Regenboogboom - bijdrage voor bezoek aan zieke kinderen onder andere in het MCA in Alkmaar, 500,- Stichting Sportlijf - bijdrage voor het organiseren van een sport dag voor him 10-jarig bestaan, 500,- Stichting Kuyehi - bijdrage voor ondeiwijs op de basisschool NiHos del Arco Iris in Umbamba (Peru), 500,- Stichting Hof van Kijk-Uit - bijdrage om mensen met een beperking een dagbesteding te geven in het atelier, 500,- Zending over Grenzen - 'Winterhulp' voor dakloze kinderen en volwas sen in Bulgarije. 500,- Stichting Internationale Kinderhulp - onder steuning van een voedselprogramma in kinderdorp El Oasis in Mexico. 500,- Stichting Grace Ministries - bij drage om kinderen te laten studeren op een middelbare school in Bassar in Togo (Afrika). 500,-Stichting Scholencomplex Cambodja - bij drage in de drukkosten van techni sche schoolboelen in de Khmer-taal, 300,- Vrijwilligeregroep Tuin Abdij van Egmond - aanschaf gereedschap voor onderhoud van de historische tuin, 200,- advertentiekosten in het (Vrienden van de Beim) program maboekje 2013-2014. De volgende vaste donaties zijn weer uitgekeerd: 1.000,- Stichting Sportlife. Ook zijn er opkikkere en opstekers uitge deeld. Deze worden elke maand ver meld in de Uitkijkpost. Het is druk in onze kringloopwinkel en zonder inzet van vrijwilligere zijn deze dona ties niet mogelijk. Heeft u zin om ons te komen helpen? U bent van harte welkom! Kringloopwinkel Keer op Keer, Industrieterrein Oosterzij 17, HEILOO - Wat lastig als je je wilt concentreren maar je gedachten dwalen steeds af. Of je raakt snel afgeleid door wat er om je heen gebeurt. Vervelend wanneer je daardoor vaak niet weet wat de bedoeling is omdat instructies aan je voorbij gaan. Ook het lezen van een boek kan een enorme opgave zijn. En dan vergeet je ook nog regelmatig din gen. Je kwaliteiten komen niet tot hun recht: er zit meer in, maar het komt er niet uit. Frustrerend! Niet alleen bij aandacht- en concentra tieproblemen maar ook bij klach ten als migraine, slaapproblemen, depressie en spanningsklachten kan de oorzaak liggen in een ontregeling van de hersenaetiviteit. Door middel van neurofeed back kimnen de hereenen zo getraind worden, dat weer een gewenst hersengolfpatroon ont staat waardoor de klachten afne men. Interesse? Neem contact op met Linda Imming- Apeldoorn, psycholoog en neurofeedbaekthe- rapeut, tel. 06-49012934, heiloo® biometrischcentrum.nl of kijk op www.biometrischcentmm.nl. ro hersengolven 5 aanpassingsvermogen computer c c 0j«® m aanpassingsvermogen psychopathologie 0 afbouwen medicatie m taak m hersengolven 2 concentratiestoornis o) verschil KJ klinisch taak hersengolven 2 J c o> gedragsmatig concentratiestoomis <p jg afwijkend J. leerproces -Q o psychopathologie Jeta 0 0 specifiek ontwikkeling theoretisch *5 klachten verbeteringen f klinisch individueel brejn aandoeningen "O 2 therapie wetenschap fPO© 5 ontwikkeling O O O'oÊmens psychologie onderbouwend u c meting "S - conditioneren g S"neurotherapie ro v neuron functioneren verklaren o tel. 072-5325962. Openingstijden: dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Op zaterdag 5 okto ber viert Keer op Keer de Nationale Kringloopdag. Dit betekent 10% kor ting op al uw aankopen en er is kof fie, thee en limonade. HEILOO - Netwerkgroep Samen4Werk (S4W) houdt op woensdag 16 oktober de eerste editie van 'Samen sterk 4 werk', een bijeenkomst voor werkzoekenden waar het netwerken centraal staat. De netwerkbijeenkomst is van 19.30 tot 22.00 uur en vindt plaats in Het Trefpunt in Heiloo. „Samen sta je sterker voor werk en daarom is samenwerking in deze tijden hard nodig. Veel mensen hebben moeite om de juiste netwerken aan te boren en zichzelf in de kijkers van werkgevers te