Schoonheidssalon Padiro De Voedselbank heeft uw hulp nodig Ontwikkeling van Heiloo door de eeuwen heen bij Oud Heiloo Diamanten huwelijk voor Joop en Tiny Smeets-Zandbergen H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 College buigt zich over groenbeheerplan Het Heiloo van vroeger was een verzameling van buurtschappen UITKIJKPOST 13 NOVEMBER 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Abdijlaan 2b, 1935 BH Egmond-Binnen, tel. 06 14440770, www.padiro.nl, e-mail: padiro@gmail.com. EGMOND-BINNEN - Het gemak van een schoonheidssalon en kap per onder één dak; dat vind je bij Padiro aan de Abdijlaan in Egmond- Binnen. Eigenaresse Patricia en haar collega Wendy runnen al weer drie jaar succesvol de eigentijdse schoonheidssalon, gevestigd in het pand van Pronk Kappers. „Door deze perfecte combinatie kun je gewoon 'om de hoek' laagdrempelig een heerlijk dagje 'beauty en wellness' doorbren gen," aldus Patricia. „Want Padiro biedt alles op het gebied van cosme tische schoonheid; van top tot teen! Zeker als je minder tijd hebt is het handig dat je een haarbehandeling bij Pronk Kappers kunt combineren met een nagel-, hand- of voetbehandeling door Padiro." Patricia heeft in de jaren na haar opleiding bij diverse schoonheids salons in de regio ruimschoots vakervaring opgedaan, alvorens ze zeven jaar geleden voor zichzelf begon. Eerst in Alkmaar vanuit een salon aan huis en sinds drie jaar in haar eigen schoonheidssalon in Egmond- Binnen. De beschikbare ruimte bood voldoende mogelijkheden om een aparte nagel- en pedicurestudio én een salon voor lichaams- en gezichts behandelingen in te richten, waarin zelfs een gezellige duobehandeling met bijvoorbeeld een vriendin, je moeder of je zus mogelijk is. Patricia en Wendy werken met 100% natuurlijke verzorgingsproducten van Dr. Renaud, waaraan geen kunstmatige stoffen zijn toegevoegd die allergie- en kimnen veroorzaken. „De gezichts- en lichaamsverzorgingsproducten van Dr. Renaud zijn prettig om mee te werken; zowel voor ons als voor thuisgebruik en zijn bovendien zeer betaalbaar." Met de winter in aan tocht is een fruitzuurpeeling geen overbodige luxe; de laag dode huidcel len, opgebouwd in de zomermaanden, wordt op een natuurlijke manier verwijderd, zodat je met een frisse en stralende huid de winterperiode ingaat. Het epileren van de wenkbrauwen en een weldadige gezichts massage complementeren de behandeling. „Dit is een soort APK voor de huid", aldus Patricia. Elke behandeling gebeurt in overleg met de klant; persoonlijke aandacht staat bovenaan bij Padiro. In geval van hardnek kige huidproblemen is behandeling ook mogelijk aan de hand van een kuur. Ook op het gebied van nagel- en voetverzorging heeft Padiro veel te bieden. Wendy is naast schoonheidsspecialiste ook gediplomeerd pedicure. Een pedicurebehandeling van probleemvoeten kan zo prima gecombineerd worden met een weldadige cosmetische nagel- en voet behandeling. Het voetverzorgingmerk O.P.I. waarmee Patricia en Wendy werken, is trendsettend en vooruitstrevend; producten zoals de voet crème, acrylnagels en gelcolors van O.P.I. (een goeddekkende, dunne nagellak op basis van gel die heel natuurlijk aanvoelt en wel tot drie weken mooi blijft) zijn alle van hoogwaardige kwaliteit. Worstel je iedere morgen met het aanbrengen van je make-up? Oveiweeg dan de make-up workshop Happy Skin van Padiro. Hierin leer je alle Tips Tries voor de dagelijkse gezichtsverzorging en om je snel en tegelijkertijd mooi op te maken! HEILOO - Iedere week biedt de Voedselbank honderden gezin nen die tengevolge van grote financiële problemen niet over voldoende voedsel beschikken, noodhulp aan. Gedurende een bepaalde overbruggingsperiode ontvangen zij een gratis voed selpakket. Door de huidige economische situatie moet de Voedselbank steeds meer 'klanten' bedienen. Voor de handel en industrie wordt het echter steeds moeilijker om de Voedselbank gratis levensmiddelen ter beschikking te stellen. Daarom heeft de Voedselbank aanvulling nodig. En doet men een beroep op u. Volgende week wordt een spe ciale tas bij de Uitkijkpost bezorgd waarin u een aantal voedselwaren kunt stoppen. Eveneens vindt u in die krant een overzicht van de inza melingsadressen waar u de gevulde draagtas kimt inleveren en op welke tijden. U kimt ook lid worden van de 'Vrienden van de Voedselbank'. Voor minimaal 15,- per jaar bent u al donateur. Stort uw bij drage op rekeningnummer NL06 RABO 0116 609079 ten name van Stichting Voedselbank Alkmaar e.o„ Pettemerstraat 39B, in Alkmaar, tel. 072-5401592 of 06-22134241. HEILOO - Heiloo is in de loop der tijd veranderd. Dat is zeker. Maar oude kaarten laten zien dat een groot deel van het huidige stratenpatroon gebaseerd is op de indeling van vele jaren terug. Deze ontwikkeling en die van de vroegere buurtschappen van Heiloo zijn onderwerpen van een presentatie in de Oudheidkamer Heiloo op zaterdag 16 november. Jaap de Graaf van Oud Heiloo over zijn onderzoek naar het Heiloo