Kom proeven bij Wijnhuis Tromp Heropening hypermodern schoolgebouw van PCC Fabritius Huiswerkinstituut Cognovi al twaalf jaar succesvol Lichtgevende ballen geven bowlen kosmische dimensie Jury Ondememingsverkiezing 2013 is bekend Leesgroep geschiedenis Heiloo H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 13 NOVEMBER 2013 HEILOO - „Naast alleen maar mooie complimenten hebben we heel veel vragen over proeverijen gehad", aldus Gerard Schoon van wijnhuis Tromp. Daarom staan de komende weken in het teken van proeven. Juist de com binatie van goede wijn en spijs kan een etentje onvergetelijk maken en Wijnhuis Tromp wil daar graag bij helpen. Allereerst is er vanavond de kaas/ wijnproeverij bij restaurant de Loocatie. Zes uitdagende amuse gerechtjes worden geserveerd met daarbij de keus uit een begeleidende wijn. Zaterdag 16 november zullen alle klanten van het wijnhuis getrakteerd worden op een mooi hapje gerookte zalm met een droge prosecco van het huis Machio. Tot slot wordt er op vrijdag 22 november een proeverij gehouden met Serrano en Pata Negra hammen begeleid door mooie Spaanse wijnen. Hiernaast is er ieder weekend een open 'mini' proeverij die iedere keer in een ander thema zal staan. „Graag willen wij de klant, zeker met de naderende feestdagen, voorzien van een goed wijn - en spijs advies", aldus Gerard. Genoeg rede nen om uw smaak te verwennen bij Kaas en Wijnhuis Tromp! REGIO - Na een omvangrijke renovatie die een jaar duurde, viert PCC Fabritius op dinsdag 19 november de heropening van het schoolgebouw met een fees telijk Open Huis. De nu hypermoderne school, gevestigd in het statige vijftiger jaren monument in De Hoef, vormt de perfecte huisvesting voor 'Science, Design Media', de profilering van de school. De verbouwing was veel omvattend. Daken, muren en ramen werden geïsoleerd, buitenmuren geïmpreg neerd. Zonwering, luchtverversings installatie en riolering zijn vervan gen, de kelder is omgetoverd tot fietsenstalling en alles werd in de verf gezet. Maar ook onderwijskundig is een aantal aanpassingen doorge voerd. Vestigingsdirecteur Kitty Cozijn-Keder licht toe: „In alle leslokalen zijn uitgebreide iet- voorzieningen, een draadloos net werk en flatscreens aangebracht." Medewerkers en leerlingen van de school zijn zeer te spreken over de grote hoeveelheid licht, de prima luchtkwaliteit en mooie vloeren. De school is en blijft als vanouds de bovenbouwvestiging voor de opleiding mavo+. Daarnaast zul len onderbouwleerlingen jaarlijks deelnemen aan themaprojecten in het kader van 'Science, Design Media'. De aankleding van het nieuwe schoolgebouw, de aandacht voor vormgeving en de trots tijdens pre sentatieavonden, het hoort alle maal bij PCC Fabritius en 'Science, Design Media'. Iedereen die het wil zien is welkom tijdens het fees telijk Open Huis, op dinsdag 19 november van 19.00 tot 21.00 uur. HEILOO - De juryleden van de Ondernemingsverkiezing 2013 zijn bekend; Erik Minnema (Rabobank), Henk Smit (accountant) en Annemarie Spaans (Heiloo-online.nl) heb ben wederom plaatsgenomen in de jury. De nieuwe juryleden zijn Thijs Pennink, die namens de Kamer van Koophandel Pieter van Kalkhoven opvolgt, en wethouder Fred Dellemijn als plaatsvervanger van wethouder Hero Veger. Dit vijftal zal de komende weken aan de hand van de stemmen, de criteria, een bedrijfsbezoek en een eindtoets de winnaars van de Ondernemingsprijs en de In de Kijkerprijs selecteren. Alle juryle den hebben, ieder binnen him eigen vakgebied, een deskundige kijk op en mime ervaring met ondernemin gen. Het eerste juryberaad heeft inmiddels plaatsgevonden; de te hanteren criteria en werkwijze zijn vastgesteld. De jury let op innovatie, duurzaamheid, toekomstvisie en de maatschappelijke waarde die het bedrijf voor Heiloo heeft. Dit alles in het kader van het verkiezingsthema 'Vooruit'. Alvorens de jury haar cri teria zal toetsen, vindt een voorse lectie plaats. Doorslaggevend hierbij zijn de uitgebrachte stemmen met de vermelde motivaties, die via de web site van Ondernemend