Succesvolle open dag GeredGereedschap 'Heiloo onder dak' van Stoffers en De Gruijter Dorpsgenoten ontbijten met de burgemeester en wethouders V H E I L O O 3 KORTOM Collecte voor het Diabetes Fonds Zingen in de Witte Kerk Leer persberichten schrijven! Beat FM en Stichting Theater De Beun Afgestudeerd UITKIJKPOST 23 OKTOBER 2013 Schrijversduo Piet Stoffers en Jan de Gruijter is trots op 'Heiloo onder dak'. Foto: Carolien Breed HEILOO - Op dinsdag 15 oktober hield Stichting GeredGereedschap Kennemer- land van 10.00 tot 16.00 uur open dag in het nieuwe onder komen dat de stichting begin dit jaar betrokken heeft. De hele dag was het een komen en gaan van bezoekers, die een kijkje namen in de compleet opge knapte werkplaats. In de afgelopen maanden hebben de circa 25 vrij willigers van GeredGereedschap de handen flink uit de mouwen gesto ken om de mime kale loods aan de Westeiweg om te toveren tot een goed uitgeruste, prettige werk plaats, waar ingezameld bmikbaar hand- en elektrisch gereedschap geschikt wordt gemaakt voor een tweede leven voor allerlei ontwikke- lingsprojeeten over de hele wereld. Voorzitter Frans Wilbers en secre taris Karei Hennekens zijn maar wat trots op het resultaat! In hoge, overzichtelijke stellingen, gekregen van de inmiddels gesloten gevange nis Schutterswei, staan de kratten gereedschap keurig gesorteerd en geordend opgeborgen. Nog bmik baar tweedehands gereedschap dat wordt opgehaald op vaste inza- melplekken in de regio. In Heiloo kan dit bij de Wereldwinkel aan de Stationsweg. Karei Hennekens legt uit dat qua ruimte en indeling het nu zelfs mogelijk is om vooruit te werken. „Zodat als we een aanvraag binnen krijgen, we dit zo in kisten kunnen inpakken en klaarzetten voor verzending." Frans Wilbers vertelt dat bij de inrichting goed op de veiligheid van de vrijwilligers is gelet. „We zijn het niet verplicht, maar de werkplaats voldoet aan gestelde Arbo-normen. Een vaste trap naar de opslagzol der, verhoogde stevige werkbanken met goede werkverliehting erboven, een afzuiginstallatie en niet onbe langrijk: de ruimte is verwarmd. De huidige verwarming is tijdelijk, in samenspraak met de eigenaar van de loods wordt gezocht naar een milieuvriendelijke oplossing daar voor. „Veel van onze vrijwilligers zijn mensen op leeftijd; de veiligheid op de werkvloer staat bovenaan!" Uit interesse brachten ook burgemees ter Hans Romeyn en wethouder Ouderkerken Jacob in de middag een bezoek. HEILOO - Na vijf jaar verschijnt binnenkort het tweede boek van het schrijversduo Piet Stoffers en Jan de Gruijter. Waar ze in eerste boek 'Heiloo, toen het dorp nog dorp was' voornamelijk hun oude buurt (Stationsbuurt en de Kerkbuurt) en mensen uit hun jeugd belichtten, spitten ze in dit boek verder in de geschie denis. 'Heiloo onder dak' beschrijft in woord en beeld markante, bij zondere en/of bekende Heilooërs, straten en panden waarvan de heren geschiedenismateriaal kon den terugvinden; het boek biedt een andere kijk op Heiloo vanaf de eerste bewoning tot halverwege de jaren zeventig. Piet Stoffers: „We hadden van ons eerste boek veel materiaal 'over'; dat bleek een uit stekende basis om ooit nog iets mee te doen. Geleidelijk aan begon het weer te prikkelen en zijn we samen steeds meer materiaal gaan verza melen. De lezer zal versteld staan, hoeveel bekende Nederlandei's door de jaren heen uit Heiloo afkomstig waren. Bijvoorbeeld oud-wereld- kampioenen wielrennen Jan Pronk (stayer) en Jan Derksen (sprin ter), maar ook Maria Jungius, zij stond begin 1900 aan de basis van de Kinderbescherming. Of Klaas Koomen, hij was conferencier." Jan de Gruijter vult aan: „Heiloo telde aan het eind van de 19e eeuw slechts vier- a vijfhonderd inwoners; grof weg verdeeld in boeren, burgei's en buitenlui. Inmiddels wonen er circa 22.000 mensen in het doip. Een aan tal bijzondere panden zijn bewaard gebleven, weer andere gesloopt. Door te zoeken in oude archieven, via internet en in de kronieken van Oud Heiloo hebben we veel van de geschiedenis ervan kimnen achter halen." Het boek beschrijft, mede aan de hand van veel fotomateriaal, onderkomens van Heilooër ingeze tenen, agrarische onderkomens en onderkomens van de schoolgaande jeugd. En uiteraard worden tal van bijzondere mensen belicht, die daar gewoond of gewerkt hebben. Leuk voor ouderen, die menig ver haal of foto zullen herkennen, maar ook interessant voor jonge mensen. Op him vorige boek hebben Jan en Piet veel leuke reacties ontvangen, ook van oud-dorpsgenoten en nako melingen van over de hele wereld. 