Openingsavond carnavalsseizoen De Uylenspieghels in de Lantaarn Sinterklaas komt met sportpieten naar Limmen Sinterklaasintocht in Akersloot Egmondse Willie Wortel een van de finalisten van uitvinderswedstrijd Eureka Vader en zoon donderdag te zien in tv-quiz Twee voor Twaalf regio 17 LIMMEN - Afgelopen zaterdag is het nieuwe carnavalsseizoen in Limmen weer ingeluid! Op deze ouderwets gezellige avond werd bekend gemaakt wie de uitstappers en de nieuwe intre- ders zijn in de Raad van Elf en werd het nieuwe thema bekend gemaakt. Het nieuwe thema voor dit seizoen zal u wellicht niet verrassen,'ouderwets gezellig' is het nieuwe motto. Wat deze ope ningsavond ook ouderwets gezellig maakte is dat deze gevierd werd in de Lantaarn. Hier is carnaval in Limmen bijna vijftig jaar geleden ook begonnen! De avond begon onder begeleiding van B&E Sound die er velschillende 'gouwe ouwen' liet horen. Rond de klok van 23.00 uur werden de raadsleden geïnstal leerd vanachter een grote steek, met daarin gaten, waar ze met him gezicht doorheen moesten. Een voor een werd bekend gemaakt wie er blijft en wie er helaas aftreden. Twee raadsleden dragen het stokje over en maken plaats voor nieu we gezichten. De uittreders Henk Kaandoip en Peter de Groot maken plaats voor Barry Hoogeboom, die u kent van zwembad Damphegeest en David de Groot (geen familie), woonachtig in Limmen maar afkom stig uit Brabant. Ook kreeg de ver eniging een nieuwe secretaresse: na jaren trouwe dienst maakte Bianea van Berkel plaats voor Lotte Gerritse die vanaf heden de hon neurs waarneemt. De avond eindig de met de muzikale kimsten van Dj Arie, die met diverse Hollandse hits zorgde voor een volle dansvloer en de avond met succes afsloot. Kijkt u ook eens op de website voor een overzicht van de komende feesten en noteer alvast 18 janu ari in uw agenda; de Amsterdamse Avond. Op zondag 17 november komt Sinterklaas ook Limmen vereren met een bezoek. Aangeleverde foto LIMMEN - Op zondag 17 november komt Sinterklaas ook Limmen vereren met een bezoek. Vanaf 13.45 uur zal er muziek zijn op het Stet om alle toegestroomde kinde ren, ouders, opa's en oma's en vrienden van de Sint welkom te heten. Peter Dekker zal samen met bur gemeester Mans Sinterklaas bin nenhalen en toespreken. Daarna zal de optocht door het dorp starten, voorafgegaan door de drumband en harmonie, die weer voor vro lijke muziek en Sinterklaasliedjes zorgen. De Sint wordt ook een dagje ouder en heeft gehoord dat bewegen goed is voor een ieder. Jong geleerd is oud gedaan dus.... Sinterklaas heeft dit jaar speciaal naar Limmen al zijn sportpieten meegenomen en nodigt alle kinde ren uit in sportkleding naar het Stet te komen en de intocht te volgen. De kinderen kimnen dan tijdens de optocht samen met de Pieten spor ten en zo zijn er onder andere voet- bal-, handbal-, touwspring-, boks- en bikepieten en wie weet wat nog meer voor sportende zwarte Pieten. De Sint hoopt dat er veel kinderen en mensen in de stoet meelopen of ondeiweg aansluiten. Na de aan komst met de boten en het feest op het Stet, zal de optocht door het doip gaan. Een korte en actieve stop in het park op de Vuurbaak brengt iedereen extra in beweging met dansschool Djazz2impress. Daarna gaat de stoet richting kerk. De volledige route zal zijn: vanaf het Stet, Achteiweg, Dampegheestlaan, Dusseldorperweg, Enterij, park aan de Vuurbaak (noordelijke richting), Vuurbaak, Kerkweg tot aan de kerk. Het zou extra feestelijk zijn wan neer de mensen langs deze route de vlag uithangen ter ere van de Sint. Na zijn rondrit zal de Sint met zijn Pieten om circa 15.45 uur bij de kerk aankomen, alwaar Sinterklaas verwelkomd zal worden door pas tor Oiling. De kerk zal rond 15.40 uur opengaan. De ouders worden vriendelijk verzocht in de zijbeuken plaats te nemen, zodat alleen kinde ren gaan zitten in de banken van het 'kinderland'. De enige echte Pepemotenband gaat de muziek verzorgen en laat de Pieten en hope lijk de complete kerk weer swingen. Rond 16.30 uur besluiten Sint en de Pieten hun bezoek. AKERSLOOT - Een dag na de landelijke aankomst van Sint Nicolaas zal hij een bezoek brengen aan Akersloot. Zondag 17 november zal Sint Nicolaas samen met zijn Pieten om ongeveer 12.00 uur jachthaven A.R.Z.V. binnenvaren. De Ondernemers Vereniging Akersloot (OVA) prijst zich weer gelukkig met de komst van de Sint. Het jaarlijks terugkerende evene ment is het paradepaardje van de OVA. Na de gezellige en karakte ristieke aankomst in de haven van de ARZV, zal Sint Nicolaas daarna een korte rijtoer houden door Akersloot in een open koets. Hierna begeeft hij zich naar de R.K. Kerk van Akersloot. In de kerk wordt de toegestroomde menigte alvast ver maakt door de speciaal samenge stelde Sinterklaas band, en het kin derkoor De Meerzangertjes. Na een kwartier de stemmen te hebben losgemaakt, zal Sint Nicolaas zijn intrede maken in de Kerk. Alwaar hij de toegestroomde kinderen en him ouders zal toe spreken. Pastor Hudepohl en bur gemeester Mans van Castrieum zul len ook de Sint in Akersloot komen begroeten. Tijdens een gezellige avond werd bekend gemaakt wie de uitstappers en de nieuwe intreders zijn in de Raad van Elf en werd het nieuwe thema bekend gemaakt. Aangeleverde foto REGIO - Op 13 december vindt de regionale uitvinders wedstrijd Eureka plaats. Uit Egmond-Binnen doet de 13-jari- ge Wouter Wildschut. Een deskimdige jury buigt zich die vrijdagmiddag over de ingezonden ideeën en beoordeelt wie een van de geldprijzen wint. Een bedrag win nen voor zijn uitvinding lijkt Wouter erg leuk, maar hij heeft niet veel geld nodig voor het uitoefenen van zijn hobby. „Ik hoef bijna nooit iets te kopen om de dingen te maken die ik bedenk. Ik sloop gewoon oude apparaten en haal eruit wat ik nodig heb. Mijn familie noemt me Willie Wortel, want ik maak van alles." Initiatiefnemer Jan Roobeek: „Met Eureka willen we de jeugd weer aan het knutselen krijgen. Gewoon op zolder of in de schuur een han dig ding in elkaar zetten, al dan niet met hulp van familie of bekenden." Wat Wouter betreft is die opzet al geslaagd. Hij laat nog even zijn hou ten hut zien, waar hij - onder toe ziend oog van vader en opa - zelf de verlichting en overige elektra heeft aangelegd. Wouter houdt ervan om in de schuur een handig ding in elkaar zetten, al dan niet met hulp van zijn vader of opa. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15