spelen", aldus de initiatiefnemers van S4W. In het kader hiervan heeft S4W diverse inspirerende gastsprekers uit het bedrijfsleven en de lokale politiek benaderd om iets te vertellen over de huidige arbeidsmarkt in de regio. Daarnaast is er ook volop inter actie met het publiek middels de verschillende workshops. Doel van de avond is om de werkzoekende relevante bagage mee te geven om de kansen op de arbeidsmarkt te vergroten. Aanmelden kan via www.samen4werk.nl of bel voor meer informatie naar tel. 06-24546089. HEILOO - Henk Scholten bloem binderij in het Stationseentmm gaat verbouwen en vernieuwen. Maandag 7, en dinsdag 8 oktober is de winkel daardoor gesloten. Het gedeelte aan de stations zijde, 30 m2 wordt verbouwd en klaar gemaa,kt voor de verhuur. Men gaat op 72 m2 verder met een vernieuwd assortiment potterie en natuurlijk het grote assortiment bloemen en bloem werk. Om mimte te maken voor de verbouwing is het donderdag 3, vrijdag 4 en zaterdag 6 oktober grote uitverkoop. Alles moet weg! Let op de advertentie elders in deze krant. HEILOO - Heiloo en omgeving beleeft de primeur van theater voorstelling ZOT! Van woensdag 9 tot en met zondag 13 oktober is deze bijzondere voorstelling te zien op landgoed Willibrordus aan de Kennemerstraatweg 464. Het monumentale St. Willibrordus terrein vormt in ZOT! een afwisse lend decor voor een theatrale rond leiding van twee uur. De scènes van professionele acteurs spelen zich verspreid over het terrein af. Het publiek wordt rondgeleid door erva ringsdeskundigen. Onderweg is er tijd voor verhalen en reflectie. Want stil zitten en passief aanschouwen zit er bij ZOT! niet in. Daarvoor komende scènes letterlijk en figuur lijk te dichtbij. ZOT! speelt met de vooroorde len in de psychiatrie en de vaak ongemakkelijke gevoelens die ze oproepen bij de sociale omgeving, maar ook bij diegenen die het over komt. Vaak plakken mensen elkaar of zichzelf een label op, maar een mens is veel meer dan dat ene label! Eén op de vier mensen komt direct of indirect in aanraking met gees telijke gezondheidszorg. Een burn out of depressie kan ieder normaal mens overkomen. ZOT! speelt van woensdag 9 tot en met zondag 13 oktober op landgoed Willibrordus, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Elk van de totaal zeven vooretellingen kan worden bezocht door maximaal zestig toe schouwers. Het is daarom van belang om voorafkaarten (a 15,-) te bestellen via www.zotoplocatie. nl, want vol is vol! De vooretellingen van zaterdag- en zondagmiddag kan men voorafgaand combineren met een high-tea in theesehenkerij De Trog. HEILOO - Op woensdagoch tend 16 oktober houdt de Paulusschool in de wijk Ypestein een open ochtend. Ouders die op zoek zijn naar een basisschool zijn, samen met hun kind, van harte welkom. Om 09.00 uur en om 10.30 uur is er een rondleiding door het gebouw, u kimt dan in de klassen kijken en de leerkrachten en schoolleiding ontmoeten. Tenslotte is er na elke rondleiding een kopje koffie en gelegenheid tot het stellen van vra gen. De Paulusschool is een school voor ontwikkelingsgericht onder wijs. Dat staat voor uitnodigend en uitdagend ondeiwijs met oog voor de totale ontwikkeling van uw kind. De school werkt in thema's vanuit de belevingswereld van het kind en hierbinnen leren de kinderen lezen, schrijven, rekenen, maar ook samenwerken, initiatieven nemen en zelfstandigheid worden geoefend. Bent u nieuwsgierig geworden, dan ziet men u graag op deze ochtend. Natuurlijk kimt u ook een afspraak maken voor een individuele rondlei ding. Neemt u dan even contact op met de school, de heer P. Rokebrand of mevrouw H. Dol, tel. 072-5339815 of info@depaulusschool.nl. www.del

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9