van vroeger en nu door het vergelijken van oude en nieuwe kaarten. Zo laat een kaart van 1540 goed zien dat een deel van het wegenpatroon van toen nog steeds zichtbaar is op de meest recente kaarten van Heiloo. Ook kaarten uit de achttiende eeuw worden vergeleken met de platte grond van nu. Het aanzien van de straten is wel flink veranderd; de vele oorspronkelijke zandwegen Door: Merel de Koning HEILOO- De gemeente onderzoekt hoe burgere meer betrokken kim nen worden bij groenbehoud. Dat zegt Dorien Reiche, initiatiefneem ster van de BY-tuin in Ypestein, die sinds kort samen met Mercedes Docter van Vereniging Groei en Bloei in gesprek is met de gemeente over dit onderwerp. Mede naar aan leiding van initiatieven van inwo ners voor meer behoud van groen, buigt het college zich momenteel over het groenbeheerplan. Door de bezuinigingen veran dert het groenbeeld van Heiloo. Bosschages worden weggehaald en in de praktijk vaak vervangen door gras of tegels. Veel inwoners vinden dit zonde en willen het groen zelf vrijwillig onderhouden. „In 2012 is een groenbeleidsplan vastgesteld. Hierin staat verwoord hoe wij de komende jaren met ons groen omgaan," zegt een woordvoerder van de gemeente. „Eind 2013 buigt het college zich over het groenbe heerplan. Dit is een uitvoeringsplan voor de komende vier jaar, waarbij het vastgestelde beleid het uitgangs punt is." Reiche: „Mercedes en ik zijn nu met iemand van groenbeleid aan het kijken hoe we een eerste stap kimnen zetten naar onderhoud door burgei's. Daarbij wordt zowel met de wensen van de gemeente als de wensen van de burgei's rekening gehouden. Het is natuurlijk jammer dat er bezuinigd wordt op groen, want dat is juist de aantrekkings kracht van Heiloo, maar het groen- beheer wordt wel beter. Een aantal grasvelden zal bijvoorbeeld worden bezaaid met bloemenmengsels." Als alles doorgaat en de gemeente straks de mogelijkheid geeft, komen volgens Mercedes Docter de bewoners aan zet. Ze hoopt dat de inwoners van Heiloo dan de kans zullen grijpen om zich in te zetten voor groen in ons doip. zijn nu verhard, op een enkele uit zondering na. Een infrastructuur voor de 500 inwoners van de zes tiende eeuw stelde blijkbaar andere eisen dan die voor 23.000 in wonei's van eenentwintigste eeuw. Belangrijke omslagpunten zijn aan te wijzen in de jaren na de Tweede Wereldoorlog en de zeven tiger jaren van de twintigste eeuw. Interessant is ook dat het Heiloo van vroeger vooral een verzameling was van geconcentreerde bewoning in verspreid liggende buurtschappen, zoals Kapel, Bollendorp, Oosterzij en Zevenhuizen. De spreker zal daarbij nog aandacht besteden aan enkele details op oude kaarten die interessant zijn om te bespre ken, bijvoorbeeld de aanduidingen van molens. Voor zaterdagmiddag 16 november geldt: 'vrij entree'. Nadere informatie en contact over dit programma van presentaties is mogelijk via info.oudheiloo@gmail. com of tel. 072-5321404. Zie ook www.oudheiloo.nl. Aanvang van de presentaties 15.00 uur, inloop vanaf 14.30 uur. Adres Oudheidkamer Heiloo: Bergeonstaat 30. HEILOO - Joop en Tiny Smeets- Zandbergen waren op dinsdag 5 november 60 jaar getrouwd. Burgemeester Hans Romeyn bracht het echtpaar op hun trouwdatum een felicitatiebe- zoek. Dochter Yvonne en haar dochter waren uit Drenthe overgekomen en zoon Frank helemaal van Curasao. Het feest met de familie, vrienden en bekenden heeft het echtpaar het weekend voorafgaand gevierd. Tiny Zandbergen (1929), geboren aan de Venne watei's weg in Heiloo, ontmoette de Amsterdammer Joop Smeets (1928) in 1948 in de Rustende Jager tijdens de Heilooër kermis. Joop was zijn tijdens zijn 'inschepingsverlof van de marine in Heiloo, waar zijn familie regel matig logeerde. Het was vlak voor zijn uitzending naar Indonesië, waar hij twee jaar heeft gediend. Tiny moest het tijdens zijn afwezigheid doen met één ansichtkaartje, ver stuurd vanuit Port Said. Terug in Nederland troffen zij elkaar weer bij HSV, de sportvereniging waar Tiny veld-handbalde en Joop later nog vele jaren allerlei functies voor heeft verricht. Vanaf dat moment verloor hij Tiny niet meer uit het oog. Op 5 november 1953 stapten ze in het huwelijksbootje. Yvonne, hun oudste dochter, is in 1955 geboren; twee jaar later kwam Frank erbij. Na velschillende verhuizingen bin nen de doipsgrenzen belandde het gezin Smeets in 1966 op him stekje aan de Ewisweg; in die tijd nog met vrij uitzicht over weiland. Hier wonen ze nog altijd naar bei der grote tevredenheid. Joop heeft zich na zijn pensionering nog 18 jaar als vrijwilliger ingezet voor wees kinderen in Indonesië. Samen genie ten ze in goede gezondheid nog van iedere dag. Beiden houden enorm van fiet sen, al zijn de fietstochten de laat ste jaren iets minder ver van huis. „Maar ach, Heiloo en de omgeving zijn toch ook prachtig", prijzen Tiny en Joop zich gelukkig. Joop en Tiny Smeets, dochter Yvonne, zoon Frans en burgemees ter Hans Romeyn Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5