Spectaculaire reddingsactie Sinterklaas door Brandweer Heiloo Fithockey voor senioren in Heiloo ffldrukv/in A P E L A Laat uw kerstkaart bedrukken met eigen ontwerp Sinterklaas welkom op Sint Maartenschool Gezellige Sinterklaas in het Trefpunt Richelle van de Griek v tweede Marga's Haarmode deze week in rubriek Bedrijf Belicht Heiloo 5 www.heiloo-online.nl Nieuws uit Heiloo 3-11 Regionieuws 15 Sportnieuws 17 - 21 - 50 stuks - 2 zijdig full color - formaat 105x148 Omdat ieder vaarwel bijzonder is... HEILOO - Het had niet veel gescheeld of het hele sinter klaasfeest was niet doorge gaan. Maar gelukkig voor alle kinderen van Nederland liet Brandweer Heiloo dinsdag 26 november een knap staaltje red dingswerk zien. Niemand minder dan Sinterklaas en een drietal zwarte Pieten waren op grote hoogte vast komen te zitten op het koepeldak van de Willibrorduskapel. Eén van de pie ten was uitgegleden en had zijn been gebroken. De Sint hield het hoofd koel en belde met zijn mobieltje 112. De brandweer rukte meteen na de melding van de centrale uit en was snel ter plekke. Maar hoe krijg je een piet met een gebroken been van zo'n hoogte weer veilig beneden? Hééél toevallig stond er een hoog werker van de gemeente; een prach tige gelegenheid voor de brandweer om reddingswerk op grote hoogte te testen. De dappere brandweer lieden bedachten zich slechts een moment en overlegden met de inmiddels toegesnelde burgemees ter om eventuele veiligheidsrisico's in te schatten. Vervolgens brach ten ze met de hoogwerker eerst de Goedheiligman in veiligheid. Twee ongedeerde Pieten lieten zich niet kennen en namen de trap van de steiger. Een ander team schoot het slachtoffer te hulp, dat zich al ker mend van pijn nog veel hoger op het dak bevond, en tilde de ongelukkige Piet voorzichtig op een brancard. Pas nadat de brancard stevig was vastgesjord verliet ook hij in het bakje van de hoogwerker de plaats des onheils. De brandweer kan met trots terugkijken op een geslaagde oefening. De Sint, hevig geschrok ken van het voorval, moest nog wel even bijkomen van het bizarre avon tuur. Maar al snel heivatte hij weer moed en ging nog diezelfde avond op pad met zijn Pieten. „Want er wachten ons nog vele lege schoen tjes van al die lieve kindertjes!" Sinterklaas en een drietal zwarte Pieten waren op grote hoogte vast komen te zitten op het koepel dak van de Willibrorduskapel. Gelukkig werden ze geholpen door de brandweer! Foto: Caroiien Breed HEILOO - Recentelijk bracht de gemeente Heiloo een startnoti tie bewegen uit. Ook de ouderen zijn hierin een doelgroep, waar bij wordt opgemerkt, dat nieuwe vormen van sport en bewegen de toekomst hebben. De KBO heeft, in samenwerking met Stichting Welzijn Heiloo en de Terriërs, dit gegeven opgepakt en met 'Fithockey' gestart. Fithockey staat voor veilig bewegen in team verband, buiten sporten, sociale contacten en veel plezier maken met elkaar. Fithockey is gezond en gezellig voor senioren vanaf zes tig jaar en wordt gespeeld met een zachte bal en knots. Het is buiten gewoon geschikt voor senioren met én zonder hoekeyervaring en kan op iedere fysieke gesteldheid worden gespeeld. Lopen zonder hulpmid del is het enige criterium. Het is een laagdrempelige activiteit die door veel hulp van vrijwilligers tegen een lage prijs mogelijk is. Het wordt in twee blokken van dertien midda gen aangeboden van maart/mei en september/november gelijk lopend met de hoekeyeompetie in verband met het gebruik van him clubhuis. Dinsdag 10 december van 14.00 tot 15.00 uur wordt een demonstratie op de accommodatie van de Terriërs aan het Zevenhuizen gehouden. Voor meer informatie kimt u con tact opnemen met Stichting Welzijn Heiloo, 072-5331297 of de KBO, tel. 072-5334479. advertentie HEILOO - De zaterdag voor Sinterklaas hadden de oma's en opa's zich met hun kleinkinderen verzameld in het Trefpunt. De kleintjes gingen aan de slag met een mooie kleurplaat en alle sin- terklaasliedjes kwamen aan de beurt. „Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht". En toen was hij daar ineens, Sinterklaas zelf met vier Pieten, echt zwart en met oorringen. Meer liedjes werden natuurlijk gezongen en om de beurt mochten de kinde ren bij de Sint komen, voor een leuk babbeltje en voor allemaal was er een kadootje. Sinterklaas had hulp gekregen van Keer op Keer, en bij het Trefpunt hadden Ans, Brenda en Gusta alles prima georganiseerd. Jammer dat het een heel jaar duurt voor dat de Sint weer komt. Aangeleverde foto 4 DECEMBER 2013 (met bijpassende enveloppe, tegen meerprijs) mm De Hoefsmid 5, 1Ö51 PZ Heiloo T 072-5330175 info@ uitkijkpost.nl (NTL Henny Stoop J uitvaartverzorging Heiloo e.o. telefoon: 072 532 0345 .ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT I5.OO UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING Bv) KIJK OOK OP WW WU IT K IJ K PO STN L JAARGANG 78 NUMMER 49

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 1