Heilooërs bezorgd om verplaatsing van rugstreeppad Wethouder deelt attenties uit op Dag van de Mantelzorg H E I L O O 3 INGEZONDEN BRIEF Aansluiting A9 Held MUZIEK- EN DANSSCHOOL HEILOO Sfeervolle activiteiten rondom herfst en de komende feestdagen UITKIJKPOST 13 NOVEMBER 2013 Een tweetal inwoners en een aantal natuurorganisaties zijn bezorgd over de werkzaamheden in de Boekelermeer en de gevolgen daarvan voor de flora- en fauna in het gebied. Foto: Marioes Letschert Afgelopen week werd mij, zowel als inwoner van het doipje Heiloo, als ondernemer vanuit Heiloo, gevraagd om mijn mening voor wat betreft een directe aansluiting van en naar Heiloo. De gehele aanleg naar dit pittoreske doip en de afwezigheid hieivan, is iets wat ik, ook toen ik in Alkmaar woonde, nooit heb begrepen: Heiloo is een doip wat dusdanig verwant is aan toerisme, woon-werk verkeer, aan sluiting op (achterliggende) doipjes dat het gewoon noodzaak is om een directe aansluiting vanaf de A9 aan te leggen! Het brengt zowel Heiloo, als Limmen maar ook Egmond (aan zee) een enorme 'boost' zodat er, voor alle partijen nog meer geprofiteerd kan worden van deze zaken. Sinds dit jaar is Heiloo ook (als eerste stad/dorp boven het Noordzee kanaal) aangesloten op glasvezel, dit is met het oog op de toekomst: In 2017 is bijvoorbeeld het internetverkeer, wereldwijd, verdrievoudigd. Dit geldt niet alleen voor de digitale snelweg, maar ook voor de 'normale' auto snelweg: Het verkeer neemt toe en daar wil je op voorbereid zijn! M. Hofman, Heiloo Zaterdag 9 november rond 14.45 uur: Lopende richting Station Heiloo zien wij plotseling een jonge jongen met een soepele beweging van zijn fiets springen en onder de spoorbomen duiken. Wij vroe gen ons af; Wat doet hij nou? Wat bleek er stond een oudere dame met een rollator gevangen tussen de spoorbomen. Hij hielp de dame snel over, teiwijl iemand andere de spoorboom omhoog duwde. De jongen stapte weer op zijn fiets reed verder. Heel nuchter ontving hij de complimenten alsof zijn actie heel vanzelfsprekend was. Een jongen om trots op te zijn! De jongen tus sen de 12-15 jaar droeg een antra ciet gewatteerde jas met capuchon en reed op een zwarte opoefiets. Wij vinden deze jongen een held en hij verdient wel een vermelding in de Uitkijkpost! Pauline Beemster, Heiloo De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos y *ir offset rotatiepers, de milieu- PriniinR. Siiijr.iiiv vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op Door: Merel de Koning HEILOO - Een tweetal inwo ners en een aantal natuurorga nisaties uit Heiloo zijn bezorgd over de werkzaamheden op deel B van bedrijventerrein de Boekelermeer en de gevolgen daarvan voor de flora- en fauna in het gebied. Zo zou bij de afgelopen werk zaamheden de beschermde rug streeppad bedreigd zijn. De twee verontruste bewoners hebben een bezwaarschrift ingediend bij de gemeente. De afgelopen jaren is er in deel B van de Boekelermeer geen onderhoud meer gepleegd, waardoor er een dichtbegroeid grasveld met zandhopen ontstond. Deze zandhopen kunnen aantrek kelijk zijn voor de beschermde rug streeppad, die in het hele gebied te vinden is. Eind oktober heeft de gemeente deze zandhopen ver plaatst. „Volgens ons is er een aan zienlijke kans dat in de betreffende zandhopen mgstreeppadden zaten, want in oktober/november zijn ze HEILOO - Wethouder Jacob Ouderkerken overhandigde vrij dag een attentie aan een zeer actieve mantelzorgster wonend in Heiloo. Met deze attentie zette de wethouder op symbo lisch wijze alle mantelzorgers uit Heiloo in 't zonnetje. Deze mantelzorger uit Heiloo zorgt, naast de professionele zorg van de thuiszorg, vier keer per dag, voor haar dementerende moeder. Zo gaat zij zelf gemiddeld drie keer per dag langs haar moeder voor bood schappen, extra zorg en gezelschap. Ook vergezelt zij haar moeder bij ziekenhuis- en doktersbezoeken. Daarnaast onderhoudt ze contact met artsen, DOC team, VIVA zorg groep, dagopvang, huishoudelijke hulp en de andere instanties. Ook is zij voor de familie het aanspreek punt. In Heiloo ontvingen circa tach tig mantelzorgers op deze dag een attentie van de gemeente Heiloo, waarvan tien in de leeftijd van 9 tot 18 jaar. Mantelzorg is de zorg voor al in winterslaap en dan nestelen ze zich in dat soort zandhopen", zegt Els Meurs van paddenwerk- groep Heiloo. „Door het vernieti gen van die zandhopen is mogelijk het leven van een aantal mgstreep padden in gevaar gebracht." Om te mogen klepelen (=verwijderen van groen) in de Boekelermeer, heeft de gemeente in principe ont heffing van de