sponsorloop voor serious Request Donatie Nationale-Nederlanden voor korenmolen De Oude Knegt Flessenactie Uylenspieghels wederom groot succes Informatiebijeenkomst Ouder worden in Castricum GDB Castricum de enige echte lokale partij Mooie donatie voor De Oude Knegt in Akersloot INGEZONDEN MEDEDELING LIMMEN - Zaterdag werden de bewoners in Limmen 's och tends gewekt door carnavals vereniging De Uylenspieghels. De carnavalsvereniging haalt jaarlijks lege statiegeldflessen en lege kratten bier op en gebruikt de opbrengst hiervan voor activiteiten die De Uylenspieghels organiseren voor jong en oud in en rond Limmen. Dit jaar had de raad van Elf veel jonge helpers mee die vol enthou siasme de huizen langs gingen in de hoop veel statiegeld flessen en lege kratten mee te krijgen. En wat heeft u allemaal gehoor gegeven aan onze oproep om te helpen; de geschatte opbrengst ligt boven de 1700 euro! Ook had men aandacht gevraagd voor de doppenactie. Er worden doppen ingezameld voor de 18-jari- ge Pim van Ham uit Den Helder, die als gevolg van de ziekte LHON volledig blind is geworden. Middels het sparen van draaidoppen van frisdrankflessen en melkpakken kan Pim uiteindelijk een hulphond aanschaffen. Deze actie is een suc ces geworden, want er zijn zaterdag 2600 doppen opgehaald voor dit ontzettend goede doel! Wilt u verder nog meesparen voor dit doel, dat kan! Bij de Albert Heijn in Limmen is er een bak geplaatst waar u uw doppen kimt inleveren. Zaterdag 18 januari viert de car navalsvereniging haar eerste feest van dit jaar. Op deze zaterdagavond is er in de Lantaarn in Limmen een Amsterdamse Avond met 'happy end'. Wat dat 'happy end' inhoudt blijft nog een verrassing, maar men rekent erop dat u het kimt waar deren. De muziek zal deze avond worden verzorgd door Dj Arie, wel bekend van de aprés-ski, die ervoor zal zorgen dat het een heerlijke feestavond gaat worden. Kaarten zijn in de voorverkoop te verkrijgen bij Gall en Gall in Limmen en kosten 5,-. Een cheque van 2500 euro van Nationale Nederlanden voor De Oude Knegt. Links Theo Visser, bedrijfsleider in de molen, mevrouw Carola Tichelaar-Snabel van Nationale Nederlanden en voorzit ter John Wissenburg. Foto: Gerrit Bus REGIO - Vier leerlingen van het Bonhoeffercollege organiseer den in de kerstvakantie een sponsorloop in groep 5 van de Pax Christischool. Het doel was zoveel mogelijk geld inzamelen voor Serious Request. Het geld wordt besteed aan het voorkomen dat kinderen in Afrika steiven aan diarree. Op 10 decem ber mochten de kinderen van groep 5 tien minuten lang rondjes rennen in de gymzaal, teiwijl de leerlingen van het Bonhoeffercollege het aan tal rondjes turfden. Er werd geweldig hard gerend en het bedrag dat de kinderen hiermee hebben verdiend was met 528,- overweldigend! AKERSLOOT Nederlanden 20 december Jop, Brent, Stef en Jari van het Bonhoeffercollege maken de opbrengst van de sponsorloop bekend aan groep 5 van de Pax Christischool. Aangeleverde foto Nationale- heeft op vrijdag een donatie van 2500,- overhandigd aan Theo Visser van de korenmolen De Oude Knegt in Akersloot. De molen is de derde winnaar van de actie 'Alles en iedereen verdient een mooie oude dag' van Nationale-Nederlanden. Met de gift kan de Oude Knegt het verzakte molenerf ophogen en opnieuw bestraten. Door het verzakken van het molenerf is de molen niet goed toegankelijk meer voor bezoekers met een fysieke beperking. Mensen met een rollator of rol stoel moeten worden geholpen om binnen te kunnen komen. De gift van Nationale Nederlanden komt goed uit. Geld voor het noodza kelijke werk was niet onmiddel lijk voorhanden. De Oude Knegt kende al een financiële tegenvaller door verrotte palen in het veilig heidshek rond de molen, die moe ten worden veivangen. De Oude Knegt is elke zaterdag open voor het publiek. Bij voldoende wind wordt er meel gemalen. De molen en het huisje zijn een trefpunt REGIO - De ouderenbon den ANBO, KBO en PCOB in samenwerking met de Stichting Welzijn Castricum organiseren een themamiddag over de vele veranderingen in het leven wan neer men ouder wordt. Men stopt met werken, kinde ren verlaten