Openingsavond carnavalsseizoen Limmen in De Lantaarn Philip Hopman tekent bij De Boswaid 300 Kavels onder de hamer in Limmen Herfstwandeling in de Wimmenummerduinen Weer volop mooie kavels op Kerkenveiling Limmen Egmondse Vince van vijf al twee zwemdiploma' s! [MW—M tm otpw Net als vorig jaar wordt ook nu weer op ludieke wijze aan het publiek bekend gemaakt wie De Uylenspieghels verlaat en wie toetreedt tot de Raad van Elf. Aangeleverde foto LIMMEN - Zaterdag 9 november wordt in café-bar De Lantaarn het nieuwe carnavalsseizoen geopend. Het belooft een ouder wets gezellige avond te worden! Vanaf 20.30 uur bent u welkom om dit spektakel mee te maken, de toegang is gratis. Op ludieke wijze wordt aan het publiek bekend gemaakt wie De Uylenspieghels ver laat en wie toetreedt tot de Raad van Elf. De avond wordt muzikaal bege leid door DJ Arie en B&E Soimd. Dit staat garant voor een hoop gezellig heid, steengoede muziek en vooral veel plezier. Bent u nieuwsgierig geworden, kijkt u ook gerust eens op www.uylenspieghels.nl. Like De Uylenspieghels op Faeebook, dan kunt u zomaar de winnaar worden van een meter bier! De gelukkige winnaar zal persoonlijk bericht ont vangen van de Uylenspieghels. EGMOND - Illustrator/ schrij ver Philip Hopman bezocht vrij dag 18 oktober basisschool De Boswaid om zijn boek Boer Boris voor te lezen en zijn tekenkun sten te laten zien. Duurde de landelijke Kinderboekenweek tot en met woensdag, bij De Boswaid is deze gezellige week pas op vrijdag afge sloten. Met de komst van illustrator Hopman en een boekenmarkt. Razendsnel tekende Hopman de ene na de andere prent op het bord, ondertussen vertellend over Boer Boris. Rijmen, tellen.de kleu ters en de leerlingen van groep 2-3 genoten van het verhaal en de teke ningen. Hopman woont en werkt in Egmond aan den Hoef en is bekend van onder meer de illustraties in Jubelientje, de heruitgaven van Wiplala, Ridder Florian en Ties Trijntje van Yvon Jaspers. Voor het prentenboek Valentijn en zijn viool maakte hij zowel de tekst als de tekeningen. Eind dit jaar verschijnt deel drie uit de serie rond Boer Boris: Boer Boris in de sneeuw. Een coproductie met schrijver Ted van Lieshout. Hopman las het tweede deel, Boer Boris gaat naar zee, ook voor aan de leerlingen van groep 2-3. In de gang en mediatheek van de school hielden de leerlingen 's middags een gezellige boekenmarkt. „We hebben zelf onze oude boeken verkocht", vertelt Jasmijn (11). Veel kinderen hebben hun dagopbrengst direct weer uitgegeven. „Bij m'n klasgenootje Anne heb ik een dub beldik boek gekocht van m'n lieve lingsschrijver Carry Slee. En m'n broertje is heel blij met z'n nieuwe stripboek over de Zware jongens. Dit was mooi voor de herfstvakantie." Illustrator/ schrijver Philip Hopman bezocht vrijdag 18 oktober basisschool De Boswaid. Aangeleverde foto LIMMEN- Vrijdag 1 november vanaf 19.15 uur wordt in De Burgerij, tegenover de kerk aan de Dusseldorperweg, de jaarlijk se veiling ten bate van Kerk en Jeugd gehouden. Een mooie catalogus met meer dan 300 omschreven kavels ligt klaar voor alle bezoekers. Er is zoals altijd een grote variatie in aan bod; levensmiddelenpakketten, zeer fraaie bloembollenpakketten, uit stekende diners thuis bij bekende Limmers, schitterende Solexritten met aansluitend een klinkende bar becue, rondleidingen (dagtochten) door de Vechtstreek onder zeer deskundige leiding, fruitmanden, paling en andere vissoorten, ben zine- en kappersbonnen, bezoek aan wedstrijden van AZ met diner en zogenaamde derde helft, mooie drank- en wijndozen. Ook een aan tal golf flights op de mooie baan Het Regthuys te Winkel. Zeer gezellige en spannende Keezavonden en brun ches in de kerk. Tussen de kavels wordt regelmatig een verloting met fraaie prijzen gehouden. Alle goe deren en diensten zijn geschonken, dus de opbrengst komt voor de volle 100% ten goede aan kerk en jeugd verenigingen in Limmen. Een aantal ervaren veilingmeesters houdt de traditie in Limmen hoog en brengen op de hun bekende wijze alle kavels aan de man/vrouw. Iedereen is wel kom bij deze bijzondere en gezellige veiling. Entree is gratis. REGIO - De Wimmenummer duinen in de late herfst. In deze tijd van het jaar is de natuur zo dynamisch dat het niet helemaal te voorspellen valt wat je er kunt meemaken: storm, regen, misschien een waterig zonnetje? Zijn de bladeren al van de bomen gewaaid? Staan er nog padden stoelen? Zijn er vogels op de trek te zien? Wintergasten zoals krams vogels of kopeiwieken? Er zijn dit jaar in ieder geval opvallend veel bessen aan de duindoorn, de mei doom, de liguster en de zuurbes. Er is dus weer van alles te beleven tijdens de IVN-natuuiwandeling op zondag 3 november. Die begint om elf uur in de morgen bij het PWN- informatiebord op het parkeerter rein aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. De wandeling gaat afhankelijk van het weer door het open duin, of deels langs de binnenduinrand en duurt ongeveer twee uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangs kaart voor het Noord-Hollands Duinreservaat van PWN. Een dona tie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlich tingen kimt u mailen, IVN-Heiloo@ hccnet.nl of bellen 072 5337601 of 5325110; www.ivnnkl.net EGMOND - Vince Hopman uit Egmond aan den Hoef is nog maar 5 jaar oud en heeft onlangs zijn zwemdiploma B gehaald. Drie maanden geleden was hij al erg blij met het halen van het diplo ma A, en zondag 20 oktober zwom hij succesvol af voor B. Juf Henny van zwembad het Vennewater aan de Slootenslaan felici teert de jonge Egmonder met zijn superprestatie! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 13