Flora- en faunawet nodig. Op 1 januari is deze onthef fing verlopen. Volgens de inspec teur natuur van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), is de gemeente volgens de procedures te werk gegaan: „De gemeente is met een ecoloog van bureau Waardenburg het gebied in geweest en heeft vast kimnen stellen dat er geen beschermde plant- en diersoorten door de werk zaamheden bedreigd zouden wor den. In dat geval is ontheffing niet nodig", zegt de inspecteur. Wel wil hij graag het rapport van Van Waardenburg inzien en beoorde len. De gemeente laat weten dat er bij de werkzaamheden wel degelijk chronisch zieken, gehandicapten en hulpbehoevenden door naasten: familieleden, vrienden, kennissen en buren. Kenmerkend is de bestaande persoonlijke band tussen de man rekening is gehouden met de aan wezige flora en fauna: „De zandho pen zijn op advies van de ecoloog verplaatst naar de westkant van de Boekelermeer om meer mimte te creëren voor de rugstreeppad. In dit zand leven volgens onze informatie nu geen mgstreeppadden," zegt een woordvoerder van de gemeente. „De gemeente Alkmaar en Heiloo hebben bureau Waardenburg, een onafhankelijk onderzoeks-, advies- en ontwerpbureau op het gebied van ecologie, milieu en landschap, vanaf de ontwikkeling van de Boekelermeer gevraagd advies uit te brengen. Het gebied is vervolgens in zones verdeeld en er zijn maatrege len genomen die ervoor zorgen dat populaties mgstreeppadden, kleine modderkruipers en bittervooms in het gebied duurzaam kunnen voort bestaan en dat de andere bescherm de soorten ook worden ontzien." Over het ingediende bezwaar schrift wordt binnenkort een uitspraak gedaan door de onaf hankelijke commissie voor bezwaar schriften. telzorger en zijn of haar naaste. In Heiloo zijn meer dan duizend man telzorgers die meer dan acht uur per week en langer dan drie maanden voor een ander zorgen. Herfst voorspeelavonden Genieten van muziek door leerlin gen van de muziekafdeling van dins dag 19 november tot en met maan dag 25 november? Kom dan langs op een van onze voorspeelavonden en beleef het mee. Vanaf 19.30 uur vinden deze plaats in de muziek school. Voor meer informatie: zie onze site. Inlooplessen en kennismaking Musicalgroepen Vanaf dinsdag 19 november kunnen kinderen kennismaken tijdens een inlooples met de musicalgroepen van de school. Minimusical van 6-9 jaar is om 16.30 uur en de musi calklas voor kinderen van 9 tot 12 jaar om 17.30 uur. Danslessen De dansafdeling van de school heeft voor kinderen vanaf 4 jaar diverse danslessen en groepen. Daarnaast worden voor jongeren en volwassenen jazzdans, streetdanee, klassiek ballet en oriëntaalse buik dans gegeven. Deze lessen vinden plaats in de speciale dansstudio van de school aan Mariënstein 178 en de lessen worden verzorgd door gedi plomeerde docenten. De lesdagen en tijden van de verschillende groe pen kunt u vinden op de site. In de week van 18 november worden er gratis inlooplessen gegeven. Sint en Pieten op bezoek Woensdag 4 december vanaf 15.00 uur worden diverse work shops zoals pietendans en muziek voor Sint gehouden voor alle kinde ren van Heiloo. Omstreeks 16.00 uur worden Sint en zijn Pieten veiwacht en worden de geleerde dansjes en muziekstukken worden gepresen teerd. Daarnaast zullen leerlingen van de school een leuke voorstelling geven. De toegang is gratis. Activiteiten rondom Kerstmis Zaterdag 14 december kerstcon cert door Ostro Ensemble in verzor gingshuis Westerhout te Alkmaar. Aanvang: 15.00 uur. Concert in kerstsfeer Maandag 16 december vindt het jaarlijks Kerstconcert door leerlin gen van de muziek- en dansschool Heiloo plaats. Aanvang: 19.00 uur. Kaarten zijn gratis af te halen bij de administratie van de school. Sing-a-Song Dinsdag 17 december worden vanaf 10.30 uur onder leiding van docente Paula Leek diverse liedjes in kerstsfeer ingestudeerd. Deze workshop is speciaal voor diegene die samen willen zingen onder lei ding van een deskimdige coach. De kosten (inclusief koffie/thee) bedra gen 3,50. Vanaf 10.15 uur is de deur geopend. Kerstliedjes in de bieb Woensdag 18 december vanaf 15.00 uur spelen leerlingen kerst liedjes van de school in de bibli otheek. Woensdag 18 december vanaf 20.00 uur kerstconcert door Ostro- Ensemble en het Dameskoor van de muziekschool. De toegang is gratis. www.muziekendansschoolheiloo.nl tel.072.5332460 info@muziekendansschoolheiloo.nl adres: Het Veld 1, 1852 GG Heiloo Wethouder J. Ouderkerken verrast een actieve mantelzorger uit Heiloo persoonlijk met een attentie. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3