Kinderopvang Kits Oonlie bereikt mijlpaal Collecte verstandelijk gehandicapten geslaagd! Styles Hair on Stage De eerste Heilooër/Limmer Bokkentocht Thuis in de laatste fase... H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Eerste appartementen Zuiderloo bewoond Keer op Keer 'opsteker' UITKIJKPOST 16 OKTOBER 2013 HEILOO - Tien jaar geleden was Kinderopvang Kits Oonlie één van de eerste kinderopvangorganisaties in Nederland die koos voor het HKZ cer tificaat. Het certificaat ontvangt een organisatie alleen als er wordt voldaan aan alle kwaliteitseisen die HKZ samen met haar partners in de kinderop vang heeft opgesteld. Het HKZ keurmerk waarborgt dat een kinderopvang organisatie de zaken intern goed op orde heeft. De organisatie heeft haar werkwijze en afspraken vastgelegd en de medewerkers houden zich hier aan. Het stelt de ouders en kinderen centraal: er zijn duidelijke instructies over de verzorging van de kinderen. Men werkt voortdurend aan het ver beteren van de dienstverlening. De organisatie bespreekt met de ouders de wensen en ervaringen, voert regelmatig een klanttevredenheid onderzoek uit en onderneemt actie als de uitkomsten daartoe aanleiding geven. Het neemt de veiligheid van de kinderen serieus. Ontruimingsoefeningen, voed- selhygiëne en deugdelijk materiaal zijn hieivan voorbeelden. Om boven staande kwaliteit te waarborgen, wordt Kits Oonlie ieder jaar gecontroleerd door het Keurmerkinstituut. Alle vestigingen van Kinderopvang Kits Oonlie zijn in bezit van het HKZ certificaat. HEILOO - De opbrengst van de collecte, eind september, in Heiloo voor het Fonds verstandelijk gehandicapten is ruim 5.400,- euro! Het Fonds wil alle goede gevers, maar vooral de volhardende collectanten, wijkhoofden en organisatoren, heel hartelijk danken voor him grote inspanningen. Het is een mooi resultaat. Ook zijn wij met name op zoek naar vrijwilligers voor de wijken Plan Oost en Blockhovepark. Wilt u collectant worden voor een paar uurtjes per jaar of organiseert u liever zelf de collecte, meld u op de website of bij de organisator, de heer J.A. Molenkamp, tel. 072-5335272 of 06-53665540. De vraag naar financiële ondersteuning voor diverse activitei ten voor verstandelijk gehandicapten is zeer groot en overstijgt ruimschoots het bedrag dat wij als fonds kimnen verdelen. Kijk op onze website waar het Fonds deze nodige financiële ondersteuning aan geeft, www.fondsverstan- delijkgehandicapten.nl Mocht de collectant u niet thuis hebben getroffen en wilt u een bijdrage leveren, dan kan dit op bankrekening 1122222 van het Fonds verstandelijk gehandicapten, Bimnik. Over het Fonds verstandelijk gehandicapten: Mensen met een verstandelijke handicap kimnen in ons land rekenen op de betrokkenheid, inzet en financiële steim van het Fonds ver standelijk gehandicapten. De opbrengst van de jaarlijkse nationale collecte en andere giften en legaten komen ten goede aan projecten en initiatieven die bijdragen aan verbetering van de kwaliteit van leven van verstandelijk gehandicapten, hun familie en hun leefomgeving. Van de verworven gelden wordt de helft besteed in de regio waar het geld is opgehaald; de andere helft gaat naar landelijke projecten. HEILOO - 'Een geweldige erva ring!' Tijdens de avondvullende Davines 'Hair on Stage Show', die 6 oktober plaatsvond in De Fabrique in Maarssen wist topstylist Rob Offerman van Styles Hair, tevens ambassadeur voor de nieuwe productenlijn More Inside van Davines, een volle zaal met 450 collega-stylis ten te inspireren en op het punt je van hun stoel te krijgen! In een wervelende show op het podium van Hair on Stage liet hij zien, hoe vakgenoten hun klanten ook andere kunnen benaderen. Vanuit het thema Film werkte hij -voor een uiterst kritisch publiek- in een liveshow drie uiteenlopende filmische sferen uit en vertaalde deze naar een draagbare coupe. De productlijn More Inside zet een nieuwe trend in hairetyling neer; Rob demonstreerde met veive hoe vernieuwend en prettig werk baar deze producten zijn. Hij nam de volledige vrijheid om de sferen Rock-Underground, Faiiy Tale The Future uit te beelden bij profes sionele modellen. „Aan het begin van de show reageerde het publiek Tijdens een wervelende show liet Rob Offerman zien hoe vakge noten hun klanten ook anders kunen benaderen. Aangeleverde foto enigszins afwachtend, maar gaan deweg steeg gejoel en applaus op uit de zaal! De modellen deelden na afloop foto's op internet met him collega's, waardoor er ineens verzoeken uit de modellenwereld binnenstroomden! Een groter com pliment kun je niet krijgen!" De cho reografie was in handen van Rob's dochter en dj Jody Bemal omlijstte het geheel met een schitterende soimdshow. De mannelijke model len in Rob's show waren, volgens de nieuwste trends in herenmode, dressed