Love Luxury Black Out Go Green Play It Dé interieurtrend van de komende winterpe riode is 'lef hebben'. Na jaren waarin alles niet op kon, dringt langzaam het besef door dat grondstoffen schaars worden en we met minder ook prima toe kunnen. Eerst veroorzaakte dit een soort verlamming bij de consument, maar inmiddels biedt het ook enorm veel moois. Men ziet steeds meer een uitdaging in het combine ren van oude en nieuwe materialen, we ontwik kelen onze creativiteit en realiseren ons dat consumeren ook anders kan. Mre, rends in wonen rV at in woontrends steeds duidelijker naar voren komt is 'eigenheid' oftewel 'lef'. Je niet meer perse conformeren aan de grote massa, maar gewoon durven, laten zien wie je bent en dit doorvoeren in het eigen huis. Stijlen van weleer keren terug en worden gemixt met de ideeën van nu. Dit is duidelijk terug te zien in stoffen en behang. Stoffen zijn zacht, glanzend of juist met een opvallende structuur. Natuurlijke materiale geven intense kleuren, en kunst stoffen en metalen kunnen opvallen bewerkt worden en hebben steeds meer duurzame eigenschappen. De neonkleuren uit de jaren '80 worden toegepast met eigentijdse patronen op stoffen die we al eeuwen ge bruiken, zoals linnen en zijde. Niet alles hoeft splinter nieuw te zijn. Hergebruik geeft voldoening, want juist oude meubels uit de familie of uit de kringloopwinkel geven meer verdieping aan uw interieur. Lef is buiten de lijnen denken, en dit ook daadwerkelijk doen! Opvallende woontrends i,**! De meest opvallende woontrends voor de komende winter zijn fluwelen bekleding voor zitmeubelen, groen in het interieur, asymmetrische vormen in meubelen en dessins en koperkleurige woonaccesoi- res. De verschillende woonmodetrends die het meest in het oog springen zijn Love Luxury, Black Out, Go Green en Play It. Een comfortabel interieur met een fijne bank en goede verlichting. Luxe staat centraal met zogenaamde 'edelsteen- kleuren' als amethist, robijn en amber. Ze vormen samen met chocoladebruin, aubergine en oranje een warm en weelderig palet. Hier vindt u veelal zachte, soepele stoffen als fluweel en velours verwerkt in de zitmeubelen. Deze trend is als een vamp: duister maar verleide lijk. De sfeer is mysterieus, met zwart in de basis. Bloedrood, paars en metallics versterken het thea trale geheel. Inspiratiebronnen als mythen en sagen, vampierverhalen en oude rituelen. In het Black Out interieur worden bloedrood en burgundy als hoofd- én accentkleuren toegepast. Een gitzwart interieur met bloedrode muur: spannend! Met symbolische accessoires wordt voortgeborduurd op het mys tieke thema. Insecten, reptielen, kraaien, kaarsen en kruizen zijn belangrijke symbolen. Ook gekleurd glas werk, metalen objecten, spiegels en kristallen mogen niet ontbreken. Ga voor groen in het interieur. Het moderne, indus triële interieur met glas, staal en steen bloeit op met planten. Haal het buitenleven naar binnen. Kurk, vilt, marmer, papier, karton en zelfs beton zijn óók na tuurproducten en dus duurzaam. We zien veel kleur, hout en groen voor het komende seizoen. De hang van merken en ontwerpers naar ambacht, authenti citeit en natuurlijke materialen was opvallend. Een nieuwe soort landelijkheid domineert: knus, maar gestileerd. Een huis is om in te wonen, een interieur is om mee te spelen. De nieuwste kleuren, vormen en materia len vormen een strak lijnenspel. Hier ziet men veel geometrische en facetvormen. Naast de zwart-witte basis is er een scala aan 'nieuwe' kleuren om mee aan de slag te gaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11