contact Oktober: brandpreventiemaand HEILOO 7 GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Raad en (raads)commissies Verkeer Bezwaar maken Evenementen Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 9 OKTOBER 2013 Tijdens de nationale brandpreventieweken vraagt de brandweer speciale aandacht voor woningbrand. De vraag 'Wat doe jij bij brand?' staat hierbij centraal. In de brandpreventiekrant, die u eind september in uw brieven bus heeft gekregen is hier alles over te lezen. Eerste drie minuten van levensbelang Bij brand in huis heeft u slechts drie minuten om uzelf in vei ligheid te brengen. Weet u wat u moet doen als er brand uit breekt? Maak de test op www.watdoejijbijbrand.nl en onderzoek hoe brandveilig u leeft. In tegenstelling tot wat de meeste men sen denken is de kans dat u een brand meemaakt groot, name lijk 1 op 1000. Goede voorzorgsmaatregelen en een vluchtplan zijn dus zeker iets om vooraf over na te denken. Goede rookmelder Een klein vlammetje kan binnen drie minuten veranderen in een alles verslindende woningbrand. Het is belangrijk dat u snel weet dat er brand is, want de hitte en giftige gassen die vrijkomen zijn erg gevaarlijk. Een werkende rookmelder is daarbij essentieel. Test deze daarom regelmatig. Brand en moeilijk ter been Senioren krijgen dit jaar extra aandacht. Meestal is deze groep minder snel ter been. Medewerkers van Brandweer Heiloo bezoekt daarom drie woongebouwen: Het Alternatief, Woonheuvel Westerzij en Het Trefpunt. De bewoners krijgen advies, tips en trucs om de woning snel te verlaten en brand veiliger te maken. Ook is er op 15 oktober van 10.00 tot 12.00 uur een infor matieochtend in Het Trefpunt Heiloo over brandveilig wonen, rookmelders, blusdekens en het maken van een vluchtplan. De bijeenkomst is voor iedereen gratis toegankelijk. Graag van te voren aanmelden bij Stichting Welzijn Heiloo, telefoon nummer 072 533 12 97. Meer Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van brandweer Heiloo, telefoonnummer 072 535 68 50. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 12.00 uur 15.45 uur 13.00 uur Vergaderingen raadscommissies De raadscommissievergaderingen beginnen om 20.00 uur in het gemeen tehuis en zijn openbaar. Inspreekrecht Tijdens een commissievergadering kunt u inspreken over onderwerpen die op de agenda staan of over onderwer pen die u onder de aandacht van de commissieleden wilt brengen. Naast de vaste punten staat op de agenda: Maatschappelijke Zaken gaat niet door. Bestuurlijke Zaken, dinsdag 15 oktober - Presentatie Ontwikkelingsbedrijf Noord-Holland Noord - Belastingtarieven 2014 - Beleidsrapportage 2013 Sinterklaasintocht De burgemeester heeft vergunning verleend voor de Sinterklaasintocht op basis van artikel 2:25 van de Algemene Plaatselijke Verordening Heiloo 2010. De intocht vindt plaats op zaterdag 23 november van 10:00 tot 14:00 uur en start vanaf het gemeentehuis, richting het Looplein, de Stationsweg en met als eindpunt het GGZ-terrein. Tevens wordt er muziek ten gehore Openbare Ruimte, woensdag 16 oktober - Geluidswal A9 ter hoogte van Plan Oost - Bespreeknotitie Heiloo-2000 splitsingsvergunning Auditcommissie, donderdag 17 oktober - Deloitte Accountants: opdrachtbe vestiging controle jaarrekening 2013 - Weerstandsvermogen en algemene reserve - Offerte landelijke evaluatieonderzoek Rekenkamers Meer informatie of aanmelden inspreken Wilt u meer informatie over de agenda of wilt u zich aanmelden om in te spre ken, neemt u dan contact op mevrouw D. van der Schuur, commissiegriffier, telefoonnummer 072 535 6793 of e-mail griffie@heiloo.nl gebracht door een fanfarekorps (verzending brief 30 september 2013). U kunt tegen deze besluiten bezwaar maken. Zie hiervoor de tekst 'Bezwaar maken'. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66. Werkzaamheden bushaltes Zeeweg Om het openbaar vervoer ook voor minder validen mogelijk te maken, pas sen wij binnenkort de bushaltes op de Zeeweg aan. Dit gebeurt op dezelfde manier als bij de bushaltes langs de Kennemerstraatweg, door het verho gen van de haltes en het aanbrengen van geleidelijnen. Voor iedereen toegankelijk Samen met de provincie Noord-Holland wil de gemeente Heiloo het openbaar vervoer voor iedereen toegankelijk en zo comfortabel mogelijk maken. Door de aanpassingen kunnen rolstoelge bruikers makkelijker de bus inrijden en kunnen visueel gehandicapten de instaplocatie makkelijker vinden. Planning Aannemer KWS Infra uit Heerhugowaard en TG Lining uit Heiloo starten met de werkzaamheden op maandag 21 oktober met de haltes bij het NS station. Om de overlast te beperken gebeurt dit vooral 's nachts. Daarna pakken zij de haltes bij de Ewisweg-Ringweg en de zuidelijke halte bij De Rietvink aan. De noordelijke halte bij De Rietvink naar Egmond, komt te vervallen. De werkzaamheden zijn naar verwachting vrijdag 16 november afgerond. Daarna brengt TG Lining ook geleidelijnen aan vanaf de bushaltes bij het station richting het NS Station. Bereikbaarheid en dienstregeling Tijdens de werkzaamheden wijzigt de dienstregeling van de buurtbus niet. Zo dicht mogelijk bij de huidige halte komt een alternatieve instapplaats. De Zeeweg blijft tijdens de werkzaamheden voor al het verkeer toegankelijk. Voor eventuele overlast vragen wij uw begrip. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer T. Zijl van de afdeling Ingenieursbureau, telefoon nummer 072 535 66 66 of e-mail info@heiloo.nl Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief bin nen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en hand tekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: bur gemeester of burgemeester en wet houders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Alkmaar, sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Hiervoor betaalt u griffierecht. Openingstijden di t/m vrij zaterdag 08.00 - 13.00 - 09.00 -

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7