'Heiloo onder dak' ligt vanaf 9 novem ber in de Heilooër boekhandels. Ook burgemeester Hans Romeyn en wethouder Jacob Ouderkerken kwamen een kijkje nemen in de nieuwe werkplaats van Stichting GeredGereedschap. Foto: Carolien Breed Ustbjfeeei De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - Het was vorige week woensdag een bijzonder begin van de dag voor Tes en Stan (bei den 6 jaar). Want wie van hun klasgenootjes kan hen navertel len dat ze die dag net hebben ontbeten in de B&W kamer in het gemeentehuis; naast de bur gemeester en de wethouders? In het kader van de aftrap van de gemeentelijke campagne 'Appeltje Eitje', waarin de gemeente een gezonde leefstijl stimuleert, scho ven woensdag 16 oktober tien inwoners uit Heiloo aan tafel voor een geheel verzorgd ontbijt op het gemeentehuis met burgemeester Hans Romeyn en wethouders Jacob Ouderkerken en Fred Dellemijn. „Deze campagne past in het gezond heidsbeleid van de gemeente Heiloo om het voor inwoners vanzelfspre kender te maken voor een gezonde leefstijl te kiezen." Gezond eten, meer bewegen, gematigd alcoholgebruik, stoppen met roken en tijdig ontspannen; tips waarmee de gemeente instel lingen en organisatie wil stimuleren een gezondere leefstijl na te stre ven door te kijken op welke pimten verbetering mogelijk is. Hoe meer gezonde voorbeelden er in Heiloo voorhanden zijn, hoe vaker en hoe meer inwoners hiermee in aanra king komen. En goed voorbeeld doet volgen! De gemeente Heiloo nodigt orga nisaties en instellingen uit, zich aan te sluiten als Appeltje Eitje-partners. Voor meer informatie kimt u contact opnemen met Martine Helmstrijd, beleidsmedewerker gemeente Heiloo, tel. 072-5356717, of via m.helmstrijd@heiloo.nl. Tes en Stan (beiden 6 jaar) hebben samen met acht andere dorps genoten in het kader van de campagne Appeltje Eitje ontbeten in de B&W kamer in het gemeentehuis; samen met de burgemeester en de wethouders. Foto: Carolien Breed Sf Mfltag. ViIumIK HEILOO - Van 27 oktober tot en met 2 november wordt in Heiloo de collecte gehouden voor het Diabetes Fonds. In Nederland overlijden jaarlijks evenveel men sen aan diabetes als aan borst kanker, namelijk ruim 3.000. Het Diabetes Fonds krijgt geen geld van de overheid, dus is afhankelijk van donaties en de collecte. Wilt u vrijwilliger of donateur worden? Wilt u een actie organi seren met uw vereniging of club? Voor meer informatie: www.diabetesfonds.nl HEILOO - Voor iedereen die graag zingt, kerkelijk of niet kerkelijk, wordt komende zondag van 16.00 tot 17.00 uur een zangdienst gehouden in de Witte Kerk. Het gaat om bekende liederen, die gezongen worden in een histori sche kerk. U kunt dit vergelijken met het televisieprogramma 'Heel Nederland zingt' en Songs of Praise van de BCC. Ds. van Aller uit Uitgeest verleent zijn mede werking en Gerard Leegwater verzorgt de begeleiding op het orgel. Saskia Terpstra zal voor een muzikaal intermezzo zorgen en het koor One More Voice treedt op. Iedereen is welkom tijdens deze zangdienst! HEILOO - Hoe schrijf je een goed persbericht? Welke informatie moet daar zeker in? Is het beter om een kort en bondig of een langer persbericht te schrijven? Wat kim je doen om je persbe richt geplaatst te krijgen in lokale media? Tijdens de workshop persberich ten schrijven komen de antwoor den op deze en andere vragen aan de orde. De deelnemers leren in twee bij eenkomsten de basisbeginselen van persberichten schrijven en gaan hiermee zelf aan de slag. Er is tijd en gelegenheid voor het uitwisselen van ervaringen en het stellen van vragen. Docent Jeannine Verhagen is 28 jaar werkzaam als journalist en tekst schrijfster. Start: donderdag 31 oktober en 7 november, van 19.30 tot 21.30 uur. Trefpunt, Abraham du- Boishof 2 in Heiloo. Opgeven en meer informatie: Het Vrijwilligers Informatie Pimt: www.vrijwilligersheiloo.nl. HEILO - De komende maanden zal Beat FM het reilen en zeilen van voorstellingen in Theater de Beim in Heiloo gaan volgen en uitzenden, met als aanloop een gesprek met Hans van Beenen, theatermanager van De Beun. Luister naar Beat FM bij Radio BeatFM 106.3 te volgen in de och tend tussen 07.00 en 08.00 en de avond tussen 19.00 en 20.00 uur en online klikken op 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. HEILOO - Oud-plaatsgenoot Chantal van Harten is afge studeerd aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam voor haar Master of Health Sciences. Chantal is een oud-leerlinge van de Willibrordsehool in Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3