Vader en zoon doen mee aan tv-quiz Twee voor Twaalf Uw nm -m •n Kurken sorteren voor Mandela §api Étr i REGIO m wm 1 Om uw vereniging de gelegenheid te geven zich te presenteren via het weekblad Uitkijkpost bestaat natuurlijk de mogelijkheid om redactionele stukjes in te sturen. Deze artikelen zijn echter gebonden aan een maximaal aantal woorden en plaatsing ervan is afhankelijk van verschillende factoren. Daarom hebben wij gemeend de verenigingen de gelegenheid te geven om een royaler artikel te plaatsen. Hierbij kan de vereniging van meerdere kanten worden belicht. Kortom: u kunt uw vereniging tegen een zeer gereduceerd tarief op een door ons te bepalen moment in de Uitkijkpost extra onder de aandacht brengen. Voor informatie: advertenties@uitkijkpost.nl of bel 072-5330175 O 17 Keez toernooi Cool Blenz bij de jazz session club Vredenburg Nooit meer bang voor grote grazers 9 - in rs U I T K IJ KPOST 13 NOVEMBER 2013 LIMMEN - Morgenavond, don derdag 14 november om 20.30 uur op Nederland 2, zijn vader Niko (59 jaar, arbeidsdeskundi- ge) en zoon Duncan Keijzer (25 jaar, actuarieel consultant) te zien in Twee voor Twaalf. De sinds 1971 -met onderbreking van enkele jaren- uitgezonden en nog altijd razend populaire ken nisquiz van de Vara wordt tegen woordig gepresenteerd door Astrid Joosten. „We hebben iets met spelletjes", legt het quizkoppel uit Limmen bijna in koor uit. In huize Keijzer wordt van oudsher al geke ken naar Twee voor Twaalf en de wens om een keer mee te doen stamt al van jaren geleden. Duncan was toen echter veel te jong; deel nemers moeten minimaal 18 jaar zijn. Jaren later gold een inschrij vingsstop. Via een tip hoorde Niko vorige zomer dat inschrijving weer mogelijk was, dus waagden ze een kansje. Beiden houden van lezen, tv-doeumentaires en beschikken over een goede algemene ontwikke ling. Duncan: „En door ons verschil in leeftijd bestrijken we een aardige periode in tijd." Niko en Duncan werden tot hun grote vreugde uitgenodigd voor deelname; de opnameweek was in jimi, waarin ze twee ronden succes vol doorkwamen. Ter voorbereiding hebben ze het spel een paar keer online geoefend. Niko heeft zelfs een aantal standaard bij Twee voor Donderdag 14 november zijn vader Niko en zoon Duncan Keijzer uit Limmen te zien in Twee voor Twaalf. Aangeleverde foto Twaalf aanwezige naslagwerken uit de bieb geleend om het zoeken te oefenen. „Je beseft dat het wordt uitgezonden op tv en we wilden dan ook liever niet afgaan. We hoopten op zijn minst het woord te raden." De afleveringen werden op 10 en 17 oktober uitgezonden. De dag voordat de derde ronde zou worden opgenomen, werd Niko echter ziek en moesten ze verstek laten gaan. Gelukkig bood de Vara het koppel in een volgende opnameweek de gele genheid om him zegereeks wellicht alsnog te voltooien. Met de behaalde 587 pimten uit de eerste ronde en 618 uit de tweede ronde (totaal 1205 pim ten) speelt het duo morgen de derde ronde om alles of niets; bij winst win nen ze het zesvoudige van de eind stand in euro's. Of hen dat lukt, zal morgen blijken. „Want meedoen aan Twee voor Twaalf in een studio is heel anders dan thuis op de bank!" AKERSLOOT - Zondag 17 november start het tweede keeztoemooi van dit seizoen in café de Vriendschap. Akersloot is de bakermat van het keezen in Nederland, vanuit deze plaats heeft het spel heel Nederland ver overd. Daarom houdt keezbord. nl juist hier een keeztoemooi. Het inschrijven kan via keezbord.nl of 's middags aan de zaal. Het inschrijfgeld is 5,- inclusief koffie en borrelhapjes. Start is om 13.00 uur. Het adres van de Vriendschap is Kerklaan 18 in Akersloot, tel 0251-312866. LIMMEN - Stichting Limmen Ludiek gaat in 2015 een aanval doen op het wereldrecord 'Het Grootste Kurken Mozaïek van de Wereld' en daar zijn heel veel kurken voor nodig. Ruim 300.000 kurken zijn de Lirnmer dorp grenzen al binnen gerold. En deze kurken komen echt overal vandaan. Voorzitter Kees de Jong is net terug uit de Elzas met 20.000 kurken. Maar ze moeten dus nog steeds op jacht naar 200.000 kurken. Het uitsorteren van de kur ken op kleur kost ontzettend veel tijd. Daar is Limmen Ludiek na drie zeer gezellige sorteermiddagen al wel achter gekomen. „Dit is de basis en het meest secure werkje van het hele project", legt voorzitter Kees de Jong uit. „Maar vele handen en in dit geval ook ogen maken licht werk en het is nog beren gezellig ook." De eerst volgende sorteermid- dag staat voor komende zaterdag 16 november op het programma in de voormalige Dolfijnenpret aan de Jan Valkeringlaan te Limmen. „Tussen 12.00 en 17.00 is een ieder van harte welkom om ons te komen helpen", zegt de Jong. Limmen Ludiek wil als test mozaïek Nelson Mandela gaan maken om er achter te komen welke techniek ze in 2015 moeten gaan gebruiken. Mocht u toevallig veel kurken in huis hebben of iemand kennen met veel kurken, stuur dan een e-mail naar info@limmenludiek.nl of stuur hen een bericht via facebook.com/ stichtinglimmenludiek. LIMMEN - Op zondag 17 novem ber speelt vanaf 16.00 uur Cool BlenZ in de Vredeburg te Limmen. Het voor de band bekende blended geluid is ontstaan door de vermen ging van diverse muziekinvloeden en de persoonlijke inbreng van elk lid. De arrangementen bestaan uit kaders en basisingrediënten, die de mogelijkheid bieden om tijdens elk optreden een avontuur te bele ven. Luisteren naar en reageren op elkaar maken de muziek levendig en uitdagend voor de muzikanten zelf. REGIO - Stel u zich eens voor: U wandelt of fietst lekker door het duingebied. Nietsvermoedend gaat u een bocht om en ineens staat u oog in oog met een Schotse hooglander, of erger nog.met een hele kudde. Paniek? Welnee. Na het volgen van een hooglandercollege is zo'n ont moeting voor u een koud kimstje. Tijdens een buitencollege vertelt de boswachter daarom wat u wel of niet kimt doen als deze imposante dieren uw pad kruisen. U raakt meer vertrouwd met him aanwezigheid in het duingebied. De colleges worden gegeven op 31 januari, 21 februari of 28 maart. Het verzamelpunt is de parkeerplaats bij het Nivonhuis in Bergen aan Zee. Deelname aan het college kan vanaf 10 jaar, maar de inhoud is voornamelijk gericht op volwassenen. De kosten voor het college zijn 3,50 per persoon. Aanmelden via www.pwn.nl/eropuit of bel Bezoekerscentrum De Hoep: 0251-661066. 25 Elckerlyc Double Stars voor Iedereen II 11 JfJ| vereniging spotlight

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 17