Heiloo zijn binnengekomen. De procedure geldt zowel voor de Ondernemingsprijs als voor de In de Kijkerprijs. Uit de overgebleven kandidaten die aan de criteria voldoen, bepaalt de jury welke ondernemingen worden bezocht. Om zo een beeld te krijgen van het ondememers-enthousiasme, op welke manier het bedrijf uiting geeft aan het thema 'Vooruit' en een visie heeft voor de toekomst. Kortom: in welke mate de criteria van de jury terug te vinden zijn in de dagelijkse gang van zaken bij het bezochte bedrijf. Het genomineerde bedrijf dat voor de criteria het hoog ste pimtenaantal scoort wordt op vrijdag 13 december uitgeroepen tot winnaar. Echter onder de voorwaar de dat na de eindtoets niet alleen de solvabiliteit en liquiditeit voldoende vertrouwen geven, maar dat ook continuïteit van de onderneming op middellange termijn gewaarborgd is. Deze eindtoets wordt uitgevoerd aan de hand van beschikbare gege vens, onder meer publicatiestukken bij de Kamer van Koophandel en eventuele gegevens die de onderne mer beschikbaar stelt. De juryleden van de Ondernemingsverkiezing 2013 zijn bekend; Erik Minnema (Rabobank), Henk Smit (accountant), Annemarie Spaans (Heiloo-online.nl), Thijs Pennink, (Kamer van Koophandel) en wethouder Fred Dellemijn. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Het is de nieuwste rage in bowlen en inmiddels 'hot' in Amerika: 'Cosmic led-lite bowlingballs'. Als eerste en enige bowlingcen trum van Nederland heeft Bowling- en Partycentrum Heiloo deze super coole bowlingballen in huis. Lichtjes in de led-lite bowlingbal flikkeren op zodra de bal in beweging komt. En als je dit spectaculaire lichteffect ziet, voortbewegend over de sprookjesachtig verlichte bowlingbanen, is het alsof je vanuit de ruimte neerkijkt op de aarde. Tijdens jouw bowling bir- thdayparty is dit vetgave 'highlow spacelevel effect' niet alleen super om te plaatsen en te delen op Facebook, het werkt ook inspirerend op jon gere oudere en oudere jongere spelers; bowlen krijgt hiermee een geheel nieuwe dimensie! Bowlingcentrum Heiloo is hierin uniek en kan op verzoek vier of acht van de twaalf banen in kosmische sferen hullen. See you soon! Bowling en Partycentrum Heiloo, Kennemerstraatweg 341, tel. 072-5331992, www.bowlingheiloo.nl, e-mail: info@bowlingheiloo.nl. HEILOO - In de bibliotheek komt een aantal enthousiaste mensen bij elkaar in een lees groep geschiedenis. Er worden 'non-fictie' boeken met een geschiedenisthema van de vroege oudheid tot de geschiede nis van de 20ste eeuw behandeld. De leesgroep in Heiloo is aange sloten bij Stichting Senia die zorgt voor het discussiemateriaal, zodat de gesprekken gegarandeerd boei end blijven. Voor informatie kunt u contact opnemen met info@biblio- theekheiloo.nl of tel. 072-5330670. HEILOO - Het schooljaar vor dert, de herfstvakantie zit er alweer op! Binnenkort krijgen scholieren hun eerste rapport. Als dan de prestaties tegenvallen, gaan ouders en leerlingen zich zor gen maken. 'Ga ik straks wel over?' of 'Slaagt mijn kind wel voor het examen?' Vooral in onzekere cri sistijden is een diploma belangrijk. Tijdig en adequaat ingrijpen leidt vaak al snel tot betere resultaten én een betere sfeer thuis! Bij Cognovi worden leerlingen die in de proble men komen persoonlijk begeleid door ervaren medewerkers. Zodat ze zich geconcentreerd en met regelmaat aan hun studie kunnen wijden. Dit geeft leerlingen (en hun oudere) rust. Cognovi is aangeslo ten bij de Landelijke Vereniging voor Huiswerkinstituten, (www. LVSI.nl), waarmee de kwaliteit in begeleiding gewaarborgd is. Cognovi biedt, behalve huiswerk begeleiding, ook bijlessen, RT, Cito-training en NIP-gecertificeerd studie- en loopbaanadvies. Voor meer informatie: www.cognovi.nl, e-mail: info@cognovi.nl of tel 0251- 652202. In een informatief gesprek wordt graag uitgelegd wat Cognovi voor oudere en leerlingen kan bete kenen. Cognovi opent ook een ves tiging in Bibliotheek Heiloo. Anita de Vries, directeur van Cognovi. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7