het huis en wellicht wordt de gezondheid wat minder. De gemeente Castricum, MaatjeZ (Centrum voor Mantelzorg) en Stichting Welzijn Castricum hebben de handen ineengeslagen om senio ren te informeren over deze fase in him leven. Tijdens de bijeenkomst op don derdag 16 januari van 14.00 en 16.00 uur wordt u geïnformeerd over de veranderingen binnen de WMO; wat is er in Castricum op het gebied van zorg, welzijn en dienst verlening mogelijk? Ook zal er een uitleg gegeven worden over mantel zorg; wat is mantelzorg, wanneer is iemand mantelzorger, en hoe wordt de mantelzorg passend in iemands leven? Daarnaast wordt er infor matie gegeven over waar welke voor talrijke gepensioneerden uit het dorp, die er graag komen aan waaien voor een kop koffie en een gezellig praatje. Als zodanig vervult de molen een belangrijke sociale functie. Op woensdag (Pannenkoeken eten met de molenaar) worden er kinderfeestjes gehouden. De molen is daardoor voor jong en oud een plaats waar iedereen veel plezier aan beleeft. Nationale-Nederlanden is begin dit jaar gestart met een lan delijke zoektocht naar oude objec ten (van dieren, een monumentale boom tot de geliefde bank in het park) die met hun jarenlange aan wezigheid vaak onlosmakelijk ver bonden zijn met de uitstraling en sfeer van hun omgeving. Nationale- Nederlanden wil deze monumenten en lokale initiatieven de aandacht en erkenning geven die ze verdie nen en er voor zorgen dat ze nog jaren meekunnen. Deze actie is bedoeld om de boodschap van een mooie oude dagvoorziening op de agenda te zetten. Maar het gaat om meer dan alleen objecten, het gaat ook om mensen: Het is belangrijk om nu al aan later te denken. ondersteuning kan worden aange vraagd, en voor welke (toekom stige) hulp men zelf zorg moet dra gen. De bijeenkomst vindt plaats in De Vredeburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen. Iedereen is welkom, de koffie/thee staat klaar. Aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie of vra gen kunt u contact opnemen met Stichting Welzijn Castricum via 0251-656562 of info@welzijncastri- curn.nl. Donderdag 16 januari van 14.00 tot 16.00 uur in Vredeburg, Dussldorperweg 64, Limmen. REGIO - GDB: Gemeente- en Dorpsbelang Castricum geeft met zijn naam precies aan waar de partij voor staat: voor de gemeente Castricum en onze dorpen Akersloot, Bakkum, Castricum. Limmen en De Woude en is diep geworteld in die doipen. GDB kent die doipen en de inwoners ervan. Het kernpunt van de poli tiek van GDB is dat de raadsleden vertrouwen in de burgers hebben, ver trouwen in him kennis en capaciteiten en ook vertrouwen in him vermo gen om door samenwerking problemen op te lossen en tegenstellingen te overbruggen. Hiermee onderscheidt GDB zich van de landelijke partijen, die in het gunstigste geval het landelijk programma van een lokaal tintje voor zien. Onderwerpen die belangrijk worden gevonden door de inwoners van de doipen krijgen bij de landelijke partijen dikwijls onvoldoende aandacht. De afgelopen vier jaar zat GDB met drie leden in de gemeenteraad. De frac tie heeft zijn bijdrage aan het bestuur van de gemeente geleverd. Een lokale partij die louter en alleen de belangen van de inwoners dient. Denk aan het behoud van het zwembad in Limmen, Ontmoetingscentrum 't Kruispunt en de aanpassingen aan de Heereweg in Bakkum. De regering spreekt over crisis. Er is sprake van een tegenvallend economisch en financieel klimaat. De gemeente moet niet meer geld uitgeven dan er binnenkomt en boven dien moet de gemeente met uw geld net zo zuinig omgaan als u in uw eigen huishouden. En houdt de gemeente geld over? Dan moet dat geld terug naar de belastingbetaler. Wij pleiten door voortdurend voor en met succes. Eind 2013 besloot de gemeente de teveel betaalde afvalstoffenheffing terug te betalen. En terecht. Tot nu toe is het gelukt om gemeentelijke voorzienin gen in stand te houden en voor de toekomst veilig te stellen. Daar gaan we voor. GDB een echte lokale partij, wat heet dé lokale partij. Alles en iedereen verdient een mooie oude dag 8 JANUARI 2014

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 15