De Hollanders (Thijs Prein) en Yora Rienstra in theater de Beun Werken met pretex met het Nivon Workshop 'Veilig lopen met de rollator' Koperen Jubileum voor de Fifty Singers H E I L O O 11 Twee jubilarissen bij Eensgezindheid Presentatie 'Heiloo onderdak' Expositie Theo Boots in het Trefpunt UITKIJKPOST 13 NOVEMBER 2013 HEILOO - Afgelopen zaterdag vierde Muziekvereniging Eensgezindheid haar 115 jarig jubileum in Cultureel Centrum De Strandwal. Samen met Streetband Caecilia, Boerenhofkapel de Kinkeluters, Dixiefun Jazzband en het Heilooer Koperensemble gaf het groot- en leerlingenorkest een doorlopend concert met vele soorten optredens. De gebroeders Mart en Dick Beemster werden daarbij door Wethouder Jacob Ouderkerken gehuldigd omdat zij na 60 jaar lid van Eensgezindheid te zijn geweest voor het laatst aanwezig waren op een concert. Omdat zij ook tot ere lid werden benoemd blijven zij de komende tijd betrokken bij de vereniging. Foto: Mary Geluk-Beets vader ontvlucht om haar droom te verwezenlijken: zingen. Ze komt in contact met een stel jonge Amsterdamse rebellen die de kimst willen vernieuwen. Absinthe' is een muzikale voorstelling over lief de, verleiding, rebellie en verbeel ding, met een dramatisch einde. Donderdag 21 november, 20.15 uur, 15,-. Twee dagen later staat Yora Rienstra in De Beim. Met haar heeft Heiloo al eerder kennis kunnen maken, onlangs nog op Uit&Zo, toen ze een voorproefje gaf van haar programma 'We maken er wat van'. Rienstra heeft een prachtige stem, waarmee ze veel zelfgeschre ven liedjes zingt, vaak ontroerend, vaak geestig, altijd sterk. Haar liedje 'Ik hou van jou' werd vooral bekend door Herman van Veen, maar haar eigen interpre tatie is net zo mooi. In dit twee de soloprogramma krijgt deze 'comédienne met diepgang' met haar 'sterke mimiek en acteerta lent', zoals de critici na de pre mière opmerkten, tegenspel van een stofzuiger en een plumeau... Zaterdag 23 november, 20.15 uur, 16,-. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.vriendenvandebeun.nl, bij De Schrijverij, het Trefpunt, de biblio theek in Heiloo en in het theater. HEILOO - Op 21 november speelt Heilooënaar Thijs Prein in theater De Beun een van de hoofdrollen in het toneelstuk 'Absinthe' van Arthur Japin. Prein maakt deel uit van de toneelgroep De Hollanders, die vorig jaar met veel succes debu teerde op de Nederlandse plan ken. De groep ontleent haar naam aan het stuk 'De Hollanders', dat Arnon Grimberg speciaal voor hen schreef en dat vorig jaar het publiek in De Beun tot groot enthousiasme bracht. Na Grimberg was ook Arthur Japin bereid voor De Hollandei's te schrijven. 'Absinthe' gaat over een jonge wouw die haar dominante Heilooënaar Thijs Prein speelt in De Beun een van de hoofdrollen in het toneelstuk 'Absinthe' van Arthur Japin. Aangeleverde foto HEILOO - Het verschijnen van 'Heiloo onder dak' van de auteurs Piet Stoffers en Jan de Gruijter werd vrijdag 8 november op bij zondere wijze gevierd in café De Wit; bij oudere Heilooërs wel licht nog bekend als café Admiraal. Het schrijversduo had voor de feestelijke gelegenheid een aantal bijzondere (oud-)Heilooërs, die ook in het boek voorkomen, opgespoord en uitgenodigd. Piet Kuijper, voorzitter van de Historische vereniging Oud Heiloo mocht het eerste exemplaar in ontvangst nemen. Hij complimen teerde de auteurs met deze prachtige bijdrage aan het vastleggen van het cultureel erfgoed van Heiloo. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Evean Ledenvereniging houdt op vrij dag 15 november van 14.30 tot 16.30 uur de workshop 'Veilig lopen met de rollator' in Heiloo. Deze bijeenkomst vindt plaats in Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2. Tijdens de workshop kunnen mensen onder begeleiding van een fysiotherapeut oefenen in het lopen met hun eigen rollator. Er wordt geleerd hoe men soepel de stoep rand op en af kan en bochten kan insturen. Ook wordt er deskimdig advies gegeven en kimnen mensen wagen stellen. Een ervaren monteur van de Rollatorexpress is deze mid dag aanwezig om de rollator gratis na