to impress door Alleman Mode. HEILOO/LIMMEN - Samen met de herfst begint er nog een sei zoen: het Bokbierseizoen. Bo(c) k-bier is na Pils het meest gedron ken biertype in Nederland. Als de dagen korten en kouder wor den smaakt een goed gebrande, ietwat zoete en/of licht kruidige Bokbier het best. In navolging op andere gemeen ten in Nederland hebben uitbaters Mandy en Bram van Café De Wit het idee opgevat ook in Heiloo en omgeving een Bokkentocht te organiseren. Samen met Richard, uitbater van Café La Strada en Internationaal Biersommelier Frans Ruiter van De Bierverbinding zijn er horeca-'gelegenheden uitge nodigd mee te doen en werden er Bokbieren uitgezocht die in de diverse cafés getapt kunnen gaan worden. Inmiddels hebben de vol gende locaties toegezegd mee te doen: in Heiloo: Café De Wit, Thuis Bij, Café La Strada, Restaurant De Loocatie, Sportcafé Het Vennewater, Fletcher Hotel-Restaurant Heiloo en Brasserie In 't Groen. In Limmen: Café-bar De Lantaarn. Naast diverse bekende grotere merken zullen er interessante Bokbieren verkrijgbaar zijn van kleinere brouwerijen. De bierlij st zal op de dag zelf bekend gemaakt worden. Op zaterdag 19 oktober vindt de tocht plaats en kan er bij elk van de genoemde gelegen heden vanaf 14.00 uur gestart wor den. Deelname is gratis. De deelne mers ontvangen een stempelkaart en kunnen een route naar keuze fiet sen. Overal waar opgestoken wordt kan er een ander Bokbier besteld worden, krijgt men een stempel én een hapje van het huis. Bij zes ver schillende stempels is de kaart vol en ontvangt men bij inlevering in de laatst aangedane bar een presentje. Voor mensen die slecht ter been zijn en mee willen doen, rijden er limou sines van Taxi Blauw de hele mid dag rond tussen de cafés. Bij slecht weer kimnen ook andere deelne mers hier gebruik van maken. De organisatoren van de Bokkentocht laten u graag kennismaken met bokbieren van grotere én kleinere brouwerijen. Foto: c. Breed HEILOO - In het kader van de Internationale Dag van de Palliatieve Zorg wordt ieder jaar een ander thema gekozen. Dit jaar staat de palliatieve zorg thuis centraal. Palliatieve terminale zorg is zorg voor mensen die ongeneeslijk zijn en die een levensverwachting van circa drie maanden hebben. Tegelijkertijd vindt ondersteuning plaats van de mantelzorgere. Deze zorg wordt inmiddels al 29 jaar ook in Heiloo, Akersloot en Limmen verleend door daartoe opgeleide vrijwilligere. Dus zonder kosten voor de patiënt/zorg vrager, omdat het Ministerie van VWS dit werk zo belangrijk acht, dat het voor 100% wordt gesubsi dieerd. Wat het werk zoal inhoudt, is het beste aan te duiden met een ervaringsverhaal van één van de twintig vrijwilligere. 'Er werd mij gevraagd om bij een heer wat kleine ondersteuning te verlenen. Hij woonde nog zelfstandig, maar kwam niet of nauwelijks nog uit zijn sta-op-stoel. Boven, bij zijn apparte ment aangekomen, dacht ik: het zal toch niet die mijnheer zijn, waar ik een aantal jaren mee in een bestuur heb gezeten? Binnengekomen schrok ik toch even, want het was inderdaad zo. „Ach", zei hij: „Dat ik jou nu weer tegenkom. We heb ben samen zulke goede gesprek ken gehad." Daar kwam nu verder weinig van. Hij sliep veel en van gesprekken kwam al bijna helemaal niets meer. Hij had het moeilijk met zijn situatie. Twee maanden ben ik één dagdeel in de week bij hem geweest. Gelukkig is hij thuis lus tig overleden. Ik zal hem zeker blij ven herinneren als een bijzondere man.' Thuis met zorg in de laatste levensfase, in je eigen vertrouwde omgeving, met je eigen huisarts, met je eigen wijkverpleegkundige, met je eigen huisdier: is er iets beters denkbaar in die fase? Voor meer informatie, tel. 06-17967389 of www.terminalezorgheiloo.nl. HEILOO - Op 2 oktober zijn de eerste van in totaal 32 apparte menten in de woonwijk Zuiderloo opgeleverd door Kennemer Wonen. De heer Kramer ontving als eerste bewoner de sleutel en een bos bloemen van woonconsulent Ria Hopman. Het appar tementencomplex bestaat uit vier blokken van acht appartemen ten die bereikbaar zijn met een lift. De woningen in Zuiderloo zijn allemaal sociale huurwoningen, waarbij duurzaamheid een belangrijk uitgangspunt is. Aangeleverde foto HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt halverwege de maand een Opsteker aan ver eniging en/of stichting die zich inzet voor de medemens. Om in aanmerking te komen voor deze opsteker kunt u een verzoek indienen. De formulieren zijn verkrijgbaar bij de kassa waar ook de opstekerbus hangt. Elke maand wordt een ingediend ver zoek door Keer op Keer gekozen en verblijd met een opsteker van 200,-. De opsteker van de maand okto ber gaat naar het Sinterklaas Comité Intocht Heiloo op zaterdag 23 november. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9