te kijken. En is er een reparatie nodig? Dan betalen mensen alleen de onderdelen die veivangen moe ten worden. De workshop is gratis en alleen voor leden. Aanmelden is nood zakelijk en kan bij de ledencon sulent via tel. 0900- 4142434. Kijk voor meer informatie ook op www.ledenvereniging.nl. Het Nivon Heiloo biedt vanaf vrijdagmorgen 15 of 22 november een nieuwe cursus aan: werken met pretex. Aangeleverde foto HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt vanaf vrijdagmorgen 15 of 22 november een nieuwe cursus aan: werken met pretex. Pretex is een katoenverharder waar u leuke dingen mee kunt maken. De schilderijen die er gemaakt kunnen worden zijn van lapjes katoen. De lapjes worden in de pretex gedoopt en dan wordt het schilderij samengesteld of het beeld gevormd. Dit laat u een nacht dro gen en daarna kimt u het schilderen en lakken. Het werk kan ook buiten opgehangen worden, het is weer- bestendig. De pretex kimt u alleen gebruiken voor natuurlijke materi alen. Wilt u meer van het werk van Hetty van der Laan, de docente, zien dan kunt u dit bekijken in de vitrine kast in de Bibliotheek Heiloo aan de Westeiweg tijdens haar openingstij den. Cursustijden zijn van 09.30 tot 11.30 uur, drie lessen. Er worden twee werkstukken gemaakt waarvoor de docente alle materialen verzorgt.Opgave tel. 072-5333127 of 072-5333217 en via info@nivonheiloo.nl. Op www.nivonheiloo.nl kimt u enkele werkstukken bekijken. HEILOO - Tijdens de zangoch tend op dinsdag 5 november werd het 12,5 jarig jubileum gevierd van de Fifty Singers. Voorzitter Ad Lucas zette na een inleidende toespraak een paar leden in de bloemetjes; Marianne Tilburgs vanwege het 12,5 jarig bestuurslid maatschap en natuurlijk Lonneke Lute, de onvolprezen dirigente. Koorlid Tim van der Lans vertelt: „Na de opheffing van een zanggroep met de kunstzinnige naam Brocaat stond er begin 2001 een stukje in de Uitkijkpost met de bedoeling om een nieuw seniorenkoor op te rich ten. Op deze oproep kwamen zo'n zestig senioren opdagen, waaronder ook enkele mannen. Onder de para plu van het Trefpimtbestuur werd een voorlopig bestuur gekozen die als eerste taak had een dirigent te zoeken en dat lukte na een gouden tip: 'Je moet Lonneke Lute nemen, die is goed!' Met meerderheid werd een naam gekozen en zo begon nen de eerste roerige jaren in het Trefpunt. Het was er knus en gezel lig, maar blijkbaar niet voor ieder een, want sommige bovenburen klaagden regelmatig over geluids overlast. Zongen we te vals of te hard? We probeerden af en toe zach ter te zingen, maar met inmiddels honderd krasse knarren was dat niet te doen. Het vijfjarig jubileum hebben we nog heel gezellig in het Trefpunt kimnen vieren, maar al vrij snel daarna konden we zingen bij Willibrordus in de grote zaal van het GGZ - Ontmoetingscentrum. Minder knus en gezellig, maar we hadden ineens veel meer ruimte en er kon ook veel meer. Met veel plezier denk ik terug aan het zeer geslaagde korenfestival, dat ons nieuwe man nenleden opleverde en aan het zin gen bij Overkerk, Prins Hendrik en Westerzij en niet te vergeten ons jaarlijkse optreden bij Uit Zo. Ook deelname aan korenfestivals in Bergen en bij voetbalclub Berdos zijn mooie herinneringen. Ons tienjarig jubileum, voorjaar 2011, hebben we groots en meeslepend gevierd in de kantine van voetbalclub HSV. Sinds 2012 zijn we eindelijk zo volwassen geworden dat we nu als zelfstandig koor op eigen benen kunnen staan, een eigen bestuur hebben en zelf beslissingen mogen nemen." En nu is men met 110 leden, waarvan 19 mannen, al weer zo'n vier jaar onder de pannen in een van de bijzalen van de Ter Coulsterkerk. HEILOO - Tot 3 januari exposeert Theo Boots in het Trefpunt. Theo maakt realistisch werk, begon met aquarelleren maar werkt tegenwoordig ook met olieverf en acryl. Ook monoprints en etsen hebben zijn belangstelling. IJssel en Markermeer,het Noord- Hollandse landschap en Frankrijk zijn inspiratiebronnen. Theo is te bereiken via e-mail: marlo.theo® quicknet.nl of tel 072-5331120.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11